Fixtures - April 02, 2006
Metalist Kharkiv
1:2
Dynamo Kyiv
Chernomorets
2:0
Volyn Lutsk
Metalurh Donetsk
1:1
Dnipro
FC Vorskla Poltava
0:0
Kharkiv
Mariupol
1:0
FC Kryvbas Kriviy Rih
Hoverla Uzhhorod
0:1
Tavriya Simferopol
Valencia
5:3
Cadiz
Deportivo La Coruna
2:0
Racing Santander
Alaves
0:0
Athletic Bilbao
Mallorca
0:0
Espanyol
Osasuna
0:4
Getafe
Atletico Madrid
0:3
Celta Vigo
Betis
2:1
Sevilla
Palermo
1:1
Ascoli
Sampdoria
1:1
Cagliari
Lazio
3:3
Empoli
AC Chievo Verona
2:1
Livorno
Udinese
2:0
Parma
Fiorentina
1:1
Roma
Urbs Sportiva Reggina 1914
1:1
Siena
Estrela Amadora
3:2
Academica Coimbra
Boavista
1:1
CS Maritimo Madeira
Penafiel
1:1
União de Leiria
Porto
3:0
Gil Vicente
Manisaspor
0:3
Diyarbakırspor
Kayseri Erciyesspor
2:2
Samsunspor
Atiker Konyaspor 1922
1:0
Kayserispor
Malatyaspor
0:2
Osmanlıspor
Sivasspor
1:2
Rizespor
Trabzonspor
3:0
Denizlispor
Gaziantepspor
0:2
Fenerbahce
AEK
2:0
Levadiakos
Akratitos
0:3
PAOK
Atromitos/H.
3:2
Ionikos
Kallithea
0:1
OFI Crete FC
Panionios
2:1
Apollon Pontou
Xanthi
1:1
Panathinaikos
Basel
2:0
Young Boys
Grasshopper
2:1
St. Gallen
Schaffhausen
1:4
Zürich
Thun
1:1
Aarau
Yverdon
2:1
Neuchâtel Xamax
FK Jablonec
0:2
Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
0:1
FK Mlada Boleslav
Zlín
1:0
1 FK Pribram
FK Chmel Blsany
0:0
Sparta Prague
FK Teplice
3:1
FC Vysocina Jihlava
Gimnasia Jujuy
0:0
Gimnasia y Esgrima
Argentinos Juniors
2:0
Racing Avellaneda
Instituto
3:4
Tiro Federal
Lanus
4:1
River Plate
Rosario Central
0:0
Newell's Old Boys
Boca Juniors
2:1
Banfield
Olimpo
1:0
Colon
Seongnam
2:1
Pohang Steelers
Incheon United
0:0
Jeju United
Daejeon Hana Citizen
0:0
Seoul
Daegu
0:1
Jeonbuk Hyundai Motors
Urawa Reds
0:0
Nagoya Grampus
Kyoto Sanga
2:1
Avispa Fukuoka
Kashima Antlers
2:1
Omiya Ardija
Kawasaki Frontale
2:2
JEF United
Albirex Niigata
1:1
Sanfrecce Hiroshima
Oita Trinita
1:2
Jubilo Iwata
Levante
2:4
Almería
Racing de Ferrol
2:1
Atletico Malagueno
Elche
1:1
Recreativo Huelva
Real Murcia
0:1
Gimnàstic Tarragona
Real Valladolid
3:1
Xerez
Lorca Deportiva CF
3:2
CD Castellon
Lleida
3:0
Albacete Balompie
Unterhaching
0:1
Hansa
Saarbrucken
1:0
Rot Weiss Ahlen
Sportfreunde Siegen
4:1
Eintracht Braunschweig
SV Wacker
0:2
Offenbach
Erzgebirge Aue
2:0
Dynamo Dresden
Chaves
0:2
Beira-Mar
CD das Aves
1:1
CD Santa Clara
FC Barreirense
1:0
Feirense
GD Estoril Praia
2:0
FC Marco
Gondomar SC
5:0
FC Maia
Leixões
3:1
SC Covilha
Moreirense
2:0
Olhanense
Portimonense
1:1
AD Ovarense
FC Vizela
2:2
Varzim SC
Akçaabat Sebatspor
3:3
Sakaryaspor
Basaksehir FK
1:1
Bursaspor
Çanakkale Dardanelspor
2:1
Gazisehir Gaziantep FK
Elazığspor
2:0
Antalyaspor
Mersin İdmanyurdu
1:1
Turk Telekomspor
Orduspor
2:1
Usakspor
Altay Izmir
1:0
İstanbulspor
AB Gladsaxe
2:0
Ølstykke FC
BK Fremad Amager
0:1
BK Frem
Koge BK
0:2
Brabrand IF
Kolding FC
3:2
Nykoebing FC
Randers FC
2:0
Skjold
Vejle BK
2:1
HIK Hellerup
Turgutluspor
3:0
Adanaspor
Hatayspor
4:0
Osmaniye Gençlik Spor Kulübü
Iskenderun Demir Celikspor
0:0
Adıyamanspor
Sanliurfaspor
1:0
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
Bucaspor
1:0
Alanyaspor
Adana Demirspor
2:3
Aydınspor
Hacettepe
1:2
Kasımpaşa
Muglaspor
0:1
Marmaris Belediyespor
Kahramanmarasspor AS
1:1
Siirtspor
Kartalspor
0:0
Inegolspor
Nazilli Bld Spor
2:0
Izmirspor
Unyespor
1:1
Eskişehirspor
Aksaray Belediye Spor
3:1
Darica Genclerbirligi
MKE Kirikkalespor
1:1
Tarsus Idman Yurdu
Yalovaspor
0:0
Kırşehirspor
Yesil Bursa AS
1:1
Bursa Merinos Spor Kulübü
Karagümrük
1:1
Kucukkoyspor
Pendikspor
3:3
Eyupspor
Ankara Demirspor
2:0
Pazarspor
Boluspor
1:0
Giresunspor
Erzurumspor
3:1
Fenerspor
Kardemir Karabukspor
1:0
Cankiri Bld Spor
Dravinja
0:1
NK IB Ljubljana
NK Aluminij Kidricevo
1:2
NK Krsko
NK Triglav Kranj
2:2
Šencur
NK Dravograd
3:0
NK Ivancna Gorica
Svoboda
1:1
NK Zagorje
Denizli Belediyespor
1:0
Karacabey Birlik Spor A.s
Erzincanspor
2:0
72 Batman Spor
Side Spor Kulübü
3:2
Akhisar Belediyespor
GASKİ Spor Kulübü
7:0
Mezitli Spor Kulübü
Iğdırspor
0:0
Karsspor
Yeni Ereğli Spor Kulübü
3:1
Afyonkarahisarspor
Karaman Spor Kulübü
0:0
Ceyhanspor
Nevşehirspor
2:1
Diyarbakır Kayapınar Belediye Spor Kulübü
Şırnak Spor Kulübü
1:0
5 Temmuz İskenderun Spor Kulübü
1926 Bulancak Spor Kulübü
1:0
Gumushanespor
Artvin Hopaspor
2:0
Demir Çelik Divriği Spor Kulübü
Çubuk Spor 1959 Kulübü
1:0
Tarım Kredi Spor Kulübü
İlkadım Belediyesi Spor Kulübü
1:2
P. Bugsasspor
Tokatspor
3:0
Corumspor 1967
C. Sekerspor
3:0
Arsynspor
Golcukspor
4:1
Bakırköyspor
Beylerbeyi AS
1:0
Mecidiyeköy Spor Kulübü
Bilecik Spor Kulübü
0:0
Mustafakemalpaşa Spor Kulübü
Çorlu Spor Kulübü 1947
3:1
ESKİ Gençlik ve Spor Kulübü
Akseki Aroma Gençlik ve Spor Kulübü
0:3
Konya Anadolu Selcukspor
Gaziosmanpasa
1:0
Zeytinburnuspor
Gebzespor
5:1
Alibeykoy SK
Küçükçekmece Spor Kulübü
3:1
Kastamonuspor
Orhangazi Belediyespor
1:0
Beykozspor 1908
Fethiyespor
1:0
Altinordu FK
Göztepe
1:0
Aliağa Belediye Spor Kulübü
Isparta Spor Kulübü
1:1
Kütahyaspor
Keciorengucu
2:1
Yeni Burdur Gençlik Spor Kulübü
EC Bahia BA
0:0
Camaçari
Catuense Futebol
1:1
EC Poções
SC Camaçariense
1:2
Itabuna EC
EC Ipitanga da Bahia
5:2
Alagoinhas AC BA
Sao Paulo SP
3:1
Santos
Ponte Preta SP
0:1
Corinthians
Portuguesa Santista
2:3
Juventus
Associacao Portuguesa de Desportos
1:0
Ituano FC SP
Mogi Mirim SP
0:2
Marilia SP
AD Sao Caetano
1:2
EC Santo Andre
EC Sao Bento
1:0
Guarani FC SP
Paulista
1:2
América FC (São Paulo)
Ypiranga PE
3:2
Estudantes Sport Clube
Central PE
1:0
Porto PE
Serrano FC
0:1
Salgueiro PE
Nautico PE
3:3
Santa Cruz PE
Sport Recife PE
5:2
Vitoria PE
Asante Kotoko
2:1
Ferroviário Maputo
Mamelodi Sundowns
2:2
US de la Commune Urbaine d'Antananarivo
Hearts of Oak
3:0
Saint George FC
Enyimba
2:0
Asc Les Jaraaf de Dakar
Coton Sport
0:0
FC Saint Eloi Lupopo
Motema Pembe
0:1
Sfaxien
Union Sportive Médina d'Alger
3:2
ASC Cité Port
FC Civics Windhoek
0:1
ASEC Mimosas
Renacimiento
1:0
Stade Malien de Bamako
AD Fafe
0:2
União Madeira
Vilaverdense FC
1:6
AD Camacha
CD Portosantense
1:1
Trofense
CA Valdevez
0:1
Sporting Braga B
Gdu Torcatense
0:2
SC Freamunde
Lixa
2:1
GD Ribeirao
Dragoes Sandinenses
3:1
Pontassolense
CD Ribeira Brava
0:0
SC Espinho
Maritimo Madeira B
1:2
AD Sanjoanense
AD Lousada
3:2
FC Porto B
SC Esmoriz
1:2
Infesta
Fiaes SC
1:1
Aliados FC Lordelo
CF União de Coimbra
0:4
CD Fatima
AD Portomosense
1:2
UD Oliveirense
GD Tourizense
1:1
Oliveira Bairro
SL Nelas
2:1
FC Pampilhosa
UD Rio Maior
3:1
Oliveira Hospital
Castelo Branco
1:4
Pombal
CD Pinhalnovense
3:1
Real Sporte
Clube Oriental de Lisboa
0:0
Micaelense
Vitória Setúbal FC II
2:1
Silves FC
Odivelas FC
2:0
CD Mafra
SCU Torreense
1:0
Madalena
Operario
2:2
Benfica Lisbon B
Casa Pia Atletico
2:1
Imortal Albufeira
Louletano
1:2
CD Olivais e Moscavide
America de Cali
2:1
Atletico Huila
Cucuta Deportivo
1:0
Independiente Medellin
Junior
0:1
Deportes Quindio
Once Caldas
4:1
Deportivo Pasto
Santa Fe
1:3
Millonarios
Deportes Tolima
0:0
Deportes Pereira
Boyaca Chico FC
4:2
Real Cartagena
Envigado
0:0
Atletico Bucaramanga
Union Titus Petange
2:1
Un Kaerjeng 97
FC Victoria Rosport
1:0
US Rumelange
CS Grevenmacher
4:1
FC Etzella Ettelbruck
Avenir Beggen
1:1
Racing FC Union Luxembourg
F91 Dudelange
2:0
Jeunesse Esch
Swift Hesperange
2:0
FC Wiltz 71
FC Hradec Kralove
0:1
SK Dynamo Ceske Budejovice
FK Kunovice
1:4
SK Sigma Olomouc B
SK Kladno
3:0
Sparta Praha II
FK Viktoria Zizkov
3:1
MFK Vitkovice
Bashkimi
2:1
KF Vellazerimi 77
FK Belasica Strumica
0:3
Shkendija 79 Tetovo
FK Renova
3:0
Pobeda Junior
Cementarnica 55 Skopje
0:2
Makedonija GjP
FK Sileks Kratovo
0:0
Vardar Skopje
Veria
3:1
Ethnikos Asteras FC
Kalamata FC
1:1
Olympiakos Volos
FC Kastoria
2:1
Chaidari AO
Kerkyra
1:0
Panserraikos
Niki Volos
1:1
Panachaiki 2005
Proodeftiki
1:1
Paniliakos
AE Giannina
0:1
Agrotikos Asteras FC
Anagennisi Karditsas 1904
0:1
Pierikos FC
Doxa Dramas
1:0
Enosi Thraki
Thermaikos Thermis
1:0
Kavala
Kozani FC
1:2
Anagennisi Artas
Lamia
0:0
Trikala
Polykastro
0:1
Panthrakikos
Eordaikos 2007
0:4
PAS Giannina
Apollon Smirnis
2:0
Eolikos Mytilinis
Panathlitikos Omililos Atsaleniou
1:0
Agios Dimitrios FC
Achaiki
3:3
Diagoras FC
Aharnaikos
1:1
Ethnikos Piraeus
Thyella Patras
1:2
Asteras Tripolis
Messiniakos Kalamata
1:0
Vizas Megaron
Panetolikos
1:0
APO Keratsini
Bravos Maquis
1:0
Sport Luanda e Benfica
Atlético Petróleos do Namibe
0:1
Sport Lubango e Benfica
Sporting de Cabinda
1:0
1º de Maio
Desportivo Huíla
1:0
Sagrada Esperança
EVV Echt
2:3
UDI '19
SV Deurne
4:0
TOP Oss Amateurs
Geldrop
1:1
JVC Cuijk
VV Gemert
4:0
VV Baronie Breda
Schijndel
3:3
SV Meerssen
Sportvereniging Panningen
1:3
VV Una
ROHDA Raalte
1:4
De Treffers
WSV
1:2
Babberich
Stevo
1:4
Be Quick 1887
Wke
1:2
Appingedam
Achilles '29
5:3
HSC 21
Voetbalvereniging Germania
3:3
SWZ Boso Sneek
FC Hilversum
2:1
Türkiyemspor
Nieuwenhoorn
0:2
USV Elinkwijk
Almere City II
5:1
Ado '20
TONEGIDO
1:0
Argon Mijdrecht
RKVV Westlandia
2:3
Haaglandia
Vittoria
0:0
Andria BAT
Progreditur Marcianise
1:0
Atlético Roma
ASD Modica Calcio
0:1
Gallipoli Calcio
Vastese Calcio 1902
2:1
SSC Giugliano
FC Rieti
1:1
Igea Virtus Barcellona
SS Taranto 1927
0:0
Asd Nocerina 1910
Melfi
0:0
Potenza
Latina
2:1
Vigor Lamezia
Cosenza Calcio
1:1
AS Viterbo Calcio
US Citta di Jesolo
0:2
Bassano Virtus
Calcio Lecco
1:0
Casale
Olbia
1:2
AC Cuneo 1905
AS Biellese 1902
1:0
Montichiari
Carpenedolo
1:2
US Pergocrema
Sudtirol
1:1
Portogruaro Summaga
AC Legnano 1913
1:0
Valenzana
Ivrea
0:1
Venezia
Prato
2:2
Bellaria Igea
Cavese 1919
0:0
Benevento
Montevarchi Calcio Aquila 1902
0:0
Carrarese Calcio 1908
Reggina
2:1
SSD Castel San Pietro Terme Calcio
SS Gualdo
0:1
US Castelnuovo Garfagnana
Forlì
0:3
Cuoiovaldarno Romaiano FC
AC Sansovino
0:0
Gubbio
Ancona
0:2
Sassuolo
Foligno Calcio
2:1
Spal 2013
Santacrucena
1:2
Deportivo Saprissa
Puntarenas
2:2
Municipal Liberia
Cartaginés
0:1
Brujas
Alajuelense
3:0
Pérez Zeledón
GE Jaciara
1:1
Mixto MT
Santa Cruz EC
0:0
Uniao Rondonopolis
Vila Aurora
1:2
Cacerense EC
Barra do Garças
3:1
Luverdense MT
Chivas Coras
4:0
Indios
Queretaro FC
2:2
Atlético Mexiquense
Reboceros La Piedad
1:0
Club Tigres de la UANL Premier
Xolos de Tijuana
0:2
León
Lobos BUAP
1:0
Tabasco
Kaposvölgye
2:1
Siofok
Balatonlelle SE
1:2
Hévíz FC
Jászapáti Városi SE
0:0
Orosháza FC
Makó
2:0
Baktalórántháza
Engers
3:2
FC Homburg
Eintracht Bad Kreuznach
2:0
Pirmasens
Mainz II
2:0
SpVgg EGC Wirges
Wuppertaler SV II
0:0
Kleve
Turu Dusseldorf
1:1
1. FC Union Solingen
Uerdingen
0:2
VfB Speldorf
Yurdumspor Köln
Mönchengladbach II
Bocholt
1:1
VfB Homberg
GFC Düren
1:1
Bonner SC
Wegberg-Beeck
2:4
MSV Duisburg II
SW Essen
1:2
Alemannia Aachen II
Freiberg
2:1
SC Freiburg II
Holstein Kiel II
6:2
FT Eider Büdelsdorf
Eintracht Nordhorn
3:1
St. Pauli II
Altona
2:3
VfR Neumunster
Brinkumer SV
0:5
Wolfsburg II
Sportfreunde Lotte
1:1
VfB Fichte Bielefeld
SpVg Emsdetten 05
2:0
Schermbeck
SVL
1:0
Erkenschwick
Westfalia Herne
3:1
Schalke II
Bochum II
1:2
Delbrucker SC
DSC Arminia Bielefeld II
2:2
Verl
Torgelower SV Greif
2:1
BFC Preussen Berlin
Türkiyemspor Berlin
3:2
Berliner AK
FV Preußen Eberswalde
0:3
TSG Neustrelitz
Anker Wismar
2:4
SV Babelsberg
Jahn Regensburg II
1:1
Memmingen
TSV Aindling
1:0
VfL Frohnlach 1919
SV 1919 Grimma
1:2
Budissa Bautzen
Sachsen Leipzig
2:3
VFC Plauen
TSV Völpke
1:3
Hallescher
Halberstadt
1:1
Eilenburg
Auerbach
2:4
FC Oberlausitz Neugersdorf
Rot-Weiß Erfurt II
0:2
FC Energie Cottbus II
Meuselwitz
2:1
VfB Pößneck
Hsk Zrinjski Mostar
1:0
NK Posusje
FK Radnik Bijeljina
2:1
FK Leotar Trebinje
NK Žepče
1:0
NK Jedinstvo Bihac
FK Slavija Sarajevo
1:4
FK Zeljeznicar
NK Siroki Brijeg
2:0
NK Celik Zenica
Eb/Streymur
2:1
Tofta Itrottarfelag B68
GI Gota
3:0
FC Suduroy
NSI Runavik
0:1
KI Klaksvik
HB Torshavn
5:1
IF Fuglafjordur
Skala IF
0:1
B36 Torshavn
Hwange
0:1
Mwana Africa
Highlanders
3:0
Shabanie Mine FC
Black Rhinos
2:1
Dynamos
CAPS United
3:0
CAPS FC
Masvingo FC
3:1
Motor Action
Lasnamae FC Ajax
0:3
Levadia Tallinn
Parnu Linnameeskond
2:0
Valga FC Warrior
Tulevik
0:3
Maag
Jalgpallikool Tammeka
0:1
FC Flora Tallinn
FC TVMK Tallinn
1:1
Narva JK Trans
Lusitanos FC
1:1
FC Santa Coloma
Sant Julia
1:1
FC Rangers
UE Extremenya
0:1
Atletic Club Escaldes
Club Esportiu Principat
0:3
Inter Club de Escaldes
Jose Galvez FBC
2:2
Alianza Atletico
Club Sportivo Cienciano
0:1
Universitario de Deportes
Union Huaral
3:2
Universidad San Martin
Aragua FC
1:1
Monagas SC
Trujillanos FC
0:2
Caracas FC
UA Maracaibo
2:2
ItalMaracaibo
Carabobo FC
1:1
Deportivo Tachira
Mineros de Guayana
4:3
Estudiantes de Merida FC
Antofagasta
2:1
Santiago Wanderers
Audax Italiano
1:1
Unión Española
Colo Colo
7:2
Rangers de Talca
Everton de Vina Del Mar
0:2
O`Higgins
Dilj
0:5
Slavonija Požega
Graničar Županja
2:3
Marsonia Brod
NK Novalja
3:0
NK Imotski
Pomorac
1:0
Naftas Ivanic
Bayern II
0:2
TuS Koblenz
Kaiserslautern II
1:0
Karlsruher SC II
Hamburger SV II
0:2
Preußen Münster
Werder Bremen II
2:1
Hertha BSC II
RFC Wetteren
3:2
Koninklijk Diegem-Sport
Willebroek-Meerhof
2:2
Sportkring Sint-Niklaas
FC Charleroi
2:1
K Sportclub Tongeren
Leopoldsburg
1:3
KVK Tienen
RFC Union La Calamine
0:2
Sprimont-Comblain
Boussu Dour Borinage
2:0
Montegnée
Visé
1:1
Olympic Charleroi
K Bocholter VV
0:2
RSC Vervietois
Royal Wallonia Walhain CG
2:1
Ur Namur
AKB Minyor
2:0
Kaliakra Kavarna
Spartak Pleven
2:0
PFC Minyor Pernik
FK Minyor Bobov dol
0:2
Vidima-Rakovski Sevlievo
Pomorie
1:0
Panayot Volov
Amadense SE
0:2
Confianca SE
AC Lagartense
0:0
Itabaiana SE
Olimpico EC SE
5:0
Boca Junior SE
Olímpico Pirambú FC
7:1
Riachuelo FC
Sergipe SE
1:1
AA Guarany
Napoli
2:0
Chieti
Ssd Acireale Calcio 1946
0:0
Foggia Calcio
AS Lucchese Libertas 1905
2:1
Juve Stabia
Ssd Citta Di Gela
0:1
Martina Franca
AC Pistoiese
3:0
US Massese
US Grosseto
1:0
Perugia
Virtus Lanciano
1:0
Pisa
Manfredonia Calcio
2:0
Asd Sangiovannese 1927
Pro Patria
1:0
AS Cittadella
Calcio Padova
0:1
AC Lumezzane
San Marino Calcio
0:1
Monza
Ravenna FC 1913
0:1
FC Pavia 1911
Fermana FC
0:1
Salernitana
Pergolettese
1:1
Sambenedettese
Giulianova Calcio
0:0
Teramo
CF Badalona
3:0
Alfaro CD
UE Sant Andreu
1:0
Peralta
Barcelona B
3:1
CA Osasuna B
Terrassa FC
2:1
Atletico Levante UD
Villajoyosa CF
1:1
UDA Gramenet
Benidorm CD
4:0
Huesca
CE Lhospitalet
2:0
Vilajuïga
CD Alcoyano
0:1
CE Sabadell
Alicante CF
4:1
CF Reus Deportiu
Logroñés CF
2:0
Real Zaragoza Deportivo Aragon
Real Jaen
3:0
CD Villanueva
Baza
2:1
Ecija Balompie
CF Algeciras
1:1
Almansa
Talavera CF
1:0
Aguilas CF
CD Badajoz
2:0
CF Extremadura
Mérida UD
0:3
Díter Zafra
Cartagena
1:1
Ub Conquense
Marbella FC
0:1
CD Alcala
Sevilla Atletico
2:1
Linares
Córdoba
2:2
AD Ceuta
Castillo
0:0
Las Palmas
San Isidro
0:0
Playas Jandia
Pontevedra CF
3:1
Alcorcon AD
Fuenlabrada
2:1
RSD Alcala
CD Móstoles
3:0
Negreira
Rayo Vallecano
1:1
San Sebastian Reyes
Lanzarote
0:0
UD Vecindario
Universidad de Las Palmas
1:1
CD Ourense
Burgos CF
1:1
Cultural Leonesa
Real Oviedo
1:1
UD Salamanca
Club Portugalete
2:1
Barakaldo CF
Real Union de Irun
0:0
Deportivo Alaves B
Zamora CF
2:1
CF Palencia
SD Ponferradina
1:0
Real Sociedad B