Fixtures - November 15, 1997
Stockport County
4:2
Swindon Town
Bradford City
0:1
Tranmere Rovers
Oxford United
1:1
Bury
Nottingham
1:0
Birmingham City
Norwich City
1:3
Middlesbrough
Sheffield United
1:1
Man City
Port Vale
1:2
West Brom
Portsmouth
1:4
Sunderland
Wolverhampton
1:1
Ipswich Town
Huddersfield Town
1:0
Reading
Queens Park Rangers
1:1
Stoke City
Charlton Athletic
3:2
Crewe Alexandra
Celtic
0:2
Motherwell
Hearts
2:1
St. Johnstone
Dunfermline
2:1
Hibernian
Kilmarnock
1:3
Dundee United
Aberdeen
1:1
Rangers
FC FCSB
4:1
FC Sportul Studentesc
FC Universitatea Craiova
4:1
Ceahlaul
Progresul Bucureşti
5:1
Chindia
Otelul
2:0
FC Petrolul Ploiesti
FC Municipal Bacau
3:0
Dinamo Bucharest
CS Jiul Petrosani
1:0
FC Farul Constanta
FC Universitatea Cluj
1:0
Gloria Bistrita
Foresta
1:1
Rapid Bucharest
FC Municipal Resita
2:1
FC Arges Pitesti
Grazer AK
2:1
RB Salzburg
Admira Wacker Mödling
1:3
Sturm Graz
Wacker Innsbruck
1:1
Ried
LASK
1:0
Austria Lustenau
Sparta Prague
2:0
FK Dukla Prague
FK Teplice
3:0
FC Hradec Kralove
AFK Atlantic Lazne Bohdanec
0:1
FC Banik Ostrava
Excelsior
3:0
Dordrecht
Helmond Sport
1:4
Den Bosch
Heracles
1:2
FC Emmen
FC Oss
0:3
VVV Venlo
FC Haarlem
1:6
ADO Den Haag
SC Veendam
1:0
Go Ahead Eagles
Cambuur
1:0
RBC
FC Eindhoven
3:1
SC Telstar
FC Dinamo Tbilisi
0:0
FC Wit Georgia Tbilisi
FC Merani-91 Tbilisi
1:0
Magharoeli Chiatura
FC Margveti Zestafoni
0:1
FC Lokomotivi Tbilisi
FC Dinamo Zugdidi
1:0
Tbilisis Sakhelmtsipo Universiteti
Diyarbakır İl Özel İdaresi Ay Spor Kulübü
1:2
Bingöl Spor Kulübü
Amed Sportif Faaliyetler
2:2
Elazığ Belediyespor SK
Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü
2:1
Diyarbakır Kayapınar Belediye Spor Kulübü
Hacettepe
2:2
Beypazarı Belediye Spor Kulübü
P. Bugsasspor
1:1
Nevşehirspor
Çan Spor Kulübü
2:0
Ayvalıkgücü
Çanakkale Kepez Spor Kulübü
3:0
Kucukkoyspor
Izmirspor
1:0
Manisaspor
Dundee
4:0
Ayr United
St. Mirren
2:3
Raith Rovers
Airdrieonians FC
3:3
Greenock Morton
Hamilton
1:1
Falkirk
Stirling Albion
2:2
Partick Thistle
AEK Larnaca
5:1
Enosis
Ethnikos Achna
2:0
APOEL
Apollon
0:0
AEL
Omonia
8:0
Alki Larnaca FC
Anagenisis
2:0
Nea Salamina
Anorthosis
7:0
APOP Paphos
Evaghoras
2:2
Ethnikos Ashias FC
Pobeda Junior
2:0
Vardar Skopje
Sloga Jugomagnat
0:0
Makedonija GjP
GFK Tikvesh 1930
0:0
FK Sileks Kratovo
FK Borec
2:0
FK Balkan
FK Skopje
2:1
FK Pelister Bitola
Bregalnica Delcevo
3:1
FK Belasica Strumica
Sasa
1:0
Cementarnica 55 Skopje
Litex Lovech
3:0
Dobrudzha
Lokomotiv Plovdiv
0:1
Lokomotive Sofia
Metalurg Pernik
0:0
Levski Sofia
Neftochimik 1962 Bourgas
3:1
Levski Kyustendil
PFC Slavia Sofia
1:1
PFC Minyor Pernik
Spartak Pleven
4:1
Etar 1924
PFC Spartak Varna
2:0
Olympic Galata
Sektzia Nes Tziona
1:1
Maccabi Ironi Bat Yam FC
Hapoel Taibe
0:1
Hapoel Ashdod
Maccabi Yavne
0:3
Beitar Tel Aviv FC
Bnei Sakhnin
1:1
Maccabi Kiryat Ata
Hakoah Ramat Gan
2:0
Hapoel Ramat Gan
Zafririm Holon
5:0
Hapoel Kfar Shalem
Maccabi Kfar Kana
0:1
Maccabi Netanya
Maccabi Jaffa 2000 FC
1:1
Maccabi Acco FC
Hapoel Jerusalem
1:1
Beitar Jerusalem
Maccabi Herzliya
3:1
Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Ashkelon FC
2:0
Hapoel Beʼer Sheva
Hapoel Beit Shean
1:1
Maccabi Petah Tikva
Maccabi Haifa
2:0
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
2:1
Hapoel Haifa
Bnei Yehuda
1:4
Ironi Ashdod
Hapoel Petah Tikva
1:0
Hapoel Kfar Saba
Portadown
3:2
Glentoran
Coleraine
2:1
Ards FC
Ballymena United
4:2
Omagh Town FC
Crusaders
3:2
Glenavon
Cliftonville
2:1
Linfield