Fixtures - October 30, 2004
Metalurh Donetsk
2:1
Tavriya Simferopol
Obolon
1:2
Volyn Lutsk
FC Borysfen Boryspil
0:1
Chernomorets
FC Vorskla Poltava
0:0
Dnipro
Metalist Kharkiv
1:0
Hoverla Uzhhorod
Birmingham City
0:1
Crystal Palace
Arsenal
2:2
Southampton
Fulham
2:0
Tottenham
Charlton Athletic
1:2
Middlesbrough
Portsmouth
2:0
Man United
Everton
1:1
Aston Villa
West Brom
1:4
Chelsea
Blackburn
2:2
Liverpool
Dortmund
1:0
Leverkusen
Freiburg
1:3
Hertha
Hannover 96
3:0
Bochum
Mönchengladbach
2:0
Bayern
Wolfsburg
4:3
Mainz
Schalke
3:2
Stuttgart
Werder Bremen
1:1
Hamburger SV
Ajaccio
1:1
Nantes
Bordeaux
1:1
Lens
Lyon
1:0
Strasbourg
Auxerre
1:1
PSG
LOSC
1:0
Saint-Etienne
Metz
2:0
Bastia
Rennes
1:1
Caen
Nice
0:0
Istres
Sochaux
2:0
Toulouse
Dyskobolia Grodzisk SSA
3:1
Gornik Zabrze
Wisla Plock
2:0
Zaglebie
Gornik Leczna
2:0
Lech
Katowice
1:0
Cracovia
Polonia
1:0
Odra Wodzisław Śląski
Pogon
1:0
Amica
Sunderland
2:0
Brighton
Ipswich Town
3:0
Preston North End
Stoke City
1:0
Millwall
Cardiff City
0:0
Leicester City
Coventry City
3:2
Reading
Nottingham
1:2
Watford
Derby County
3:2
Rotherham United
Gillingham
1:0
Wolverhampton
Plymouth Argyle
1:1
West Ham
Queens Park Rangers
3:0
Burnley
Hearts
3:0
Dundee
Motherwell
2:3
Celtic
Dundee United
1:2
Dunfermline
Kilmarnock
3:1
Hibernian
Inverness CT
2:0
Livingston
FC Universitatea Craiova
2:0
Rapid Bucharest
FC Farul Constanta
4:0
Politehnica Timișoara
FC Arges Pitesti
4:3
Gloria Bistrita
FC Politehnica Iasi
1:0
FC Municipal Bacau
FC Sportul Studentesc
2:0
AS Municipal SR Brasov
Gençlerbirliği
1:0
İstanbulspor
Besiktas JK
2:1
Fenerbahce
Denizlispor
2:0
Samsunspor
Gaziantepspor
0:1
Rizespor
Royal Charleroi SC
1:0
KV Oostende
RWDM Brussels
1:3
Beveren
La Louvière
4:0
Mons
Sporting Lokeren
2:2
Anderlecht
Genk
1:0
Sint-Truiden
Westerlo
1:0
Beerschot
Gremio FB Porto Alegrense
2:3
Palmeiras
Juventude RS
1:0
Flamengo
Atletico Paranaense
2:1
Internacional RS
Guarani FC SP
1:1
Goias GO
Atletico Mineiro MG
2:2
Criciuma SC
Santos
5:0
Fluminense RJ
Corinthians
1:0
Vitoria BA
Vasco Da Gama RJ
2:2
Ponte Preta SP
Botafogo RJ
2:1
Cruzeiro MG
Figueirense FC
1:0
Sao Paulo SP
Cruz Azul
5:2
Estudiantes Tecos
Guadalajara
1:0
Monterrey
Veracruz
2:1
Dorados de Sinaloa
Tigres UANL
1:3
Atlas
Toluca
0:1
América
Grazer AK
1:1
SV Mattersburg
SW Bregenz
1:1
RB Salzburg
Admira Wacker Mödling
2:4
SK Austria Karnten
Wacker Innsbruck
0:2
Austria Wien
Halmstads BK
1:1
IFK Goteborg
Malmö FF
1:0
Elfsborg
Hammarby IF
0:3
Kalmar FF
Djurgardens IF
2:1
Helsingborg
Orgryte Goteborg
1:3
GIF Sundsvall
Trelleborg FF
1:3
AIK
Örebro
2:0
Landskrona BoIS
Guangzhou R&F FC
1:3
Liaoning Shenyang Whowin
Shenzhen
0:1
Tianjin Jinmen Tiger
Qingdao Hainiu
1:1
Dalian Shide
I. Shanghai
2:1
Shandong Taishan
Beijing Guoan
3:0
Shanghai Shenhua
Sichuan Guancheng FC
0:0
Chongqing Lifan
Kashima Antlers
3:1
Yokohama F. Marinos
Oita Trinita
2:0
Vissel Kobe
Shimizu S-Pulse
1:2
Nagoya Grampus
Tokyo Verdy
1:2
Jubilo Iwata
Cerezo Osaka
0:2
Urawa Reds
Empoli
3:0
Torino
Triestina Calcio
1:0
Crotone
Ascoli
2:0
Vicenza
UC Albinoleffe
0:3
Genoa
Treviso
1:1
Piacenza
Salernitana
0:2
Pescara
Hellas Verona
3:0
Modena
US Arezzo
1:1
Cesena
US Catanzaro 1929
0:0
Venezia
GKS Belchatow
6:1
Polkowice
Szczakowianka Jaworzno
0:0
Korona
Ruch Chorzow
2:1
KS Kujawiak Włocławek
Jagiellonia
1:0
LKS
Widzew
0:0
MSK Mlawa
MKS Swit Nowy Dwor Mazowiecki
2:0
Zaglebie Sosnowiec
Podbeskidzie
1:0
Piast
KSZO SSA Ostrowiec Sw.
2:0
Radomsko
Arka
1:0
Radomiak
Milton Keynes Dons
1:1
Walsall
Bristol City
0:0
Colchester United
Swindon Town
3:3
Torquay United
Hartlepool United
1:0
Port Vale
Bournemouth
1:3
Barnsley
Luton Town
4:0
Bradford City
Tranmere Rovers
1:0
Brentford
Wrexham
2:2
Hull City
Blackpool
1:1
Huddersfield Town
Sheffield Wednesday
2:2
Chesterfield
Stockport County
1:2
Oldham Athletic
Doncaster Rovers
2:1
Peterborough
Grimsby Town
1:1
Swansea City
Rushden & Diamonds
5:1
Notts County
Mansfield Town
0:0
Bury
Yeovil Town
4:1
Chester City
Oxford United
1:0
Cheltenham Town
Boston United FC
2:2
Bristol Rovers
Southend United
2:1
Northampton Town
Cambridge Utd.
0:1
Lincoln City
Leyton Orient
1:1
Scunthorpe United
Kidderminster Harriers FC
0:1
Shrewsbury Town
Rochdale
3:0
Macclesfield Town
Darlington FC
1:0
Wycombe Wanderers
FC Irtysh Pavlodar
1:0
FC Ordabasy
FC Kaisar Kyzylorda
0:3
Spartak Semey
FK Astana-1964
0:2
FC Aktobe
Ekibastuz
1:0
FC Taraz
Tobol Kostanay
3:3
FC Kairat Almaty
Shakhter Karagandy
5:0
FK Atyrau
Akzhayik
0:3
FK Vostok Ust-Kamenogorsk
Kyzyl-Zhar
4:3
FC Zhetysu
FC Dinamo Tbilisi
1:2
FC Torpedo 2008 Kutaisi
Sioni Bolnisi
1:1
FC Lokomotivi Tbilisi
FC Dila Gori
2:2
FC Tbilisi
FC Dinamo Batumi
1:1
FC Wit Georgia Tbilisi
Kolkheti 1913 Poti
2:0
FC Zestafoni
FC Shinnik Yaroslavl
1:0
Rostov
Amkar
0:1
Lokomotiv Moskva
FC Rubin Kazan
2:0
Krasnodar
FK Rotor Volgograd
0:0
Dinamo Moskva
CSKA Moskva
1:1
Krylya Sovetov
Torpedo Moskva
3:2
FC Alaniya Vladikavkaz
NK Bosna Visoko
1:1
Radnički Lukavac
NK Drinovci
1:0
NK Gosk Gabela
NK Sloga Ljubuski
3:1
NK Iskra Bugojno
NK Podgrmeč
2:1
Brotnjo Citluk
Radnik Hadžići
0:3
NK Jedinstvo Bihac
Rudar Kakanj
5:0
NK Mramor
FC Nitra
4:0
Družstevník Bác
Rapid
1:3
Slovan Bratislava
FC Senec
2:1
Kremnička
Slovan Duslo Šaľa
2:0
Steel Trans Licartovce
1. FC Tatran Presov
1:0
FK Zeleziarne Podbrezova
FK Mesto Prievidza
3:1
FK Slavoj Trebisov
Ituano FC SP
0:2
Fortaleza CE
Brasiliense DF
1:1
Santa Cruz PE
EC Bahia BA
4:1
Marilia SP
Nautico PE
2:1
Avai SC
Shenzhen Kejian
2:2
Dalian Changbo
Xi' an Anxinyuan
1:1
Harbin Guoli
Wuxi Zhongbang
1:0
Nei Mongul Zhongyou F.C.
Xiamen Hongshi
0:0
Changchun Yatai
Zhejiang Greentown
3:1
Hunan Xiangjun
Nanjing Yoyo FC
2:2
Guangdong Dongguan
Chengdu Wuniu
2:1
Wuhan Guanggu
Guangdong
0:0
Henan Songshan Longmen
Tre Penne
1:1
SC Faetano
SP Cailungo
5:1
SS San Giovanni
SP Tre Fiori
2:0
FC Domagnano
SS Folgore Falciano Calcio
3:0
SS Cosmos
Waasland-Beveren
2:0
FC Vigor Wuitens Hamme
Royal Excelsior Virton
1:0
Beringen-Heusden-Zolder
Antwerp
0:1
Patro Maasmechelen
KMSK Deinze
4:1
Kortrijk
Partick Thistle
4:0
Ross County
Clyde
2:0
Queen of The South
Raith Rovers
1:0
St. Johnstone
Airdrieonians
1:3
Falkirk
Hamilton
2:2
St. Mirren
SK Hranice
2:3
1 SC Znojmo FK
Vitkovice-B
1:0
Slovácko II
FC Hlucin
4:0
Postorna
Kohoutovice
0:3
Baník Ostrava II
FK Nachod
1:0
FK Caslav
Strizkov
0:2
FC Kolin
FC Chomutov
3:1
1. FC Karlovy Vary
Gainsborough Trinity
1:1
Moor Green FC
Kettering Town
0:0
Ashton United FC
Nuneaton Borough AFC
0:1
Redditch United
Runcorn FC Halton
0:0
Harrogate Town FC
Worcester City
2:1
Altrincham FC
Carshalton Athletic
1:0
Redbridge
Eastbourne Borough
3:2
Dorchester Town
Havant & Waterlooville FC
2:3
Welling United
Margate FC
2:0
Weston Super Mare FC
St Albans City
2:1
Basingstoke Town
Weymouth FC
1:1
Sutton United FC
Bracknell Town
4:3
Clevedon Town
Corby Town
0:4
Yate Town
Mangotsfield Utd
2:1
Oxford City
Marlow
3:0
Bedworth United
Rothwell Town
0:1
Evesham United
Sutton Coldfield
3:2
Burnham FC
Taunton Town
0:1
Bromsgrove Rovers
AFC Wimbledon
2:2
Tooting & Mitcham United
Burgess Hill Town
3:0
Molesey
Croydon
2:3
Banstead Athletic
Croydon Athletic
3:5
Bashley FC
Dorking
1:0
Metropolitan Police
Dulwich Hamlet
3:3
Newport Isle of Wight
Hastings United
0:2
Cray Wanderers
Walton & Hersham
1:0
Horsham FC
Whyteleafe FC
3:0
Ashford Town (Kent)
Aveley FC
1:2
Barton Rovers FC
Beaconsfield Town
4:0
Tilbury FC
Berkhamsted FC
3:3
Fisher Athletic
Boreham Wood FC
3:3
Great Wakering Rovers
Chatham Town
3:1
Arlesey Town FC
East Thurrock United
2:2
Harlow Town
Erith & Belvedere
1:2
Wingate & Finchley
Maldon & Tiptree
2:3
Sittingbourne FC
Uxbridge FC
1:2
Barking & EH
Walthamstow
0:2
Leighton Town
Wivenhoe Town
2:0
Dartford FC
Chorley FC
1:1
Kidsgrove Athletic FC
Eastwood Town
4:0
Colwyn Bay
North Ferriby Utd
1:0
AFC Telford United
Ossett Albion
2:1
Gresley FC
Rossendale United
3:2
Rocester
Stocksbridge Park Steels
1:2
Kendal Town
Warrington Town
1:0
Belper Town
Willenhall Town
1:0
Mossley AFC
Woodley Sports
1:0
Ilkeston Town FC (1945)
Aylesbury Utd
1:2
Cirencester Town
Chesham Utd
1:3
Merthyr Tydfil
Gloucester City
4:1
Banbury United
Hitchin Town
1:5
Dunstable Town FC
Kings Lynn
2:3
Chippenham Town
Solihull Borough FC
0:4
Bedford Town Football Club
Stamford
1:1
Team Bath
Cheshunt FC
1:5
Kingstonian FC
Dover Athletic FC
2:1
Tonbridge Angels
Eastleigh FC
4:2
Northwood FC
Heybridge Swifts
2:0
Folkestone Invicta
Staines Town
0:0
Chelmsford City
Windsor & Eton
0:0
Leyton
Bamber Bridge
2:1
Guiseley FC
Blyth Spartans AFC
1:1
Matlock Town
Bridlington Town
0:2
Farsley Celtic FC
Frickley Athletic
1:1
Ossett Town
Lincoln Utd
1:2
Bishop Auckland
Wakefield
1:0
Witton Albion
Workington AFC
3:0
Marine FC
Tallinna Dünamo
0:3
JK Tervis Pärnu
Jalgpallikool Tammeka
3:2
FCI Levadia Tallinn
FC TVMK Tallinn II
5:0
Tallinna JK
FC Kuressaare
0:2
FCA Estel Tallinn
Mhlambanyatsi Rovers FC
2:2
Green Mamba FC
Young Buffaloes
1:0
Hub Sundowns FC
Manzini Wanderers
1:0
Mbabane Swallows
Mhlume United
1:3
Royal Leopards
Highlanders
1:0
Denver
Ely Rangers
0:2
Goytre United
Dinas Powys FC
2:0
Caerleon
Taffs Well
7:0
Garw Athletic FC
Bettws FC
0:5
Ton Pentre
Cardiff Grange Harlequins
6:0
Neath
Barry Town United FC
6:1
Gwynfi United FC
Briton Ferry
2:4
AFC Lwydcoed
Skewen Athletic
4:1
Cardiff Metropolitan University FC
Bridgend Town
2:1
Maesteg Park AFC
Gresford Athletic
2:2
Holywell
Lex XI Glyndwr FC
0:2
Llangefni Town
Flint Town United
1:1
Glantraeth FC
Ruthin Town
1:3
Llandyrnog United FC
Penrhyncoch
7:0
Cemaes Bay FC
Halkyn United FC
1:1
Bala Town FC
Holyhead Hotspur
4:3
Guilsfield
Buckley Town
7:0
Llanfairpwll FC
Llandudno FC
1:1
Mold Alexandra
Digenis Akritas
1:1
APOEL
Omonia
1:0
Apollon
AEL
2:1
Nea Salamina
Anorthosis
3:0
Ethnikos Achna
Enosis
1:1
Alki Larnaca FC
AEK Larnaca
2:1
AEP Paphos FC
FC Spartak Trnava
2:0
MFk Dukla Banska Bystrica
AS Trencin
3:0
MFK Ruzomberok
FK Inter Bratislava
0:0
FK Puchov
Lokomotiv Plovdiv
3:0
Belasitsa
PFC Chernomorets Pomorie
0:2
Levski Sofia
PFC Rodopa Smolyan
0:0
Marek
PFC Spartak Varna
1:0
Cherno More Varna
Beroe Stara Zagora
2:1
Lokomotive Sofia
FC Pirin Blagoevgrad
2:2
PFC Slavia Sofia
PFC Nesebar
1:2
Vidima-Rakovski Sevlievo
Dinamo Zagreb
3:0
Pula 1856
Velika
3:2
Rijeka
NK Zadar
2:4
Osijek
NK Slaven
0:1
VSNK Varazdin
NK Zagreb
2:0
Hajduk Split
NK Medimurje Cakovec
0:0
NK Inter Zapresic
Heerjansdam
1:0
Sportvereniging Marken
VV Noordwijk
2:2
FC Lisse
Ter Leede
1:1
Ajax Amateurs
Bennekom
1:2
ltijd Sterker Worden Hendrik-Ido-Ambacht
Rkav Volendam
2:2
SV Alphense Racing Club
Hoek
4:1
BVV Barendrecht
Kozakken Boys
0:1
Dovo Veenendaal
VV IJsselmeervogels
2:0
SHO
VV Capelle
4:1
Excelsior Maassluis
Huizen
1:2
Tot Ons Genoegen Rotterdam
Voorschoten '97
1:2
SV Spakenburg
Scheveningen
2:2
VV Katwijk
Rijnsburgse Boys
2:1
SV Deltasport
Quick Boys
2:0
Sparta Nijkerk
Vvog
2:0
DOS Kampen
ACV Assen
2:1
Genemuiden
Harkemase Boys
3:2
Excelsior '31
ASV Dronten
0:0
ONS Sneek
Be Quick '28
0:0
SDC Putten
Urk
1:3
Whc
HHC Hardenberg
1:1
Nunspeet
Ballyclare Comrades FC
2:1
Coagh United
Ballymoney United
0:2
Bangor FC
Donegal Celtic FC
0:0
Ballinamallard United FC
Dundela FC
1:3
Armagh City FC
Glenavon
1:0
Harland and Wolff Welders FC
Avispa Fukuoka
2:0
Mito Hollyhock
Omiya Ardija
2:1
Kawasaki Frontale
Ventforet Kofu
1:0
Sagan Tosu
Vegalta Sendai
1:1
Consadole Sapporo
Shonan Bellmare
0:2
Kyoto Sanga
KF Tirana
3:1
Dinamo Tirana
KS Teuta Durres
1:0
Egnatia Rrogozhine
Shkumbini Peqin
1:2
KF Elbasani
KF Laci
0:4
Partizani Tirana
Rapid II
1:1
Oltul Slatina
CS Otopeni
3:0
FC Petrolul Ploiesti
FC Sibiu
1:0
Caracal
CS Jiul Petrosani
3:0
ACU Arad
AFC Uta Arad
1:0
Bihor Oradea
CS Gaz Metan Medias
1:0
FC Tricotaje Ineu
FC Armătura Zalău
3:0
AFC Arieşul 1907 Turda
Oasul
2:1
CF Liberty Oradea
Mureşul Deva
3:0
CS Unirea Sânnicolau Mare
Ceahlaul
3:1
Roman
Unirea Dej
0:1
Olimpia Satu Mare
Vaslui
2:0
CS Royal Club Ghimbav
CS Năvodari
3:1
Dunărea Galaţi
FC Gloria Buzau
0:0
Acs Dacia Unirea Braila
Săcele
1:0
AS Petrolul Moineşti
FCM Târgovişte
1:0
Botosani
CS Politehnica Timişoara
2:3
Callatis Mangalia
Altay Constanţa
2:1
CS Municipal Focşani
CS Pandurii Targu Jiu
2:1
Unirea Urziceni
Mioveni
4:3
CS Inter Gaz Bucureşti
Asc Daco-Getica Bucuresti
0:3
CS Minerul Motru
Internaţional
1:3
CS Building Vanju Mare
CS Rulmentul Braşov
2:2
Dinamo Bucureşti II
Hapoel Kfar Saba
0:1
Hapoel Jerusalem
Maccabi Herzliya
2:3
Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Rishon LeZion
2:1
Maccabi Netanya
Queretaro FC
2:1
San Luis
Celaya
1:0
Lobos BUAP
Cruz Azul Oaxaca
4:1
Tabasco
Correcaminos UAT
2:1
Toros Neza UTN
Club Tigres de la UANL Premier
2:1
Atlético Mexiquense
Nyiregyhaza Spartacus
1:1
Gyori ETO
Kaposvari Rakoczi FC
0:1
Diosgyor
MTK
2:2
Fehervar
Lombard Papa TFC
1:1
Debrecen
Ujpest
1:1
Pecs
Matav Sopron FC
1:2
Zalaegerszeg
Vasas
4:1
Honved
El Porvenir
1:0
Gimnasia Jujuy
Huracan
4:0
C.A.I.
Union Santa Fe
2:2
Racing Cordoba
Chacarita Juniors
3:1
Godoy Cruz
Defensores de Belgrano
0:1
Defensa y Justicia
Brantwood
2:0
Banbridge Town
Chimney Corner
0:1
Psni FC
Portstewart FC
0:3
Annagh United FC
Queens University
1:4
Oxford United Stars
Wakehurst
1:1
Tobermore United
FK Leotar Trebinje
4:2
Rudar Ugljevik
HNK Orasje
3:1
NK Celik Zenica
FK Sarajevo
0:1
FK Zeljeznicar
NK Travnik
4:1
FK Modrica Maxima
FK Buducnost Banovici
1:1
FK Sloboda Tuzla
Rhyl FC
2:0
Llanelli AFC
The New Saints FC
1:1
Bangor City
Haverfordwest County
1:1
Cefn Druids
Caersws
1:2
Carmarthen Town AFC
Cwmbran Town
1:2
Newtown AFC
Caernarfon Town FC
1:3
Welshpool Town
Port Talbot Town
2:2
Connahʼs Quay
Airbus UK Broughton
1:4
Afan Lido
Glentoran
1:0
Coleraine
Larne
2:0
Institute
Lisburn Distillery FC
2:0
Portadown
Omagh Town FC
2:5
Limavady United FC
Ards FC
2:2
Linfield
Ballymena United
1:1
Crusaders
Belišće
4:0
Čakovec
NK Vukovar 91
2:0
Koprivnica
NK Grafičar Osijek
0:2
HNK Cibalia-Vinkovci
Dilj
3:2
Marsonia Brod
Bjelovar
4:0
Slavonija Požega
HNK Sibenik
0:0
NK Imotski
NK Mosor Zrnovnica
2:2
Segesta Sisak
Feucht
1:3
VfR Aalen
Stuttgarter Kickers
2:1
SC Pfullendorf
Offenbach
3:1
Augsburg
Holstein Kiel
1:2
Hertha BSC II
Arminia Bielefeld Amatuere
1:1
Lubeck
Paderborn
0:0
Chemnitzer FC
Hamburger SV II
1:2
Eintracht Braunschweig
VfL Osnabrück
2:2
Wolfsburg II
Köln II
1:1
Uerdingen
Greenock Morton
0:1
Ayr United
Berwick Rangers
0:1
Stirling Albion
Forfar Athletic
0:2
Dumbarton
Alloa Athletic
2:2
Brechin City FC
Stranraer
2:1
Arbroath
Stenhousemuir
5:2
East Fife
Gretna FC
4:1
Queen's Park
Peterhead
4:1
Albion Rovers FC
Montrose
2:0
Elgin City
East Stirlingshire FC
0:2
Cowdenbeath FC
PFC Vihren Sandanski
2:1
PFC Minyor Pernik
Panayot Volov
3:4
Etar 1924
Spartak Pleven
2:0
Pomorie
Dorostol
1:0
Gorna Oryahovitsa