Fixtures - March 05, 2006
Metalist Kharkiv
2:0
Metalurh Donetsk
FC Vorskla Poltava
1:2
Chernomorets
Mariupol
1:2
Dynamo Kyiv
Hoverla Uzhhorod
1:1
Volyn Lutsk
Arsenal Kyiv
0:0
Kharkiv
Metalurh Zaporizhya
2:1
FC Kryvbas Kriviy Rih
Donetsk
1:1
Tavriya Simferopol
Barcelona
3:2
Deportivo La Coruna
Celta Vigo
2:0
Osasuna
Real Sociedad
1:3
Real Zaragoza
Getafe
1:0
Betis
Racing Santander
0:0
Mallorca
Sevilla
2:1
Athletic Bilbao
Málaga
0:0
Valencia
Udinese
1:1
Ascoli
Livorno
0:1
Cagliari
AC Chievo Verona
2:2
Lazio
Lecce
2:0
Palermo
Messina
0:1
Parma
Treviso
0:1
Urbs Sportiva Reggina 1914
Fiorentina
2:1
Siena
Roma
1:1
Inter
União de Leiria
0:2
Academica Coimbra
Penafiel
2:2
Paços de Ferreira
Porto
3:0
Nacional
Sporting CP
2:0
Gil Vicente
MKE Ankaragucu
5:1
Diyarbakırspor
Gaziantepspor
1:0
Denizlispor
Atiker Konyaspor 1922
3:1
Rizespor
Malatyaspor
1:3
Gençlerbirliği
Sivasspor
3:0
Kayseri Erciyesspor
Besiktas JK
3:0
Osmanlıspor
Kayserispor
1:0
Fenerbahce
Apollon Pontou
2:2
Larissa
Atromitos/H.
3:2
Iraklis Thessaloniki FC
Ionikos
1:1
PAOK
Olympiakos
4:0
OFI Crete FC
Panathinaikos
1:0
AEK
Panionios
2:4
Akratitos
FK Jablonec
2:0
Zlín
SK Sigma Olomouc
2:1
1 FK Pribram
FK Chmel Blsany
0:1
Baník Most
FK Teplice
1:1
FK Mlada Boleslav
River Plate
3:1
Estudiantes de La Plata
Quilmes
1:1
Olimpo
Colon
0:2
Gimnasia Jujuy
Racing Avellaneda
0:3
Boca Juniors
Argentinos Juniors
1:1
Lanus
Banfield
0:1
Arsenal de Sarandi
Ventforet Kofu
0:2
Shimizu S-Pulse
Tokyo
2:0
Oita Trinita
Jubilo Iwata
1:1
Avispa Fukuoka
Nagoya Grampus
3:2
Cerezo Osaka
Omiya Ardija
4:2
JEF United
Kawasaki Frontale
6:0
Albirex Niigata
Sanfrecce Hiroshima
3:4
Kashima Antlers
Yokohama F. Marinos
4:1
Kyoto Sanga
Levante
1:1
Gimnàstic Tarragona
CP Ejido
2:0
Albacete Balompie
Ciudad de Murcia
0:1
Numancia
Real Valladolid
1:0
Real Madrid Castilla
Eibar
1:1
Atletico Malagueno
Lorca Deportiva CF
2:1
Recreativo Huelva
CD das Aves
1:0
Varzim SC
FC Barreirense
2:0
Olhanense
SC Covilha
2:0
FC Maia
GD Estoril Praia
0:0
CD Santa Clara
Gondomar SC
2:2
Beira-Mar
Leixões
2:0
AD Ovarense
FC Marco
1:1
Feirense
Portimonense
0:1
Moreirense
FC Vizela
0:1
Chaves
Altay Izmir
2:2
Turk Telekomspor
Çanakkale Dardanelspor
0:1
Antalyaspor
Elazığspor
2:0
Bursaspor
İstanbulspor
3:0
Kocaelispor
Mardinspor
1:1
Karsiyaka
Mersin İdmanyurdu
1:1
Basaksehir FK
Orduspor
2:2
Sakaryaspor
Usakspor
0:3
Gazisehir Gaziantep FK
Akçaabat Sebatspor
1:1
Yozgatspor
Kasımpaşa
2:0
Eskişehirspor
Adanaspor
0:3
Izmirspor
Adıyamanspor
1:0
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
Batman Petrolspor
2:3
Iskenderun Demir Celikspor
Cizre Spor Kulübü
3:1
Osmaniye Gençlik Spor Kulübü
Sanliurfaspor
0:1
Hatayspor
Alanyaspor
3:2
Siirtspor
Bucaspor
0:2
Kartalspor
Hacettepe
1:0
Kahramanmarasspor AS
Inegolspor
0:1
Unyespor
Aydınspor
0:0
Marmaris Belediyespor
Muglaspor
0:0
Nazilli Bld Spor
Turgutluspor
1:1
Adana Demirspor
Eyupspor
1:1
Gungoren Bld Spor
Karagümrük
1:1
Anadolu Bagcilar Spor
Kucukkoyspor
0:1
AS Sariyer
Pendikspor
3:0
Maltepespor
Ankara Demirspor
2:0
Erzurumspor
Kardemir Karabukspor
1:2
Boluspor
Pazarspor
0:0
Giresunspor
Fenerspor
2:2
Cankiri Bld Spor
Denizli Belediyespor
4:0
Altinordu FK
Erzincanspor
3:1
Amed Sportif Faaliyetler
Iğdırspor
2:2
Mezitli Spor Kulübü
Karsspor
1:0
Kilis Bld Spor
Diyarbakır Kayapınar Belediye Spor Kulübü
0:0
72 Batman Spor
Nevşehirspor
1:0
Ceyhanspor
1926 Bulancak Spor Kulübü
2:1
Corumspor 1967
Araklıspor
0:3
C. Sekerspor
P. Bugsasspor
1:1
1461 Trabzon
Çubuk Spor 1959 Kulübü
0:3
Tokatspor
İlkadım Belediyesi Spor Kulübü
0:0
Gumushanespor
AB Kizilcahamam Belediyes Spor Kulübü
1:1
Demir Çelik Divriği Spor Kulübü
Ofspor
3:0
Tarım Kredi Spor Kulübü
Akseki Aroma Gençlik ve Spor Kulübü
0:4
Aliağa Belediye Spor Kulübü
Alibeykoy SK
4:0
ESKİ Gençlik ve Spor Kulübü
Beylerbeyi AS
0:0
Mustafakemalpaşa Spor Kulübü
Bilecik Spor Kulübü
0:1
Golcukspor
Çorlu Spor Kulübü 1947
1:1
Gaziosmanpasa
Gebzespor
2:0
Kastamonuspor
Küçükçekmece Spor Kulübü
2:2
Bakırköyspor
Orhangazi Belediyespor
1:1
Zeytinburnuspor
Fethiyespor
2:0
Side Spor Kulübü
Göztepe
0:0
Akhisar Belediyespor
Isparta Spor Kulübü
0:0
Yeni Ereğli Spor Kulübü
Karacabey Birlik Spor A.s
6:0
Yeni Burdur Gençlik Spor Kulübü
Keciorengucu
3:0
Afyonkarahisarspor
Bitlis Ozguzelderespor
0:0
Nusaybin Demir Spor Kulübü
Princesa d. Solimoes
0:0
São Raimundo AM
Atlético Clíper Clube
0:4
Fast Clube AM
SR Libermorro FC
1:5
Nacional AM
Silver Sands
2:2
Silk Soy Beverley Hills
Paradise
1:2
Arawak Cement Youth Milan FC
Eden Stars FC
1:1
Notre Dame
Ittihad Tanger
0:0
Hassania
IZK Itihad Z Khemisset
1:1
Difaa
Mouloudia Oujda
3:1
UTS
El Massira
1:1
CODM
Raja Casablanca
0:0
Khouribga
Colo Colo BA
2:3
Catuense Futebol
Vitoria BA
2:2
Juazeiro BA
Fluminense de Feira BA
0:1
EC Bahia BA
EC Ipitanga da Bahia
1:0
Itabuna EC
SC Bom Jesus
1:1
CS Esportiva AL
Coruripe AL
2:1
ASA AL
CSA AL
2:0
Penedense
Ipanema
0:1
CRB AL
Murici AL
2:4
Corinthians AL
Madureira RJ
3:1
Nova Iguacu RJ
Cabofriense RJ
5:2
Friburguense RJ
Americano RJ
2:2
Botafogo RJ
America RJ
2:2
Flamengo
Fluminense RJ
2:2
Vasco Da Gama RJ
Ceara CE
2:1
Ferroviario CE
Guarany CE
2:2
Quixada CE
Icasa CE
3:2
Fortaleza CE
Esporte Limoeiro
3:2
Uniclinic CE
Novo Hamburgo RS
1:0
Sao Jose RS
Juventude RS
1:2
Gremio FB Porto Alegrense
Veranopolis RS
5:0
FC Santa Cruz do Sul
AA Rioverdense
3:2
Gremio Anapolis GO
AE Jataiense
1:0
Aparecidense GO
Atletico Goianiense
2:0
Crac GO
Goias GO
4:2
Goiatuba Esporte Clube
Itumbiara GO
0:1
Anapolina GO
Mineiros EC
3:1
Vila Nova GO
Boa Esporte Clube
1:0
Cruzeiro MG
Ipatinga MG
1:0
Democrata SL
EC Democrata MG
4:3
Caldense MG
Villa Nova MG
4:2
Uberlandia MG
Cianorte PR
1:5
Atletico Paranaense
Sociedade Uniao Esportiva Galo Maringa
1:2
J. Malucelli Futebol PR
Nacional PR
2:6
Iraty
Rio Branco PR
3:2
Francisco Beltrão FC
Campo Mourão
1:2
Coritiba PR
Londrina PR
3:0
AC Paranavaí
Parana Clube PR
2:0
AER Engenheiro Beltrão
Roma Esporte de Apucarana
0:0
Uniao Bandeirante Futebol Clube
Ponte Preta SP
2:0
Paulista
Santos
1:0
Palmeiras
Ituano FC SP
2:1
América FC (São Paulo)
Noroeste
2:1
Guarani FC SP
EC Santo Andre
2:1
Mogi Mirim SP
Bragantino
2:3
AD Sao Caetano
Rio Branco EC
1:1
Juventus
Corinthians
1:1
Marilia SP
EC Sao Bento
2:0
Sao Paulo SP
Assu RN
0:0
América RN
Macau EC
0:0
AC Coríntians
Potiguar RN
2:0
Potiguar Esporte Clube
ACD Potyguar Seridoense
0:4
Baraunas RN
Santa Cruz RN
0:3
ABC RN
São Gonçalo FC
2:3
Alecrim RN
ASEC Mimosas
3:0
East End Lions
al-Hilal Khartum
3:0
Police FC
ASA
0:1
Apr FC
CAPS United
0:0
Inter Star
Motema Pembe
2:0
Anges de Fatima
Enyimba
2:0
AS Mangasport
Ferroviário Maputo
2:0
La Passe FC
Asc Les Jaraaf de Dakar
3:2
Lprc Oilers FC
JS Kabylie
4:0
Al-Ittihad
Asante Kotoko
3:0
Aigle Royal de la Menoua (Dschang)
Sagrada Esperança
1:2
FC Civics Windhoek
Satellite FC
2:2
Stade Malien de Bamako
Saint George FC
1:0
ENPPI
Mamelodi Sundowns
3:0
Likhopo FC
US de la Commune Urbaine d'Antananarivo
2:0
Excelsior
AD Camacha
4:2
Sporting Braga B
CD Portosantense
1:1
SC Freamunde
Lixa
0:1
AD Fafe
Trofense
2:1
Famalicao
Vilaverdense FC
1:2
GD Ribeirao
CA Valdevez
2:0
Sandinenses
Fiaes SC
2:3
CD Ribeira Brava
Uniao SC Paredes
0:0
SC Espinho
Pontassolense
2:0
FC Porto B
Maritimo Madeira B
0:0
Infesta
AD Lousada
3:0
FC Pedras Rubras
Dragoes Sandinenses
1:0
Aliados FC Lordelo
SL Nelas
1:1
CD Fatima
Castelo Branco
1:3
UD Oliveirense
UD Rio Maior
1:1
Oliveira Bairro
CF União de Coimbra
2:2
AD Portomosense
Oliveira Hospital
2:4
Pombal
Abrantes FC
2:1
Penalva Do Castelo
CD Pinhalnovense
1:0
Vitória Setúbal FC II
Odivelas FC
2:0
Clube Oriental de Lisboa
SCU Torreense
2:1
Real Sporte
Operario
2:1
Micaelense
Casa Pia Atletico
0:3
Silves FC
Louletano
2:0
CD Mafra
CD Olivais e Moscavide
1:2
Madalena
Imortal Albufeira
1:2
Benfica Lisbon B
Deportes Quindio
2:0
Atletico Huila
Independiente Medellin
2:2
Deportivo Pasto
Cucuta Deportivo
0:1
Deportes Pereira
Junior
2:0
Real Cartagena
Once Caldas
1:0
Atletico Bucaramanga
Santa Fe
2:1
Deportivo Cali
Deportes Tolima
5:1
Atletico Nacional Medellin
Boyaca Chico FC
0:0
Envigado
Deportes Copiapo
1:1
Fernández Vial
Lota Schwager
4:0
Union San Felipe
Union La Calera
0:0
Provincial Osorno
Nublense
0:1
San Luis de Quillota
Deportes Magallanes
1:3
Curico Unido
FK Bregalnica Stip
2:0
Shkendija 79 Tetovo
FK Sileks Kratovo
1:1
KF Vellazerimi 77
Makedonija GjP
1:0
Pobeda Junior
Bashkimi
0:1
Vardar Skopje
FK Renova
2:3
FK Belasica Strumica
Veria
1:0
Kalamata FC
Ethnikos Asteras FC
2:1
Paniliakos
Ergotelis
1:0
Panachaiki 2005
Kerkyra
1:0
Proodeftiki
Olympiakos Volos
0:0
Thrasyvoulos
Panserraikos
0:4
Ilisiakos FC
Chaidari AO
0:0
Niki Volos
Apollon Smirnis
0:0
Agios Dimitrios FC
Asteras Tripolis
3:0
Ionia 2000
Achaiki
0:1
Rhodos FC
Diagoras FC
1:0
Eolikos Mytilinis
APO Keratsini
3:0
Vizas Megaron
Panetolikos
2:0
Aharnaikos
AO Chalkis
1:0
Panathlitikos Omililos Atsaleniou
Anagennisi Artas
1:1
Enosi Thraki
Thermaikos Thermis
0:2
Doxa Dramas
Kavala
1:2
Anagennisi Karditsas 1904
Lamia
0:0
Pierikos FC
Panthrakikos
0:0
Trikala
PAS Giannina
1:1
Agrotikos Asteras FC
Eordaikos 2007
2:0
Polykastro
Académica Petróleo Kwanda Soyo
1:2
Sport Luanda e Benfica
Sport Lubango e Benfica
1:1
Progresso
Bravos Maquis
0:0
Petro Luanda
Atlético Petróleos do Namibe
1:1
1º de Maio
Carmelita
1:2
Herediano
Santos de Guápiles
1:2
Ramonense PO
Santacrucena
2:0
Cartaginés
Puntarenas
2:1
Pérez Zeledón
CD Bluefields
3:0
Atlético de Estelí
Masatepe
5:2
Walter Ferretti
Real Estelí
2:0
Deportivo Jalapa
Diriangén
1:0
Real Madriz
Monastir
0:0
Bizertin
EOG Kram
0:1
Esperance
Kairouan
0:1
Etoile du Sahel
Hammam-Lif
1:0
Jendouba Sport
Gafsa
2:3
Stade Tunisien
Mixto MT
0:0
Operario MT
Santa Cruz EC
1:1
Cacerense EC
GE Jaciara
1:1
Dom Bosco MT
Vila Aurora
2:2
Uniao Rondonopolis
Queretaro FC
2:1
Reboceros La Piedad
Indios
0:1
Xolos de Tijuana
Cruz Azul Oaxaca
3:1
Puebla FC
Atlético Mexiquense
2:1
FC Coyotes de Sonora
León
4:1
Tabasco
Juventud Antoniana
3:0
El Porvenir
Defensa y Justicia
1:1
Talleres
Huracán Tres Arroyos
2:3
Atletico de Rafaela
FC Zestafoni II
0:0
FC Ameri Tbilisi II
FC Zugdidi Zugdidi
3:1
Magharoeli Chiatura
FC Tbilisi II
0:1
Merani Tbilisi
Dinamo Tbilisi II
3:1
FC Guria Lanchkhuti
Liakhvi Achabeti
1:0
FC Lokomotivi Tbilisi II
FC Meshakre Agara
1:0
Meshakhte
Gareji
2:2
FC Rustavi
Meskheti
0:2
FC Chikhura Sachkhere
WIT Georgia II
0:1
FC Gagra
Canterbury United
1:1
Waitakere United
Team Wellington
0:4
Auckland City FC
Waibop United
3:4
Young Heart Manawatu
Bocholt
0:4
1. FC Union Solingen
Turu Dusseldorf
4:0
FC Junkersdorf
VfB Homberg
0:3
Bonner SC
Yurdumspor Köln
Alemannia Aachen II
Hoffenheim II
0:1
Gmünd
Brinkumer SV
0:1
St. Pauli II
Arminia Hannover
1:1
FT Eider Büdelsdorf
Westfalia Herne
1:0
Rot Weiss Ahlen II
Bochum II
2:3
Schermbeck
Eintracht Rheine
0:1
Delbrucker SC
Schalke II
1:1
Verl
Torgelower SV Greif
0:0
SV Falkensee-Finkenkrug
Türkiyemspor Berlin
1:0
BFC Preussen Berlin
FV Preußen Eberswalde
0:4
Union Berlin
VFC Plauen
1:0
FC Oberlausitz Neugersdorf
Sachsen Leipzig
0:2
Budissa Bautzen
Rot-Weiß Erfurt II
1:1
SV 1919 Grimma
Meuselwitz
4:0
TSV Völpke
Eilenburg
2:2
FC Energie Cottbus II
Trujillanos FC
2:2
Deportivo Tachira
Aragua FC
2:1
UA Maracaibo
Monagas SC
2:0
Mineros de Guayana
ItalMaracaibo
1:2
Carabobo FC
Antofagasta
1:2
O`Higgins
Cobresal
3:3
Universidad Chile
Puerto Montt
3:1
Santiago Morning
Univ. Concepción
1:3
Rangers de Talca
Unión Española
2:3
Palestino
CS Cerrito
1:1
Danubio
Dep. Colonia
3:2
River
Liverpool M.
2:5
Defensor Sporting
Miramar Misiones
2:1
Peñarol
Rampla Juniors
0:5
Cerro
SD Metalac Osijek
0:1
NK Vukovar 91
Graničar Županja
0:0
Belišće
Koprivnica
2:1
Slavonija Požega
NK Novalja
1:0
Segesta Sisak
CSKA Moskva
5:0
Spartak Kostroma
FC Rubin Kazan
0:1
FC Shinnik Yaroslavl
Torpedo Moskva
1:2
Moskva
Krylya Sovetov
2:0
Dinamo Moskva
Amkar
0:1
Saturn Ramenskoye
White Star Bruxelles
2:0
KRC Mechelen
Dender
4:0
K.Racing Waregem
Sporting West Harelbeke
1:2
RFC Wetteren
Willebroek-Meerhof
1:1
K Rupel Boom FC
Boussu Dour Borinage
1:1
RSC Vervietois
Visé
3:1
Sprimont-Comblain
Leopoldsburg
2:0
Ur Namur
Amadense SE
3:0
AC Lagartense
Boca Junior SE
0:3
Olímpico Pirambú FC
AA Guarany
1:2
Itabaiana SE
Olimpico EC SE
2:1
Confianca SE
Sergipe SE
1:0
Riachuelo FC
CSD Macara
3:2
Emelec
CD Olmedo
1:1
CD Espoli
L.D.U. Quito
4:2
Aucas
SD Quito
1:1
El Nacional
Barcelona SC
1:0
Deportivo Cuenca
Ssd Citta Di Gela
0:0
Ssd Acireale Calcio 1946
AS Lucchese Libertas 1905
1:1
Chieti
Juve Stabia
2:0
Frosinone
Virtus Lanciano
4:0
US Massese
Manfredonia Calcio
0:1
Napoli
Perugia
1:0
Pisa
Foggia Calcio
1:3
AC Pistoiese
Martina Franca
0:0
Asd Sangiovannese 1927
US Grosseto
2:1
Sef Torres Calcio
Pro Patria
4:3
Genoa
Fermana FC
0:1
Giulianova Calcio
Spezia Calcio
2:1
AC Lumezzane
Novara Calcio
1:1
Monza
Sambenedettese
1:1
FC Pavia 1911
Pergolettese
0:0
San Marino Calcio
Peralta
1:1
CA Osasuna B
Alfaro CD
1:0
Atletico Levante UD
CF Badalona
1:1
UDA Gramenet
UE Sant Andreu
2:3
Huesca
Barcelona B
2:0
Vilajuïga
Terrassa FC
1:1
CE Sabadell
Villajoyosa CF
1:3
CF Reus Deportiu
Benidorm CD
2:0
Logroñés CF
CD Alcoyano
2:0
Real Zaragoza Deportivo Aragon
Ecija Balompie
1:1
Almansa
CD Villanueva
0:3
Aguilas CF
Real Jaen
3:0
CF Extremadura
Baza
4:1
Díter Zafra
CF Algeciras
0:0
Ub Conquense
Talavera CF
3:0
CD Alcala
CD Badajoz
2:1
Linares
Mérida UD
1:1
Córdoba
FC Cartagena
2:2
Sevilla Atletico
Marbella FC
1:1
AD Ceuta
Playas Jandia
0:0
Atletico Madrid B
Las Palmas
0:0
Leganés
Castillo
0:0
Alcorcon AD
San Isidro
1:2
RSD Alcala
Melilla UD
2:1
San Sebastian Reyes
Pontevedra CF
0:1
UD Vecindario
Fuenlabrada
2:1
Universidad de Las Palmas
CD Móstoles
2:0
Lanzarote
Rayo Vallecano
0:0
CD Ourense
UD Salamanca
4:0
Zalla
Cultural Leonesa
1:0
Lemona SD
Burgos CF
2:1
Scd Durango
Real Oviedo
2:1
Barakaldo CF
Amurrio
2:2
Marino Luanco
Club Portugalete
0:0
SD Ponferradina
Real Union de Irun
1:1
Zamora CF