Fixtures - February 16, 2014
Villarreal
0:2
Celta Vigo
Granada
1:0
Betis
Getafe
0:3
Real Madrid
Athletic Bilbao
1:2
Espanyol
Sevilla
0:0
Valencia
Catania
3:1
Lazio
Sassuolo
0:2
Napoli
Cagliari
1:2
Livorno
Juventus
3:1
AC Chievo Verona
Genoa
3:3
Udinese
Atalanta
0:4
Parma
Roma
3:0
Sampdoria
Arouca
1:1
Nacional
Vitoria Guimaraes
1:0
Rio Ave
CS Maritimo Madeira
1:0
Vitória Setúbal
Paços de Ferreira
0:2
Benfica
Gil Vicente
1:2
Porto
Asteras Tripolis
2:1
PAOK
Panionios
2:0
PAS Giannina
Panetolikos
2:1
Apollon Smirnis
Aris Thessaloniki FC
0:0
Veria
Panthrakikos
0:2
Panathinaikos
Cruz Azul
1:0
Puebla FC
Veracruz
0:3
Toluca
Pachuca
0:1
Atlante FC
Monterrey
0:2
León
Chiapas
0:0
Tigres UANL
Pumas UNAM
1:1
Atlas
Arsenal de Sarandi
1:3
Velez Sarsfield
Tigre
0:0
Olimpo
San Lorenzo
1:0
Racing Avellaneda
Colon
1:0
Argentinos Juniors
Gimnasia y Esgrima
3:0
Newell's Old Boys
Lanus
0:3
Atletico de Rafaela
Deportivo La Coruna
1:1
Sporting Gijón
Girona
6:0
CD Lugo
Alaves
0:1
Real Murcia
SD Ponferradina
0:2
Alcorcon AD
Recreativo Huelva
1:0
CD Mirandes
Numancia
3:0
Córdoba
Atletico CP
0:1
Moreirense
Sporting Farense
2:1
Maritimo Madeira B
Sporting Lisbon B
0:1
Tondela
FC Porto B
2:1
Leixões
Penafiel
0:0
Portimonense
Beira-Mar
0:2
CD Santa Clara
Chaves
3:0
União Madeira
UD Oliveirense
2:1
SC Covilha
Trofense
1:3
CD das Aves
Feirense
0:3
Academico de Viseu
Shimizu S-Pulse
5:1
Kawasaki Frontale
Univ. Queensland
1:3
Wolves
Blacktown City
2:0
APIA Leichhardt Tigers
Sydney Olympic
2:3
Blacktown Spartans FC
Manly United
3:0
St. George Saints FC
Sydney United
2:0
Marconi Stallions
Bangkok United
0:2
Nagoya Grampus
Lions
2:0
Olympic
Bayswater City
5:0
Balcatta
BK Hacken
1:1
Nasaf
FC Kutaisi
1:3
Dinamo Tbilisi Res.
Inglewood United
5:1
Ashfield SC
NK Gosk Gabela
1:0
FK Buducnost
Litex Lovech
3:1
FC Dunav 2010
FC Sokol Saratov
2:4
Changchun Yatai
Randers FC
2:2
Midtjylland
Sparta Prague
2:1
FK Jablonec
Hsk Zrinjski Mostar
1:0
HNK Capljina
Dynamo Kyiv
8:0
Ljubimec 2007
FS Metta Lu
1:0
Johvi FC Lokomotiv
GAIS
3:1
Østsiden
FC Flora Tallinn
0:3
Brøndby
Tarsus Idman Yurdu
2:2
Gaziosmanpasa
MKE Ankaragucu
4:1
Korfez SK
Turgutluspor
2:2
Inegolspor
Ofspor
2:1
Pazarspor
Pendikspor
2:1
Çanakkale Dardanelspor
Bandirmaspor
4:1
Eyupspor
Iskenderun Demir Celikspor
0:1
P. Bugsasspor
Altay Izmir
1:1
Nazilli Bld Spor
Gumushanespor
2:1
Kartalspor
AS Sariyer
1:2
Giresunspor
Buyuk. Tepecikspor
1:2
Bayrampasa
Gungoren Bld Spor
1:1
Amed Sportif Faaliyetler
Aydinspor
1:1
Malatyaspor
Bozuyukspor
0:2
Altinordu FK
Alanyaspor
5:0
Golbasispor AS
Kirklarelispor
3:1
Hatayspor
Elibol Sandiklispor
3:0
Makina Balcova Yasam
Ankara Demirspor
1:0
Adliyespor
Keciorengucu
2:1
Kayseri Şekerspor
Umraniyespor
3:0
Siirtspor
Beylerbeyi AS
1:1
Kahramanmaraş Belediye
Manavgat Evrensekispor
4:0
Sakaryaspor
Diyarbekirspor
1:0
Ayvalıkgücü
Kocaelispor
1:2
Denizli Belediyespor
Akhisar Belediyespor
1:2
Anadolu Bagcilar Spor
İstanbulspor
1:1
Golcukspor
Kizilcabolukspor
2:0
Adıyamanspor
Kirikhanspor
2:0
Arsynspor
Silivrispor
2:1
Bergama
Karagümrük
2:0
Kemerspor 2003
Corum Belediyespor
0:1
Batman Petrolspor
Maltepespor
5:2
Orhangazi Belediyespor
Derince Belediyespor
2:0
Trabzon Akcaabat
Tuzlaspor
4:1
C. Sekerspor
Unyespor
0:0
Hacettepe
Menemen Belediyespor
0:0
Yozgatspor
Belediye Bingölspor
0:3
Sivas Belediye Spor
Erzincan Refahiyespor
2:1
Bafra Belediyespor
Elazığ Belediyespor SK
1:4
Darica Genclerbirligi
Karacabey Birlik Spor A.s
0:1
Sancaktepe Belediye
Yesil Bursa AS
3:1
Payasspor
Düzyurtspor
2:1
Ciksalin
68 Yeni Aksarayspor
0:0
Buyuksehir Belediye Erzurumspor
San Jorge Tucumán
2:0
Libertad
Juventud Unida Gualeguaychu
1:0
Tiro Federal
C.A.I.
2:0
Racing Olavarría
Rivadavia Lincoln
1:0
Guillermo Brown
Aboomoslem
1:1
Naft Gachsaran
Shahrdari Yasuj
1:0
Foolad Yazd
Parseh Tehran FC
2:1
Persepolis Shomal FC
Tarbiat Novin Yazd
2:0
Rahian Kermanshah
Gol Gohar
1:1
Esteghlal Ahvaz FC
Nassaji
0:1
Siah Jamegan
Gahar Zagros FC
2:2
Giti Pasand Isfahan FC
Alu. Hormozgan FC
1:0
Mes Rafsanjan
Pas Hamedan
1:1
Iranjavan Bushehr FC
Naft MIS
1:0
Al Badr
Sanat Naft
0:0
Shahrdari Bandar Abbas
Flanagan's Onions FC
5:2
Wolves Sports Club
Dandy Town Hornets
1:2
Somerset Trojans
Hamilton Parish
3:1
Southampton Rangers
Pembroke Hamilton Club
5:0
Saint David's Warriors FC
Chabab Houara
3:1
Chabab Kasba Tadla
Racing de Casablanca
2:1
US Témara
Union Mohammédia
1:0
Mouloudia Oujda
El Massira
1:0
Ittihad Tanger
Raja Beni Mellal
2:2
Rachad Bernoussi
USM Oujda
1:0
Youssoufia
Volta Redonda RJ
1:0
Madureira RJ
Fluminense RJ
4:1
Boavista RJ
Cabofriense RJ
1:0
Resende RJ
Vasco Da Gama RJ
1:2
Flamengo
Bonsucesso
0:1
Bangu RJ
Joinville SC
4:1
CA Hermann Aichinger Ibirama
Metropolitano SC
1:4
Brusque SC
Criciuma SC
2:1
Chapecoense SC
Villa Nova MG
1:3
Tombense MG
Minas Futebol Brasil
2:1
America Mineiro MG
Atletico Mineiro MG
0:0
Cruzeiro MG
Guarani MG
0:1
Urt MG
Cianorte PR
2:1
Atletico Paranaense
J. Malucelli Futebol PR
3:1
Toledo Colonia Work PR
Operario PR
2:2
Arapongas
Londrina PR
3:2
Maringa FC
Comercial
0:0
Sao Bernardo FC
Clube Atlético Sorocaba
1:0
Ponte Preta SP
Sao Paulo SP
0:0
Associacao Portuguesa de Desportos
Corinthians
1:1
Palmeiras
SE Decisão FC
4:0
Serra Talhada
Salgueiro PE
0:0
Central PE
Pesqueira PE
2:1
Ypiranga PE
America PE
1:0
Vitoria PE
Cnaps Sport FC
0:0
LD Maputo
Centre Chiefs
1:1
Dynamos
Atlabara FC
2:0
Berekum Chelsea
KMKM
2:0
Dedebit FC
Lioli
2:1
Primeiro de Agosto
Akonangui
0:1
Les Astres
Foullah Edifice
2:0
Al-Ahli Benghzi
Bitam
1:0
Gor Mahia
Douanes Niamey
0:1
Zamalek
Anges Notsè
2:1
Enyimba
Barrack Y. Controllers
1:0
Asante Kotoko
Horoya
3:0
Nouadhibou
FC MK
0:0
Al-Ahli Atbara
Ferroviário Beira
2:0
Azam
Defence Force SC
1:2
Leopards
SC Victoria University
1:0
CS Don Bosco Lubumbashi
Académie Tchité FC
1:1
AS Kigali
Young Sport Academy
3:1
Kondzo
CARA Brazzaville
4:1
Al-Malakia
Desportivo Huíla
3:0
CF Mounana
Medeama
2:0
The Panthers FC
Petro Luanda
3:0
African Stars
AS de la SONABEL
0:0
Difaa
UD Sousense
0:1
Amarante FC
Lusit.vildemoinhos
1:0
CD Cinfaes
Lusitania FC
2:0
CD de Estarreja
AD Portomosense
0:1
Lourinhanense
Sourense
2:0
GD Tourizense
Lixa
2:2
Famalicao
Grijó
2:2
Anadia FC
Perafita
0:1
SC Salgueiros
1 Dezembro
3:0
Praiense
Ninense
1:1
SC Vianense
SC Coimbroes
1:1
Vila Flor Sport C.
Castelo Branco
1:1
CD Mafra
Sertanense FC
1:1
FC Ferreiras
SC Freamunde
1:0
FC Vizela
Sporting Clube Ideal
2:1
Operario
CD Pinhalnovense
1:1
Clube Oriental de Lisboa
Quarteirense
2:1
Almodôvar
CF Benfica
1:2
O Elvas
Louletano
1:0
Moura
AD Limianos
0:2
Sao Joao Ver
FC Pampilhosa
3:1
Aguias Moradal
Bustelo
0:0
SC Espinho
GD Braganca
2:0
FC Cesarense
Pedras Salgadas
0:0
Santa Maria FC
GD Ribeirao
3:2
Gd Joane
Sportivo de Loures
0:2
União de Leiria
Sintrense
0:1
Casa Pia Atletico
Felgueiras 1932
3:2
Varzim SC
Vilaverdense FC
0:0
SC Mirandela
Naval 1º de Maio
1:1
AD Nogueirense
CD Cova Piedade
0:0
União Montemor
AD Carregado
0:1
Caldas SC
FC Barreirense
0:0
Esperanca de Lagos
AD Oliveirense
0:0
FC Tirsense
Gondomar SC
1:0
AD Camacha
Alcanenense AC
1:0
CD Fatima
Manteigas
1:0
Carapinheirense
Riachense
1:3
SCU Torreense
SC Valenciano
0:2
AD Fafe
Deportivo Pasto
1:1
Millonarios
Rionegro Águilas
2:1
Fortaleza FC
Santa Fe
0:0
Deportivo Cali
Once Caldas
2:1
Alianza Petrolera
Club Cortulua
2:1
Tigres FC
Barranquilla FC
1:2
Cucuta Deportivo
Llaneros FC
1:0
Valledupar FC
U. M. Santa Marta
0:1
Atletico Bucaramanga
Real Cartagena
0:0
Deportes Quindio
Deportes Magallanes
2:2
Union San Felipe
San Marcos de Arica
1:1
Deportes La Serena
Deportes Copiapo
0:1
Coquimbo Unido
Lota Schwager
4:1
Deportes Naval
Sant Julia
3:0
UE Engordany
UE Santa Coloma
4:1
FC Ordino
FC Santa Coloma
3:1
Encamp FC
Lusitanos FC
4:0
FC Encamp II
Ado '20
1:1
HBS
Juliana '31
0:4
EVV Echt
Haaglandia
1:1
De Treffers
Chabab
0:2
VV Sint Bavo
VV Una
2:3
FC Lienden
Leonidas
3:3
Amsterdamsche FC
HSC 21
0:2
Wke
Vieux-Habitants
0:5
CS Le Moule
Siroco Les Abymes
1:0
AJSS Saintes de Terre-de-Haut
ASC Red Star de Pointe-à-Pitre
0:2
AS Le Gosier
CS Capesterre Bell
1:8
Racing Club
La Gauloise
2:2
Etoile de Morne-à-l'Eau
Unité Sainte-Rosienne
1:0
Club Amical Marquisat Capesterre
Poortugaal
0:4
Papendorp
AVV Zeeburgia
3:1
De Foresters
De Kennemers
3:4
JOS Watergraafsmeer
LAC Frisia 1883
0:2
VKW
Hoogland
3:1
vv Rigtersbleek
FC Wolvega
2:1
SC Erica
VV Emmen
2:1
GVAV-Rapiditas
Tec
4:1
Best Vooruit
AFC '34
3:0
OFC Oostzaan
AVC Luctor Et Emergo
0:0
Silvolde
AWC
1:0
Achilles '12
SDO
1:2
Pancratius
GRC Groningen
0:1
VV Heerenveen
Glanerbrug
SV Grol
Stormvogels
2:3
SV NVC
VELO
3:2
vv Nieuwerkerk
VV De Meern
2:3
DEM
Bemmel
6:1
Babberich
Bergum
6:0
vv Steenwijk
Uitgeest
3:7
USV Elinkwijk
Rheden
0:1
Voetbalvereniging Germania
TVC '28
4:0
SVBO
Swift Victoria Combinatie 2000SVC 2000
5:0
Susteren
Moerse Boys
0:0
DESK
AFC Arhem
8:0
vv Door Vriendschap Vooruit Duiven
HVCH
2:0
RVU Rothem
vv Nieuw Woensel
2:1
Brabantia
Sparta '25
0:3
SSS '18
SV Meerssen
2:3
TOP Oss Amateurs
SV Someren
0:4
Wittenhorst
LONGA
5:1
Tavenu Sparta Combinatie
BVV Den Bosch
1:3
Vlissingen
Geldrop
0:1
RKVV Roosendaal
RKVV Deso
3:2
Heidebloem
EFC
2:2
Oss 20
Chevremont
1:0
BSV Limburgia
UES
0:3
CD Dragon
AD Isidro Metapan
1:3
Atlético Marte
CD Aguila
0:0
CD FAS
Alianza FC (Slv)
2:2
CD Luis Angel Firpo
Unisport de Bafang
1:0
Bamboutos
Sportive de Douala
0:1
Young Sport Academy
New Star
1:2
Canon
Coton Sport
3:0
Njalla Quan Sport Academy
Scorpion FC de Bé
0:2
Fovu Club
Cosmos de Bafia
1:2
Les Astres
Panthère
2:0
UMS de Loum
Tonnerre
0:1
Douala Athletic Club
Renaissance FC de Ngoumou
2:1
APEJES Academy
APS Zakynthos
2:0
Niki Volos
Doxa Dramas
0:2
Iraklis Thessaloniki FC
Tyrnavos 2005 FC
1:2
Aiginiakos FC
Vizas Megaron
1:3
AO Glyfadas
FC Fokikos
0:1
Panegialios FC
Ethnikos Serron
3:0
Anagennisi Giannitsa FC
AO Neos Acharnaikos
1:0
Asteras Magoulas
Chania
0:1
Fostiras FC
Pierikos FC
0:2
Anagennisi Karditsas 1904
Panachaiki 2005
2:1
Paniliakos
BV / Triumph United FC
0:3
Silver Shattas
Young Achievers
0:4
Western Tigers
Grove Hi-Tech
2:1
Milerock
Den Amstel
1:1
Guyana Defence Force
Buxton United
1:0
Riddim Squad FC
Pannaxiakos
0:1
Thyella Rafinas Apo
Machitis Terpsithea FC
0:2
Trikala
AO Dotieas Agias
1:1
AO Kymi
Byzantio FC Kokkinókhoma
0:0
Aris Akropotamos
Kozani FC
1:1
Agios Thomas FC
Panathlitikos Omililos Atsaleniou
1:2
Panelefsiniakos Elefsinas
Doxa Vyrona
3:0
AS Olympiakos Lavrio FC
Giouchtas
0:0
Pefkis AO
Ethnikos Sageikon FC
0:2
Messiniakos Kalamata
Peramaikos
1:0
Agios Nikolaos
FC Kastoria
1:1
Ethnikos Filippiadas FC
AO Karditsa
1:1
Enosi Apostolou Pavlou Makrochori
APS Olympos Kerkyras FC
0:3
Pyrsos Grevena
FAS Naousa
1:2
Achilleas Neokaisareias FC
Aris Aitolikou
2:2
Achaiki
AON Tilikratis Lefkadas 2014
0:3
Kampaniakos Chalastras FC
Atromitos Achaias FC
1:1
Missolonghi
Nestos Chrisoupolis
1:3
Iraklis Ampelokipon
Panargiakos
1:0
FC Korinthos
Kalamata FC
2:3
Ermionidas
Odysseas Kordelio
1:0
Thesprotos
Doxa Kranoulas
1:1
Larissa
AEK Athens
0:0
Irodotos
Doxa Petrousas FC
0:3
Moudania
Ilisiakos FC
2:1
PAO Kroussonas
Makedonikos Efkarpia FC
0:0
Orfeas Eleftheroupolis
Ionikos
2:0
AO Mykonos
Aoc-Kissamikos
3:0
Ethnikos Asteras FC
AO Mandraikos FC
2:0
Ermis Zonianon
Digenis Lakkomatos
1:0
PAO Kosmio
PFO Panopoulou FC
1:1
Doxa Neas Manoladas
Lamia
2:0
AS Lefkadia
Ethnikos Sidirokastrou
1:0
Ethnikos Neo Agioneri
Agrotikos Asteras FC
1:0
Panserraikos
AO Chalkis
2:1
Rigas Feraios FC
PAO Vardas
2:1
Karaiskakis
AO Triglia Rafinas
0:0
AE Kifisias
Kilkisiakos
0:2
Evros Soufli FC
Doxa Pentalofos
1:0
Kastor FC
AO Nea Ionia
1:1
AOT Alimos
Keravnos Thesprotikou
1:1
Oikonomos Tsaritsanis
Ambeloniakos FC
2:2
Achilleas Domokou FC
AEK
8:1
AO Peristeri
Proodeftiki
0:0
PAO Atromitos Piraeus
Comunicaciones
0:0
Heredia
Mictlán
2:2
Universidad San Carlos
Halcones
1:0
Suchitepéquez
Coatepeque
1:1
Xelajú
Malacateco
2:0
Iztapa
Resources Capital
0:1
Kwun Tong FA
Double Flower
1:3
Shatin
Wong Tai Sin
3:1
Wing Yee
Wofoo Tai Po
3:1
Tuen Mun FC
RKHVV
1:3
USV Hercules
Quick '20
4:1
Alverna
DHC Delft
2:3
Haarlemsche FC Eendracht Doet Overwinnen
MSC
2:1
ROHDA Raalte
SC Joure
2:1
SWZ Boso Sneek
LONGA '30
2:3
FVC
Nieuwenhoorn
3:0
HVV Hollandia Hoorn
Koninklijke HFC
3:1
Boshuizen
SC NEC
3:1
WVV Alcides
RKAVV
1:3
RKVV Westlandia
Quick
2:1
ASV de Dijk
VV de Zouaven
2:8
VOC
OJC Rosmalen
7:0
VV Baronie Breda
De Valk
0:2
RKSV Bekkerveld
Schijndel
2:5
VV Gemert
SV Dosko
1:1
VV Goes
Venray
1:3
UDI '19
SV Deurne
0:1
Blauw Geel 38
Dongen
2:1
RKSV Nuenen
Groene Ster
2:0
EHC
Hoogeveen
2:0
De Bataven
Santarcangelo
1:1
Sef Torres Calcio
Mantova 1911
2:1
Pergolettese
Delta Porto Tolle
0:0
AC Cuneo 1905
Melfi
0:1
Cosenza Calcio
FC Aprilia
3:0
Poggibonsi
Bra
0:3
Spal 2013
Forlì
1:0
Castiglione
Arzanese
2:2
Tuttocuoio
Teramo
1:0
Martina Franca
AC Renate
2:0
Real Vicenza VS
Sorrento Calcio
1:2
Ischia
Rimini
0:0
US Alessandria Calcio 1912
Monza
5:0
Bellaria Igea
AS Aversa Normanna
0:1
Chieti
Bassano Virtus
1:0
Virtus Verona
Vigor Lamezia
0:0
Gavorrano
Sporting Central Academy
4:1
Arnett Gardens FC
Tivoli Gardens
3:0
Humble Lions
Boys Town
2:0
Cavalier
August Town FC
0:0
Montego Bay United FC
Deportivo Saprissa
4:0
Santos de Guápiles
Carmelita
2:1
Uruguay
La U Universitarios
4:1
Puntarenas
Pérez Zeledón
1:3
Herediano
Real Estelí
2:0
Deportivo Ocotal
Real Madriz
1:3
FC San Marcos
Municipal Jalapa
0:0
Managua
Chinandega
0:3
Walter Ferretti
Generación Saprissa
1:1
Municipal Liberia
Escazuceña
3:1
Rosario AD
Alajuela Junior / Finca Austria de Nosara FC
0:1
Coto Brus
Barrio México
3:1
AD Siquirreña
Grecia
0:2
Turrialba
San Carlos
2:1
Jicaral
Consultants Moravia
0:0
Puma Generaleña
Africain
1:1
Stade Gabesien
Grombalia Sports
1:2
Marsa
Olympique Béja
1:0
Hammam-Lif
Métlaoui
1:0
Monastir
Etoile du Sahel
1:0
Bizertin
Kairouan
4:1
Gafsa
Cuiaba Esporte Clube MT
0:0
Rondonópolis
Mixto MT
Sorriso EC
Vila Aurora
Cuiaba Esporte Clube MT
Cacerense EC
0:2
Uniao Rondonopolis
Luverdense MT
2:0
Mato Grosso Esporte Clube
Venados
2:1
Necaxa
Ballenas Galeana
1:1
Oaxaca (old)
Dorados de Sinaloa
2:0
Cafetaleros
Celaya
0:2
Alebrijes de Oaxaca
Cruz Azul Hidalgo
3:1
Lobos BUAP
SC Condor Hamburg 1956
2:0
Altona
VfL Bückeburg
2:2
FT Braunschweig
Barmbek-Uhlenhorst
4:0
SC Alstertal-Langenhorn
FC Wunstorf
2:1
TB Uphusen
Halstenbek-Rellingen
0:0
Oststeinbeker SV
Rot Weiss Ahlen
2:0
Westfalia Herne
SV Sonsbeck
1:0
VfB Homberg
OSC Bremerhaven
2:2
Brinkumer SV
TuS 64 Bösinghoven
1:2
Rot-Weiss Essen II
DSC Arminia Bielefeld II
6:1
TuS Heven 09
TuS Dornberg
0:1
SuS 09 Neuenkirchen
Hönnepel-Niedermörmter
1:2
Turu Dusseldorf
SV Uedesheim
0:3
MSV Duisburg II
SV Westfalia Rhynern
0:0
Erkenschwick
Jahn Hiesfeld
2:0
SC 1911 Kapellen-Erft
Habenhauser FV
0:4
Bremer SV
Sprockhövel
1:0
SV Zweckel
TuS Germania Schnelsen
3:1
SC Vier- und Marschlande
Hilden
0:2
SW Essen
SC Rot-Weiß Oberhausen 1904 II
1:1
Wesel-Lackhausen
Ennepetal
2:0
Roland Beckum
FC Kray
3:1
VfL Rhede
Sportfreunde Baumberg
3:1
Wuppertaler SV
TuS Schwachhausen
2:2
Werder Bremen III
Eintracht Rheine
3:0
Rodinghausen
VfB Hüls
3:1
Gütersloh
Ratingen SV Germania 04/19
1:0
VfB Speldorf
SV Türkspor Bremen
5:4
SV Grohn
Marilia SP
1:0
Rio Branco EC
Red Bull Brasil
2:1
AD Sao Caetano
SE Itapirense
1:3
União Barbarense
EC Sao Bento
3:2
Monte Azul
Mirassol FC
1:0
Grêmio Catanduvense de Futebol
Guaratingueta SP
1:1
São José EC
Guarani FC SP
2:0
Gremio Barueri SP
Sertãozinho
2:1
CA Votuporanguense
Gremio Novorizontino
3:1
Tupã FC
Juventus
1:3
AE Santacruzense
Clube Atlético Joseense
0:2
EC Agua Santa
Rio Preto
3:2
América FC (São Paulo)
AA Flamengo
0:0
Cotia FC
CA Guaçuano
2:2
Taubaté
Naft Tehran FC
1:1
Foolad
Zob Ahan
0:1
Fajr Sepasi
Saipa
1:1
Gostaresh Foulad FC
Esteghlal Khuzestan
1:1
Damash Gilan FC
Juventud Unida
1:2
Centro Español
Yupanqui
2:0
CA Atlas
Sportivo Barracas Bolivar
2:0
El Porvenir
Lugano
2:0
Central Ballester
Aragua FC
2:3
Caracas FC
Zamora FC
4:0
Atlético El Vigía
Yaracuyanos FC
0:2
Tucanes FC
Zulia FC
2:3
Deportivo Anzoategui
Mineros de Guayana
1:0
Trujillanos FC
Deportivo Petare
0:0
Deportivo Lara
Dep. La Guaira
0:2
Carabobo FC
Sacachispas
3:0
Zacapa
Guastatoya
2:0
Cobán Imperial
Puerto San José
3:2
Aurora
Mixco
3:2
Jalapa
Deportivo Chiantla
0:0
Huehueteco
Deportivo Ayutla
1:1
Barillas FC
La Gomera FC
2:1
Petapa
San Pedro
5:1
Nueva Concepción
Sayaxché
3:2
Antigua GFC
Achuapa
1:0
Carchá
Universidad Católica
7:1
Huachipato
Deportes Iquique
3:1
Santiago Wanderers
Antofagasta
0:1
Audax Italiano
Nublense
0:2
O`Higgins
Eendracht Termien
3:0
FC Helson Helchteren
Weywertz
1:2
Malmundaria
SG-Tertre-Hautrage
1:1
Olympic Warcoing
Solre-sur-Sambre
2:2
Sporting Châtelet
Crossing Schaerbeek
0:5
Averbode Okselaar
Lochristi
0:4
Kruibeke
Sporting Espoir Jemeppe
2:1
Beauraing
Ostiches
2:0
Gosselies Sports
Pesche
3:0
Arquet
Katelijne-Waver
0:2
Mariekerke
Waremme
1:1
Sérésien
Verbroedering Arendonk
1:2
Excelsior Kaart
FC Helkijn
0:2
Meulebeke
De Ruiter Roeselare
8:0
K Eendracht Wervik
Espoir Minerois
3:3
Trooz
Club Roeselare
2:2
Zwevegem Sport
Berlaar-Heikant
0:0
Ternesse
Bièvre
5:2
Profondeville
Appelterre-Eichem
1:1
VV Sparta Ursel
Champlon
3:1
Bomal
Houdeng
0:2
Rapid Symphorinois
Apollo Gellik
5:3
Lindelhoeven
Ternat
0:2
Stade Bierbeek
Jeunesse Tamines
1:1
Entente Sommenoise
Wellen
2:0
Moelingen
Entité Manageoise
1:0
Ransart
KFC Eppegem
1:0
RUS Rebecquoise
White Star Adinkerke
2:2
Oostduinkerke
Rhodienne-De Hoek
1:1
KFC Strombeek
Soignies Sports
1:1
Anderlues
Montleban
1:2
Gouvy
Warnant
2:0
RSC Beaufays
Rochefort
3:1
Nismes
Amay
2:2
Entente Blegnytoise
VC Herentals
4:0
Berg en Dal
Jong Lede
0:3
Sparta Petegem
Messancy
3:0
Meix-Devant-Virton
Kampenhout
2:1
R Racing Club de Waterloo
FC Richelle United
1:0
Stade Disonais
Melo Zonhoven
1:1
Huvo Jeuk
Mormont
4:1
Vaux-Noville
Tilleur-Saint-Gilles
0:4
Raeren
Loyers
0:0
Grand-Leez
K. Willen Is Kunnen Eine
0:1
Laarne-Kalken
Wingene
1:1
Damme
Ligny
3:1
Spy
Royal Knokke FC
2:1
Wevelgem City
PAC Buzet
1:1
RCS Brainois
KFC Merelbeke
0:3
KVV Zelzate
Antonia
3:1
K. Groen Rood Katelijne
Opwijk
0:3
Betekom
Belœil
1:2
Le Roeulx
Rossignol
1:2
La Roche
Patro Lensois
2:2
ET.Elsautoise
Bilzerse Waltwilder
0:0
Thes Sport
Saint-Louis-Saint-Léger
2:0
Sartoise
KSC Wielsbeke
1:2
Oostnieuwkerke
Berliner AK
2:4
Viktoria Berlin
Victoria Hamburg
1:1
Oldenburg
TSV Havelse
2:1
SV Eichede
Köln II
0:1
Alemannia Aachen
Wolfsburg II
8:1
BSV Rehden
Hannover 96 II
2:5
Goslarer SC 08
Lok Leipzig
0:1
Hertha BSC II
SV Wilhelmshaven
0:0
Eintracht Norderstedt
Cloppenburg
3:3
Meppen
SPD United FC
1:1
Mantab
St. Pauls United
1:2
Newtown United
Garden Hotspurs
4:0
KFC Challengers United FC
St. Peters
1:0
St. Thomas Strikers FC
Royal Ch. Fleurus
4:3
RFC Union La Calamine
KSV Bornem
3:3
RFC Tournai
KRC Gent
3:2
KSV Temse
Géants Athois
1:1
KFC Izegem
KVV Coxyde
2:0
K Olsa Brakel
Koninklijk Diegem-Sport
5:1
Berchem Sport
Union Saint-Gilloise
1:0
SK Kermt-Hasselt
K Londerzeel SK
3:2
Sportkring Sint-Niklaas
FC Santa Coloma II
4:4
FC Ordino B
Casa Estrella de Benfica
0:3
FC Rangers
UE Sant Julià II
4:0
CE Principat II
UE Extremenya
5:2
Atletic Club Escaldes
Portuguesa FC
1:0
Gran Valencia Maracay FC
Arroceros de Calabozo
2:0
Zamora II
Unión Atlético Falcón
0:0
Centro Italo
Lagarto SE
1:2
CD de Canindé do São Francisco
Confianca SE
1:0
Estanciano
Socorrense
3:0
Olimpico EC SE
Itabaiana SE
1:4
Sergipe SE
US Catanzaro 1929
3:0
Asd Nocerina 1910
Benevento
3:0
Gubbio
Prato
4:2
Pontedera
Frosinone
2:1
Ssd Viareggio 2014
US Grosseto
1:0
Aquila
Lecce
2:0
Paganese Calcio 1926
Vicenza
4:1
AC Feralpi Salo
Salernitana
2:1
Ascoli
Pisa
2:1
Perugia
Scandicci
0:3
AC Pistoiese
ASD MapelloBonate Calcio
4:3
Piacenza
Civitanovese Calcio
1:1
Recanatese
US Palestrina 1919
1:3
Lupa Roma FC
USD Novese
2:0
Santhià
ACD Union Ripa La Fenadora
3:0
AC Mezzocorona
Lavagnese
4:1
ACD Pro Dronero 1913
ASD Albese Calcio
1:0
Caronnese
Sora
0:1
Olbia
Termoli Calcio
5:0
FC Isernia Calcio
RC Angolana
0:0
Maceratese
AC Fidenza 1922
1:0
AC Palazzolo
Fermana FC
0:0
Fano
Arzachena Costa Smeralda Calcio
1:0
ASD Nuova Santa Maria delle Mole Marino
Fondi
1:0
Budoni Calcio
Camaiore Calcio
0:0
Polisportiva Virtus Castelfranco
SPD Amiternina
0:1
ASD Sulmona Calcio 1921
Este
1:1
ASD Fersina Perginese
AlzanoCene
0:2
US Inveruno 1945
SS Comprensorio Montalto Uffugo
0:0
Akragas
Unione Fincantieri Monfalcone 1922
2:2
Triestina Calcio
Seregno
1:1
ASD Borgomanero
Sambonifacese
0:0
Olginatese
Verbania
0:1
Derthona
Gladiator
1:4
FC Francavilla 1931
ASD Ragusa Calcio
0:3
Licata
US Vibonese Calcio
1:1
ASD Due Torri
Pro Piacenza
0:0
AC Ponte San Pietro-Isola
Caravaggio
1:0
US Darfo Boario
Ostia Mare
2:1
AC Bastia Calcio 1924
Calcio Lecco
1:0
AC Castellana Castel Goffredo
Vis Pesaro
8:0
ASD Bojano
Imolese Calcio
3:4
Correggese
Montebelluna
1:2
Tamai
Olympia Agnonese
3:2
Jesina Calcio
AC Formigine ASD
3:0
US Forcoli 1921 Valdera
ASD Sanvitese
3:2
Belluno
ASD Progreditur Marcianise
0:0
Bisceglie
USD Noto Calcio
0:0
FC Messina
Thermal Abano Ceccato M. Teolo
4:1
US Massese
Chieri
2:5
AS Giana Erminio
SS Matelica Calcio Asd
0:0
Ancona 1905
ASD Selargius Calcio
1:4
Terracina Calcio
Legnago Salus
0:0
Aurora Seriate Calcio
Union Clodiense
0:4
AS Lucchese Libertas 1905
AC Porto Torres
0:1
Isola Liri
Vallée d'Aoste St. Chr.
0:2
Vado
SS Matera Calcio SRL
2:1
Puteolana
Vico Equense
0:0
Manfredonia Calcio
Voluntas Calcio Spoleto
1:2
Foligno Calcio
Gelbison Vallo D L
0:1
ADC Ars et Labor Grottaglie
AC Gozzano
1:1
Ssd Pro Sesto
ASD Cynthia 1920
1:2
ASD San Cesareo Calcio
Montichiari
3:1
ASD Romagna Centro
Pianese
2:3
Gualdo Casacastalda
Sestri Levante
0:0
Chiavari Calcio Caperana
Jolly e Montemurlo ASD
1:2
USD FiesoleCaldine
Deruta
1:1
US Arezzo
RapalloBogliasco
6:2
Folgore Caratese
Battipagliese
2:1
Gioiese
Luparense
2:1
Pordenone Calcio
Valleverde Riccione FC
0:6
Mezzolara
SS Taranto 1927
2:1
Brindisi
Sacilese
1:0
ASD Giorgione Calcio 2000
NFD Orlandina ASD
1:3
RENDE CALCIO 1968
HinterReggio
0:0
ASD Torrecuso Calcio
Celano
0:0
Giulianova Calcio
AC Nardo
Asd Turris Calcio
USD Dro Alto Garda
2:2
ASD Vittorio Falmec San Martino Colle
Cavese 1919
3:3
AC Savoia 1908
US Agropoli 1921
2:1
Asd Calcio Pomigliano
AS Sancolombano Calcio
0:3
ASD Fortis Juventus 1909
ASD Narnese Calcio
2:1
ASD Olimpia Colligiana Calcio
Polisportiva Maccarese Giada
1:1
ASD Anzio Calcio 1924
SS Monopoli 1966
4:0
USD Alto Tavoliere San Severo
UD Las Palmas B
2:0
CD Tudelano
Celta de Vigo B
0:1
Zamora CF
Cordoba CF B
1:0
Sevilla Atletico
Leganés
2:0
CD Laudio
CD Alcoyano
2:0
CD Constancia
AE Prat
0:1
CF Villarreal B
Lorca CF
3:0
Cadiz
UD Almeria B
2:2
FC Cartagena
CD Atletico Baleares
3:0
CF Reus Deportiu
Melilla UD
1:0
La Roda CF
Espanyol Barcelona B
2:2
Elche B
Arroyo Cp
0:1
CP Cacereno
Fuenlabrada
2:1
Huesca
UE Sant Andreu
0:1
Atletico Levante UD
CE Lhospitalet
2:1
UE Llagostera
CD Toledo Sad
2:0
CF Getafe B
Puerta Bonita
0:1
Ub Conquense
Lucena CF
2:1
CF Algeciras
CD Olimpic de Xativa
1:0
CF Badalona
Pena Sport FC
1:0
Barakaldo CF
Burgos CF
1:0
CD Ourense
Ontinyent CF
1:0
Gimnàstic Tarragona
Lleida Esportiu
2:0
Huracan Valencia
SD Logrones
0:2
Racing Santander
Tropezon
1:0
Caudal Deportivo
Albacete Balompie
0:0
CD San Fernando
Real Oviedo
2:2
Marino Luanco
SD Compostela
3:0
Cultural Leonesa
Costa Rica
2:0
Aquidauanense MS
Misto
1:1
Comercial MS
Naviraiense MS
2:0
Ivinhema FC
Novo
0:0
Cene MS
Sete de Setembro Dourados MS
0:5
Ubiratan Esporte Clube
Aguia Negra MS
2:0
União Recreativo Social Olímpico
Al Jehad SC
2:1
Al Horriya
Al Jaish Damascus
0:0
Al Karama
Al Taliya
0:1
Al Muhafaza SC
Al Jazira
1:2
Al Wahda Damascus
Al Majd
0:0
Al Shorta
Al Nawaeir SC
0:0
Al Wathba
Tishreen
2:2
Al Misfat
Al Ittihad Aleppo
1:1
Hottin
Gerena
2:0
Ayamonte CF
CD Loja
2:0
CF Union Estepona
Club Atlético de Madrid III
1:3
AD Union Adarve
Atlético Onubense
2:2
CD San Roque de Cádiz
Trival Valderas A.
3:0
CD Los Yébenes San Bruno
La Unión CF
4:0
Yeclano Deportivo
Club Portugalete
0:0
SD Gernika Club
San Fernando Henares
2:0
Alcobendas Sport
Carabanchel
0:5
Atlético Pinto
CD Alcala
2:0
Arcos CF
AD Alcorcon B
1:1
AD Colmenar Viejo
Club Deportivo Vicálvaro
2:4
Torrejón
Real Zaragoza Deportivo Aragon
2:1
AD Sabinanigo
Basconia
2:1
Arenas Club de Getxo
Siete Villas
2:1
Atlético Albericia
FC Asco
2:1
UD Cornella
Fuente Cantos
2:1
CD Don Benito
RCD Mallorca B
0:0
UD Poblense
Pozuelo Alarcón
1:1
AD Parla
Velez CF
1:0
Los Villares CF
Rayo Vallecano B
1:0
Collado Villalba
Agoncillo
1:1
Club Haro Deportivo
RSD Alcala
1:1
Aravaca CF
Independiente de Ceutí FC
1:3
Real Murcia B
UD Extremadura
3:1
RCP Valverdeño
Racing Santander B
3:1
Barreda
CD Ebro
1:2
Sociedad Deportivo Tarazona
UD Rotlet Molinar
0:3
SD Formentera
Marbella FC
1:0
CD Villacarrillo CF
Santa Amalia
0:2
UD Badajoz
Real Avilés CF II
4:2
Luarca CF
CD Castuera
0:1
Plasencia
Rubí
2:2
CD Masnou
Manzanares
0:1
Manchego
Paterna
1:0
CD Utiel
Real Aranjuez
0:3
San Sebastian Reyes
CMD San Juan
2:1
Cadiz B
CE Mercadal
1:0
CD Llosetense
Universidad Oviedo
1:2
Praviano
Illescas
0:0
Hellín Deportivo
Atl Mancha Real
0:0
UD San Pedro
Vilassar Mar
1:1
Terrassa FC
AD Ciudad de Plasencia CF
1:2
Olivenza
CD AZUQUECA
0:3
CP Villarrobledo
CE Campos
2:1
San Rafael
Montañesa
1:0
FC Vilafranca
CF Rayo Majadahonda
2:1
Sadcf Internacional de Madrid Dsl
Jove Español
0:1
CF Torre Levante
Jerez
2:0
Díter Zafra
CD Coria
4:1
CD Hernán Cortés
CD Ronda
1:1
Atletico Malagueno
Peña Balsamaiso CF
3:5
CD Varea
CD Mairena
2:1
Xerez
Atlético Granadilla
2:0
CD Tenerife B
UD Vecindario
0:1
Las Zocas
UD Villa Santa Brigida
3:2
Estrella CF
CD Mensajero
2:0
Vera
Lanzarote
0:1
CD Unión Sur Yaiza
Atlético Victoria
3:0
Tenisca
Ibarra
2:3
UD Telde
Illueca CF
2:1
Atlético Escalerillas
AD Almudevar
1:0
CD Oliver
CD Altorricón
8:3
Atlético Calatayud
River Ebro
2:1
Berceo
CP Cacereño II
0:0
CD Azuaga
SD Ejea
1:0
Brea
Villarrubia CF
2:1
Atlético Ibañés
CD Montuïri
2:0
Alcúdia
Anguiano
2:2
SD Oyonesa
CF Borriol
2:1
Acero
Santutxu
2:1
Oiartzun KE
Madridejos
0:0
UD Puertollano
Utebo
2:1
CDJ Tamarite
CA Cirbonero
2:1
Pamplona
CD Erriberri
0:0
Cortes
Cartagena FC
1:2
Estrella Grana El Palmar CF
Andés CF
1:0
Lenense
Atletico Bembibre
3:1
La Baneza CF
CD Elemental Escuela de Fútbol Zona 5 Albacete
1:3
CF Gimnástico Alcázar
Pradejón
0:2
Arnedo
CD Teruel
1:0
Cuarte
Sporting La Gineta CF
2:1
Albacete II
Plus Ultra
0:3
Deportiva Minera
Villanueva CF
1:0
Andorra CF
AEC Manlleu
2:3
Castelldefels
Candás CF
2:2
Urraca CF
CD Dorneda
0:1
Racing Club Villalbes
Amurrio
0:0
CD Lagun Onak
Cayón
1:0
CD Pontejos
Calasancio
3:1
Vianés
CD Tuilla
8:2
Real Tapia CF
Mora
0:1
CD Pedroneras
Sevilla III
2:2
La Palma
Pontevedra CF
0:1
Laracha CF
SD Órdenes
1:1
Arosa SC
Atletico Tordesillas
1:1
Unami
Figueres
2:2
FC Santboia
Alberite
1:5
ACD San Marcial
Jumilla CF
3:0
Huércal Overa
Club Edeco PMD Fortuna
2:1
UCAM Murcia
Pd Santa Eulalia
2:0
CD Binisalem
La Calzada
2:0
CF Ciudad de Alfaro
Almazán
0:0
Racing Lermeño CF
Selaya
1:3
CD Laredo
CA Monzon
3:0
Barbastro
L'Entregu
2:1
Real Oviedo B
UD Barbadás-Bentraces
0:4
As Pontes
CD Boiro
4:2
CD Cultural Areas
Gimnastica Segoviana
3:1
Salamanca CF Uds
UD Somozas
1:0
SD Grixoa
Muro
0:2
Villarreal C
Arandina CF
2:0
Real Valladolid B
CD Linares
2:1
CD Español de El Alquián
Choco
1:0
Cerceda
Mérida UD
0:0
CA San José Promesas
CD Castellon
1:1
CF Cullera
Rapido de Bouzas
0:2
Alondras CF
Quintanar del Rey
1:2
Almansa
Antequera CF
4:0
Los Molinos CF
Club Deportivo Eldense
0:2
UD Alzira
Rayo Cantabria
5:0
Cultural Guarnizo
Novelda
0:0
CF La Nucia
Mar Menor Club de Futbol
3:2
Muleno CF
Alfaro CD
0:0
CD Calahorra
CD Torrevieja
0:1
Orihuela CF
Negreira
1:1
Bertamiráns FC
RC Deportivo Fabril
1:0
Betanzos CF
Pobla de Mafumet CF
1:0
CF Gava
Wetteren-Kwatrecht
1:2
FC Duffel
Solières Sport
1:0
Faymonville
Verbroedering Meldert
2:2
Eendracht Zele
FC Liege
1:1
Royal Aywaille FC
RRC Hamoir
0:2
Royale Entente Bertrigeoise
Witgoor Sport
2:1
Bree
Sterrebeek
0:1
FC Pepingen
Spouwen-Mopertingen
0:1
KFC Sint Lenaarts
Lyra
0:2
KVK Tienen
KSC City Pirates
1:0
Leopoldsburg
Entente Acren Lessines
1:2
Toekomst Menen
Olympia SC Wijgmaal
3:2
Wolvertem
Eernegem
1:0
Sassport Boezinge
Halle
0:1
K FC SP St-Gillis Waas
FC Charleroi
0:5
Sporting West Harelbeke
Sint-Job
0:1
Vlijtingen
Spa
0:0
St Gilles
Sint-Eloois-Winkel
4:0
Olympic Charleroi
R Leopold Uccle FC
1:4
Tempo Overijse
K.Racing Waregem
1:0
RJ Entente Binchoise
SK Terjoden-Welle
0:2
Ganshoren
Vk Ieper
1:3
SK Ronse
FC Gullegem
4:0
Templeuve