Fixtures - April 28, 2007
Chelsea
2:2
Bolton Wanderers
Everton
2:4
Man United
Blackburn
4:1
Charlton Athletic
Man City
0:2
Aston Villa
Middlesbrough
2:3
Tottenham
Portsmouth
2:1
Liverpool
Sheffield United
1:0
Watford
Wigan Athletic
0:3
West Ham
Bayern
1:2
Hamburger SV
Alemannia Aachen
0:4
Hertha
Mönchengladbach
0:1
Stuttgart
Mainz
1:2
Hannover 96
Dortmund
2:0
Eintracht Frankfurt
Nürnberg
1:1
Wolfsburg
Toulouse
1:3
PSG
LOSC
0:1
Nancy
Lorient
0:0
Saint-Etienne
Lyon
2:1
Le Mans
Nantes
0:2
Rennes
Nice
0:0
Auxerre
Troyes
3:2
Sedan
Valenciennes
2:2
Monaco
Korona
0:1
Odra Wodzisław Śląski
Lech
1:0
Gornik Leczna
Pogon
0:1
Widzew
Wisla Plock
0:2
Zaglebie
Gornik Zabrze
2:3
Dyskobolia Grodzisk SSA
Arka
4:2
Cracovia
Barnsley
0:1
Leicester City
Birmingham City
2:0
Sheffield Wednesday
Cardiff City
0:1
Hull City
Coventry City
0:1
West Brom
Leeds United
1:1
Ipswich Town
Norwich City
0:1
Southampton
Plymouth Argyle
2:0
Preston North End
Southend United
1:3
Luton Town
Stoke City
3:1
Colchester United
Wolverhampton
2:0
Queens Park Rangers
Vaslui
0:0
Unirea Urziceni
FC Universitatea Craiova
1:0
Progresul Bucureşti
Politehnica Timișoara
1:0
CS Pandurii Targu Jiu
Bursaspor
1:1
Gaziantepspor
Osmanlıspor
1:1
Manisaspor
Gençlerbirliği
1:2
Kayseri Erciyesspor
Rizespor
3:1
MKE Ankaragucu
Kayserispor
2:1
Atiker Konyaspor 1922
Antalyaspor
1:2
Trabzonspor
Sakaryaspor
0:3
Galatasaray
Zulte-Waregem
2:1
Club Brugge
Gent
4:1
Mons
Cercle Brugge
0:1
Sint-Truiden
Lierse
1:1
Westerlo
Royal Charleroi SC
4:3
Sporting Lokeren
RWDM Brussels
2:0
Beveren
Atlante FC
1:4
Pachuca
Chiapas
1:0
Guadalajara
Veracruz
1:1
Necaxa
Tigres UANL
1:1
Pumas UNAM
San Luis
0:2
Estudiantes Tecos
Morelia
2:1
América
RB Salzburg
2:2
Austria Wien
SK Austria Karnten
3:0
Grazer AK
Wacker Innsbruck
1:1
Altach
Sturm Graz
3:1
SV Mattersburg
Gimcheon Sangmu
1:1
Incheon United
Busan IPark
0:2
Jeonbuk Hyundai Motors
Suwon Samsung Bluewings
3:0
Jeju United
Yokohama
1:1
Shimizu S-Pulse
Oita Trinita
0:4
Gamba Osaka
Omiya Ardija
1:2
Ventforet Kofu
Vissel Kobe
0:0
Tokyo
Kashiwa Reysol
2:0
Nagoya Grampus
Albirex Niigata
0:6
Yokohama F. Marinos
Jubilo Iwata
4:2
Sanfrecce Hiroshima
CP Ejido
0:1
Cadiz
Xerez
3:0
Almería
Ciudad de Murcia
1:1
CD Castellon
Las Palmas
3:1
Hércules
Sporting Gijón
1:1
Alaves
Modena
2:1
Bari 1908
Lecce
2:1
Bologna
Napoli
2:0
Cesena
Brescia
1:0
Frosinone
UC Albinoleffe
2:1
Mantova 1911
Rimini
2:2
Pescara
US Arezzo
1:0
Piacenza
Crotone
0:2
Spezia Calcio
Triestina Calcio
0:0
Vicenza
Blackpool
3:1
Scunthorpe United
Bournemouth
1:1
Gillingham
Brentford
4:3
Port Vale
Brighton
1:2
Oldham Athletic
Carlisle United
1:2
Swansea City
Chesterfield
3:0
Bradford City
Crewe Alexandra
1:1
Tranmere Rovers
Leyton Orient
1:3
Nottingham
Millwall
1:0
Bristol City
Rotherham United
2:4
Cheltenham Town
Yeovil Town
1:0
Doncaster Rovers
Hereford United
0:1
Shrewsbury Town
Grimsby Town
0:0
Lincoln City
Accrington Stanley
3:2
Macclesfield Town
Boston United FC
1:1
Torquay United
Bristol Rovers
1:0
Swindon Town
Chester City
1:1
Peterborough
Mansfield Town
2:1
Barnet FC
Notts County
0:1
Darlington FC
Rochdale
2:0
Hartlepool United
Stockport County
0:0
Bury
Walsall
1:0
Wrexham
Wycombe Wanderers
0:2
Milton Keynes Dons
Torpedo Belaz Zhodino
2:1
FC Minsk
Darida Zhdanov
1:0
Dinamo Minsk
FC Gomel
2:2
FC Partizan Minsk
Naftan Novopolotsk
0:2
FC Shakhter Soligorsk
Akçaabat Sebatspor
1:1
Altay Izmir
Eskişehirspor
1:0
Elazığspor
Mardinspor
1:1
Kasımpaşa
Usakspor
0:1
Kocaelispor
İstanbulspor
1:1
Turk Telekomspor
FK Atletas Kaunas
3:0
Rodiklis Kaunas
Kedainiai Nevezis
2:1
FK Anyksciai
FK Tauras
1:1
FC Klaipeda
Dfk Dainava Alytus
1:0
FK Jonava
Vilkmergë
1:1
Kauno Jėgeriai
FK Banga Gargzdai
0:0
FC Pakruojis
FK Jauniba
4:1
FK Tukums 2000/TSS
Valmiera FK/BJSS
2:1
FK Auda
Zibens Zemessardze
3:1
FC Jurmala
SK Blazma
4:1
FK Vindava Ventspils
Rigas Futbola Skola
3:2
Kauguri
Pretoria University
1:1
Garankuwa United
Atlie
0:1
Winnerspark Pietersburg
Ubuntu Cape Town
2:1
Ikapa Sporting Cape Town
Polokwane City
3:3
Western Province United
PJ Stars Kings
3:0
Witbank Spurs
Cape Town City
3:1
Durban Stars
Baerum SK
2:0
Strindheim IL
FK Arendal
1:1
Flekkeroy
Sandnes Ulf
6:0
Aasane Fotball
Ålgård
4:2
Fana
Hammerfest FK
0:5
Follo
Sprint-Jeløy
0:1
Amot IF
Lillehammer
1:2
Korsvoll IL
Groruddalen BK
2:0
Strommen IF
Kjelsaas
4:0
FK Gjovik-Lyn
Sarpsborg FK
1:4
FK Tonsberg
Hodd
3:0
Byaasen Toppfotball
Kristiansund BK
4:1
Levanger
Steinkjer
2:3
Nardo
Fyllingen Fotball
2:2
Vard Haugesund
Stavanger IF
3:0
Askoy FK
Manglerud Star
3:0
Os
Horizont Turnovo
1:0
Sloga Jugomagnat
FK Belasica Strumica
2:2
FK Vardar Negotino
FK Karaorman Struga
1:2
Ilinden Velmej
FK Milano Kumanovo
1:2
Madžari Solidarnost
Cementarnica 55 Skopje
3:0
FK Metalurg Skopje
FK Teteks Tetovo
2:0
FK Skopje
FK Zeleziarne Podbrezova
2:0
ŠK Futura Humenné
SK Aqua Turcianske Teplice
0:2
LAFC Lučenec
1. FC Tatran Presov
3:0
MFK Zemplin Michalovce
Beijing BSU
0:2
Guangzhou
Nanjing Yoyo FC
1:2
Chongqing Lifan
Qingdao Hailifeng FC
3:1
Shanghai Shenxin
Tibet Huitong
1:2
Harbin Yiteng
Yanbian Fude
1:2
Nei Mongul Zhongyou F.C.
Shanghai Stars Kangbo
1:2
Beijing Institute of Technology FC
FK Berane
1:0
FK Kom
FK Jedinstvo Bijelo Polje
2:2
FK Sutjeska
FK Decic Tuzi
2:0
FK Mogren Budva
FK Buducnost
2:0
OFK Titograd
FK Zeta Golubovci
4:0
OFK Petrovac
FK Rudar Pljevlja
0:2
OFK Grbalj
U. M. Santa Marta
1:0
Rionegro Águilas
Atletico Bello
6:1
Leones FC
Barranquilla FC
1:1
Envigado
Bogota FC
1:1
Atletico FC
Alianza Petrolera
0:4
Valledupar FC
Tigres FC
0:1
Sucre
Atlético La Sabana
1:0
Real Santander
SC Kriens
1:2
Servette
FC La Chaux De Fonds
1:2
Juventus Zurich
FC Locarno
2:2
Neuchâtel Xamax
Lugano
2:1
Vaduz
Winterthur
2:1
Lausanne
FC Wohlen
1:2
Bellinzona
KFC Dessel Sport
1:2
KMSK Deinze
FC Tubize
0:1
SK Ronse
Yellow-Red KV Mechelen
1:0
Royal Excelsior Virton
KV Oostende
0:1
K.Racing Waregem
AS Eupen
1:1
Union Saint-Gilloise
Waasland-Beveren
1:1
Dender
Antwerp
0:2
Oud-Heverlee
L'Entente SSG
0:0
Sporting de Toulon
Raon-l'Etape
1:1
Cannes
Clermont
3:0
Sete 34 FC
Angers
0:0
Beauvais
Pau
1:1
Martigues
Romorantin
3:3
Paris
Cherbourg
4:2
Nimes
Clyde
1:1
Dundee
Hamilton
3:4
St. Johnstone
Partick Thistle
0:0
Livingston
Queen of The South
0:3
Airdrieonians
Ross County
2:3
Gretna FC
Viktoria Plzeň II
1:4
FK Varnsdorf
Teplice II
0:5
Sparta Praha II
Hradec Králové II
2:0
FC Hvezda Cheb
SK Sparta KRC
1:1
Slavia Praha II
Bohemians Prague
5:3
Jablonec II
Vysočina Jihlava II
1:0
Zbrojovka Brno II
Brumov
0:1
Slovácko II
Fotbal Frydek Mistek
2:2
1 SC Znojmo FK
Fulnek
3:1
FK Mutenice
SK Hranice
3:4
Unex Unicov
FC Msa Dolni Benesov
0:1
Baník Ostrava II
Breclav
0:2
SK Lipová
Zlín II
2:1
MFK Karvina
FC Kolin
1:1
Pribram II
Jammerbugt FC
3:0
Esbjerg fB II
Hobro IK
2:1
Varde IF
Skjold
1:4
Silkeborg IF II
Naesby BK
1:0
Skive IK
Amager Boldklub af 1970
2:1
B 93
BK Glostrup Albertslund
1:3
Brønshøj
Brøndby IF II
2:0
Greve
Tyresö
1:3
Eskilstuna City
Rynninge IK
3:4
Akropolis IF
Värmbols
1:3
Nacka FF
Friska Viljor FC
5:2
Umedalens IF
Kiruna FF
0:2
Infjärdens SK
IFK Sundsvall
1:2
Luleå FF
IFK Holmsund
0:0
Skelleftea FF
Heby AIF
0:1
Älvsjö AIK FF
Hudiksvalls Forenade FF
2:1
Västerås IK
Kubikenborgs IF
1:6
Vallentuna BK
BK Kenty
0:1
Myresjö / Vetlanda FK
Lindsdals IF
3:0
Tord
Smedby
5:1
Ljungby IF
Tenhults IF
2:2
IK Sleipner
Tibro AIK FK
0:1
Motala AIF
Ahlafors
2:2
Fässbergs IF
Jonsereds IF
2:0
Kinna IF
Skene IF
1:2
Lindome GIF
Varbergs BoIS
2:0
Melleruds IF
Almeboda Linneryd
1:0
Laholms FK
Helsingborgs Sodra BIS
1:1
Lunds BK
FC Höllviken
2:0
Hogaborgs BK
Kirseberg IF
2:1
Nike
Sölvesborgs GoIF
1:2
FC Rosengaard 1917
FCS Nacional
2:3
Leo Victor
Robin Hood
2:1
Super Red Eagles
Inter Moengo Tapoe
2:0
Takdier Boys
Voorwaarts
2:0
Boskamp
Altrincham FC
0:0
Aldershot Town FC
Burton Albion
1:2
Rushden & Diamonds
Cambridge Utd.
1:0
Tamworth FC
Crawley Town
0:0
Kidderminster Harriers FC
Dag & Red
2:1
Ebbsfleet United FC
Exeter City
2:1
Southport FC
Halifax Town AFC
2:1
Stevenage
Morecambe FC
1:0
Grays Athletic
St Albans City
1:0
Weymouth FC
Stafford Rangers
0:1
Forest Green Rovers
Woking FC
3:2
Northwich Victoria
York City FC
1:0
Oxford United
Blyth Spartans AFC
3:1
Hinckley United
Gainsborough Trinity
2:0
Stalybridge Celtic
Harrogate Town FC
1:0
Worcester City
Hucknall Town
0:1
Scarborough FC
Hyde United FC
2:1
Droylsden FC
Kettering Town
0:1
Alfreton Town FC
Leigh Genesis
2:1
Worksop Town
Moor Green FC
0:0
Barrow AFC
Nuneaton Borough AFC
1:1
Vauxhall Motors
Redditch United
1:4
Farsley Celtic FC
Workington AFC
1:1
Lancaster City
Bishop's Stortford
3:0
Lewes FC
Dorchester Town
1:3
Bedford Town Football Club
Eastbourne Borough
1:2
Braintree Town FC
Farnborough
2:3
Histon FC
Fisher Athletic
3:3
Havant & Waterlooville FC
Newport County
1:2
Cambridge City
Salisbury City
0:0
Basingstoke Town
Thurrock FC
3:0
Sutton United FC
Welling United
1:1
Hayes FC
Weston Super Mare FC
1:3
Bognor Regis Town
Yeading FC
1:4
Eastleigh FC
Rossendale United
2:1
Stocksbridge Park Steels
Wakefield
0:1
Alsager Town
Cammell Laird
2:0
Gresley FC
Bamber Bridge
3:4
Belper Town
Bradford Park Avenue AFC
1:1
Skelmersdale United
Buxton FC
3:0
Goole
Chorley FC
2:1
Brigg Town
Clitheroe
5:0
Shepshed Dynamo
Colwyn Bay
1:2
Eastwood Town
Harrogate Railway
1:0
Woodley Sports
Kidsgrove Athletic FC
4:2
Ossett Albion
Warrington Town
2:1
Bridlington Town
AFC Hornchurch
3:0
Ilford
Arlesey Town FC
2:1
Wingate & Finchley
Bury Town FC
3:0
Aveley FC
Enfield FC
1:0
Canvey Island
Enfield Town
5:0
Flackwell Heath
Great Wakering Rovers
0:4
Ware FC
Harlow Town
5:1
Walthamstow
Potters Bar Town FC
1:2
Maldon & Tiptree
Tilbury FC
0:1
AFC Sudbury
Witham Town
0:1
Waltham Abbey
Wivenhoe Town
1:0
Redbridge
Aylesbury Utd
1:0
Brackley Town FC
Berkhamsted FC
2:4
Solihull Borough FC
Bishop's Cleeve
2:2
Barton Rovers FC
Evesham United
2:1
Leighton Town
Rothwell Town
0:1
Chasetown FC
Rushall Olympic
0:0
Bromsgrove Rovers
Spalding United
0:2
Willenhall Town
Stourbridge FC
2:3
Dunstable Town FC
Stourport Swifts
2:3
Cinderford Town
Sutton Coldfield
3:2
Malvern Town
Woodford United
3:0
Bedworth United
Ashford Town (Kent)
0:1
Tooting & Mitcham United
Chatham Town
3:1
Molesey
Corinthian Casuals
3:1
Leatherhead FC
Cray Wanderers
4:3
Dulwich Hamlet
Croydon Athletic
1:0
Whyteleafe FC
Dover Athletic FC
5:0
Horsham YMCA
Godalming Town FC
0:4
Hastings United
Kingstonian FC
5:0
Burgess Hill Town
Metropolitan Police
4:3
Dartford FC
Sittingbourne FC
0:0
Fleet Town
Walton Casuals
1:2
Maidstone United FC
Andover
1:3
Abingdon United
Beaconsfield Town
2:2
Newport Isle of Wight
Didcot Town
1:2
Hanwell Town
Hillingdon Borough
1:1
Chesham Utd
New Milton Town
1:2
Burnham FC
Oxford City
2:3
Thatcham Town
Swindon Supermarine
4:1
AFC Hayes
Taunton Town
3:0
Bracknell Town
Uxbridge FC
0:4
Bashley FC
Winchester City FC
3:1
Marlow
Windsor & Eton
0:0
Paulton Rovers
AFC Telford United
1:2
Burscough
Ashton United FC
3:0
Fleetwood Town
Gateshead FC
2:0
Mossley AFC
Grantham Town
2:3
Whitby Town
Guiseley FC
1:2
Leek Town
Ilkeston Town FC (1945)
1:2
Radcliffe
Kendal Town
2:3
Hednesford Town
Marine FC
4:1
North Ferriby Utd
Ossett Town
2:1
Matlock Town
Prescot Cables
3:0
Lincoln Utd
Witton Albion
2:0
Frickley Athletic
Ashford Town Middlesex
3:0
Worthing FC
Billericay Town
2:0
Leyton
Boreham Wood FC
0:2
Bromley FC
Carshalton Athletic
1:1
Folkestone Invicta
Chelmsford City
3:2
Harrow Borough
East Thurrock United
0:4
AFC Wimbledon
Hampton & Richmond
4:2
Slough Town FC
Hendon FC
1:0
Margate FC
Heybridge Swifts
1:0
Staines Town
Horsham FC
4:3
Tonbridge Angels
Ramsgate
1:0
Walton & Hersham
Banbury United
0:2
Maidenhead United FC
Bath City FC
6:0
Rugby Town FC
Cheshunt FC
2:1
Merthyr Tydfil
Corby Town
4:0
Yate Town
Gloucester City
3:1
Clevedon Town
Hemel Hempstead
0:0
Chippenham Town
Hitchin Town
1:0
Halesowen Town FC
Kings Lynn
1:0
Wealdstone FC
Mangotsfield Utd
1:0
Tiverton Town
Northwood FC
2:2
Team Bath
Stamford
1:2
Cirencester Town
Manzini Wanderers
0:0
Royal Leopards
Mhlambanyatsi Rovers FC
0:4
Green Mamba FC
Mbabane Swallows
1:0
Eleven Men in Flight FC
Holyhead Hotspur
0:0
Bala Town FC
Queens Park
5:5
Penrhyncoch
Llandyrnog United FC
1:3
Prestatyn Town
Gresford Athletic
1:0
CPD Bodedern FC
Lex XI Glyndwr FC
0:2
Flint Town United
Croesyceiliog AFC
2:4
Bridgend Town
Dinas Powys FC
1:3
Cardiff Metropolitan University FC
Goytre United
1:0
Newport YMCA AFC
Taffs Well
0:3
Caerleon
Bryntirion Athletic
3:1
Barry Town United FC
Ely Rangers
1:2
Pontardawe Town
Mynydd Isa
1:1
Glantraeth FC
Tofta Itrottarfelag B68
0:0
TB
IF Fuglafjordur
0:0
LÍF Leirvik
KÍ II
0:1
FS Vágar 2004
NSÍ II
5:1
HB II
Sørvágs Ítróttarfelag
1:2
B36 II
APOEL
1:0
Anorthosis
Nea Salamina
0:1
Ethnikos Achna
AEL
3:3
Aris Limassol
AEK Larnaca
1:2
Omonia
AEP Paphos FC
1:5
Apollon
Slovan Duslo Šaľa
2:3
MSK Rimavska Sobota
FC Nitra
1:1
FC Petrzalka 1898
MFk Dukla Banska Bystrica
1:0
FC Senec
MFK Ruzomberok
1:0
FC VSS Kosice
FK Dubnica Nad Vahom
0:0
FK Inter Bratislava
Litex Lovech
4:1
Marek
Lokomotiv Plovdiv
5:0
PFC Rodopa Smolyan
PFC Rilski Sportist Samokov
3:1
Conegliano Sofia
PFC Spartak Varna
0:0
PFC Vihren Sandanski
PFC Slavia Sofia
2:1
Beroe Stara Zagora
Riograndense SM
3:1
Clube Esportivo Lajeadense RS
Três Passos AC
1:1
Ipiranga Sarandi
Grêmio Atlético Farroupilha
2:1
Sao Paulo RS
Clube Esportivo Aimore RS
0:1
SC Rio Grande
SC Internacional B
3:2
Cachoeira do Sul FC
NK Zagreb
2:1
HNK Sibenik
VSNK Varazdin
3:2
Velika
Hajduk Split
1:1
NK Slaven
Dinamo Zagreb
4:1
NK Medimurje Cakovec
Osijek
2:2
HNK Cibalia-Vinkovci
Rijeka
1:1
NK Istra 1961
Fraserburgh
1:2
Keith FC
Fort William FC
0:5
Deveronvale FC
Inverurie Loco Works
3:1
Buckie Thistle FC
Forres Mechanics FC
3:1
Huntly
Ter Leede
3:0
Vitesse Delft
VV Katwijk
3:4
Heerjansdam
ltijd Sterker Worden Hendrik-Ido-Ambacht
2:4
SHO
FC Lisse
1:2
Kozakken Boys
Rijnsburgse Boys
1:1
Excelsior Maassluis
DOTO
3:2
Tot Ons Genoegen Rotterdam
VV Capelle
0:0
VV Noordwijk
VV IJsselmeervogels
3:2
Sportvereniging Geinoord Nieuwegein
Hoek
3:0
Vvog
Nunspeet
0:2
Quick Boys
SSV 65
0:1
Bennekom
Huizen
1:1
Gvvv
Ajax Amateurs
1:1
VV Kloetinge
HHC Hardenberg
1:3
Oranje Nassau
DOS Kampen
2:0
Excelsior '31
Whc
1:1
Go Ahead
ACV Assen
1:0
Genemuiden
ONS Sneek
3:4
Berkum
Urk
2:2
Flevo Boys
Be Quick '28
6:0
Harkemase Boys
OJC Rosmalen
1:1
UDI '19
SWZ Boso Sneek
2:0
SC Joure
Sony Sendai
1:3
Roasso Kumamoto
Arte Takasaki
0:1
YKK AP
JEF United Ichihara Chiba II
2:2
Honda
Sagawa Printing Kyoto SC
0:3
Ryutsu Keizai University
Gainare Tottori
0:3
Sagawa Shiga
Kapa
2:1
IF Gnistan
HyPS Hyvinkää
1:2
FC Jyväskylä Blackbird
FC Kuusankoski
3:0
LPS
Grankulla IFK
3:2
Musa Pori
FC PoPa
2:0
Maskun Palloseura
KOO VEE
2:5
SalPa
IF Finstroms Kamraterna
2:1
P-Iirot
FC Espoo
1:1
Someron Voima
OPS
3:1
Sepsi 78 Seinajoki
FC Lynx Napapiiri
1:2
Jalkapalloseura FC YPA
Jakobstads Bollklubb
1:1
OLS Oulu
Kings SC
1:2
FC Kiisto
FC Kipparit Kokkolan Palloveikot II
2:1
Norrvalla FF
TP 55 Seinajoki
2:0
KajHa
KF Tirana
2:1
Dinamo Tirana
KF Vllaznia
1:1
Besa Kavaje
KS Teuta Durres
1:0
Partizani Tirana
Shkumbini Peqin
4:2
KF Elbasani
Luftetari Gjirokaster
2:1
Flamurtari Vlore
Apolonia Fier
1:2
KS Kastrioti Kruje
Persiraja
0:0
PSDS
Persikota Tangerang
3:0
Persikabo Bogor
Persibom Bolaang Mongondow
5:3
Persma Manado
Persiter Ternate
0:0
Persmin Minahasa
FC Snagov
1:0
Acs Dacia Unirea Braila
FC Prefabricate 05 Modelu Calarasi
0:0
CS Chimia Brazi
FC Petrolul Ploiesti
1:1
AS Municipal SR Brasov
FC Gloria Buzau
1:1
CS Otopeni
Săcele
2:1
FC Sportul Studentesc
FC Cetatea Suceava
3:2
CS Forex Braşov
Dunărea Galaţi
1:0
FC Municipal Câmpina
FC Municipal Bacau
1:0
Botosani
FC Delta Tulcea
1:0
AFC Astra Giurgiu II
CS Building Vanju Mare
3:0
Unirea Dej
CS Auxerre
0:0
CS Minerul Lupeni
Caracal
2:0
CS Politehnica Timişoara
FC Unirea Alba Iulia
3:0
FC Baia Mare
FCM Târgovişte
3:0
AFC Arieşul 1907 Turda
Bihor Oradea
2:0
Mioveni
FC Municipal Resita
1:2
Hunedoara
FC CFR Timişoara
0:3
CS Gaz Metan Medias
CSM Râmnicu Vâlcea
0:0
FC Universitatea Cluj
JDT
1:0
Johor Darul Ta'zim II
Perlis
0:1
Selangor
Kuala Lumpur City
3:3
Melaka Telekom
Melaka
1:3
Penang
Terengganu
9:1
ATM
Kelantan
1:1
Negeri Sembilan
PDRM
4:3
Sarawak
Sabah
1:1
Kedah
Pahang
2:2
Perak
Albinegros de Orizaba
1:0
CF Alacranes de Durango
Club Tigres de la UANL Premier
1:1
Cruz Azul Hidalgo
Atlético Mexiquense
0:2
Universidad Guadalajara
Tampico Madero
0:2
Dorados de Sinaloa
FC Tatabanya
5:3
Diosgyor
Paksi
1:0
Matav Sopron FC
Vasas
4:0
Zalaegerszeg
Pecs
1:1
Honved
Debrecen
3:0
Gyori ETO
Kaposvari Rakoczi FC
3:1
Rakospalotai EAC
Budafok
3:4
Kecskemet
Baktalórántháza
0:2
Orosháza FC
Bekescsaba 1912 Elore
4:1
Karcag SE
Kazincbarcika
2:4
Tuzsér SE
Szolnoki MAV FC
1:2
Makó
Hévíz FC
0:1
Siofok
Haladas
3:2
Soroksar
Budaorsi SC
1:3
Lombard Papa TFC
Integral DAC Gyor SE
7:1
Celldomolki VSE
Dunaújváros
3:0
Kaposvölgye
Tigre
2:0
Ferro Carril Oeste
C.A.I.
1:0
Ben Hur
Huracan
0:2
Platense
Huracán Tres Arroyos
1:0
Talleres
Villa Mitre
2:0
Union Santa Fe
Wolfsburg II
0:0
Cloppenburg
Holstein Kiel II
2:0
VfL Osnabrück II
Sportfreunde Lotte
1:0
Preußen Münster
VfR Mannheim
0:2
Ulm
Heidenheim
1:0
FC Nottingen
FC Pforzheim
0:3
SC Freiburg II
Stuttgarter Kickers II
5:0
SV Bonlanden
Bahlinger SC
0:3
FC 08 Villingen
Freiberg
2:1
FC Emmendingen 03
Gmünd
1:1
TSV 1846 Crailsheim
Bayern Alzenau
2:3
1. FC Schwalmstadt
OSC Vellmar
2:4
Waldgirmes
FSV Frankfurt
1:3
Viktoria Aschaffenburg
Fernwald
2:1
KSV Baunatal
FSV Braunfels
3:3
Eintracht Frankfurt II
SC Borussia 04 Fulda
1:1
Buchonia Flieden
KSV Klein-Karben
1:1
TSG Wörsdorf 1887
Eschborn
0:1
SV Bernbach
SV Germania 90 Schöneiche
0:0
BFC Preussen Berlin
Torgelower SV Greif
2:3
FC Schonberg 95
MSV 1919 Neuruppin
1:3
SV Babelsberg
Jahn Regensburg
2:0
TSV Aindling
Bayreuth
1:2
Ismaning
SpVgg Weiden
0:0
TSV Grossbardorf
SV Wacker Burghausen Abteilung Fußball II
3:1
Heimstetten
SpVgg Unterhaching II
0:2
Memmingen
Hallescher
0:1
Eilenburg
Carl Zeiss Jena II
1:1
SC Borea Dresden
Chemnitzer FC
5:0
VfB Pößneck
TuS Mayen
1:0
Mechtersheim
Borussia Neunkirchen
2:2
Eintracht Trier
Wormatia
1:0
SC Hauenstein
SV Rot-Weiss Hasborn
2:1
SG 06 Betzdorf
FSV Ludwigshafen-Oggersheim 1913
3:0
FSV Salmrohr 1921
Lokomotiv Tashkent
0:0
PFC Shurtan
Metallurg Bekabad
0:0
Vobkent FK
PFK Mash AL Mubarek
2:1
Andijon
Qizilqum
3:1
Nasaf
PFK Dinamo Samarqand
1:1
Bunyodkor
Navbahor
2:1
Topalang Sariosiyo
Orlando Pirates
1:1
Kaizer Chiefs
Cape Town Spurs
2:1
Mamelodi Sundowns
Moroka Swallows
3:2
Maritzburg United
HNK Orasje
2:2
FK Sloboda Tuzla
FK Zeljeznicar
2:1
Hsk Zrinjski Mostar
FK Borac Banja Luka
1:0
NK Celik Zenica
FK Modrica Maxima
2:1
FK Radnik Bijeljina
FK Velez Mostar
1:1
FK Sarajevo
Maccabi Haifa
6:1
Hapoel Petah Tikva
Hapoel Kfar Saba
0:0
Maccabi Netanya
Maccabi Petah Tikva
2:0
Ashdod
Maccabi Herzliya
4:1
Hapoel Tel Aviv
Bnei Yehuda
3:2
Maccabi Tel Aviv
Welshpool Town
1:1
Cwmbran Town
Airbus UK Broughton
2:0
Haverfordwest County
Caernarfon Town FC
3:5
Carmarthen Town AFC
Llanelli AFC
5:0
Porthmadog FC
Port Talbot Town
1:1
Cefn Druids
Armagh City FC
1:2
Glenavon
Ballymena United
1:1
Newry City FC
Cliftonville
0:1
Limavady United FC
Dungannon Swifts
1:1
Coleraine
Larne
2:1
Donegal Celtic FC
Linfield
1:0
Crusaders
Lisburn Distillery FC
3:0
Loughgall
Portadown
2:0
Glentoran
Lasnamae FC Ajax
1:4
JK Tallinna Kalev
FC Flora Tallinn
5:0
FC Kuressaare
Jalgpallikool Tammeka
1:1
Tulevik
Parnu Linnameeskond
0:5
Levadia Tallinn
FC TVMK Tallinn
2:2
Narva JK Trans
Comunicaciones
2:1
Defensores de Cambaceres
Sarmiento
3:2
Atlanta
Defensores de Belgrano
1:0
Sportivo Italiano
Deportivo Armenio
1:0
Estudiantes BA
Flandria
0:1
Central Córdoba
Tristan Suarez
4:1
El Porvenir
All Boys
0:2
Deportivo Espanol
San Martín Burzaco
0:1
Argentino Rosario
Argentino Merlo
1:0
San Miguel
Excursionistas
2:0
Canuelas
Sportivo Barracas Bolivar
0:2
General Lamadrid
Barracas Central
1:1
Colegiales
Deportivo Riestra
1:1
Yupanqui
Centro Español
1:1
Argentino Quilmes
Victoriano Arenas
1:1
Juventud Unida
CA Atlas
1:1
Puerto Nuevo
Cobresal
6:0
Lota Schwager
Everton de Vina Del Mar
2:2
Melipilla
O`Higgins
0:1
Nublense
Palestino
4:1
Antofagasta
Unión Española
1:2
Coquimbo Unido
Univ. Concepción
2:4
Universidad Católica
BSK Borca
0:1
FK Mladost Lucani
Čelarevo
2:2
FK Napredak Krusevac
FK Indija
3:1
Srem Sremska Mitrovica
FK Sloboda Uzice
1:0
FK Radnicki Nis
FK Novi Pazar
2:1
FK Obilić Beograd
FK Rad
2:0
Radnicki Pirot
Croatia Sesvete
4:2
NK Mosor Zrnovnica
NK Vukovar 91
2:0
Čakovec
NK Imotski
1:2
NK Hrvatski Dragovoljac
Bjelovar
1:4
NK Moslavina
Solin
1:1
Pomorac
Hamburger SV II
1:2
Mönchengladbach II
Lubeck
1:3
Borussia Dortmund II
Werder Bremen II
1:2
Wuppertaler SV
Union Berlin
2:1
Dynamo Dresden
SV Wilhelmshaven
3:5
Rot-Weiss Erfurt
Kickers Emden
1:1
VfL Osnabrück
SSV Reutlingen
2:2
1860 Munich II
Pirmasens
0:2
Wehen Wiesbaden
Ingolstadt
1:1
Karlsruher SC II
Saarbrucken
1:3
Hoffenheim
Sportfreunde Siegen
1:2
Hessen Kassel
Alloa Athletic
2:0
Forfar Athletic
Ayr United
1:0
Greenock Morton
Brechin City FC
1:0
Cowdenbeath FC
Raith Rovers
2:0
Peterhead
Stranraer
3:1
Stirling Albion
Albion Rovers FC
2:1
East Stirlingshire FC
Arbroath
1:3
East Fife
Dumbarton
1:2
Queen's Park
Elgin City
0:2
Montrose
Stenhousemuir
2:0
Berwick Rangers
FC Lokomotiv Stara Zagora
2:4
Haskovo
PFC Nesebar
4:0
Kaliakra Kavarna
PFC Minyor Radnevo
2:1
PFC Dunav Rousse
Panayot Volov
0:0
Svetkavitsa 1922 Targoviste
Dobrudzha
0:0
Spartak Plovdiv
Hebar
1:1
PFC Montana 1921
PFC Belite orli Pleven
3:0
FK Minyor Bobov dol
Vidima-Rakovski Sevlievo
3:1
Vikhar Gorublyane Sofia
Etar 1924
2:1
PFC Minyor Pernik
Velbazhd Kyustendil
2:4
PFC Lokomotiv Mezdra
PFC Pirin Gotse Delchev
2:2
Spartak Pleven
Chavdar Byala Slatina
0:1
FC Pirin Blagoevgrad
Sud America
1:1
Fénix
Basáñez
2:1
Deportivo Maldonado
Juventud
4:1
El Tanque Sisley
La Luz
2:1
Plaza Colonia
Platense
2:2
Cerro
Cerro Largo
1:1
Racing
Asociación Atlética Durazno FC
0:0
CA Atenas de San Carlos
Marbella FC
0:1
RC Portuense
Atletico Malagueno
1:3
AD Ceuta
Baza
0:1
Sevilla Atletico
CF Villanovense
1:2
Melilla UD
Terrassa FC
0:1
CA Osasuna B
Rayo Vallecano
0:3
Celta de Vigo B
Takovo
4:0
Sloga Požega
FK Sloboda Čačak
1:0
Loznica
FK Požarevac
3:1
FK Rudar Kostolac
FK Mladi Radnik
1:0
FK Metalac Kraljevo
FK Morava Velika Plana
0:2
Radnicki Kragujevac
FK Budućnost Valjevo
4:1
Jadar
Cement Beočin
3:3
FK Dinamo 1945 Pancevo
Big Bul
2:0
OFK Backa Palanka
Jedinstvo Stara Pazova
3:1
FK Sloga Temerin
Radnik Stari Tamis
0:1
Radnički Sombor
Sajkas
0:2
FK Palić
FK Jagodina
7:1
FK Đerdap Kladovo
Morava Vladičin Han
2:1
Toplicanin Prokuplje
FK Svrljig
2:0
Timok Zaječar
OFK Nis
1:1
FK Rudar Alpos Aleksinački Rudnik
Coxim AC
3:2
Costa Rica
Chapadão
1:0
Aguia Negra MS
União Marambaia e Juventude Esporte Clube
1:3
Cene MS
CA Paranaibense
0:2
Rio Verde
Operario FC MS
CA Mundo Novo
Sete de Setembro Dourados MS
0:0
Corumbaense Futebol Clube MS
FK Vojvodina
3:0
FK Bezanija
FK Hajduk Kula
1:2
Red Star Belgrade
FK Zemun
2:2
FK Vozdovac
OFK Belgrade
4:1
FK Borac Cacak
FK Banat Zrenjanin
1:0
FK Smederevo
Al Taliya
0:2
Al Wahda Damascus
Al Shorta
0:0
Al Fotuwa
Al Jaish Damascus
1:1
Jabala
Al Wathba
0:1
Al Majd
Tishreen
1:0
Al Horriya
Qardaha
0:4
Al Karama
Al Ittihad Aleppo
2:1
Hottin
Bangkok Bank FC
0:1
TTM
Army United FC
0:0
Thailand Honda FC
Buriram United
0:1
Nakhon Pathom United
Chonburi
2:1
Navy Football Club
Suphanburi
1:0
Port
TOT SC
1:0
Krung Thai Bank FC
Police Tero
1:0
Super Power Samut Prakan FC
Saestum Women
0:0
Ter Leede Women
SV Fortuna Wormerveer Women
3:0
SC 't Zand Women
HZVV Women
2:6
RVVH Women
Reuver Women
CVV Oranje Nassau Women
Richmond Kickers
4:0
Seacoast United Phantoms
Wilmington Hammerheads
1:2
Western Mass Pioneers
Cincinnati Kings
1:2
Cleveland City Stars