Fixtures - August 24, 2014
Virtus Lanciano
0:1
Genoa
Brescia
1:0
Latina
Hellas Verona
3:0
US Cremonese
Lazio
7:0
Bassano Virtus
Cesena
1:0
Casertana FC
Empoli
3:0
Aquila
Sampdoria
4:1
Como 1907
Udinese
5:1
Ternana Calcio
PEC Zwolle
2:1
Vitesse
Feyenoord Rotterdam
1:2
Utrecht
NAC Breda
1:1
Twente
ADO Den Haag
3:0
Groningen
Ajax
1:3
PSV
Botosani
1:0
FC Universitatea Cluj
Rapid Bucharest
0:2
AFC Astra Giurgiu
CS U Craiova
0:2
FC Petrolul Ploiesti
Veria
3:2
Xanthi
PAS Giannina
3:1
Asteras Tripolis
Atromitos/H.
1:0
Platanias
PAOK
1:1
Kalloni
Levadiakos
1:1
Panathinaikos
NY Red Bulls
4:2
Montreal Impact
Toronto
2:2
Chicago Fire
Columbus Crew
3:0
Houston Dynamo
New England Revolution
1:0
Chivas USA
Sporting Kansas City
0:3
DC United
LA Galaxy
2:0
Vancouver Whitecaps
Portland Timbers
2:4
Seattle Sounders
Atletico Mineiro MG
1:0
Internacional RS
Botafogo RJ
1:0
Chapecoense SC
Palmeiras
1:0
Coritiba PR
Fluminense RJ
4:0
Sport Recife PE
Vitoria BA
0:1
Figueirense FC
Sao Paulo SP
2:1
Santos
Criciuma SC
0:2
Flamengo
Gremio FB Porto Alegrense
2:1
Corinthians
Cruz Azul
2:1
Queretaro FC
Veracruz
0:0
Guadalajara
Monterrey
1:0
Puebla FC
Pachuca
3:1
Atlas
Chiapas
0:0
América
Pumas UNAM
1:1
Xolos de Tijuana
Odds BK
4:1
IK Start
Haugesund FK
1:2
Bodo/Glimt
Sogndal IL
0:1
Lillestrom SK
Rosenborg
2:0
Sarpsborg
Molde
5:0
Aalesunds FK
Independiente
0:4
Velez Sarsfield
San Lorenzo
0:2
Banfield
Lanus
2:1
Estudiantes de La Plata
Defensa y Justicia
1:1
Quilmes
Guangzhou R&F FC
3:1
Changchun Yatai
Nei Mongul Zhongyou F.C.
0:3
Shanghai Shenxin
Guizhou Renhe
3:1
Henan Songshan Longmen
Tianjin Jinmen Tiger
1:2
Liaoning Shenyang Whowin
Leganés
1:1
Alaves
CD Mirandes
0:0
CD Lugo
CE Sabadell
2:3
Betis
Girona
1:0
Racing Santander
Albacete Balompie
2:3
Alcorcon AD
SD Ponferradina
1:0
Tenerife
Sporting Farense
0:1
CD Santa Clara
CD das Aves
2:1
Feirense
Olhanense
0:1
Sporting Lisbon B
Trofense
0:1
UD Oliveirense
SC Freamunde
0:1
Maritimo Madeira B
Chaves
2:1
Sporting Braga B
Portimonense
0:0
Clube Oriental de Lisboa
FC Shuqura
1:1
FC Chikhura Sachkhere
Kolkheti 1913 Poti
1:1
FC Zugdidi
FC Merani Martvili
3:1
FC Torpedo 2008 Kutaisi
Sioni Bolnisi
2:2
FC Samtredia
FC Rustavi
0:0
FC Guria Lanchkhuti
FC Wit Georgia Tbilisi
0:1
FC Tskhinvali
Dinamo Moskva
2:0
FC Ural Yekaterinburg
Torpedo Moskva
0:3
Krasnodar
Krasnodar
2:1
Lokomotiv Moskva
Rostov
2:1
FC Mordovia Saransk
Berdenia Berbourg
3:0
Jeunesse Junglinster
Schifflange
3:2
Luna Obercorn
Sporting Bertrange
0:0
URB
Berdorf Consdorf
2:2
Union Mertert
US Esch
0:0
Yellow Boys Weiler
Obercorn
1:2
Alliance Aischdall
Jeunesse Schieren
0:0
Kehlen
Boevange / Attert
1:1
Green Boys
Steinfort
1:0
Résidence Walferdange
Norden
3:0
Avenir Beggen
Bastendorf
2:2
Marisca Mersch
Atert Bissen
3:0
Lorentzweiler
Wincrange
1:0
Orania Vianden
Lorenskog IF
8:0
Medkila IL
Egersund IK
2:0
Brann II
Nybergsund IL-Trysil
2:0
Traeff
Strømsgodset II
2:2
Jerv FK
Follo
1:0
Skeid Fotball
Mo IL
0:1
KFUM Oslo
FC United Zurich
2:0
FC Red Star Zh
FC Dulliken
0:1
FC Moutier
SC Binningen
4:2
Liestal
FC Dardania Basel
0:2
SV Muttenz
Bümpliz
0:1
FC Thierrens
Wil II
0:0
FC Uster
FC Gossau (AL)
1:2
FC Kosova Zurich
MSK Zilina B
5:3
FK Dubnica Nad Vahom
Slovan Bratislava II
1:1
FC Spartak Trnava II
FK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana
0:1
Slovan Duslo Šaľa
FK Slavoj Trebisov
1:1
FK Poprad
Lok. Kosice
2:1
Bodva Moldava
NK Rakičan
5:1
ND Beltinci
Jadran Dekani
1:2
NK Bilje
ŠD NK Kolpa
0:5
NK Zagorje
Odranci
2:0
Čarda Martjanci
NK Turnisce
1:2
NK Grad
NK Bistrica iz Srednja Bistrica
2:1
ŠNK Bakovci
NK Serdica
0:3
ND Lendava 1903
NK Tromejnik Kuzma
2:0
NS Mura
Podvinci
3:1
NŠ Drava
Táborsko II
6:1
FC Zlicin
FC Tvd Slavicin
1:1
MFK Havirov
1. FC Karlovy Vary
4:0
Sokol Čížová
SFK Vrchovina
1:0
FC Viktoria Otrokovice
Slavoj Polna
1:2
FC Slovan Havlickuv Brod
Sokol Tasovice
1:1
FK Apos Blansko
FK Mutenice
1:0
Zdar Nad Sazavou
FK Pelhimov
0:1
FSC Stara Rise
REAL Lískovec
3:2
TJ Sokol Určice
Sušice
2:2
SK Senco Doubravka
SK Horni Mecholupy
1:0
TJ Sokol Libis
AFK LoKo Chomutov
0:3
N. Byskovice
SK Sokol Brozany
4:2
Motorlet
Pencin Turnov
5:2
Tj Dvur Kralove Nad Labem
MFk Trutnov
1:1
SK Benatky Nad Jizerou
Kutna Hora
1:0
Tj Sokol Zivanice
Tiro Federal
0:0
Talleres
Independiente Chivilcoy
1:0
Ferro Carril Oeste GP
Deportivo Madryn
1:2
Guillermo Brown
C.A.I.
2:1
Belgrano Santa Rosa
Alianza Cutral Có
0:2
Deportivo Roca
Juventud Unida Gualeguaychu
1:0
Sarmiento Resistencia
Deportivo Maipu
1:0
Gimnasia y Esgrima Mendoza
Defensores Belgrano VR
1:0
Alvarado
Union de Mar Del Plata
4:2
Libertad
Cipolletti
2:1
Independiente Neuquén
Juventud Unida Universitario
1:0
Estudiantes San Luis
Andino
0:3
San Lorenzo Alem
Sol de America
0:4
Sportivo Patria
Chaco For Ever
2:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion
Union Villa Krause
5:1
Américo Tesorieri
Juventud Antoniana
0:1
Gimnasia y Tiro
AH Zapla
0:2
Central Cordoba
KV Woluwe-Zaventem
2:1
SV Roeselare
Eendracht Aalst
2:1
R Racing Club de Waterloo
SK Ronse
2:3
Sint-Eloois-Winkel
KSK Heist
2:2
Kfco Beerschot Wilrijk
Ur Namur
3:0
Jeunesse Tamines
KSV Bornem
1:4
Oud-Heverlee
Royal Wallonia Walhain CG
0:1
AS Eupen
KVV Coxyde
4:0
Torhout 1992 Km
SK Kermt-Hasselt
0:1
Patro Maasmechelen
FC Molodechno Dussh4
3:0
FC Partizan Minsk
FC Beliata-Viteks
3:0
FC Krutogorye
FC Torpedo-MAZ Minsk
0:1
FC Krumkachi
Mosty
3:2
Kolos-Druzhba
Vertikal Kalinkovichi
1:7
FC Zhlobin
Dnepr Rohachev
1:0
FC Osipovichi
FC Spartak Shklov
2:1
Priozerie
Atlant Kobrin
3:1
Yuas-Stroy
Feniks Minsk
1:3
Luch Minsk
FC Orsha
2:0
Vitebsk II
FC Baranovichi
4:0
Kletsk
IBV Vestmannaeyjar
2:0
Thor Akureyri
Fylkir Reykjavik
2:0
Valur Reykjavik
Stjarnan Gardabae
2:2
Breidablik Kopavogur
Chabab Houara
0:0
Chabab Kasba Tadla
Mouloudia Oujda
3:1
Dcheira
Wydad Temara
1:3
Union Aït Melloul
Union Mohammédia
1:2
Racing de Casablanca
Macae Esporte RJ
1:0
Guarani FC SP
Crac GO
1:2
CRB AL
Salgueiro PE
1:0
Botafogo PB
AD Sao Caetano
2:0
Caxias RS
Treze PB
1:0
Cuiaba Esporte Clube MT
Princesa d. Solimoes
2:0
Sao Raimundo RR
Cabofriense RJ
2:1
Maringa FC
Coruripe AL
0:0
Central PE
Baraunas RN
3:0
Campinense PB
Porto PE
1:0
Ipatinga MG
Confianca SE
2:1
Globo RN
Itaporã
0:0
Brasiliense DF
Villa Nova MG
1:2
Estrela Do Norte ES
Metropolitano SC
2:0
Penapolense
Londrina PR
1:1
Boavista RJ
River PI
2:1
Interporto TO
Guarany CE
2:4
Remo PA
SC Angrense
2:0
Operario
AD Camacha
0:1
CD de Estarreja
CS Marítimo Funchal III
0:1
Sao Joao Ver
Quarteirense
1:0
Lusitano Vrsa
Moura
2:0
Praiense
Reguengos Monsaraz
3:0
Mineiro Aljustrelense
FC Ferreiras
2:0
Louletano
União de Leiria
2:0
SCU Torreense
Caldas SC
2:2
Electrico FC
Riachense
0:1
CD Mafra
Alcanenense AC
3:2
Atlético Ouriense
CD Gouveia
0:4
FC Cesarense
AD Sanjoanense
2:1
Anadia FC
Gd Gafanha
1:1
Lusit.vildemoinhos
SC Vila Real
0:3
Varzim SC
Felgueiras 1932
0:0
Famalicao
FC Vizela
2:0
FC Tirsense
Amarante FC
1:3
GD Ribeirao
Santa Eulalia
2:2
AD Oliveirense
CD Cova Piedade
3:0
Fabril Barreiro
Sintrense
2:3
União Montemor
CD Pinhalnovense
0:0
Sportivo de Loures
At Malveira
0:0
1 Dezembro
Casa Pia Atletico
3:0
SG Sacavenense
Vilaverdense FC
0:2
SC Mirandela
GD Braganca
0:0
AD Fafe
Vieira SC
0:2
Pedras Salgadas
Santa Maria FC
2:3
SC Vianense
AD Limianos
2:3
Cerveira
Vitoria Sernache
0:0
AD Nogueirense
GD Tourizense
0:0
Naval 1º de Maio
Oliveira Hospital
0:0
Castelo Branco
FC Pampilhosa
1:0
Pombal
Sourense
1:0
Mortagua
Moimenta Da Beira
2:7
Sobrado
Lusitania FC
1:0
SC Espinho
SC Coimbroes
3:2
CD Cinfaes
UD Sousense
0:1
SC Salgueiros
Gondomar SC
3:1
FC Pedras Rubras
Rionegro Águilas
2:3
Patriotas Boyacá
Atletico Nacional Medellin
0:1
Envigado
Santa Fe
0:0
Alianza Petrolera
Boyaca Chico FC
5:1
La Equidad
Junior
0:1
Independiente Medellin
Club Cortulua
0:1
Jaguares d. Cordoba
Real Santander
3:2
Deportes Quindio
Llaneros FC
3:2
Atletico FC
Real Cartagena
1:0
U. d. Popayan
Anges Notsè
1:0
AS Douanes de Lomé
ASKO
0:1
Semassi
Togo-Port
0:0
Gomido
Gbikinti
0:0
Unisport
Maranatha Fiokpo
1:0
Foadan FC
Dynamic Togolais
2:2
OC Agaza de Lomé
San Luis de Quillota
1:1
Deportes Magallanes
Santiago Morning
2:0
Rangers de Talca
CDSC Iberia
0:1
Deportes Temuco
Deportes Copiapo
1:1
Coquimbo Unido
Curico Unido
2:1
Lota Schwager
Cahul
5:1
Slobozia Mare
ARF Ialoveni
1:4
Cricova FC
CF Ungheni
0:0
Codru Călărași II
Spartanii
3:2
Sinteza Căuşeni
FC Congaz
0:3
Prut Leova
Trachia Taraclia
1:1
Maiak Chirsova
FK Admira Prague
2:0
FK Caslav
SK Prevysov
2:0
Meteor Prague
Unex Unicov
1:1
Slavia Orlová-Lutyně
SK Zapy
1:0
SK Benesov
Novy Bydzov
2:1
FK Louňovice
Svebølle B&I
2:3
Hvidovre IF
FC Helsingoer
3:2
Avedøre
Avarta
1:1
BK Frem
FC Svendborg
0:3
Marienlyst
Kolding B
2:2
Kjellerup IF
Holbæk B&I
2:0
BK Fremad Amager
Ringkobing IF
2:3
Naestved BK
Ado '20
0:4
VV Una
HBS
2:1
FC Lienden
Wke
1:2
Leonidas
Haarlemsche FC Eendracht Doet Overwinnen
1:0
Amsterdamsche FC
USV Hercules
1:1
VV Sint Bavo
HSC 21
0:1
De Treffers
OJC Rosmalen
1:0
EVV Echt
JVC Cuijk
2:0
Koninklijke HFC
Värmdö
0:5
Akropolis IF
Kvarnsvedens IK
1:2
Gamla Upsala SK
Stromsbergs IF
5:4
Västerås IK
IK Sleipner
1:2
Boo
FC Gute
3:4
Ekerö IK
Hudiksvalls Forenade FF
1:0
Sandvikens IF
Värmbols
3:2
Rynninge IK
Råslätts SK
3:2
Torns IF
Tvaakers IF
2:0
Lindome GIF
FC Victoria Rosport
4:1
FC Etzella Ettelbruck
US Mondorf-Les-Bains
3:2
Un Kaerjeng 97
FC Jeunesse Canach
0:1
CS Fola Esch
Differdange FC 03
1:1
F91 Dudelange
Cerro Porteño
1:4
Guaraní
Libertad
5:1
Rubio Nu
Sportivo Luqueño
2:1
12 de Octubre de Itaugua
General Díaz
2:0
Deportivo Capiata
FK Kom
0:1
Igalo
FK Radnički Berane
3:1
Cetinje
FK Bratstvo Cijevna
3:3
Zabjelo
FK Iskra Danilovgrad
1:0
FK Jezero Plav
FK Jedinstvo Bijelo Polje
0:0
FK Decic Tuzi
Arsenal Tivat
2:0
Ibar
Tecnico Universitario
4:1
Deportivo Municipal
Imbabura Sporting Club
2:1
UT Cotopaxi
Aucas
2:0
Deportivo Quevedo
Delfin
2:2
L.D.U. Portoviejo
CD Espoli
2:1
Guayaquil City
UES
1:0
Santa Tecla FC
CD Aguila
0:0
CD FAS
Alianza FC (Slv)
1:0
Atlético Marte
CD Juventud Independiente
5:2
CD Dragon
Skovbakken IK Women
0:1
Fortuna Hjørring Women
Odense Q Women
2:3
Ballerup-Skovlunde Fodbold Women
KoldingQ Women
2:5
Brøndby Women
Young Buffaloes
4:2
Highlanders
Manzini Wanderers
0:0
Manzini Sundowns FC
Mbabane Swallows
1:4
Royal Leopards
IFK Luleaa
0:1
IK Brage
Utsiktens BK
2:0
Oskarshamns AIK
Skovde AIK
1:1
Kristianstad FC
IK Frej
0:1
Vasalunds IF
Dalkurd FF
5:0
Vasteraas SK
AFC Eskilstuna
1:3
Huddinge IF
Bryne FK
1:2
Ranheim IL
Baerum SK
1:0
Tromsdalen
Ham-Kam
2:3
Sandefjord Fotball
Mjondalen
3:1
Ullensaker/Kisa
Kristiansund BK
4:0
Strommen IF
Fredrikstad FK
0:0
Alta IF
Nest-Sotra
0:1
Hodd
Universidad San Carlos
2:0
Halcones
Municipal
1:1
Malacateco
Xelajú
1:3
Comunicaciones
Guastatoya
3:0
Suchitepéquez
TJK Legion II
2:2
Paide Linnameeskond II
Viljandi JK Tulevik II
5:0
Läänemaa Haapsalu
Viimsi
FC Tarvastu ja JK Tõrva ÜM
Tammeka II
2:2
Joker
FC Nomme United
2:7
FCF Tallinna Ülikool
JK Kaitseliit Kalev
2:3
Võru
ZKS Izolator Boguchwała
0:3
Motor
LKS Łysica Bodzentyn
2:3
LKS Wolania Wola Rzędzińska
Resovia
3:0
Podlasie Biała Podlaska
Chełmianka Chełm
1:1
GKS Hetman Żółkiewka
Olimpia Zambrow
1:0
Jagiellonia II
Mlks Znicz Biala Piska
1:0
KS Start Działdowo
TP Ostrovia Ostrów Wielkopolski
2:1
Polonia Sroda Wielkopolska
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
1:1
MKS Orzeł Przeworsk
MKP Pogoń Siedlce II
0:0
Radomiak
Ursus Warszawa
4:2
Start Otwock
LKS
2:2
Legia Warszawa II
Giravanz Kitakyushu
2:1
V-Varen Nagasaki
Matsumoto Yamaga FC
0:0
Montedio Yamagata
Avispa Fukuoka
1:0
FC Gifu
Tokyo Verdy
1:1
Yokohama
Kamatamare Sanuki
2:2
Kyoto Sanga
Kataller Toyama
0:2
Roasso Kumamoto
Mito Hollyhock
0:0
Ehime FC
Oita Trinita
2:1
ThespaKusatsu
Fagiano Okayama
1:0
JEF United
Shonan Bellmare
1:1
Jubilo Iwata
Fagiano Okayama II
0:7
Sagawa Printing Kyoto SC
FC Azul Claro Numazu
3:4
Renofa Yamaguchi
Vanraure Hachinohe
4:1
Maruyasu Okazaki
Biwako Shiga
2:1
Verspah Oita
Kagoshima United
2:2
Honda
Someron Voima
1:3
Kapa
Mikkelin Palloilijat
0:2
Futura
Kultsu
0:2
FC Myllypuro
OPS
1:1
Tornion Pallo 47
PS Kemi Kings
3:1
GBK Kokkola
Pallo Kerho 37
1:1
AC Kajaani
Klubi 04
4:1
IF Gnistan
KPV Kokkola
1:3
Jalkapalloseura FC YPA
ÅIFK
2:1
Tampereen-Viipurin Ilves-Kissat
Grankulla IFK
0:1
EIF
Narpes Kraft
1:3
VIFK
Universitario
0:1
Blooming
Sport Boys
1:3
Universitario Cobija
Real Potosí
1:0
The Strongest
Wilstermann
2:0
Oriente Petrolero
Askoe Koettmannsdorf
1:4
Annabichl / Austria II
Gersthofer SV
1:1
ASK Elektra
Favoritner AC
0:3
SC Team Wiener Linien
Swarovski Tirol II
2:3
SK Jenbach
Rot-Weiß Rankweil
0:3
Brauerei Egg
Lauterach
3:0
Andelsbuch
SV Wimpassing
1:3
Klingenbach
ASV 13
0:1
Young Style SC Wienerberg
SV Neuhofen/Ried II
2:2
ASKO Donau Linz
Real Madriz
1:2
UNAN Managua
Municipal Jalapa
0:0
Walter Ferretti
Deportivo Ocotal
5:1
FOX Villa Fútbol Club
San Carlos
2:0
Grecia
Guanacasteca
1:0
Generación Saprissa
Jicaral
0:3
Puntarenas
Curridabat FC
1:6
Cariari Pococí
Real Pococí FC
2:1
AD Siquirreña
Turrialba
4:2
Rosario AD
Consultants Moravia
0:1
Barrio México
Desportivo Nacala
0:0
Maxaquene
Clube Ferroviário de Quelimane
1:1
LD Maputo
Ferroviário Beira
2:1
União Desportiva Do Songo
Clube Ferroviário de Pemba
1:0
Têxtil do Púnguè
Chibuto
4:0
GD Estrela Vermelha da Beira
Ferroviário Maputo
0:1
Ferroviário Nampula
Shan United
2:3
Chin United
Zeyar Shwe Myay FC
1:3
Yadanarbon
Nay Pyi Taw FC
0:1
Yangon United
Manaw Myay FC
1:1
Zwekapin United
New York Cosmos
1:1
Minnesota United FC
FC Tampa Bay Rowdies
0:1
North Carolina FC
San Antonio Scorpions FC
2:1
Atlanta Silverbacks
Indy Eleven
1:2
Ottawa Fury FC
FC Edmonton
2:1
Fort Lauderdale Strikers
Argentinos Juniors
0:2
Gimnasia Jujuy
San Martin San Juan
2:0
Instituto
Santamarina
2:2
Union Santa Fe
Ferro Carril Oeste
0:1
Boca Unidos
CD Guarani A.F.
0:0
Aldosivi
Atletico Tucuman
2:0
All Boys
Patronato
0:1
Temperley
Sportivo Belgrano
2:1
Independiente Rivadavia
El Kanemi Warriors FC
2:0
Bayelsa United
Nasarawa United
1:0
Heartland
Giwa FC
2:0
Warri Wolves
Enyimba
3:0
FC Taraba
Nembe City FC
0:0
Akwa United
Kaduna United FC
1:0
Lobi Stars
Paloma
0:3
Dassendorf
Barmbek-Uhlenhorst
0:1
Meiendorfer SV
Buchholz
1:1
Süderelbe
Brinkumer SV
4:0
SV Türkspor Bremen
Stuttgarter Kickers II
0:1
SC Pfullendorf
FSV Union Furstenwalde
2:1
Berliner SV Hürtürkel
FC Schonberg 95
3:0
Hansa Rostock II
SV Altlüdersdorf
0:0
SV Germania 90 Schöneiche
Hertha Zehlendorf
2:3
BSC Süd 05
Holstein Kiel II
3:0
Heider
SV Todesfelde
2:2
TuS Hartenholm
FC Erzgebirge Aue II
1:0
VfL Halle
Dynamo Dresden II
3:5
Chemnitzer FC II
Rot-Weiß Erfurt II
6:0
FC Energie Cottbus II
FC Eisenach
2:0
Carl Zeiss Jena II
Askania Bernburg
0:1
Einheit Rudolstadt
Jahn Regensburg II
2:1
Neudrossenfeld
SC Vier- und Marschlande
0:4
Altona
FC Bergheim 2000
0:3
Hürth
Alfter
0:1
Eilendorf
Borussia Freialdenhoven
4:2
Euskirchen
Viktoria Arnoldsweiler
1:1
VfL Leverkusen
Bonner SC
2:0
SC Germania Erftstadt-Lechenich
Leher TS
1:4
TuS Schwachhausen
Habenhauser FV
2:1
VfL 07 Bremen
TSV Grolland
0:4
SV Grohn
Ennepetal
4:2
ASC Dortmund
Gütersloh
1:3
VfB Hüls
Westfalia Herne
2:2
Sprockhövel
Eintracht Rheine
2:1
SV Zweckel
DSC Arminia Bielefeld II
7:1
SuS 09 Neuenkirchen
Roland Beckum
1:0
Erkenschwick
Rot Weiss Ahlen
3:0
SV Westfalia Rhynern
SuS Stadtlohn
1:1
SVL
Hammer SpVg
0:4
TuS Erndtebruck 1895
SV Wehen Wiesbaden II
2:2
SKV Rot-Weiss Darmstadt
VfV Hildesheim
2:1
Spelle-Venhaus
FC Wunstorf
0:0
TSV Ottersberg
Germania Egestorf/Langreder
0:0
Eintracht Northeim
Lupo-Martini
3:1
SV Teutonia Uelzen
TuRa Meldorf
1:2
NTSV Strand 08
1. FC Saarbrücken II
0:3
Borussia Neunkirchen
SV Gonsenheim
3:1
Hertha Wiesbach
VdS 1920 Nievenheim
3:6
MSV Duisburg II
SW Essen
0:0
SV Sonsbeck
SC Rot-Weiß Oberhausen 1904 II
2:1
Velbert
Wuppertaler SV
3:1
SC 1911 Kapellen-Erft
VfB Homberg
1:3
Jahn Hiesfeld
Hönnepel-Niedermörmter
1:1
Sportfreunde Baumberg
VFR Krefeld-Fischeln
3:0
Turu Dusseldorf
Hilden
1:1
Bocholt
Ratingen SV Germania 04/19
2:2
TuS 64 Bösinghoven
SC Brühl
0:0
Alemannia Aachen II
TSV Hertha Walheim
1:5
Wegberg-Beeck
FSV Erlangen-Bruck
2:2
SV Erlenbach am Main
Pipinsried
0:1
Hankofen-Hailing
TSV Schwabmunchen
1:0
Landsberg
Porteno PF
1:0
General Caballero
Deportivo Santani
0:0
Sportivo Iteno
Olimpia de Ita
1:1
Club River Plate Asuncion
Resistencia
1:0
Tacuary
Independiente FBC
2:1
Deportivo Caaguazu
Carapegua
1:0
Sportivo Trinidense
Tractor
4:2
Saba Battery
Saipa
2:1
Naft Tehran FC
Sepahan
1:1
Foolad
Paykan
0:3
Esteghlal
Naft MIS
1:1
Gostaresh Foulad FC
Esteghlal Khuzestan
1:1
Zob Ahan
AB Argir
0:0
Eb/Streymur
Vikingur Gota
6:1
NSI Runavik
HB Torshavn
3:0
Tofta Itrottarfelag B68
B36 Torshavn
0:1
KI Klaksvik
Buffaloes FC
2:2
Black Rhinos
Triangle United
1:2
Dynamos
Hwange
2:0
Chiredzi FC
CAPS United
1:0
Chapungu United
FC Platinum
0:1
Highlanders
Claypole
1:0
Central Ballester
Argentino Rosario
2:2
San Martín Burzaco
Centro Español
1:0
Victoriano Arenas
Union Comercio
2:0
Sporting Cristal
FBC Melgar
2:2
Sport Huancayo
Universidad San Martin
1:2
Juan Aurich de Chiclayo
Cusco
4:1
San Simón
Ayacucho FC
3:3
Universidad Cesar Vallejo
Universitario de Deportes
1:2
CD Leon de Huanuco
UTC
0:2
Alianza Lima
Dep. La Guaira
1:2
Estudiantes de Merida FC
Aragua FC
2:2
Mineros de Guayana
Deportivo Anzoategui
1:0
Deportivo Petare
Tucanes FC
1:0
Atletico Venezuela
Zulia FC
0:1
Llaneros FC
Aurora
0:0
Iztapa
Mixco
1:1
Deportivo Jocotán
Sayaxché
3:3
Sacachispas
Deportivo Ayutla
1:1
Deportivo Chiantla
Nueva Concepción
3:0
Puerto San José
Heredia
2:0
Zacapa
Carchá
1:0
Mictlán
San Pedro
4:0
Huehueteco
Unión Española
0:0
Univ. Concepción
Antofagasta
1:0
Deportes Iquique
CSD Barnechea
0:3
Colo Colo
Cobresal
0:0
San Marcos de Arica
CD Cobreloa Calama
1:1
Union La Calera
Racing
4:1
Cerro
Juventud
0:1
Peñarol
El Tanque Sisley
3:3
Rampla Juniors
River
1:2
Wanderers
Danubio
2:0
CA Atenas de San Carlos
Erpeldange
2:2
FC Mamer 32
Sandweiler
2:5
Racing FC Union Luxembourg
FC Una Strassen
3:0
Swift Hesperange
Blue Boys Muhlenbach
0:0
Union Titus Petange
Minerva Lintgen
1:4
FC Mondercange
FC Rm Hamm Benfica
5:0
Union 05 Kayl-Tetange
Patro Lensois
2:0
Königlicher Honsfelder SV
Warnant
2:0
Raeren
RSC Beaufays
13:0
Spa
Herstal
2:3
Weywertz
Gosselies Sports
0:1
FC Charleroi
Rapid Symphorinois
1:2
RUS Courcelles
Genly-Quévy
2:0
Entité Manageoise
Soignies Sports
3:3
Paturages
Templeuve
1:3
SG-Tertre-Hautrage
Le Roeulx
2:1
RAS Lessines-Ollignies
Sporting Espoir Jemeppe
0:4
Bièvre
Grand-Leez
0:2
Arquet
Rochefort
2:4
Loyers
Nismes
2:1
Gesves
Chevetogne
3:1
Spy
Ligny
2:0
Pesche
Condruzien
3:1
Aische
VFC Plauen
Magdeburg
Halberstadt
0:0
Budissa Bautzen
Hertha BSC II
6:0
Auerbach
Meuselwitz
0:1
Berliner AK
Wolfsburg II
1:3
Hamburger SV II
Weiche Flensburg
0:1
Meppen
Eintracht Norderstedt
3:0
Lubeck
Goslarer SC 08
1:0
FT Braunschweig
Cloppenburg
1:2
St. Pauli II
Hoffenheim II
2:1
SpVgg Neckarelz
Zweibrücken
1:1
Waldhof
Luneburger SK Hansa
0:2
VfR Neumunster
Oldenburg
0:1
TSV Havelse
Sakhalin Sakhalinsk
0:4
Tom Tomsk
FC Shinnik Yaroslavl
1:1
Luch Vladivostok
FC Sibir Novosibirsk
2:2
SKA Khabarovsk
Volga Nizhny Novgorod
0:0
PFC Sochi
Tosno
2:1
FC Sokol Saratov
FC Tyumen
3:1
Khimik Dzerzhinsk
FC Volgar Astrakhan
2:1
FC Orenburg
FC Anzhi Makhachkala
2:1
Krylya Sovetov
FC Baltika Kaliningrad
1:1
FK Yenisey Krasnoyarsk
Carlos Mannucci
3:1
Pacifico FC
Union Huaral
0:2
Atlético Torino
Alianza Universidad de Huanuco
4:0
Jose Galvez FBC
Atletico Minero
1:2
Alfonso Ugarte Puno
Sport Victoria
5:1
Willy Serrato
Defensor San Alejandro
2:2
Deportivo Coopsol
Walter Ormeño
0:0
Comerciantes Unidos
Urena SC
0:0
Yaracuyanos FC
Margarita
1:0
Mineros de Guayana II
Monagas SC
1:1
Angostura
Libertador FC
Deportivo Táchira FC II
Unión Atlético Falcón
4:3
Zamora II
MFK Zemplín Michalovce II
0:1
Slovan Giraltovce
FK Inter Bratislava
2:1
Bernolákovo
Tomasov
1:4
Rača
Bytča
1:0
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa II
1. FC Tatran Prešov II
4:0
FK Vysoké Tatry Starý Smokovec
MSK Tesla Stropkov
3:2
Slovan Sabinov
Haniska
1:2
Snina
Milénium
1:0
Spisska Nova Ves
Veľké Revištia
2:1
Vyšné Opátske
Nová Baňa
5:0
LAFC Lučenec
Javorník Makov
6:1
Kremnička
FC Neded
3:0
TJ OFC Gabčíkovo
Veľké Ludince
0:1
Veľký Meder
DAC 1904 Dunajská Streda II
1:0
FK Slovan Levice
Nemšová
1:1
Nové Zámky
OTJ Palárikovo
2:0
Spartak Vráble
Lednické Rovne
3:2
FC Spartak Trnava III
Slovenský Grob
0:0
Báhoň
Dunajská Lužná
3:1
MŠK Kráľová pri Senci
Slovan Most
2:0
Rovinka
Lozorno
1:0
Viničné
FK Stupava
4:1
Slovan Ivanka
RCD Mallorca B
2:1
Valencia CF Mestalla
Athletic Bilbao B
4:0
SD Amorebieta
Trival Valderas A.
0:1
Barakaldo CF
Real Zaragoza Deportivo Aragon
2:1
CD Alcoyano
Cordoba CF B
1:1
La Roda CF
Fuenlabrada
1:0
SD Leioa
Atletico Madrid B
2:1
Real Madrid Castilla
CD Guadalajara
3:1
UD Las Palmas B
UP Langreo
0:0
Racing de Ferrol
FC Coruxo
1:1
Marino Luanco
Huesca
2:1
Real Union de Irun
CD Olimpic de Xativa
0:1
CF Badalona
UD Somozas
1:0
Real Aviles
CD Toledo Sad
1:0
Rayo Vallecano B
Sestao River Club
2:1
CD Tudelano
Gimnàstic Tarragona
0:1
UE Sant Andreu
Club Deportivo Eldense
2:1
Hércules
Espanyol Barcelona B
2:2
Lleida Esportiu
CF Villanovense
1:1
Real Jaen
Real Oviedo
3:1
Sporting Gijon B
Arroyo Cp
1:0
Sevilla Atletico
UD Cornella
0:0
Olot
Real Balompedica Linense
0:0
UCAM Murcia
UD Almeria B
1:1
Melilla UD
El Palo
1:1
Lorca CF
Lucena CF
2:2
Granada CF B
FK Hajduk Veljko Negotin
0:2
Radan
Timočanin
3:0
Radnički Svilajnac
OFK Bor
1:2
Timok Zaječar
FK Zvižd
1:0
Sloga Požega
FK Pobeda Beloševac
2:1
Jošanica
FC Nottwil
0:5
FC Koniz
Perly-Certoux
2:4
Schaffhausen
FC Sirnach
0:8
Servette
FC Konolfingen
0:9
Luzern
FC Murten
0:4
Stade Nyonnais
FC Bavois
0:1
Young Boys
FC Schonbuhl
0:7
Zürich
FC Greifensee
2:1
Subingen
Tägerwilen
4:1
FC Visp
FC La Chaux De Fonds
1:3
Sion
AC Taverne
1:7
Aarau
ASI Audax-Friul
0:2
FC Locarno
Club Deportivo Social y Cultural Tomás Greig
2:0
Deportes Vallenar
Provincial Talagante
1:3
General Velásquez
Colchagua
2:1
Deportivo Estación Central
Atletico Malagueno
2:3
CD Linares
Atlético Onubense
0:1
Conil
Coria CF
0:0
CD Guadalcacín
Santurtzi
1:0
Santutxu
CD Mairena
1:1
CD San Roque de Cádiz
CD Alcala
3:0
Atletico Sanluqueno
Peña Deportiva Rociera
0:1
La Palma
Ontinyent CF
2:0
Orihuela CF
Universidad Oviedo
2:1
Lenense
Covadonga
4:0
Urraca CF
Pobla de Mafumet CF
1:0
Castelldefels
Manchego
1:0
CD Toledo II
Arcos CF
0:1
Ceuta
CMD San Juan
1:2
Ecija Balompie
RC Deportivo Fabril
0:0
As Pontes
CD Castuera
0:0
Olivenza
Plasencia
2:1
Santa Amalia
Sóller
0:1
SD Formentera
Atlético Victoria
0:1
Santa Úrsula
Estrella CF
1:2
CD Marino
Atlético Granadilla
0:0
Real Sporting San José
Tenisca
1:1
Lanzarote
CD Unión Sur Yaiza
0:0
CD Mensajero
CD El Cotillo
1:0
Laguna
Oiartzun KE
1:2
Pasaia KE
Selaya
1:1
Siete Villas
Praviano
1:1
CD Tuilla
Andés CF
0:3
Caudal Deportivo
Mosconia
0:2
Condal Club
Silva SD
2:0
UD Barbadás-Bentraces
Vimenor
2:1
Santoña CF
Atlético Albericia
0:2
RS Gimnastica de Torrelavega
Textil Escudo
2:1
Club Deportivo Arenas de Frajanas
Benigànim
2:1
Atletico Levante UD
Real Avilés CF II
1:0
Club Atlético de Lugones SD
Alfaro CD
0:1
Naxara CD
Calasancio
1:2
La Calzada
CD Calahorra
1:0
Villegas
Tedeón
0:3
CD Varea
Anguiano
1:0
CF Ciudad de Alfaro
SD Gernika Club
0:0
Deportivo Alaves B
Zalla
3:2
CD Aurrerá de Vitoria
CD Boiro
1:1
Laracha CF
Bergantinos CF
0:0
Cerceda
San Rafael
0:2
Collerense
SD Buelna
0:0
Gama
CD Cudillero
2:0
Real Oviedo B
SD Logrones
2:0
Agoncillo
Arnedo
2:2
River Ebro
Hellín Deportivo
0:1
Daimiel RCF
Rapido de Bouzas
2:3
Ribadumia
Ribadeo FC
3:0
Alondras CF
CD Binisalem
2:2
Pd Santa Eulalia
Alcúdia
0:3
Ferriolense
Alhaurín
3:0
Martos CD
Rubí
3:0
Figueres
CD Corellano
0:2
CA Osasuna B
Novelda
0:0
Crevillente Deportivo
CD Torrevieja
1:0
Atletico Saguntino
Acero
3:0
Ribarroja CF
Cerdanyola del Vallès
1:1
Santfeliuenc FC
Montañesa
1:0
Martinenc
CF Peralada
1:0
Vilassar Mar
Europa
0:0
Terrassa FC
Quintanar del Rey
0:1
Albacete II
Manzanares
2:0
CP Villarrobledo
CF Gimnástico Alcázar
0:2
CD Pedroneras
Sporting La Gineta CF
2:2
Mora
CD Cultural Areas
3:0
Bertamiráns FC
Club Xuventú Sanxenxo
0:3
Choco
SD Órdenes
0:1
Pontevedra CF
CD Hernán Cortés
0:2
CD Badajoz
CA Pueblonuevo
2:1
CP Sanvicenteño
UD Extremadura
4:1
CA San José Promesas
CD Azuaga
1:0
Fuente Cantos
Moralo
0:1
CD Don Benito
CD Montuïri
1:0
UD Alaró
Los Villares CF
0:0
Huétor Tájar
Guadix CF
1:1
Atarfe Industrial
CA Cirbonero
1:0
CD Izarra
Valdivia
0:1
Jerez
Deportivo Pacense
0:4
CD Coria
Velez CF
2:0
Maracena
CD Villacarrillo CF
1:1
CD Ronda
CF Talavera de La Reina
3:1
Madridejos
Los Barrios
2:1
Gerena
Merida UD
2:0
Díter Zafra
CD Son Cladera
0:1
CD Constancia
CD El Ejido 2012
2:2
CD Español de El Alquián
Cabecense
2:1
CF Algeciras
UB Lebrijana
1:1
CD San Fernando
Samut Songkhram
0:2
Super Power Samut Prakan FC
Suphanburi
2:0
Sisaket FC
Buriram United
1:1
Army United FC
Police Tero
5:2
Police United
Air Force United FC
1:1
Port
Ayutthaya
2:0
Phitsanulok FC 2015
Roi Et United FC
2:1
Navy Football Club
TTM
2:3
Bbcu FC
Ang Thong
2:2
Nakhon Pathom United
Phuket
0:0
Nakhon Ratchasima
Royal Knokke FC
3:3
OMS Ingelmunster
RFC Wetteren
1:0
Toekomst Menen
Sporting West Harelbeke
0:0
Sportkring Sint-Niklaas
K.Racing Waregem
0:2
Wetteren-Kwatrecht
Vk Ieper
1:2
Eernegem
Witgoor Sport
1:1
KFC Zwarte Leeuw
Wellen
1:4
VC Herentals
Spouwen-Mopertingen
1:1
KSC City Pirates
Wolvertem
2:2
Sporting Châtelet
Entente Acren Lessines
1:1
Ganshoren
RUS Rebecquoise
5:1
FC Pepingen
R Leopold Uccle FC
1:4
Boussu Dour Borinage
Sterrebeek
1:3
Assesse
Royal Aywaille FC
3:0
RFC Meux
FC Liege
1:0
Couvin-Mariembourg
St Gilles
1:3
Waremme
Neretvanac Opuzen
2:1
HNK Val Kaštel Stari
Croatia Zmijavci
0:0
NK Mosor Zrnovnica
Bijelo Brdo
3:1
VSNK Varazdin
Oriolik Oriovac
0:1
Đakovo-Croatia
Koprivnica
1:3
Slavija Pleternica
Minyor Pernik
0:2
Oborishte Panagyurishte
Parva atomna
2:2
FK Juventus Malchika
Pavlikeni
1:4
Spartak Pleven
Vidima-Rakovski Sevlievo
3:1
Bdin
Botev Lukovit
3:1
FK Sitomir Nikopol
Yantra Gabrovo
2:2
Partizan
Kom Berkovitsa
2:2
Etar 1924 Veliko Tarnovo
Kubrat
1:0
FK Belitsa
OFK Levski
3:2
Akademik Svishtov
Chernomorets Balchik
1:0
FK Dve Mogili
Botev Novi Pazar
2:1
FK Shumen 1929 Shumen
Svetkavitsa Tg
4:0
FK Provadia
FK Suvorovo
4:1
Dorostol
Septemvri Tervel
0:4
Kaliakra Kavarna
FK Ticha 1948 Dolni chiflik
3:0
Benkovski Byala
PFC Pirin Gotse Delchev
3:1
PFC Rilski Sportist Samokov
Slivnishki geroy
7:1
PFC Vihren Sandanski
PFK Sportist Svoge
1:2
FK Balkan Varvara
Velbazhd
4:0
FK Koneliano German
Strumska Slava
3:0
FK Germaneya Sapareva banya
Mesta
1:0
FC Vitosha Bistrica
Belasitsa
3:0
FK Chepinets Velingrad
FK Asenovets 2005 Asenovgrad
1:0
Tundzha Yambol
OFC Sliven 2000
4:3
FK Stara Zagora
FK Elhovo
Spartak Plovdiv