Fixtures - January 18, 2014
Sunderland
2:2
Southampton
West Ham
1:3
Newcastle
Norwich City
1:0
Hull City
Crystal Palace
1:0
Stoke City
Man City
4:2
Cardiff City
Arsenal
2:0
Fulham
Liverpool
2:2
Aston Villa
Leeds United
0:1
Leicester City
Reading
7:1
Bolton Wanderers
Middlesbrough
1:0
Charlton Athletic
Doncaster Rovers
3:0
Wigan Athletic
Barnsley
2:0
Blackpool
Millwall
1:0
Ipswich Town
Birmingham City
0:2
Yeovil Town
Queens Park Rangers
2:1
Huddersfield Town
Bournemouth
1:1
Watford
Derby County
1:0
Brighton
Nottingham
4:1
Blackburn
Burnley
1:1
Sheffield Wednesday
Ross County
3:0
Dundee United
St. Johnstone
3:3
Hearts
Celtic
3:0
Motherwell
Aberdeen
0:1
Inverness CT
Hibernian
2:3
St. Mirren
Partick Thistle
1:1
Kilmarnock
Standard Liege
2:0
KV Oostende
Gent
0:1
Kortrijk
Lierse
1:1
Club Brugge
Cercle Brugge
0:3
Sporting Lokeren
Royal Charleroi SC
2:0
Oud-Heverlee
Waasland-Beveren
4:1
Mons
Real Madrid Castilla
1:2
Sporting Gijón
Alaves
1:1
Girona
Recreativo Huelva
0:0
Real Murcia
Tenerife
0:4
Alcorcon AD
Tondela
0:0
Academico de Viseu
CD das Aves
2:0
Sporting Farense
Trofense
1:1
Sporting Lisbon B
Moreirense
3:0
União Madeira
Sporting Braga B
3:0
SC Covilha
Portimonense
0:2
Benfica Lisbon B
Peterborough
3:0
Tranmere Rovers
Crewe Alexandra
1:2
Leyton Orient
Preston North End
1:1
Coventry City
Carlisle United
2:4
Colchester United
Sheffield United
2:2
Bradford City
Gillingham
2:0
Swindon Town
Bristol City
2:2
Milton Keynes Dons
Walsall
1:1
Brentford
Shrewsbury Town
0:3
Rotherham United
Stevenage
0:1
Notts County
Port Vale
1:0
Oldham Athletic
York City FC
0:0
Bristol Rovers
Wycombe Wanderers
0:1
Oxford United
Cheltenham Town
1:2
Accrington Stanley
Southend United
3:0
Chesterfield
Rochdale
3:0
Plymouth Argyle
Scunthorpe United
0:0
AFC Wimbledon
Bury
0:0
Burton Albion
Portsmouth
1:1
Mansfield Town
Fleetwood Town
2:0
Hartlepool United
Modbury Jets
0:3
West Torrens Birkalla SC
Adelaide Comets
1:2
Adelaide Blue Eagles
Adelaide Hills Hawks SC
3:0
South Adelaide Panthers
Playford City Patriots SC
3:1
Adelaide Raiders
Moreton Bay United
6:0
North Pine SC
Capalaba
1:1
Bayside United
Eastern United FC
4:1
MetroStars
Adelaide City
5:2
Adelaide Victory FC
Salisbury United FC
1:6
West Adelaide
Western Spirit FC
0:0
Univ. Queensland
Geylang International
1:0
Warriors FC
Rochedale Rovers
0:3
Mitchelton FC
Croydon Kings
4:0
White City Woodville FC
Korona
4:1
Rakow
Lech
1:0
Lechia
Zbrojovka Brno
2:1
SK Sigma Olomouc
SFM Senec
2:2
FK Senica
Mas Taborsko
2:5
FK Dukla Prague
FK Suduva Marijampole
1:1
FK Tauras
Górnik Wałbrzych
1:6
Podbeskidzie
Zlín
4:0
SK Hanacka Slavia Kromeriz
Cracovia
3:0
KP Calisia Kalisz
Fotbal Frydek Mistek
3:3
FK Fotbal Trinec
FK Jablonec
2:3
FK Varnsdorf
Nordsjælland
3:0
BK Frem
Zaglebie Sosnowiec
2:2
Gornik Zabrze
Odra Opole
2:1
KS Polonia Bytom SA
Diosgyor
1:1
Vasas
Pogon
4:5
MKS Flota Swinoujscie
MKS Dolcan Zabki
0:5
Wisla Plock
FK Teplice
4:2
SK Kladno
Pardubice
2:0
Slovan Liberec
FC Banik Ostrava
1:2
MFK Karvina
FK Jablonec
5:1
Roudnice
Zbrojovka Brno
0:3
FC Vysocina Jihlava
Warta
4:0
Lechia
St. Polten
0:1
Ried
SV Sandhausen
1:2
Darmstadt
Preußen Münster
0:2
Sportfreunde Siegen
Bayer Leverkusen II
0:1
Offenbach
Jaro
5:0
VIFK
Cesena
2:3
FC Chiasso
SK Dynamo Ceske Budejovice
2:2
Bohemians Prague 1905
Pescara
1:1
Lugano
Arka
0:2
Jagiellonia
Greuther Furth
0:2
Augsburg
Kaiserslautern
1:3
Dortmund
Hamburger SV
4:2
Basel
Köln
2:1
Schalke
Nürnberg
1:0
Grasshopper
Bochum
0:2
Mönchengladbach
Hansa
2:0
Shanghai Shenhua
RB Salzburg
3:0
Bayern
FC Jazz
1:2
JJK Jyvaskyla
Luzern
1:0
FC FCSB
Rionegro Águilas
Independiente Medellin
Santa Fe
Patriotas Boyacá
Ubuntu Cape Town
2:0
Chippa United
United FC
3:0
Roses United Football Club
Jomo Cosmos FC
1:0
Marumo Gallants
Blackburn Rovers
0:0
Stellenbosch
AS Spartakos Kitiou
0:1
Digenis Akritas
Ahironas
1:1
Ethnikos Latsion
Foinikas Ayias Marinas Chrysochous
1:2
Akritas
Ormideia
2:2
AKS Adonis Idaliou FC
Botafogo Futebol Clube de Jaguaré
1:0
Desportiva ES
Castelo Futebol Clube
Aracruz
Real Noroeste ES
1:1
São Mateus
Livingston
0:1
Greenock Morton
Cowdenbeath FC
0:2
Falkirk
Queen of The South
1:0
Raith Rovers
Alloa Athletic
1:5
Dumbarton
Ter Leede
1:0
VV Capelle
BVV Barendrecht
0:1
Kozakken Boys
Scheveningen
1:0
SV Spakenburg
Rijnsburgse Boys
6:0
FC Lisse
HHC Hardenberg
1:1
Gvvv
VV Noordwijk
3:0
Excelsior '31
Excelsior Maassluis
0:3
VV Katwijk
VV IJsselmeervogels
1:4
ONS Sneek
Surinaams National Leger
1:1
Robin Hood
Excelsior Meerzorg
2:0
Transvaal
Boskamp
3:2
Leo Victor
Inter Moengo Tapoe
2:1
SV Walking Boyz Company
Takdier Boys
2:2
SV Notch Moengo
Zaamslag
1:4
Rijsoord
vv WVF
1:1
DOS '37
Nieuw Lekkerland
2:1
Heerjansdam
ASC Nieuwland
4:2
Nivo Sparta
vv Haaglandia (Zaterdag)
4:2
Alexandria '66
vv Aalsmeer
1:2
Zwaluwen '30
CVV Viboa
4:0
Noordscheschut
Zuidvogels
4:3
VV Eemdijk
SV Alphense Racing Club
4:0
CSW
Roda '46
2:0
vv De Meern (Zat)
vv Zuidland
3:3
vv Drechtstreek
Nunspeet
1:3
DOS Kampen
Horst FC
1:0
Blauw Geel '55
Swift
2:0
Nootdorp
vv Omlandia
1:0
LTC
SHO
3:2
Alblasserdam
Almkerk
2:0
Leerdam Sport '55
BVCB
0:1
WV-HEDW
vv RCL
2:2
Forum Sport
LRC
0:2
Breukelen
Bergumer Christelijke Voetbalvereniging
0:4
VV Buitenpost
vv Klundert
1:3
Spijkenisse
FC Rijnvogels
2:0
DSO
vv GHC
1:3
Voorschoten '97
vv VEV '67
1:3
SV Bedum
Urk
2:1
Olde Veste '54
AVW '66
2:3
DFS
HZVV
4:0
OWIOS
DTS Ede
0:1
NSC
FC Zutphen
1:1
cvv Sparta Enschede
VVZ '49
1:1
SVL
VVGZ
2:2
Pelikaan
Halifax Town
1:1
Cambridge Utd.
Salisbury City
1:0
Dartford FC
Hereford United
4:1
Southport FC
Nuneaton Town FC
1:0
Macclesfield Town
Chester FC
2:1
Barnet FC
Welling United
3:0
Woking FC
Grimsby Town
2:2
Gateshead FC
Hyde United FC
2:6
Forest Green Rovers
Vauxhall Motors
0:3
Brackley Town FC
Whitehawk
0:4
Chelmsford City
Bath City FC
1:2
Bromley FC
Eastleigh FC
2:1
Gosport Borough
Gainsborough Trinity
3:0
Workington AFC
Bradford Park Avenue AFC
1:2
Hednesford Town
Leamington FC
1:2
Harrogate Town FC
Worcester City
2:1
Colwyn Bay
AFC Telford United
0:1
Barrow AFC
Stalybridge Celtic
2:2
Gloucester City
Dorchester Town
0:4
Dover Athletic FC
Boston United FC
4:1
Solihull Moors FC
North Ferriby Utd
4:4
Histon FC
Ebbsfleet United FC
2:1
Bishop's Stortford
Eastbourne Borough
1:3
Basingstoke Town
Folkestone Invicta
1:1
Guernsey
Ashford Town Middlesex
0:2
Chertsey Town
Dereham Town FC
1:0
Waltham Abbey
Thatcham Town
0:0
Bishop's Cleeve
Belper Town
5:1
Goole
Market Drayton Town
2:2
Carlton Town
Didcot Town
1:4
Stratford Town FC
Wroxham FC
1:2
Witham Town
Faversham Town
3:1
Tooting & Mitcham United
Mangotsfield Utd
0:1
Tiverton Town
Leek Town
2:1
Loughborough Dynamo
Lincoln Utd
Eastwood Town
Halesowen Town FC
1:0
Rainworth Miners Welfare FC
Cammell Laird
4:2
Wakefield
Ossett Albion
2:3
Darlington 1883
Maldon & Tiptree
2:0
Harlow Town
Brigg Town
2:1
Sheffield FC
Harrogate Railway
3:2
Clitheroe
Peacehaven & Telscombe
5:1
Ramsgate
Salford City
6:2
Mossley AFC
Godalming Town FC
2:2
North Leigh FC
Farsley Celtic
1:1
Ossett Town
Cheshunt FC
0:0
Tilbury FC
Rugby Town FC
1:1
Kettering Town
Coalville Town
1:2
Romulus FC
Kidsgrove Athletic FC
2:1
Gresley FC
Worthing FC
2:4
Leatherhead FC
Clevedon Town
1:1
Evesham United
Slough Town FC
5:1
Chalfont St Peter
Newcastle Town
1:0
Mickleover Sports
Chipstead FC
1:1
Walton & Hersham
Sutton Coldfield
1:1
Chasetown FC
Ramsbottom United
8:0
Radcliffe
Trafford FC
4:1
Frickley Athletic
Carshalton Athletic
1:3
Kingstonian FC
Whitby Town
3:2
FC United of Manchester
Hinckley United
Chippenham Town
Ilkeston
0:2
Grantham Town
Matlock Town
2:0
Kings Lynn FC
Lewes FC
1:1
Harrow Borough
Ashton United FC
3:3
Blyth Spartans AFC
St Albans City
1:1
St Neots Town
Marine FC
1:2
AFC Fylde
AFC Totton
0:2
Chesham Utd
Witton Albion
4:1
Stocksbridge Park Steels
Stafford Rangers
3:1
Droylsden FC
Wingate & Finchley
0:1
Leiston FC
East Thurrock United
1:1
Enfield Town
Chorley FC
4:1
Skelmersdale United
Hemel Hempstead
0:1
Frome Town
Arlesey Town FC
2:3
Weymouth FC
Thamesmead Town
1:0
Grays Athletic
Bedford Town Football Club
1:4
Hungerford Town FC
Maidstone United FC
1:1
Metropolitan Police
Barwell
1:3
Worksop Town
Lowestoft Town
1:3
Bury Town FC
Cambridge City
7:2
Burnham FC
Stourbridge FC
0:3
Bideford FC
Dulwich Hamlet
2:2
Hampton & Richmond
Malanti Chiefs
1:1
Royal Leopards
Green Mamba FC
0:0
Midas Mbabane City
Moneni Pirates
0:1
Manzini Sundowns FC
Umbelebele Jomo Cosmos
1:3
Young Buffaloes
Manzini Wanderers
0:0
RSSC United
Manzini Sea Birds
3:5
Mbabane Swallows
Penybont
4:2
West End FC
Haverfordwest County
1:2
Cambrian & Clydach
Rhydymwyn
0:5
Cefn Druids
Guilsfield
1:1
Rhayader Town FC
Shillong Lajong
0:6
Mohun Bagan
Sporting Goa
2:1
East Bengal
Mumbai
1:2
Salgaocar
Rangdajied United
1:1
Bengaluru
Rkav Volendam
0:3
Quick Boys
RVVH
0:0
VV Zwaluwen Vlaardingen
Huizen
5:4
Dovo Veenendaal
Sportlust '46
0:3
SDC Putten
SV Deltasport
1:2
FC Xerxes
ACV Assen
3:1
Vvog
Hoek
3:0
Oranje Wit
Drachtster Boys
1:0
SVZW
Jodan Boys
0:4
VV Smitshoek
ltijd Sterker Worden Hendrik-Ido-Ambacht
1:0
VV Kloetinge
Achilles Veen
2:6
Heinenoord
Whc
1:0
Azsv
FC S-Gravenzande
3:1
Stedoco
Dvs 33 Ermelo
2:1
Montfoort
Odin 59
4:3
Ajax Amateurs
DETO Twenterand
1:2
Harkemase Boys
Staphorst
4:1
Flevo Boys
Bennekom
0:2
VVA '71
Go Ahead
2:0
Genemuiden
Sparta Nijkerk
1:0
SDV Barneveld
Apeldoorn CSV
3:0
Berkum
Loughgall
2:3
Harland and Wolff Welders FC
Bangor FC
3:2
Dundela FC
Institute
6:1
Larne
Carrick Rangers
3:1
Lisburn Distillery FC
Limavady United FC
1:0
Coagh United
Consultants Moravia
3:0
Ramonense PO
Alajuela Junior / Finca Austria de Nosara FC
1:1
Barrio México
Generación Saprissa
1:3
Escazuceña
Curridabat FC
3:1
Cariari Pococí
RC Arbaa
3:2
Belouizdad
USM EL Harrach
1:0
JS Saoura
JS Kabylie
2:0
MC El Eulma
MC Alger
2:1
JSM Bejaia
CA Bordj Bou Arreridj
0:1
CS Constantine
MO Bejaia
0:3
Union Sportive Médina d'Alger
ES Sétif
1:0
AIN Fakroun
Zarai Taraqiati Bank Limited
0:3
Pakistan International Airlines
Water and Power Development Authority FC
1:0
Pak Afghan Clearing Agency
Tobermore United
0:4
Annagh United FC
Killymoon Rangers
1:0
Ballymoney United
Psni FC
3:3
Armagh City FC
Glebe Rangers
3:2
Chimney Corner
Queens University
2:1
Wakehurst
Newington Youth
0:1
Portstewart FC
Moyola Park FC
4:3
Banbridge Town
El Dakhleya
2:2
El-Entag El-Harby
ENPPI
1:0
El Gouna
Al Mokawloon
4:0
Ghazl El Mahallah
El Raja Matrouh
0:3
Al Ahly
Maccabi Tel Aviv
2:0
Ashdod
Hapoel Haifa
0:0
Hapoel Acre
Maccabi Petah Tikva
2:2
Bnei Yehuda
Bnei Sakhnin
1:1
Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Raanana FC
1:4
Hapoel Tel Aviv
Connahʼs Quay
1:3
Carmarthen Town AFC
Afan Lido
1:6
Bala Town FC
Prestatyn Town
5:2
Newtown AFC
Aberystwyth Town FC
3:3
Bangor City
The New Saints FC
1:1
Airbus UK Broughton
Cliftonville
0:1
Portadown
Glentoran
1:1
Coleraine
Ballinamallard United FC
1:2
Glenavon
Warrenpoint Town FC
1:1
Crusaders
Ballymena United
1:2
Linfield
Ards FC
1:3
Dungannon Swifts
Olympic Warcoing
2:0
Entité Manageoise
De Kempen
0:1
Excelsior Kaart
Betekom
3:1
RUS Rebecquoise
Apollo Gellik
3:0
Brustem Centrum
Stade Bierbeek
1:0
Renaissance Schaerbeek
Rumbeke
0:0
Oostnieuwkerke
Beringen
2:1
FC Helson Helchteren
Maldegem
2:2
FC Lebbeke
Racing Jet Wavre
2:1
Rillaar Sport
Groen Star Beek
2:4
Huvo Jeuk
Al-Oyoon
1:0
Al Feiha
Al Safa
0:0
Al-Tuhami
Sdoos Club
0:1
Al-Qalah
Al Arabi Unaizah
0:1
Jeddah
Al Hamadah
1:0
Al Najoom
Al Najma
1:1
Al Taraji
Al Akhdoud
2:1
Al-Ramh
Damac
2:0
Al Zulfi
Annan Athletic
0:1
Clyde
East Stirlingshire FC
1:1
Albion Rovers FC
Berwick Rangers
4:0
Stirling Albion
Queen's Park
2:0
Elgin City
Montrose
2:3
Peterhead
Apep Pitsilias
2:3
Anagennisi Derynia FC
EN Nikos & Sokratis Erimis
7:1
AEP Paphos FC
Omonia Aradippou
1:0
Othellos
Gran Valencia Maracay FC
0:0
Centro Italo
UCV
0:1
Zamora II
Metropolitanos FC
1:1
Unión Atlético Falcón
Angostura
0:3
Mineros de Guayana II
Puteolana
1:1
ADC Ars et Labor Grottaglie
AS Lucchese Libertas 1905
2:2
Imolese Calcio
ASD Mariano Keller
1:5
SS Taranto 1927
Ssd Pro Sesto
1:1
ASD Borgomanero
Lupa Roma FC
0:1
Fondi
Asd Turris Calcio
0:1
SS Matera Calcio SRL
ASD Bojano
2:9
Olympia Agnonese
Celta de Vigo B
1:3
FC Coruxo
Athletic Bilbao B
1:0
Ub Conquense
Lleida Esportiu
2:0
UE Llagostera
Sarinena
0:0
Huesca
UE Sant Andreu
3:1
CF Badalona
Real Union de Irun
2:0
CD Laudio
Huracan Valencia
1:0
Atletico Levante UD
CF Villarreal B
4:1
Elche B
SD Amorebieta
3:0
Pena Sport FC
El Palo
3:3
CP Cacereno
Unión Viera
1:0
UD Telde
Valle de Egues
4:1
Pamplona
Cultural Guarnizo
3:0
Ribamontán al Mar
Barreda
1:1
Gama
CD Lealtad
3:0
Lenense
Cortes
4:0
CD Iruña
UM Escobedo
0:0
Selaya
Amurrio
3:0
Retuerto Sport SD
Lagun Artea KE
2:3
Huarte
Sevilla III
0:0
Cabecense
CF Torre Levante
4:1
CF La Nucia
Racing Santander B
1:2
Castro
Gijón Industrial
0:1
Real Oviedo B
Peña Balsamaiso CF
0:2
Agoncillo
CF Ciudad de Alfaro
1:2
Berceo
Bezana
0:1
Atlético Albericia
CA Artajonés
0:2
CD Corellano
CD Elgoibar
0:0
Oiartzun KE
Penya Ciutadella Esportiva
1:0
UD Poblense
Figueres
1:1
UE Rapitenca
RC Deportivo Fabril
2:2
Arosa SC
Sporting La Gineta CF
1:2
Illescas
Platges de Calvia
1:1
CD Montuïri
Beasain
4:0
Sodupe
CA Osasuna B
3:0
CA Valtierrano
Ferriolense
1:1
Felanitx
Atletico Saguntino
1:0
Orihuela CF
CD Lagun Onak
1:0
Scd Durango
Beti Onak
1:1
AD San Juan Pamplona
Arenas Club de Getxo
0:0
SD Gernika Club
SD Leioa
0:1
Pasaia KE
UD Rotlet Molinar
2:1
Collerense
Villegas
0:3
Club Haro Deportivo
Los Villares CF
4:1
UD Melilla B
Union Mutilvera
1:0
Murchante