Fixtures - October 23, 1999
Chelsea
2:3
Arsenal
Tottenham
3:1
Man United
Southampton
1:1
Liverpool
Bradford City
3:1
Leicester City
Sheffield Wednesday
0:0
Coventry City
Aston Villa
1:1
Wimbledon
Freiburg
0:0
Leverkusen
Kaiserslautern
0:2
Bayern
Hertha
1:1
Stuttgart
1860 Munich
0:0
Hamburger SV
Ulm
1:0
Unterhaching
PSV
2:2
Twente
Willem II Tilburg
1:0
MVV Maastricht
Cambuur
1:0
De Graafschap
Fortuna Sittard
3:2
Sparta Rotterdam
Pogon
2:1
Petrochemia Plock
LKS
2:2
Gornik Zabrze
Stomil Olsztyn
2:1
Odra Wodzisław Śląski
Ruch Radzionkow
4:1
Lech
Wolverhampton
2:2
Port Vale
Crystal Palace
2:2
Tranmere Rovers
Crewe Alexandra
0:1
Barnsley
Nottingham
1:1
Stockport County
Huddersfield Town
1:1
Fulham
Grimsby Town
1:1
Birmingham City
Man City
2:0
Blackburn
Queens Park Rangers
0:0
Portsmouth
Charlton Athletic
0:0
West Brom
Walsall
0:1
Ipswich Town
Swindon Town
2:2
Sheffield United
FC Universitatea Craiova
3:0
Extensiv
Progresul Bucureşti
2:3
Rapid Bucharest
FC Farul Constanta
0:1
Rocar Bucureşti
Ceahlaul
1:0
FC Arges Pitesti
FC Municipal Bacau
1:0
Otelul
FCM Oneşti
3:2
AS Municipal SR Brasov
AFC Astra Giurgiu
2:1
Gloria Bistrita
Gent
4:2
Sint-Truiden
Standard Liege
4:1
Lommel
Westerlo
3:3
Sporting Lokeren
Yellow-Red KV Mechelen
2:0
Beerschot
Royal Charleroi SC
1:1
Lierse
Gremio FB Porto Alegrense
2:1
Sport Recife PE
Juventude RS
2:1
Vasco Da Gama RJ
Atletico Paranaense
2:2
Corinthians
Botafogo SP
2:1
Internacional RS
Bodo/Glimt
4:2
Skeid Fotball
SK Brann
1:0
Moss FK
Molde
2:0
Lillestrom SK
Stromsgodset IF
3:6
Tromsø
Valerenga IF
2:1
Kongsvinger IL
Toulouse
2:0
Louhans-Cuiseaux
Caen
2:1
Nimes
Le Mans
0:0
Nice
Lorient
2:0
Amiens SC
Niort
1:0
Ajaccio
Créteil
0:0
Sochaux
Gueugnon
0:1
LOSC
ASOA Valence
1:1
Guingamp
Cannes
0:0
Stade Lavallois Mayenne FC
ES Wasquehal
0:0
Châteauroux
RBC
2:3
PEC Zwolle
Groningen
5:0
SC Telstar
Volendam
2:0
FC Oss
Excelsior
2:2
SC Veendam
FC Emmen
3:1
Heracles
Go Ahead Eagles
2:3
NAC Breda
FC Haarlem
4:1
VVV Venlo
Dordrecht
3:1
FC Eindhoven
KS Ceramika Opoczno
3:1
MKS Swit Nowy Dwor Mazowiecki
Wlokniarz Kietrz
3:0
Slask
Siarka Tarnobrzeg
0:1
Hetman Zamosc
Grunwald Ruda Śląska
0:1
Gornik Leczna
KS Jeziorak Iława
1:0
Aluminium
Odra Szczecin
0:0
KSZO SSA Ostrowiec Sw.
Radomsko
3:1
MKS Myszków
Polar
0:0
Odra Opole
Rakow
1:0
Hutnik Kraków
Bury
2:2
Bournemouth
Oxford United
0:1
Luton Town
Stoke City
2:0
Wrexham
Wycombe Wanderers
0:2
Blackpool
Preston North End
2:1
Brentford
Bristol Rovers
0:1
Notts County
Gillingham
2:1
Cambridge Utd.
Oldham Athletic
1:2
Reading
Colchester United
1:2
Millwall
Chesterfield
1:1
Scunthorpe United
Burnley
2:0
Bristol City
Wigan Athletic
2:0
Cardiff City
Macclesfield Town
1:0
Exeter City
Shrewsbury Town
1:2
Mansfield Town
Carlisle United
1:1
Halifax Town AFC
York City FC
1:1
Hull City
Barnet FC
1:2
Torquay United
Plymouth Argyle
0:0
Darlington FC
Hartlepool United
1:0
Leyton Orient
Peterborough
1:0
Southend United
Lincoln City
4:1
Chester City
Northampton Town
0:1
Rotherham United
Cheltenham Town
0:0
Brighton
FC Dinamo Tbilisi
1:1
FC Arsenali Tbilisi
FC Samgurali Tskaltubo
0:3
FC Lokomotivi Tbilisi
Sioni Bolnisi
0:0
FC Wit Georgia Tbilisi
FC Rustavi
0:1
Kolkheti 1913 Poti
FC Merani-91 Tbilisi
0:0
Kolkheti Khobi
Dinamo Minsk
0:0
FC Slavia Mozyr
FC Gomel
2:0
FC Vitebsk
FC Neman Grodno
0:2
FC Shakhter Soligorsk
FC Dnepr Mogilev
0:0
BATE Borisov
Naftan Novopolotsk
2:0
Torpedo-Kadino
FC Molodechno Dussh4
0:3
FC Brest
FC Torpedo-MAZ Minsk
2:1
FC Belshina Bobruisk
FC Osipovichi
0:3
FC Lida
Lokomotiv Moskva
1:0
CSKA Moskva
FC Alaniya Vladikavkaz
3:1
FC Shinnik Yaroslavl
Dinamo Moskva
1:1
Spartak Moscow
FC Elista
3:1
FC Chernomorets Novorossiysk
Saturn Ramenskoye
1:1
Rostov
Krylya Sovetov
3:2
Zenit
FC Zhemchuzhina Sochi
2:2
FK Rotor Volgograd
Lokomotiv NN
0:1
Torpedo Moskva
Batman Karşıyaka Spor Kulübü
1:1
Genç Murat Spor Kulübü
Kurtalanspor
0:1
Mardinspor
Trabzon Türk Telekom Spor Kulübü
1:1
Doğubayazıt Spor Kulübü
Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü
1:0
Ceyhanspor
Keskin Spor Kulübü
2:0
Fenerspor
Eskişehir Şeker Spor Kulübü
1:3
Aksaray Belediye Spor
GASKİ Spor Kulübü
0:0
Niğde Spor Kulübü
Kucukkoyspor
3:0
Nişantaşı Spor Kulübü
KFC Dessel Sport
2:1
KSV Ingelmunster
Cercle Brugge
6:2
Patro Maasmechelen
Antwerp
4:2
Visé
La Louvière
0:0
KV Oostende
Inverness CT
1:1
Dunfermline
Raith Rovers
3:1
Livingston
Ayr United
0:3
St. Mirren
Airdrieonians FC
1:0
Clydebank FC
Greenock Morton
2:3
Falkirk
FK Mlada Boleslav
1:4
Baník Most
Xaverov
1:2
Neratovice
1.SK Prostejov
1:1
Ratíškovice
Postorna
1:1
MFK Vitkovice
Fotbal Frydek Mistek
1:3
Synot
AFK Atlantic Lazne Bohdanec
2:1
MFK Karvina
FC Nova Hut Ostrava
2:2
FK Fotbal Trinec
NK Vukovar 91
0:0
HNK Cibalia-Vinkovci
NK Zagreb
1:1
NK Istra 1856 Pula
NK Slaven
2:2
Rijeka
Osijek
3:0
HNK Sibenik
NK Hrvatski Dragovoljac
0:1
VSNK Varazdin
Hajduk Split
1:1
Dinamo Zagreb
Partizani Tirana
1:2
Shqiponja
KS Teuta Durres
1:0
KF Tirana
KS Lushnja
2:0
Apolonia Fier
Shkumbini Peqin
1:0
KF Elbasani
Bylis Ballsh
2:1
KF Vllaznia
FK Tomori
2:1
Dinamo Tirana
Skënderbeu Korçë
2:1
Flamurtari Vlore
Hapoel Beʼer Sheva
1:1
Zafririm Holon
Maccabi Achi Nazareth FC
1:1
Bnei Sakhnin
Maccabi Kiryat Ata
2:1
Beitar Avraham Be'er Sheva
Hapoel Ashkelon FC
0:1
Maccabi Acco FC
Hapoel Beit Shean
3:2
Hakoah Ramat Gan
FC Okeane Samtredia
1:0
FC Rtsmena Kutaisi
FC Racha Ambrolauri
2:0
FC Guria Lanchkhuti
FC Shuqura
3:1
FC Megri Zugdidi
FC Pazisi Poti
1:1
FC Dinamo Batumi II
Odishi 1919
0:2
FC Dinamo Zugdidi
Sakartvelos Agraruli Universiteti
0:1
FC Tskhinvali
Meskheti
4:3
Aragvi Dusheti
Caernarfon Town FC
1:3
Caersws
Flexsys
1:2
Bangor City
Cardiff Metropolitan University FC
2:0
Connahʼs Quay
Carmarthen Town AFC
2:1
Llansantffraid
Afan Lido
0:1
Rhyl FC
Conwy Borough
4:2
Aberystwyth Town FC
Linfield
1:0
Glenavon
Portadown
0:0
Newry City FC
Glentoran
3:1
Lisburn Distillery FC
Ballymena United
2:1
Cliftonville
Crusaders
1:3
Coleraine
Alloa Athletic
1:0
Clyde
Arbroath
5:2
Queen of The South
Stenhousemuir
0:1
Partick Thistle
Stranraer
2:1
Stirling Albion
Brechin City FC
0:2
Forfar Athletic
Dumbarton
1:1
Albion Rovers FC
Berwick Rangers
0:1
East Fife
Cowdenbeath FC
1:1
Montrose
East Stirlingshire FC
1:1
Queen's Park
FK Železnik Lasta Beograd
3:1
FK Radnicki Nis
Sartid Smederevo
4:2
Hajduk Beograd
FK Obilić Beograd
2:0
FK Vojvodina
FK Zemun
1:0
Spartak Subotica
FK Buducnost
2:0
Radnicki Kragujevac
FK Borac Cacak
0:1
FK Partizan
FK Rad
0:1
OFK Belgrade
FK Mogren Budva
2:0
FK Proleter Zrenjanin
Red Star Belgrade
5:0
FK Sutjeska
IK Brage
3:0
Vasteraas SK
Luleå FF
5:0
IK Sirius FK
GIF Sundsvall
1:3
IF Brommapojkarna
Umea FC
1:0
Assyriska FF
Degerfors IF
3:0
Nacka FF
Enkoping SK
3:0
Gefle IF
IF Sylvia
2:1
Spårvägens FF
Falkenbergs FF
7:2
Stenungsunds IF
Landskrona BoIS
5:2
Motala AIF
Gunnilse IS
1:2
Kristianstad FC
Mjallby AIF
2:3
BK Hacken
Ljungskille SK
2:1
Osters IF
Aatvidaberg FF
3:1
Husqvarna FF
GAIS
1:1
Kongahälla