Fixtures - March 26, 2006
Kharkiv
3:0
Mariupol
Dnipro
0:0
FC Vorskla Poltava
Dynamo Kyiv
4:1
Chernomorets
Tavriya Simferopol
5:2
Stal Alchevsk
FC Kryvbas Kriviy Rih
1:0
Hoverla Uzhhorod
Metalurh Zaporizhya
0:0
Metalist Kharkiv
Athletic Bilbao
1:0
Osasuna
Sevilla
1:0
Valencia
Celta Vigo
2:0
Mallorca
Espanyol
0:0
Alaves
Getafe
2:1
Real Sociedad
Racing Santander
0:0
Real Zaragoza
Real Madrid
4:0
Deportivo La Coruna
Cadiz
1:1
Atletico Madrid
Ascoli
2:2
AC Chievo Verona
Siena
1:2
Lecce
Empoli
2:1
Livorno
Cagliari
0:2
Urbs Sportiva Reggina 1914
Lazio
2:0
Sampdoria
Palermo
1:0
Treviso
Messina
1:1
Udinese
Academica Coimbra
0:1
Porto
Paços de Ferreira
2:1
Estrela Amadora
Gil Vicente
1:1
Vitoria Guimaraes
Vitória Setúbal
4:1
Naval 1º de Maio
Sporting CP
2:0
Penafiel
FC Sportul Studentesc
4:0
CS Jiul Petrosani
Rapid Bucharest
1:0
Progresul Bucureşti
FC FCSB
2:1
Politehnica Timișoara
Osmanlıspor
1:2
MKE Ankaragucu
Rizespor
0:0
Gaziantepspor
Samsunspor
0:0
Kayserispor
Kayseri Erciyesspor
1:0
Trabzonspor
Fenerbahce
2:0
Malatyaspor
AEK
2:0
Akratitos
Apollon Pontou
0:1
Panathinaikos
Ionikos
0:0
Xanthi
Levadiakos
2:1
AEK Athens
OFI Crete FC
1:1
Panionios
Rosario Central
3:0
Tiro Federal
Boca Juniors
1:1
River Plate
Olimpo
0:2
Newell's Old Boys
Independiente
1:2
Banfield
Estudiantes de La Plata
1:2
Colon
Wuhan Guanggu
1:0
Guizhou Renhe
Changchun Yatai
2:1
Dalian Shide
Shanghai United
5:1
Shandong Taishan
Guangzhou R&F FC
0:0
Tianjin Jinmen Tiger
Xiamen Lanshi
3:2
Chongqing Lifan
Busan IPark
1:1
Ulsan Hyundai
Daejeon Hana Citizen
0:0
Suwon Samsung Bluewings
Daegu
0:1
Gyeongnam
Jeonnam Dragons
2:2
Pohang Steelers
CD Castellon
2:0
Eibar
Numancia
3:2
Real Valladolid
Xerez
0:0
Sporting Gijón
Recreativo Huelva
3:0
Racing de Ferrol
Atletico Malagueno
0:1
CP Ejido
Real Madrid Castilla
0:0
Levante
1860 Munich
3:0
Sportfreunde Siegen
Energie Cottbus
0:1
Saarbrucken
Rot Weiss Ahlen
1:0
Unterhaching
Hansa
2:0
Karlsruher
Greuther Furth
1:3
Erzgebirge Aue
Beira-Mar
0:0
Portimonense
SC Covilha
2:0
GD Estoril Praia
Feirense
2:2
Gondomar SC
FC Maia
0:2
Leixões
FC Marco
1:1
FC Vizela
Olhanense
0:0
Chaves
AD Ovarense
1:3
CD das Aves
CD Santa Clara
3:0
FC Barreirense
CSKA Moskva
5:1
FC Shinnik Yaroslavl
Tom Tomsk
1:0
Dinamo Moskva
Saturn Ramenskoye
0:0
Torpedo Moskva
Amkar
1:3
Zenit
Luch Vladivostok
1:1
Lokomotiv Moskva
Spartak Nalchik
2:2
Spartak Moscow
Rostov
4:0
Moskva
Gazisehir Gaziantep FK
3:0
Orduspor
Basaksehir FK
2:0
Yozgatspor
Kocaelispor
1:0
Çanakkale Dardanelspor
Antalyaspor
3:0
Akçaabat Sebatspor
Kasımpaşa
3:0
Bucaspor
Adanaspor
0:3
Muglaspor
Alanyaspor
0:0
Kartalspor
Inegolspor
2:1
Kahramanmarasspor AS
Siirtspor
3:3
Eskişehirspor
Darica Genclerbirligi
1:0
MKE Kirikkalespor
Kırşehirspor
2:1
Yesil Bursa AS
Tarsus Idman Yurdu
7:1
Yalovaspor
Eyupspor
0:1
Karagümrük
Kucukkoyspor
2:0
Anadolu Bagcilar Spor
AS Sariyer
1:0
Gungoren Bld Spor
Cankiri Bld Spor
1:0
Boluspor
Giresunspor
2:1
Erzurumspor
Fenerspor
4:0
Ankara Demirspor
Ceyhanspor
1:0
Iğdırspor
Yeni Burdur Gençlik Spor Kulübü
2:1
Göztepe
Yeni Ereğli Spor Kulübü
2:1
Akseki Aroma Gençlik ve Spor Kulübü
5 Temmuz İskenderun Spor Kulübü
0:0
GASKİ Spor Kulübü
Karsspor
0:3
Diyarbakır Kayapınar Belediye Spor Kulübü
Kilis Bld Spor
1:1
Karaman Spor Kulübü
Mezitli Spor Kulübü
0:1
Erzincanspor
Afyonkarahisarspor
0:2
Side Spor Kulübü
1461 Trabzon
0:1
Artvin Hopaspor
Arsynspor
2:1
Tokatspor
Corumspor 1967
5:3
Çubuk Spor 1959 Kulübü
Demir Çelik Divriği Spor Kulübü
2:1
1926 Bulancak Spor Kulübü
Gumushanespor
1:0
Ofspor
Akhisar Belediyespor
4:3
Fethiyespor
AB Kizilcahamam Belediyes Spor Kulübü
2:0
P. Bugsasspor
Tarım Kredi Spor Kulübü
0:1
Araklıspor
C. Sekerspor
2:2
İlkadım Belediyesi Spor Kulübü
Bakırköyspor
1:1
Bilecik Spor Kulübü
Beykozspor 1908
2:0
Küçükçekmece Spor Kulübü
ESKİ Gençlik ve Spor Kulübü
1:1
Orhangazi Belediyespor
Kastamonuspor
2:3
Beylerbeyi AS
Mecidiyeköy Spor Kulübü
0:3
Alibeykoy SK
Zeytinburnuspor
2:0
Golcukspor
Altinordu FK
1:1
Isparta Spor Kulübü
Aliağa Belediye Spor Kulübü
0:3
Denizli Belediyespor
Karacabey Birlik Spor A.s
3:0
Konya Anadolu Selcukspor
72 Batman Spor
4:2
Bitlis Ozguzelderespor
Amed Sportif Faaliyetler
1:2
Nevşehirspor
Kütahyaspor
1:0
Keciorengucu
Raja Casablanca
1:0
Chabab Mohammedia
Mouloudia Oujda
3:1
Hassania
IZK Itihad Z Khemisset
0:0
Moghreb Tetouan
Safi
0:0
FAR
Sale
0:1
Wydad Casablanca
El Massira
1:1
Difaa
Ittihad Tanger
1:0
CODM
Novo Hamburgo RS
1:1
Caxias RS
Sao Jose RS
2:6
Internacional RS
Gremio FB Porto Alegrense
2:0
Veranopolis RS
Juventude RS
1:1
FC Santa Cruz do Sul
Palmeiras
1:1
Corinthians
Rio Branco EC
2:4
Sao Paulo SP
Noroeste
3:2
Portuguesa Santista
América FC (São Paulo)
1:2
Ponte Preta SP
Associacao Portuguesa de Desportos
5:2
Paulista
Bragantino
2:0
Mogi Mirim SP
Marilia SP
2:3
AD Sao Caetano
Ituano FC SP
4:1
EC Sao Bento
Salgueiro PE
0:1
Porto PE
Nautico PE
6:2
Vitoria PE
Ypiranga PE
2:1
Serrano FC
Estudantes Sport Clube
4:0
Central PE
Santa Cruz PE
1:1
Sport Recife PE
GD Ribeirao
0:0
CA Valdevez
SC Freamunde
1:1
Lixa
Sandinenses
2:2
AD Fafe
Famalicao
0:0
CD Portosantense
Trofense
1:0
Vilaverdense FC
União Madeira
3:0
Gdu Torcatense
FC Pedras Rubras
2:0
CD Ribeira Brava
SC Espinho
4:3
SC Esmoriz
AD Sanjoanense
1:3
Dragoes Sandinenses
FC Porto B
0:1
Uniao SC Paredes
Aliados FC Lordelo
0:1
AD Lousada
Infesta
1:1
Fiaes SC
Penalva Do Castelo
1:0
AD Portomosense
Oliveira Bairro
2:0
CF União de Coimbra
CD Fatima
2:0
Abrantes FC
UD Oliveirense
2:1
GD Tourizense
Oliveira Hospital
1:5
SL Nelas
Pombal
1:0
UD Rio Maior
Real Sporte
2:0
Clube Oriental de Lisboa
Micaelense
1:0
Vitória Setúbal FC II
Silves FC
2:3
Odivelas FC
CD Mafra
1:1
SCU Torreense
Benfica Lisbon B
1:1
Casa Pia Atletico
Imortal Albufeira
3:1
Louletano
CD Olivais e Moscavide
1:2
CD Pinhalnovense
Boyaca Chico FC
0:0
Deportivo Pasto
Envigado
2:0
Deportes Quindio
Atletico Nacional Medellin
2:1
Independiente Medellin
Deportivo Cali
1:1
America de Cali
Atletico Bucaramanga
2:1
Cucuta Deportivo
Real Cartagena
1:2
Junior
Deportes Pereira
0:0
Once Caldas
Millonarios
3:3
Santa Fe
Atletico Huila
1:4
Deportes Tolima
Deportes Copiapo
1:0
Deportes Temuco
San Luis de Quillota
1:0
Union La Calera
Curico Unido
0:0
Lota Schwager
Nublense
3:0
Deportes Magallanes
Fernández Vial
4:2
Provincial Osorno
Vysočina Jihlava II
1:0
Jakubcovice
SK Lipová
1:1
Bystrc Kníničky
Slovácko II
1:3
Unex Unicov
1. FC Karlovy Vary
1:1
Bohemians Prague 1905
Slavia Praha II
1:1
SK Sparta KRC
FK Varnsdorf
4:0
FC Chomutov
Hradec Králové II
2:0
Slovan Liberec II
Jeunesse Esch
1:1
Swift Hesperange
FC Etzella Ettelbruck
4:2
FC Victoria Rosport
FC Wiltz 71
1:0
Union Titus Petange
Racing FC Union Luxembourg
0:2
CS Grevenmacher
US Rumelange
0:4
F91 Dudelange
Un Kaerjeng 97
3:0
Avenir Beggen
Chalatenango
3:0
Alianza FC (Slv)
Atlético Balboa
2:1
CD Aguila
Once Deportivo
3:2
CD Luis Angel Firpo
Vista Hermosa
1:2
San Salvador FC
Fovu Club
1:1
Kadji Sport Academy de Douala
Foudre d'Akonolinga
1:0
Racing de Bafoussam
Sable de Batié
0:1
Les Astres
Sportive de Douala
2:1
Canon
Impôts FC de Yaoundé
1:1
Fédéral Sporting FC du Noun
Espérance de Guider
1:0
Aigle Royal de la Menoua (Dschang)
Bamboutos
1:1
Coton Sport
Mount Cameroon FC de Buéa
0:0
Sahel FC de Maroua
FK Kunovice
2:2
FK Viktoria Zizkov
SK Dynamo Ceske Budejovice
6:0
FC Hlucin
Sparta Praha II
1:1
SK Hanacka Slavia Kromeriz
FK Drnovice
0:0
1 HFK Olomouc
Vardar Skopje
1:0
FK Bregalnica Stip
Makedonija GjP
1:1
FK Sileks Kratovo
Pobeda Junior
1:0
Cementarnica 55 Skopje
Shkendija 79 Tetovo
1:2
FK Renova
Bashkimi
6:0
FK Belasica Strumica
Ethnikos Asteras FC
1:1
FC Kastoria
Ilisiakos FC
3:1
Kalamata FC
Thrasyvoulos
2:0
Kerkyra
Niki Volos
2:1
Proodeftiki
Paniliakos
2:0
Ergotelis
Panserraikos
0:1
Chaidari AO
Agrotikos Asteras FC
2:0
Lamia
Anagennisi Karditsas 1904
1:1
AE Giannina
Anagennisi Artas
2:0
Kavala
Enosi Thraki
4:2
Polykastro
Panthrakikos
2:0
Eordaikos 2007
PAS Giannina
3:1
Thermaikos Thermis
Pierikos FC
1:3
Doxa Dramas
Trikala
2:1
Kozani FC
Agios Dimitrios FC
2:1
Aharnaikos
Eolikos Mytilinis
1:1
Thyella Patras
Asteras Tripolis
2:1
AO Chalkis
Panathlitikos Omililos Atsaleniou
4:0
Messiniakos Kalamata
Vizas Megaron
1:0
Apollon Smirnis
Ethnikos Piraeus
2:2
Rhodos FC
Ionia 2000
4:1
Achaiki
Sport Lubango e Benfica
3:0
Bravos Maquis
Académica Petróleo Kwanda Soyo
0:1
Atlético Petróleos do Namibe
1º de Maio
1:3
Primeiro de Agosto
Sagrada Esperança
0:0
Sporting de Cabinda
TOP Oss Amateurs
2:3
VV Papendrecht
VV Una
1:1
EVV Echt
VV Baronie Breda
1:1
SV Deurne
Schijndel
2:2
Geldrop
SV Meerssen
2:0
VV Gemert
UDI '19
0:1
JVC Cuijk
SV Triborgh Tilburg
3:1
Sportvereniging Panningen
Babberich
0:1
Wke
SC Joure
4:0
Voetbalvereniging Germania
Appingedam
0:3
Stevo
Quick '20
0:0
ROHDA Raalte
Be Quick 1887
3:0
SWZ Boso Sneek
De Treffers
0:1
Achilles '29
HSC 21
0:2
WSV
Ado '20
0:0
Argon Mijdrecht
Blauw Wit Amsterdam FC
1:3
Almere City II
USV Elinkwijk
1:2
Amsterdamsche FC
Haaglandia
1:1
VV Sint Bavo
FC Hilversum
1:2
TONEGIDO
Türkiyemspor
7:1
Nieuwenhoorn
Asd Nocerina 1910
3:1
Melfi
Vigor Lamezia
2:0
ASD Modica Calcio
Andria BAT
1:0
Vastese Calcio 1902
Gallipoli Calcio
1:1
Progreditur Marcianise
Potenza
2:0
FC Rieti
Latina
1:2
SS Taranto 1927
SSC Giugliano
0:0
AS Viterbo Calcio
Igea Virtus Barcellona
3:0
Vittoria
Portogruaro Summaga
0:0
AS Biellese 1902
AC Cuneo 1905
1:0
Carpenedolo
Valenzana
1:1
Ivrea
Casale
1:1
US Citta di Jesolo
Venezia
1:0
Calcio Lecco
Pro Vercelli
0:2
AC Legnano 1913
Montichiari
0:0
Olbia
US Pergocrema
1:1
SSD Unione Sanremo
Bassano Virtus
0:0
Sudtirol
Reggina
0:0
Ancona
Spal 2013
1:1
Cavese 1919
Bellaria Igea
0:2
Foligno Calcio
US Castelnuovo Garfagnana
3:0
Forlì
SSD Castel San Pietro Terme Calcio
2:2
SS Gualdo
Benevento
1:0
Montevarchi Calcio Aquila 1902
Cuoiovaldarno Romaiano FC
1:2
Prato
Carrarese Calcio 1908
0:0
AC Sansovino
Gubbio
1:0
Sassuolo
Puntarenas
3:0
Deportivo Saprissa
Ramonense PO
0:2
Municipal Liberia
Brujas
2:1
Alajuelense
Carmelita
0:1
Pérez Zeledón
Santos de Guápiles
2:2
Cartaginés
EOG Kram
0:0
Etoile du Sahel
Kairouan
1:0
Stade Tunisien
Gafsa
1:1
Sfaxien
Africain
1:0
Marsa
Monastir
2:1
Esperance
Hammam-Lif
2:0
Bizertin
ES Zarzis
1:0
Jendouba Sport
Cacerense EC
1:0
Santa Cruz EC
Luverdense MT
5:2
Sorriso EC
Operario MT
0:2
Mixto MT
Cuiaba Esporte Clube MT
2:4
GE Jaciara
Barra do Garças
4:1
Dom Bosco MT
Uniao Rondonopolis
1:2
Vila Aurora
Reboceros La Piedad
0:1
Cruz Azul Oaxaca
Xolos de Tijuana
0:1
Club Tigres de la UANL Premier
Lobos BUAP
3:0
Albinegros de Orizaba
Young Heart Manawatu
3:2
Southern United
Canterbury United
2:1
Waibop United
Waitakere United
1:2
Auckland City FC
Team Wellington
4:2
Hawkes Bay United
Hassia Bingen
1:1
TuS Mayen
MSV Duisburg II
4:2
GFC Düren
Bonner SC
0:1
Bocholt
VfB Homberg
Yurdumspor Köln
Kleve
2:1
Mönchengladbach II
Wuppertaler SV II
3:1
FC Junkersdorf
Velbert
1:0
Uerdingen
VfB Speldorf
3:1
Turu Dusseldorf
1. FC Union Solingen
1:1
SW Essen
Stuttgarter Kickers II
0:2
SV Sandhausen
Wolfsburg II
2:2
Altona
VfR Neumunster
1:1
TSV Kropp 1946
Holstein Kiel II
3:2
Bergedorf 85
Schalke II
2:1
Sportfreunde Siegen 1899 II
Verl
2:1
Bochum II
Delbrucker SC
3:1
VfB Hüls
Eintracht Rheine
0:0
Westfalia Herne
Borussia Dortmund II
4:1
SVL
Erkenschwick
2:2
SpVg Emsdetten 05
Schermbeck
0:1
Sportfreunde Lotte
VfB Fichte Bielefeld
0:0
Gütersloh
TSG Neustrelitz
1:1
Türkiyemspor Berlin
Berliner AK
0:1
BFC Dynamo
Nürnberg II
2:2
TSV Grossbardorf
TSV Aindling
1:2
Ingolstadt
Magdeburg
4:1
Auerbach
VfB Pößneck
0:0
Rot-Weiß Erfurt II
Sogdiana
0:0
Topalang Sariosiyo
Lokomotiv Tashkent
1:0
PFC Shurtan
Andijon
2:3
Traktor Tashkent
Nasaf
3:2
Metallurg Bekabad
Qizilqum
2:0
PFK Dinamo Samarqand
PFK Xorazm
0:5
Navbahor
FC Rangers
1:1
FC Santa Coloma
Lusitanos FC
1:0
Sant Julia
Atletic Club Escaldes
1:0
Inter Club de Escaldes
Club Esportiu Principat
1:0
UE Extremenya
ItalMaracaibo
1:2
Deportivo Tachira
Estudiantes de Merida FC
3:2
Aragua FC
Monagas SC
3:0
Trujillanos FC
Carabobo FC
0:0
Mineros de Guayana
Cobresal
2:0
Coquimbo Unido
Puerto Montt
1:1
Everton de Vina Del Mar
Santiago Wanderers
3:0
CD Cobreloa Calama
Universidad Chile
2:1
Palestino
Gfk Sterlitamak
0:0
Spartak NN
FC Ural Yekaterinburg
0:0
FC Baltika Kaliningrad
FC Lada Togliatti
1:2
FC Volgar Astrakhan
FC Kamaz Naberezhnye Chelny
0:0
FC Anzhi Makhachkala
Dinamo Makhachkala
0:0
FC Mashuk-KMV Pyatigorsk
Akhmat
3:0
FK Angusht Nazran
FC Fakel Voronezh
0:0
Khimki
Krasnodar
1:1
SKA Khabarovsk
KSV Bornem
0:1
Willebroek-Meerhof
Koninklijk Diegem-Sport
1:2
White Star Bruxelles
Eendracht Aalst
1:5
RFC Wetteren
K.Racing Waregem
1:0
Maldegem
Sportkring Sint-Niklaas
1:2
Torhout 1992 Km
K Rupel Boom FC
2:2
Sporting West Harelbeke
RSC Vervietois
1:1
Royal Wallonia Walhain CG
Montegnée
1:1
Leopoldsburg
KVK Tienen
3:2
K Bocholter VV
Boca Junior SE
0:0
Sergipe SE
Confianca SE
0:0
AC Lagartense
AA Guarany
1:1
Amadense SE
Itabaiana SE
3:2
Riachuelo FC
Olímpico Pirambú FC
3:2
Olimpico EC SE
US Massese
0:1
Ssd Acireale Calcio 1946
Foggia Calcio
1:1
Ssd Citta Di Gela
Martina Franca
2:0
Virtus Lanciano
Frosinone
1:0
AS Lucchese Libertas 1905
Asd Sangiovannese 1927
1:1
Napoli
AC Pistoiese
1:0
Perugia
Chieti
1:1
Sef Torres Calcio
Calcio Padova
1:0
Fermana FC
Salernitana
1:0
Giulianova Calcio
Teramo
1:0
Pergolettese
AC Lumezzane
1:0
Pro Patria
FC Pavia 1911
4:1
Ssd Pro Sesto
Monza
1:1
Ravenna FC 1913
AS Cittadella
2:0
Sambenedettese
Genoa
3:2
San Marino Calcio
Novara Calcio
2:1
Spezia Calcio
Mamelodi Sundowns
1:0
Mabopane Young Masters
Hanover Park FC Cape Town
2:1
Atlie
Moroka Swallows
1:2
Santos FC
Blackburn Rovers
0:3
Young Tigers
Real Zaragoza Deportivo Aragon
0:1
Alfaro CD
Peralta
0:1
CF Badalona
Atletico Levante UD
1:0
Barcelona B
UDA Gramenet
3:0
Terrassa FC
Huesca
1:1
Villajoyosa CF
Vilajuïga
1:2
Benidorm CD
CE Sabadell
1:3
CE Lhospitalet
CF Reus Deportiu
1:3
CD Alcoyano
Logroñés CF
0:2
Alicante CF
AD Ceuta
2:0
CD Villanueva
Almansa
1:1
Baza
Aguilas CF
1:1
CF Algeciras
CF Extremadura
3:2
Talavera CF
Díter Zafra
0:4
CD Badajoz
Ub Conquense
1:2
Mérida UD
CD Alcala
1:0
FC Cartagena
Linares
2:0
Marbella FC
Córdoba
1:1
Sevilla Atletico
CD Ourense
0:3
Las Palmas
Playas Jandia
2:0
Castillo
Atletico Madrid B
1:0
San Isidro
Leganés
1:0
Celta de Vigo B
Alcorcon AD
1:0
Melilla UD
RSD Alcala
2:1
Pontevedra CF
Negreira
0:0
Fuenlabrada
San Sebastian Reyes
1:1
CD Móstoles
UD Vecindario
0:0
Rayo Vallecano
Universidad de Las Palmas
1:0
Lanzarote
Real Sociedad B
5:1
Cultural Leonesa
UD Salamanca
3:1
Burgos CF
Lemona SD
1:1
Athletic Bilbao B
Barakaldo CF
0:0
Real Valladolid B
Deportivo Alaves B
1:0
Club Portugalete
Marino Luanco
0:1
Real Union de Irun
CF Palencia
0:0
Racing Santander B
SD Ponferradina
2:0
Zamora CF
Coxim AC
5:0
CA Mundo Novo
Aguia Negra MS
5:1
Pantanal FC
Rio Verde
2:1
Maracaju
Chapadão
3:1
Sete de Setembro Dourados MS