Fixtures - May 16, 2012
Stromsgodset IF
2:0
Tromsø
Rosenborg
0:1
Honefoss BK
Haugesund FK
4:2
Aalesunds FK
Viking FK
1:2
Lillestrom SK
Molde
2:0
Fredrikstad FK
SK Brann
5:0
Sogndal IL
Odds BK
2:2
Sandnes Ulf
CD Guadalajara
0:3
Celta Vigo
Recreativo Huelva
0:1
Córdoba
Gimnàstic Tarragona
1:1
Girona
CD Alcoyano
1:3
Real Murcia
Alcorcon AD
3:1
Elche
CE Sabadell
2:1
Almería
Hércules
1:3
Numancia
Deportivo La Coruna
3:1
Las Palmas
Cartagena
0:0
Xerez
CF Villarreal B
4:2
Huesca
Barcelona B
1:2
Real Valladolid
MKS Dolcan Zabki
1:0
Bruk-Bet Termalica
Polkowice
0:1
Arka
Gornik Leczna
2:0
Piast
KS Kolejarz Stróże
3:2
MKS Sandecja Nowy Sacz
MKS Flota Swinoujscie
2:1
PKS Olimpia Elblag
Ruch Radzionkow
1:1
Olimpia Grudziadz
Wisla Plock
0:2
KS Polonia Bytom SA
Katowice
0:3
Warta
Zawisza Bydgoszcz
2:1
Pogon
Zugdidi
0:2
FC Torpedo 2008 Kutaisi
FC Dila Gori
1:2
FC Zestafoni
FC Merani Martvili
0:1
Kolkheti 1913 Poti
FC Rustavi
2:1
FC Dinamo Tbilisi
Banants Yerevan FC
1:2
Impuls Dilijan FC
Gandzasar Kapan FC
1:0
Ararat Yerevan FC
Pyunik Yerevan FC
4:2
Ulisses Yerevan FC
Shirak Gyumri FC
1:1
FC Mika Yerevan
FK Drina HE Višegrad
0:0
Mladost Gacko
Sloboda Novi Grad
0:0
FK Radnik Bijeljina
FK Drina Zvornik
1:1
Rudar Ugljevik
Podrinje Janja
7:2
FK Laktasi
FK Modrica Maxima
3:2
FK Crvena zemlja Nova Ves
Proleter Teslić
1:3
Sloboda Mrkonjić Grad
Sloga Doboj
3:1
Sutjeska Foča
FK Zeleziarne Podbrezova
3:0
Ružomberok II
Spartak Myjava
5:0
LAFC Lučenec
FK Dubnica Nad Vahom
2:1
Dolný Kubín
MSK Rimavska Sobota
2:0
Bodva Moldava
FC Petrzalka 1898
2:3
MFK Tatran Liptovsky Mikulas
MFK Zemplin Michalovce
0:2
SFM Senec
Brisbane Roar
1:1
Beijing Guoan
Gamba Osaka
0:2
Adelaide United
Ulsan Hyundai
1:0
Tokyo
Bunyodkor
1:0
Pohang Steelers
Nasaf
0:2
Esteghlal
Bani Yas
2:0
Pakhtakor
Al Rayyan
3:4
Al Jazira
Al Ittihad
3:2
Al Arabi
Austria Salzburg
1:2
FC Kufstein
FC Wels
0:3
Sturm Graz II
FAC
2:1
Young Violets FK Austria Wien
Neumarkt
0:3
WSG Tirol
Mesquita FC
2:1
Juventus FC
São Cristóvão FR
2:2
Imperial FC
Angra dos Reis
3:0
Carapebus EC
CE Rio Branco
0:1
Goytacaz
Céres FC
0:0
Artsul
Sampaio Corrêa RJ
0:3
Tigres Do Brasil RJ
Serra Macaense
1:2
Quissamã FC
Portuguesa RJ
1:1
Audax Rio
Sandefjord Fotball
3:0
Ranheim IL
Strommen IF
1:0
Kongsvinger IL
Hodd
1:3
Ullensaker/Kisa
Bryne FK
3:1
Baerum SK
Sarpsborg
3:1
Mjondalen
IK Start
7:0
Notodden FK
Tromsdalen
1:1
Alta IF
Ham-Kam
0:0
Bodo/Glimt
FK Bregalnica Stip
2:1
Horizont Turnovo
FK Teteks Tetovo
2:0
11 Oktomvri
FK Ohrid
0:2
FK Rabotnicki Skopje
Napredok
3:0
FK Sileks Kratovo
Vardar Skopje
1:1
FK Renova
FK Metalurg Skopje
1:0
Shkendija 79 Tetovo
AS Trencin
2:0
1. FC Tatran Presov
Slovan Bratislava
1:1
FC VSS Kosice
FK Senica
5:1
Dunajska Streda
MSK Zilina
2:0
FC Nitra
FC Spartak Trnava
3:0
MFK Ruzomberok
MFk Dukla Banska Bystrica
0:0
FC Vion Zlate Moravce - Vrable
Anagennisi Epanomis FC
0:2
Panthrakikos
Panserraikos
3:1
Panachaiki 2005
Iraklis Psachnon FC
3:0
Vizas Megaron
FC Fokikos
1:2
Veria
Ethnikos Asteras FC
0:3
Kallithea
Diagoras FC
0:3
Kalloni
Agrotikos Asteras FC
0:2
Pierikos FC
Anagennisi Giannitsa FC
2:1
Platanias
Thrasyvoulos
1:1
Larissa
Rks Garbarnia Krakow
3:0
KSZO SSA Ostrowiec Sw.
ZKS Stal Stalowa Wola
0:2
Resovia
Znicz
2:0
Puszcza
Pogon Siedlce
0:1
Brzesko
Stal Rzeszow
3:1
Wigry Suwalki
MKS Czarni Żagań
1:1
Rakow
Elana Torun
1:1
Miedz
HKS Ruch Zdzieszowice
1:1
Jarota Jarocin
Tur Turek
1:1
Chojnice
MKS Kluczbork
0:1
Zaglebie Sosnowiec
KP Calisia Kalisz
1:1
Górnik Wałbrzych
MKS Swit Nowy Dwor Mazowiecki
0:1
Motor
Chrobry
0:1
Tychy
KS Row 1964 Rybnik
2:1
Bytovia Bytow
SKS Baltyk Gdynia
0:1
Nielba Wągrowiec
KS Wisla Pulawy
1:0
Pelikan Łowicz
Magni
0:7
Ka Akureyri
Ægir
1:4
Vikingur Olafsvik
Fákur
2:3
Vikingur Reykjavik
KF Fjardabyggd
4:2
Sindri
Leiknir Reykjavik
3:1
HK Kopavogs
UMF Njardvik
4:2
IR Reykjavik
Léttir
0:5
Throttur Reykjavik
Berserkir
1:2
Grotta
Ýmir
0:3
Reynir Sandgerdi
Árborg
3:3
KB
Snæfell
0:31
Haukar Hafnarfjordur
Hottur Egilsstadir
7:1
Leiknir Faskruosfiroi
Afturelding
3:0
Kári
Björninn
0:1
Thróttur Vogar
Dalvik Reynir
2:0
UMF Tindastoll
Cerezo Osaka
2:1
Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu
3:2
Jubilo Iwata
Kawasaki Frontale
0:3
Urawa Reds
Vissel Kobe
1:2
Shimizu S-Pulse
Omiya Ardija
1:1
Consadole Sapporo
Yokohama F. Marinos
3:2
Kashima Antlers
FC Jazz
0:1
P-Iirot
TPV Tampere
0:1
Tampereen Ilves
LPS
1:0
IF Gnistan
Kiffen
1:1
Atlantis FC
Mikkelin Palloilijat
0:1
FC Lahti Akatemia
FC KTP
3:2
Futura
JAPS
3:0
Pallokerho-35 Vantaa/VJS
Lohjan Pallo
1:4
SalPa
EsPa
2:1
Grankulla IFK
EIF
1:0
BK-46
ÅIFK
1:0
Klubi 04
FC Espoo
2:0
Pallohonka
Santa Claus
1:0
Tornion Pallo 47
Jalkapalloseura FC YPA
1:2
AC Kajaani
HauPa
2:0
PS Kemi Kings
GBK Kokkola
0:0
KPV Kokkola
Ak-Bulak
2:1
Bolat-CSKA
Lashyn
2:0
Zhetysu Sunkar
CSKA Almaty
5:3
Bayterek
Ile-Saulet
0:3
FC Okzhetpes
FK Aktobe Zhas
0:2
FC Kaisar Kyzylorda
BIIK
1:4
FC Aktobe
Spartak Semey
0:2
Shakhter Karagandy
FK Vostok Ust-Kamenogorsk
1:3
FC Zhetysu
Ekibastuz
1:4
FC Irtysh Pavlodar
Kyran Shymkent
2:4
FC Kairat Almaty
Kairat-Zhastar
1:0
FK Atyrau
FK Astana-1964
0:1
Astana
FK Kaspiy Aktau
1:3
Akzhayik
SV Post Vienna
5:1
Landstraßer Athletik Club-Inter
Viktoria Bregenz
0:1
Bizau
FC Rätia Bludenz
3:0
Blau-Weiß Feldkirch
SK CHT Austria Meiningen
2:0
FC Wolfurt
FC Lendorf
1:5
SV Raiba Ruden
Völs
7:0
Kirchbichl
SV Wals-Grunau
2:0
SAK 1914 Salzburg
SV Spittal/Drau
0:2
Feldkirchen
St. Veit / Glan
2:0
SK Treibach
VST Voelkermarkt
0:0
Drautal
SV Wallern
2:1
Edelweiss Linz
ASK Voitsberg
2:2
SC Weiz
FC Großklein
3:0
Frohnleiten
Wildon
4:0
SC Furstenfeld
SC Mürzhofen / Allerheiligen
2:1
SV Pachern
ATV Irdning
2:0
Liezen
SC Kalsdorf
3:0
FC Gratkorn II
SVA Kindberg
1:1
FC Gleisdorf 09
SV ADA Anger
4:2
Lafnitz
ASK Kottingbrunn
3:1
SV Leobendorf
Telfs
1:2
SV Kolsass-Weer
Acs Dacia Unirea Braila
4:0
CS Otopeni
Dinamo Bucureşti II
2:2
FC Delta Tulcea
FC Farul Constanta
4:1
FC Gloria Buzau
Dunărea Galaţi
3:0
FC Snagov
AFC Sageata Navodari
2:0
Callatis Mangalia
Victoria Brăneşti
0:3
Poli Iasi
Botosani
0:0
FC Municipal Bacau
AFC Astra Giurgiu II
0:5
FC Viitorul Constanta
CSM Râmnicu Vâlcea
1:1
Bihor Oradea
Arieşul Turda
0:3
Olt Slatina
Asc Daco-Getica Bucuresti
0:1
FC Olt
FC Arges Pitesti
0:1
Politehnica Timișoara
Mureşul Deva
2:2
FC Unirea Alba Iulia
Chindia
1:2
CS Turnu Severin
CS Luceafarul Oradea
0:0
AFC Uta Arad
Gloria Bistrita
1:1
FC Maramureş Universitar Baia Mare
Etoile du Sahel
1:0
Stade Tunisien
Marsa
5:2
Hammam-Lif
Bizertin
5:2
Béni-Khalled
Gafsa
0:0
Kairouan
Africain
1:0
Hammam-Sousse
Sfaxien
2:2
Monastir
Olympique Béja
1:0
Gabès
Gmünd
2:2
Hollenbach
SV Türkspor Bremen
1:9
Werder Bremen III
TuS Schwachhausen
2:2
Habenhauser FV
1. FC Burg
2:7
Bremer SV
VfB Hüls
4:1
Schermbeck
MSV Duisburg II
4:0
Uerdingen
Zweibrücken
0:0
1. FC Saarbrücken II
Rochling Volklingen
0:3
Mechtersheim
Sportfreunde Siegen
3:1
Rot Weiss Ahlen
SV Westfalia Rhynern
0:2
SW Essen
Venezia
3:0
Vallée d'Aoste St. Chr.
Pontedera
3:4
Forlì
HinterReggio
3:4
Martina Franca
Santhià
0:4
Lavagnese
Delta Porto Tolle
1:2
Legnago Salus
Città di Marino
1:2
Asd Calcio Pomigliano
Asd Polisportiva Sarnese
2:0
Casertana FC
Sambenedettese
1:0
Ancona 1905
AC Ponte San Pietro-Isola
1:0
Olginatese
Mezzolara
0:2
Este
Cosenza Calcio
3:0
Messina
Lok. Kosice
4:0
FK Bodva Moldava nad Bodvou II
Partizan Bardejov
2:0
FK Dukla Banská Bystrica II
1. FC Tatran Prešov II
0:1
FK Baník Ružiná
Kremnička
3:1
SK Odeva Lipany
Spisska Nova Ves
2:1
MSK Namestovo
Radnički Svilajnac
4:1
FK Kopaonik Brus
Car Konstantin
1:0
FK Dinamo Vranje
Timok Zaječar
3:1
Trstenik PPT
FK Žitorađa
2:2
FK Radnik Surdulica
Radnicki Pirot
2:1
FK Balkanski Dimitrovgrad
FK Svrljig
2:1
FK Borac Bivolje
FK Hajduk Veljko Negotin
3:1
FK Tabane Trgovački
Vlasina
2:1
FK Sloga Despotovac
FK Radnički Stobex Klupci
5:0
GFK Jasenica 1911
FK Sloboda Čačak
0:3
FK Polet Ljubić
FK Sloga Bajina Bašta
2:3
Jedinstvo Ub
FK Partizan Bumbarevo Brdo
2:1
FK Pobeda Beloševac
FK Vujić Voda Valjevo
2:0
Sloga Požega
FK Rudar Kostolac
1:0
Železničar Lajkovac
Šumadija Aranđelovac
1:2
Macva Sabac
Jedinstvo Putevi
3:0
Sloga Petrovac
FK Veternik Viskol Novi Sad
FK Palić
Dunav Stari Banovci
2:1
FK Radnički Šid
FK Vršac
1:2
Radnički Nova Pazova
FK Sloga Temerin
3:2
FK Dolina Padina
Cement Beočin
4:0
Čelarevo
FK Tekstilac Odžaci
1:0
FK Mladost Bački Jarak
FK Tsc Backa Topola
1:0
FK Zadrugar Lazarevo
FK Senta
4:1
FK Kikinda
FK Zarkovo
1:2
Srem Jakovo
Radnički Obrenovac
1:0
Hajduk Beograd
FK Kovačevac
3:1
FK Sindelic Beograd
FK Sopot Beograd
1:2
BASK
FK Vozdovac
2:0
FK PKB Padinska Skela
FK Dorćol Beograd
1:0
FK Slavija Beograd
FK Beograd
3:1
Šumadija Jagnjilo
OFK Balkan Mirijevo
1:3
FK Zemun
Al Nsoor Team Sport
1:1
Al-Nil Al-Hasahesa
Jazeerat Al-Feel
2:3
Al-Mourada Omdurman
Al Merrikh
2:0
Al Ahli Khartoum
Falkenbergs FF
1:2
Landskrona BoIS
Degerfors IF
6:1
IFK Varnamo
Jonkopings Sodra
3:3
Umea FC
Trelleborg FF
1:1
IK Brage
Ljungskille SK
2:2
Varbergs BoIS
FK Chernolomets 04 Popovo
3:0
FK Rapid Shumen
FK Shumen 2010
5:1
FK Dve Mogili
Himik Devnya
0:3
FK Suvorovo
FC Dunav 2010
1:1
Chernomorets Balchik
Benkovski Byala
3:1
FK Belitsa
FK Veliki Preslav
3:0
Botev Novi Pazar
Septemvri Tervel
1:3
FK Chernomorets 2003 Byala
FK Balkan Belogradchik
1:7
PFC Lokomotiv Mezdra
Belasitsa
2:0
Velbazhd
Oborishte Panagyurishte
8:0
Hebar
Pirin Razlog
3:0
FK Septemvri Sofia
FK Minyor Bobov dol
2:2
OFK Kostinbrod
FC Vitosha Bistrica
3:2
Marek
PFC Rilski Sportist Samokov
2:0
FK Chepinets Velingrad
Hebar 2011 Pazardzhik
0:3
Strumska Slava
Mesta
0:1
Perun Kresna
FK Levski 1923 Elin Pelin
2:2
FK Vitosha Dolna Dikanya
Orlando City B
1:2
Jacksonville United
Reading United
2:1
NY Greek Americans
Chicago Fire Premier FC II
1:0
Croatian Eagles SC
FC Sonic
0:2
Long Island Rough Riders
Aegean Hawks
3:1
North Carolina Fusion
Flint City Bucks
6:0
Jersey Shore Boca
Georgia Revolution
1:0
Mississippi Brilla
Portland Phoenix
2:3
Brooklyn Italians
Milwaukee Bavarian SC
1:3
Des Moines Menace
Real Colorado Foxes
1:3
Kansas City Athletics
Laredo Heat
4:2
ASC New Stars
El Paso Patriots
3:1
NTX Rayados
Stanislaus United Turlock Express
0:2
Fresno FC II
Fullerton Rangers
2:6
Ventura County Fusion
Kitsap Pumas
1:3
Cal
Portland Timbers 2
1:3
PSA Elite