Fixtures - November 17, 2007
Finland
2:1
Azerbaijan
Wales
2:2
Republic of Ireland
Latvia
4:1
Liechtenstein
Bulgaria
1:0
Romania
Moldova
3:0
Hungary
Scotland
1:2
Italy
Andorra
0:2
Estonia
Norway
1:2
Turkey
Lithuania
2:0
Ukraine
Israel
2:1
Russia
Albania
2:4
Belarus
Germany
4:0
Cyprus
FYR Macedonia
2:0
Croatia
Netherlands
1:0
Luxembourg
Greece
5:0
Malta
Poland
2:0
Belgium
Czech Republic
3:1
Slovakia
Northern Ireland
2:1
Denmark
Spain
3:0
Sweden
Portugal
1:0
Armenia
Faroe Islands U21
0:5
Albania U21
Slovenia U21
0:4
Scotland U21
Greece U21
3:4
Croatia U21
Switzerland U21
5:0
Estonia U21
Czech Republic U21
1:1
Turkey U21
Ukraine U21
5:0
Liechtenstein U21
Wales U21
4:0
Bosnia and Herzegovina U21
Senegal
3:2
Mali
Australia
1:0
Nigeria
Tunisia
2:0
Namibia
Guatemala
0:1
Honduras
Angola
2:1
Ivory Coast
Benin
1:0
United Arab Emirates
South Africa
0:1
USA
Granada 74
1:0
Albacete Balompie
Málaga
4:2
Racing de Ferrol
Gimnàstic Tarragona
1:1
Real Sociedad
Sevilla Atletico
1:3
Sporting Gijón
Leyton Orient
2:2
Brighton
Bristol Rovers
2:1
Millwall
Crewe Alexandra
1:0
Northampton Town
Doncaster Rovers
0:0
Tranmere Rovers
Leeds United
2:1
Swindon Town
Oldham Athletic
1:1
Port Vale
Southend United
2:2
Cheltenham Town
Walsall
0:0
Luton Town
Accrington Stanley
0:1
Rotherham United
Brentford
0:2
Darlington FC
Bury
2:0
Peterborough
Chester City
0:2
Milton Keynes Dons
Dag & Red
1:4
Bradford City
Grimsby Town
1:2
Morecambe FC
Notts County
0:1
Macclesfield Town
Shrewsbury Town
1:0
Barnet FC
Stockport County
2:3
Hereford United
Wycombe Wanderers
1:0
Lincoln City
Basel II
1:0
FC Munsingen
FC Zürich II
2:4
SV Schaffhausen
FC Rapperswil-Jona
6:1
Juventus Zurich
Baden
0:2
GC Biaschesi
FC Kreuzlingen
1:1
Grasshopper II
Küsnacht
2:2
St. Gallen II
Mendrisio
2:2
FC Red Star Zh
Etoile Carouge FC
3:1
Bex
FC Meyrin
1:1
FC Naters
FK Ozren Semizovac
2:1
NK Gosk Gabela
NK Zvijezda Gradacac
7:0
OFK Gradina Srebrenik
NK Iskra Bugojno
1:0
FK Famos-SAŠK Napredak Hrasnica
İlkadım Belediyesi Spor Kulübü
0:2
Ofspor
Altinordu FK
1:0
Isparta Spor Kulübü
Batman Petrolspor
1:0
Karsspor
Diyarbakır Kayapınar Belediye Spor Kulübü
0:1
Cizre Spor Kulübü
İstanbul Kartal Belediyesi Spor Kulübü
1:3
Beykozspor 1908
EC Santo Andre
3:0
Avai SC
Coritiba PR
2:3
Marilia SP
Ponte Preta SP
1:1
Ceara CE
Criciuma SC
2:0
Santa Cruz PE
Brasiliense DF
1:1
Associacao Portuguesa de Desportos
Ituano FC SP
0:1
CRB AL
Gremio Barueri SP
0:2
Gama DF
Vitoria BA
1:1
Remo PA
Ipatinga MG
1:0
AD Sao Caetano
Fortaleza CE
2:1
Paulista
Floresta AC
1:1
Macae Esporte RJ
Cardoso Moreira FC
1:1
Serra Macaense
Olaria
2:2
Mesquita FC
Duque de Caxias RJ
3:2
Resende RJ
Villemomble Sports
0:0
Sete 34 FC
AC Arles Avignon
0:0
L'Entente SSG
Créteil
1:2
Paris
Vannes
1:0
Romorantin
Cherbourg
2:1
Pau
Rodez Aveyron
3:1
Cannes
Istres
1:0
Martigues
Beauvais
3:1
Calais
Stade Lavallois Mayenne FC
3:0
Louhans-Cuiseaux
Nimes
0:0
Tours
Curico Unido
2:1
Deportes Copiapo
Union La Calera
3:0
Fernández Vial
Provincial Osorno
1:0
Union San Felipe
Deportes Temuco
2:0
San Luis de Quillota
Santiago Morning
1:0
Rangers de Talca
Jablonec II
0:0
Sparta Praha II
České Budějovice II
1:0
Pribram II
SK Lipová
2:4
Bystrc Kníničky
Vysočina Jihlava II
2:3
FK Mutenice
FC Kolin
2:4
FC Sellier & Bellot Vlasim
Kidderminster Harriers FC
1:1
Woking FC
Aldershot Town FC
2:1
Rushden & Diamonds
Altrincham FC
3:2
Weymouth FC
Cambridge Utd.
2:1
Northwich Victoria
Crawley Town
2:3
Torquay United
Droylsden FC
1:1
Stafford Rangers
Exeter City
1:4
Burton Albion
Forest Green Rovers
3:1
Histon FC
Grays Athletic
1:0
Farsley Celtic FC
Oxford United
0:0
Ebbsfleet United FC
Stevenage
2:3
Halifax Town AFC
York City FC
1:3
Salisbury City
Barrow AFC
4:0
AFC Telford United
Gainsborough Trinity
1:1
Worcester City
Harrogate Town FC
3:2
Tamworth FC
Hinckley United
2:1
Workington AFC
Hucknall Town
1:4
Hyde United FC
Kettering Town
1:1
Alfreton Town FC
Leigh Genesis
1:3
Nuneaton Borough AFC
Redditch United
3:1
Burscough
Southport FC
2:1
Blyth Spartans AFC
Stalybridge Celtic
3:0
Boston United FC
Vauxhall Motors
3:2
Solihull Moors FC
Basingstoke Town
3:1
St Albans City
Bath City FC
4:0
Bishop's Stortford
Braintree Town FC
3:2
Bognor Regis Town
Bromley FC
2:2
Newport County
Cambridge City
1:1
Eastleigh FC
Dorchester Town
0:1
Hampton & Richmond
Eastbourne Borough
1:0
Thurrock FC
Havant & Waterlooville FC
1:0
Fisher Athletic
Hayes & Yeading United F.C.
3:3
Sutton United FC
Welling United
0:2
Maidenhead United FC
Weston Super Mare FC
1:2
Lewes FC
Abingdon United
2:0
Andover
Bridgwater Town
0:2
Didcot Town
Farnborough
5:0
Gosport Borough
Fleet Town
1:1
Godalming Town FC
Newport Isle of Wight
1:2
Paulton Rovers
Oxford City
5:0
Slough Town FC
Taunton Town
1:0
Hillingdon Borough
Thatcham Town
4:1
AFC Hayes
Uxbridge FC
1:0
Windsor & Eton
Winchester City FC
0:1
Burnham FC
Arlesey Town FC
6:0
Potters Bar Town FC
Brentwood Town
0:4
Witham Town
Bury Town FC
2:2
Ilford
Canvey Island
3:0
Wingate & Finchley
Northwood FC
0:2
Aveley FC
Redbridge
2:1
Dartford FC
Tilbury FC
2:3
Enfield Town
Waltham Abbey
0:2
AFC Sudbury
Walthamstow
1:1
Edgware Town
Ware FC
4:2
Maldon & Tiptree
Wivenhoe Town
1:2
Great Wakering Rovers
Bamber Bridge
3:0
FC United of Manchester
Bradford Park Avenue AFC
3:0
Bridlington Town
Curzon Ashton FC
2:0
Rossendale United
Garforth Town
0:1
Harrogate Railway
Mossley AFC
1:3
Clitheroe
Newcastle Blue Star
1:1
Radcliffe
Ossett Albion
1:1
Wakefield
Skelmersdale United
5:0
Chorley FC
Woodley Sports
1:0
Lancaster City
Ashford Town (Kent)
1:1
Burgess Hill Town
Dover Athletic FC
3:0
Corinthian Casuals
Dulwich Hamlet
5:2
Croydon Athletic
Horsham YMCA
1:3
Metropolitan Police
Kingstonian FC
2:2
Walton & Hersham
Leatherhead FC
0:1
Chipstead FC
Sittingbourne FC
2:2
Tooting & Mitcham United
Walton Casuals
1:1
Molesey
Whyteleafe FC
0:0
Chatham Town
Worthing FC
3:1
Whitstable Town
Alsager Town
1:1
Carlton Town
Belper Town
2:1
Gresley FC
Brigg Town
0:4
Retford United
Cammell Laird
2:0
Quorn FC
Grantham Town
1:0
Warrington Town
Kidsgrove Athletic FC
0:0
Shepshed Dynamo
Sheffield FC
0:0
Goole
Spalding United
2:6
Colwyn Bay
Stocksbridge Park Steels
1:0
Nantwich Town
Aylesbury Utd
0:0
Barton Rovers FC
Bedworth United
2:1
Rushall Olympic
Berkhamsted FC
0:1
Romulus FC
Bishop's Cleeve
2:0
Leighton Town
Malvern Town
2:2
Willenhall Town
Rothwell Town
0:3
Dunstable Town FC
Stourbridge FC
8:1
Cinderford Town
Stourport Swifts
1:4
Evesham United
Sutton Coldfield
2:1
Chasetown FC
Woodford United
0:1
Chesham Utd
Hendon FC
2:0
Horsham FC
Heybridge Swifts
0:0
Leyton
AFC Hornchurch
2:3
Boreham Wood FC
Ashford Town Middlesex
4:1
Billericay Town
Carshalton Athletic
2:1
Ramsgate
Chelmsford City
2:0
Folkestone Invicta
Harrow Borough
2:6
Harlow Town
Hastings United
1:3
AFC Wimbledon
Margate FC
3:4
Maidstone United FC
Tonbridge Angels
2:1
Wealdstone FC
Ashton United FC
1:5
Leek Town
Eastwood Town
2:2
Frickley Athletic
Guiseley FC
0:3
Worksop Town
Ilkeston Town FC (1945)
2:0
Gateshead FC
Kendal Town
1:3
Hednesford Town
Lincoln Utd
0:2
Matlock Town
North Ferriby Utd
1:2
Fleetwood Town
Stamford
0:1
Buxton FC
Whitby Town
3:3
Prescot Cables
Witton Albion
2:0
Ossett Town
Banbury United
2:1
Corby Town
Bashley FC
2:1
Tiverton Town
Brackley Town FC
0:1
Team Bath
Bromsgrove Rovers
0:2
Bedford Town Football Club
Cheshunt FC
0:0
Mangotsfield Utd
Chippenham Town
3:1
Swindon Supermarine
Cirencester Town
0:4
Kings Lynn
Clevedon Town
1:0
Hemel Hempstead
Halesowen Town FC
4:1
Rugby Town FC
Hitchin Town
1:2
Gloucester City
Brora Rangers
0:1
Fraserburgh
Buckie Thistle FC
1:1
Keith FC
Clachnacuddin FC
1:1
Wick Academy FC
Forres Mechanics FC
3:2
Rothes FC
Huntly
2:0
Inverurie Loco Works
Lossiemouth
4:0
Fort William FC
Nairn County
1:2
Cove Rangers
ONS Sneek
1:1
HHC Hardenberg
Genemuiden
4:2
Staphorst
Oranje Nassau
4:3
ACV Assen
Be Quick '28
3:0
PKC '83
Whc
3:0
Flevo Boys
Vvog
4:1
Excelsior '31
Nunspeet
2:2
Dovo Veenendaal
LRC
0:2
Sportvereniging Geinoord Nieuwegein
Hoek
1:2
Kozakken Boys
VV IJsselmeervogels
1:5
SV Spakenburg
Bennekom
1:0
VV Kloetinge
Ajax Amateurs
0:0
Nivo Sparta
Gvvv
0:2
Sparta Nijkerk
VV Katwijk
3:1
Ter Leede
DOTO
4:3
ltijd Sterker Worden Hendrik-Ido-Ambacht
VV Noordwijk
2:0
VV Capelle
SHO
2:3
Zwaluwen '30
Excelsior Maassluis
1:1
Rijnsburgse Boys
BVV Barendrecht
5:1
Tot Ons Genoegen Rotterdam
FC Lisse
1:1
Quick Boys
Banbridge Town
4:1
Lurgan Celtic
Coagh United
0:0
Tobermore United
Dundela FC
2:0
Harland and Wolff Welders FC
Portstewart FC
0:5
Loughgall
Carrick Rangers
1:0
Ballyclare Comrades FC
FC Municipal Resita
1:0
FC Drobeta-Turnu Severin
CSM Râmnicu Vâlcea
0:0
CF Liberty Oradea
CS Gaz Metan Medias
1:0
FC CFR Timişoara
AFC Arieşul 1907 Turda
1:0
Mureşul Deva
Hunedoara
1:2
CS Jiul Petrosani
CS Minerul Lupeni
2:2
Arieşul Turda
CS Inter Gaz Bucureşti
1:1
FC Delta Tulcea
Săcele
1:2
Concordia
Progresul Bucureşti
3:1
Focşani
Botosani
1:1
FC Sportul Studentesc
FC Municipal Câmpina
1:2
Dinamo Bucureşti II
FC Prefabricate 05 Modelu Calarasi
1:3
CS Otopeni
FC Municipal Bacau
0:0
Dunărea Galaţi
FC Arges Pitesti
5:1
Caracal
CS Politehnica Timişoara
0:3
FC Unirea Alba Iulia
CS Tricolorul Breaza
2:1
CS Urban Titu
Ozana Târgu Neamţ
1:0
FC Pambac Bacău
CSM Rova Rosiori de Vede
1:0
Oltchim Râmnicu Vâlcea
Minerul Jilţ Mătăsari
2:0
ACS Energia Rovinari
Correcaminos UAT
1:1
Guerreros FC
Club Santos Laguna Premier
1:1
Cruz Azul Hidalgo
Atlético Mexiquense
2:1
Xolos de Tijuana
Club Monarcas Morelia Premier
1:2
Albinegros de Orizaba
Jaguares de Chiapas FC Premier
0:3
Dorados de Sinaloa
FC Samtredia
0:2
Magharoeli Chiatura
FC Merani Martvili
3:1
Meshakhte
FC Racha Ambrolauri
1:3
FC Torpedo 2008 Kutaisi
Universiteti Kutaisi
1:1
Kolkheti Khobi
FC Ameri Tbilisi II
1:3
FC Gagra
FC Chikhura Sachkhere
7:2
FC Norchi Dinamo Tbilisi
Dinamo Tbilisi II
2:1
Kakheti
FC Tbilisi
0:1
FC Meshakre Agara
FC Olimpiki Tbilisi
1:3
WIT Georgia II
Bendel Insurance
0:0
Sunshine Stars
Prime FC
1:1
Kano Pillars
Wikki Tourist
1:1
Bayelsa United
Sharks FC
4:1
Jos University Teaching Hospital FC
Eilenburg
1:2
Carl Zeiss Jena II
Hallescher
0:1
SSV Markranstädt
Halberstadt
7:1
VfB Pößneck
SC Borea Dresden
1:0
1 FC Gera 03
Optik Rathenow
2:0
Greifswalder FC
SV Germania 90 Schöneiche
3:1
Spandauer SV
Ludwigsfelder
1:1
BFC Dynamo
Hansa Rostock II
6:1
Torgelower SV Greif
Waldgirmes
1:0
SG Eintracht 05 Wetzlar
VfL Osnabrück II
7:2
Lübeck II
Hannover 96 II
1:2
Oldenburg
SV Wilhelmshaven
3:1
SV Lurup Hamburg
Köln II
0:0
Bayer Leverkusen II
Eintracht Bad Kreuznach
0:2
Eintracht Trier
SV Rot-Weiss Hasborn
0:1
Borussia Neunkirchen
Wormatia
2:0
Saarbrucken
Idar Oberstein
3:0
SpVgg EGC Wirges
SC Hauenstein
1:5
Kaiserslautern II
TuS Mayen
2:2
Mechtersheim
Mainz II
2:0
FC Homburg
Bayern Alzenau
1:0
KSV Klein-Karben
1. FC Schwalmstadt
0:2
Fernwald
SC Borussia 04 Fulda
1:1
SV Wehen Wiesbaden II
RSV Würges
1:2
KSV Baunatal
1. FC Germania 08 Ober-Roden
1:1
TSG Wörsdorf 1887
Gmünd
1:2
VfL Kirchheim unter Teck
Ulm
1:0
Stuttgarter Kickers II
VfR Mannheim
0:1
Bahlinger SC
SV Linx
3:2
Hoffenheim II
FC-Astoria Walldorf
1:0
FC 08 Villingen
SC Freiburg II
0:0
Waldhof
Heidenheim
0:0
Freiberg
TSV Grossbardorf
2:0
Greuther Fürth II
Bayreuth
5:1
Bayern Hof
SpVgg Weiden
1:0
Eintracht Bamberg
Nürnberg II
6:1
1. FC Bad Kötzting
Wurzburger FV
1:2
Heimstetten
Fortuna Düsseldorf II
3:1
Bergisch Gladbach
Meppen
3:3
Bergedorf 85
Ballymoney United
2:0
Annagh United FC
Chimney Corner
1:3
Glebe Rangers
Dergview FC
3:0
Brantwood
Oxford United Stars
5:0
Moyola Park FC
Queens University
0:3
Psni FC
Holguín
0:1
Cienfuegos
Santiago de Cuba
1:1
Industriales
Ciudad de La Habana
3:1
Ciego de Ávila
Guantánamo
3:1
Matanzas
La Habana
1:0
Sancti Spiritus
Granma
0:2
Villa Clara
Las Tunas
3:1
Isla Juventud
VfB Stuttgart II
1:0
Stuttgarter Kickers
Karlsruher SC II
1:1
SV Sandhausen
Hessen Kassel
1:1
FSV Ludwigshafen-Oggersheim 1913
Jahn Regensburg
2:1
1860 Munich II
Ingolstadt
0:5
FSV Frankfurt
Elversberg
2:0
Unterhaching
Werder Bremen II
1:2
Dynamo Dresden
Wuppertaler SV
1:0
Verl
RWE
2:0
Magdeburg
Union Berlin
4:3
Lubeck
Rot-Weiss Erfurt
1:2
RW Oberhausen
Eintracht Braunschweig
0:2
Rot Weiss Ahlen
Wolfsburg II
0:1
Borussia Dortmund II
FC Energie Cottbus II
2:0
Hamburger SV II
Cerro Largo
0:0
Racing
Plaza Colonia
0:1
Basáñez
Deportivo Maldonado
4:0
Rocha FC
Sud America
1:2
Boston River
El Tanque Sisley
2:0
Uruguay Montevideo
CA Rentistas
0:1
Huracán Buceo
CS Cerrito
3:3
Asociación Atlética Durazno FC
La Luz
1:3
CA Atenas de San Carlos
CD Villa Espanola
2:0
Platense
FK Balkanski Dimitrovgrad
2:2
Timok Zaječar
Morava Vladičin Han
3:0
FK Železničar Niš
Ozren Sokobanja
0:2
Sloga Leskovac
OFK Nis
2:3
FK Dinamo Vranje
FK Sloga Temerin
2:0
FK Mladost Bački Jarak
FK Vršac
1:1
FK Palić
FK Spartak Subotica
1:0
Radnički Nova Pazova
OFK Backa Palanka
2:2
FK Tekstilac Odžaci
Jedinstvo Stara Pazova
2:1
Spartak Subotica
FK Vujić Voda Valjevo
3:0
FK Budućnost Valjevo
Radnicki Kragujevac
1:1
Jedinstvo Ub
FK Morava Velika Plana
2:0
Železničar Lajkovac
Sangonera Atlético
5:0
Ciudad de Lorca CF
CD Bala Azul
1:2
Caravaca CF
CD San Roque
1:2
Atletico Sanluqueno
Xerez CD II
1:2
CD Villanueva
Navarro
2:1
Real Aviles
SD Colloto
2:3
CD Lealtad
Ferriolense
1:2
RCD Mallorca B
CD Montuïri
1:2
CD Constancia
Barcelona B
1:0
Pobla de Mafumet CF
Alcobendas Sport
5:0
AD Villaviciosa de Odón
Velarde CF
2:0
Atlético Deva
Atlético Albericia
0:1
Santoña CF
SD Buelna
1:7
UM Escobedo
Barreda
2:0
CD Laredo
SD Reocín
1:0
Bezana
CD Aoiz
2:1
CA Artajonés
Burladés
1:2
River Ega
CD Marino
4:1
Universidad de Las Palmas de Gran Canaria CF II
Atlético Granadilla
1:3
Ibarra
Orientación Marítima
3:0
Atlético Arona
CF Unión Antigua
0:0
UD Balos
UD Juventud Barrio del Cristo
1:0
Club Deportivo Eldense
Deportivo Alaves B
1:1
SD Eibar II
Tolosa CF
1:2
Beasain
SD San Pedro
0:3
Amurrio
CD Baskonia
0:0
CD Vitoria
SD Zamudio
2:3
Santurtzi
CD Lagun Onak
1:3
Zalla
Zarautz KE
0:0
SD Amorebieta
CD Laudio
2:2
Scd Durango
UD SANTA MARTA
1:0
Numancia II
Jupiter Leones
1:1
CD Cristo Atletico
Yagüe
0:2
SD Oyonesa
Club Haro Deportivo
3:0
ACD San Marcial
La Granja
0:0
Burgos CF II
Agoncillo
2:1
CD Cenicero