Fixtures - December 14, 2014
Málaga
1:0
Celta Vigo
Espanyol
2:1
Granada
Sevilla
0:0
Eibar
Atletico Madrid
0:1
Villarreal
Real Sociedad
1:1
Athletic Bilbao
Juventus
1:1
Sampdoria
Genoa
0:1
Roma
Parma
0:0
Cagliari
Udinese
1:2
Hellas Verona
Cesena
1:4
Fiorentina
Milan
2:0
Napoli
Vitoria Guimaraes
0:0
Rio Ave
Sporting CP
1:1
Moreirense
CS Maritimo Madeira
0:0
GD Estoril Praia
Porto
0:2
Benfica
Panionios
2:0
OFI Crete FC
Asteras Tripolis
2:0
Veria
PAOK
2:1
Kerkyra
PAS Giannina
1:0
Atromitos/H.
Ergotelis
0:2
Xanthi
Panathinaikos
4:0
Panthrakikos
Osasuna
2:1
Real Valladolid
Mallorca
1:1
Numancia
UE Llagostera
3:1
SD Ponferradina
Real Zaragoza
2:1
Girona
Alaves
2:1
Albacete Balompie
Alcorcon AD
0:0
Tenerife
CE Sabadell
1:2
Leganés
Maritimo Madeira B
3:2
Vitoria Guimaraes B
UD Oliveirense
0:1
Clube Oriental de Lisboa
Trofense
1:2
Portimonense
Sporting Braga B
3:2
Benfica Lisbon B
Chaves
1:1
Olhanense
Tondela
1:0
Beira-Mar
Academico de Viseu
1:0
Sporting Farense
Atletico CP
2:1
CD Santa Clara
Leixões
2:1
União Madeira
Feirense
2:1
SC Covilha
Amed Sportif Faaliyetler
0:0
AS Sariyer
Düzyurtspor
0:3
Inegolspor
Pazarspor
3:1
Kahramanmarasspor AS
Gumushanespor
1:0
Kirklarelispor
MKE Ankaragucu
0:1
Golbasispor AS
Turgutluspor
1:1
Konya Anadolu Selcukspor
Kartalspor
1:1
Tokatspor
Fethiyespor
2:1
Iskenderun Demir Celikspor
Aydinspor
2:0
Pendikspor
Bandirmaspor
3:0
Altay Izmir
Hacettepe
0:0
Bayrampasa
Malatyaspor
0:2
Menemen Belediyespor
Umraniyespor
2:0
Ofspor
Göztepe
2:0
Nazilli Bld Spor
P. Bugsasspor
1:2
Hatayspor
Buyuk. Tepecikspor
2:4
Korfez SK
Kizilcabolukspor
2:0
Batman Petrolspor
Arsynspor
3:0
Payasspor
Buyuksehir Belediye Erzurumspor
1:0
Silivrispor
Golcukspor
0:0
Yesil Bursa AS
Kahramanmaraş Belediye
1:0
Kayseri Şekerspor
Halide Edip Adivarspor
1:1
Erzincan Refahiyespor
Orhangazi Belediyespor
1:3
Elibol Sandiklispor
68 Yeni Aksarayspor
0:2
Eyupspor
Karacabey Birlik Spor A.s
1:1
Gaziosmanpasa
Etimesgut Belediyespor
3:1
Bergama
Sivas Belediye Spor
4:0
Kemerspor 2003
Sancaktepe Belediye
0:0
Çanakkale Dardanelspor
İstanbulspor
0:1
Adliyespor
Cankiri Bld Spor
0:2
Derince Belediyespor
Zonguldakspor
1:1
C. Sekerspor
Beylerbeyi AS
1:1
Sakaryaspor
Kirikhanspor
2:0
Catalcaspor
Darica Genclerbirligi
3:0
Corum Belediyespor
Maltepespor
2:0
Diyarbekirspor
Manavgat Evrensekispor
1:1
Nigde Belediyespor
Erzin Belediyespor
2:0
Akhisar Belediyespor
KS Domosdova Prrenjas
0:0
Partizani Tirana II
KS Olimpiku Tiranë
0:0
KS Albpetrol Patos
Luzi 2008
2:0
Sukthi
Korabi Peshkopi
1:0
FK Vora
FK Skrapari
2:2
KS Teuta Durrës II
KF Gramshi
5:2
Bilisht Sporti
Tepelena
1:0
KF Himara
Këlcyra
1:2
KF Oriku
Delvina
1:0
KS Gramozi Erseke
Turbina Cerrik
1:0
KF Memaliaj
Egnatia Rrogozhine
0:1
Përmeti
America PE
0:2
Serra Talhada
Central PE
2:1
Atletico PE
Pesqueira PE
2:2
Porto PE
Vera Cruz FC (Vitória de Santo Antão)
0:0
Ypiranga PE
SC Coimbroes
1:0
SC Salgueiros
Vieira SC
0:1
AD Fafe
Riachense
2:2
Sertanense FC
Lusitania FC
2:1
UD Sousense
Lusitano Vrsa
1:1
Mineiro Aljustrelense
Moura
0:1
Operario
Cerveira
2:0
GD Braganca
Lusit.vildemoinhos
2:1
Sao Joao Ver
Felgueiras 1932
1:0
AD Oliveirense
GD Tourizense
0:1
Pombal
FC Pampilhosa
5:0
Naval 1º de Maio
Amarante FC
3:3
Santa Eulalia
Vilaverdense FC
1:0
SC Vianense
CD Mafra
1:1
Alcanenense AC
Gd Gafanha
1:0
Anadia FC
CD Gouveia
1:1
CD de Estarreja
Reguengos Monsaraz
0:1
FC Ferreiras
Quarteirense
0:1
Louletano
Vitoria Sernache
3:1
Castelo Branco
SC Angrense
4:0
Praiense
Moimenta Da Beira
0:4
FC Pedras Rubras
União de Leiria
1:1
Electrico FC
FC Vizela
1:0
Varzim SC
CD Cova Piedade
1:2
União Montemor
Casa Pia Atletico
0:0
CD Pinhalnovense
At Malveira
2:1
Sportivo de Loures
1 Dezembro
1:0
SG Sacavenense
Sintrense
1:1
Fabril Barreiro
CD Cinfaes
1:1
SC Espinho
Pedras Salgadas
0:0
AD Limianos
Sourense
1:0
Oliveira Hospital
Gondomar SC
1:0
Sobrado
Caldas SC
0:1
SCU Torreense
AD Nogueirense
1:0
Mortagua
SC Vila Real
0:0
FC Tirsense
AD Camacha
1:1
FC Cesarense
CS Marítimo Funchal III
1:0
AD Sanjoanense
Everton de Vina Del Mar
3:0
Santiago Morning
Union San Felipe
3:2
Curico Unido
Rangers de Talca
0:1
Deportes Copiapo
CDSC Iberia
0:1
Deportes Magallanes
Ado '20
2:2
Koninklijke HFC
HBS
0:0
De Treffers
Wke
3:2
VV Una
Haarlemsche FC Eendracht Doet Overwinnen
1:2
FC Lienden
USV Hercules
4:0
Leonidas
HSC 21
0:1
EVV Echt
OJC Rosmalen
3:0
Amsterdamsche FC
JVC Cuijk
0:1
VV Sint Bavo
CS Le Moule
2:1
USBM
Arsenal
1:0
Etoile de Morne-à-l'Eau
Siroco Les Abymes
0:0
Racing Club
La Gauloise
4:0
Solidarité Scolaire
ASC Red Star de Pointe-à-Pitre
1:2
Phare du Canal
SC Joure
2:3
SVBO
VV Emmen
4:1
Hoogeveen
Stormvogels
2:0
SO Soest
SC Erica
4:1
Bergum
Dalen
2:4
VV Nieuw Buinen
IFC
8:0
XerxesDZB (Zondag)
SDO
4:1
USV Elinkwijk
Bemmel
2:2
SV Grol
AVC Luctor Et Emergo
1:2
TVC '28
Rheden
0:1
SV Concordia Wehl
Vpv Purmersteijn
1:1
De Foresters
vv Anadulo Kocatepe
0:1
VELO
FC Olympia
0:3
GDA
vv Rigtersbleek
2:0
RKVV Rood Wit Groesbeek
VV Dieze West
5:1
vv Steenwijk
vv Nieuwerkerk
1:2
Poortugaal
GVAV-Rapiditas
2:3
WVV
VV Rolder Boys
3:2
VKW
RKSV De Zweef
0:1
Hoogland
DEM
1:1
SC Woerden
SV Nieuw Utrecht (old)
0:2
VV De Meern
VVIJ
2:2
Alphense Boys
Silvolde
2:0
LONGA '30
RKAVV
5:3
Zwervers
Boshuizen
4:3
sv Houdt Moedig Stand den Haag
VV Goes
6:2
SV Wateringse Veld
Brabantia
0:3
VV Gestel
BSV Limburgia
4:2
Minor
Alverna
1:3
Heino
EHC
2:1
NWC
LONGA
0:4
HVCH
Susteren
1:2
Wittenhorst
VV Beerse Boys
2:1
DESK
Heidebloem
0:3
Wilhelmina
Halsteren
5:0
EFC
Nemelaer
0:3
RKVV Deso
SV Someren
1:0
Geldrop
RKSV Nuenen
4:1
RKVV Roosendaal
SV Meerssen
1:1
RVU Rothem
Erp
1:1
Moerse Boys
RKSV Bekkerveld
3:1
Venray
Ermionidas
0:0
AEK
Fostiras FC
1:2
Iraklis Psachnon FC
Pierikos FC
1:1
Aiginiakos FC
Episkopi FC
2:1
Paniliakos
Panachaiki 2005
2:0
Kallithea
Panegialios FC
0:1
AO Neos Acharnaikos
Olympiakos Volos
2:3
Tyrnavos 2005 FC
Apollon Smirnis
1:0
Chania
Anagennisi Giannitsa FC
0:2
Ethnikos Alexandroupoli FC
Pyrsos Grevena
2:1
AS Lefkadia
Vataniakos FC
1:3
Thesprotos
Ethnikos Filippiadas FC
0:0
Trikala
Ethnikos Piraeus
1:1
Giouchtas
Ilisiakos FC
3:2
AO Triglia Rafinas
Panarkadikos
0:0
Vizas Megaron
Oikonomos Tsaritsanis
4:2
Enosi Apostolou Pavlou Makrochori
Panelefsiniakos Elefsinas
1:1
Eolikos Mytilinis
Doxa Dramas
2:1
Orfeas Eleftheroupolis
AE Kifisias
2:0
AO Glyfadas
Iraklis Ampelokipon
1:3
FC Kastoria
PAO Atromitos Piraeus
3:0
AO Nea Ionia
PAO Kroussonas
5:1
Anagennisi Ierapetra
AO Mandraikos FC
1:0
Ermis Kiveri FC
AO Loutraki
1:0
Zakynthiakos FC
Panargiakos
3:1
Asteras Magoulas
Irodotos
0:1
AO Kyanos Astir Varis
AO Kymi
0:3
Achaiki
MO Apollon Arnaia
0:2
Thyella Filotas
Panserraikos
2:2
Aris Thessaloniki FC
Aris Akropotamos
1:3
Kavala
Kalamata FC
1:1
Doxa Neas Manoladas
Byzantio FC Kokkinókhoma
1:0
Evros Soufli FC
Aoc-Kissamikos
2:1
Ionikos
Opountios
2:0
Achilleas Neokaisareias FC
AO Dotieas Agias
1:1
Kozani FC
Ethnikos Neo Agioneri
0:0
Kampaniakos Chalastras FC
Anagennisi Artas
2:1
Rigas Feraios FC
Pyrasos Nea Anchialos FC
1:4
Karaiskakis
Lucky Mile
4:0
Double Flower
Wanchai Sports Federation
0:1
Metro Gallery Sun Source
Kwun Tong FA
2:0
Shatin
Yau Tsim Mong FT
6:0
Tuen Mun SA
Resources Capital
3:5
Sun Hei
Southern
2:1
Citizen AA
Kwai Tsing District FA
4:1
Happy Valley
SWZ Boso Sneek
0:4
FVC
SC NEC
2:2
De Bataven
Achilles 1894 Assen
2:1
Juliana '31
Dongen
4:0
AWC
DHC Delft
4:1
RKVV Westlandia
ASV de Dijk
2:0
Vlissingen
Quick
Haaglandia
VOC
1:3
OFC Oostzaan
VV de Zouaven
2:2
HVV Hollandia Hoorn
WVV Alcides
2:0
Be Quick 1887
Tec
4:1
VV Baronie Breda
RKHVV
3:2
MSC
Quick '20
3:3
ROHDA Raalte
Papendorp
0:0
JOS Watergraafsmeer
Voetbalvereniging Germania
3:1
AFC Arhem
Schijndel
3:2
Blauw Geel 38
UDI '19
0:0
VV Gemert
Groene Ster
3:2
SV Dosko
Chabab
3:2
AFC '34
Boys Town
1:1
Montego Bay United FC
Reno FC
2:2
Harbour View FC
Sporting Central Academy
3:4
Rivoli United
Tivoli Gardens
2:3
Arnett Gardens FC
Stade Gabesien
1:1
Esperance
Etoile du Sahel
1:0
Stade Tunisien
Sfaxien
2:1
ES Zarzis
Gafsa
1:2
Bizertin
Djerba
1:0
Métlaoui
Africain
2:1
Gabès
Fgura United
1:1
Saint Georges Cospicua
Pembroke Athleta FC
1:0
Gudja United
Lija Athletic
0:3
Gzira United
Saint Andrews
1:0
Zurrieq
SV Todesfelde
3:2
Preetzer TSV
Velbert
4:1
Hönnepel-Niedermörmter
Holstein Kiel II
2:3
TSV Schilksee
SC 1911 Kapellen-Erft
2:0
VFR Krefeld-Fischeln
TuS 64 Bösinghoven
0:2
Wuppertaler SV
Sportfreunde Baumberg
0:2
Turu Dusseldorf
SV Sonsbeck
3:1
VfB Homberg
Roland Beckum
1:1
SV Zweckel
Hilden
2:4
SW Essen
UE Engordany
0:9
FC Santa Coloma
UE Santa Coloma
3:0
Inter Club de Escaldes
Encamp FC
0:6
Lusitanos FC
FC Ordino
1:2
Sant Julia
Deportivo Tachira
1:1
Caracas FC
Llaneros FC
0:1
Mineros de Guayana
Tucanes FC
0:2
Dep. La Guaira
Deportivo Petare
0:3
Trujillanos FC
Zulia FC
2:2
Zamora FC
Portuguesa FC
0:2
Aragua FC
Atletico Venezuela
0:0
Metropolitanos FC
Carabobo FC
3:2
Estudiantes de Merida FC
Deportivo Anzoategui
1:0
Deportivo Lara
Artigas
2:0
Platense
Salus
4:1
Colón
Potencia
1:0
Mar de Fondo
Oriental
2:0
Uruguay Montevideo
Albion FC
1:0
Alto Perú
Los Halcones
1:2
Basáñez
Ostiches
3:2
Houdeng
Excelsior Kaart
3:1
Mariekerke
Lutlommel
9:0
Weerstand Koersel
FC Turnhout
3:1
Ternesse
Westkapelle
1:2
Damme
Huvo Jeuk
3:0
Moelingen
Genly-Quévy
5:1
SG-Tertre-Hautrage
Appelterre-Eichem
3:0
K. Willen Is Kunnen Eine
RAS Lessines-Ollignies
0:1
Olympic Charleroi
Eendracht Termien
2:1
FC Helson Helchteren
Rhodienne-De Hoek
4:1
Averbode Okselaar
KFC Eppegem
1:1
Union Lovenjoel
Drongen
2:1
Verbroedering Meldert
Rapid Symphorinois
0:1
Paturages
Zwevegem Sport
0:6
White Star Adinkerke
KSK Vlamertinge
6:2
FC Helkijn
Ternat
1:4
KFC Strombeek
Wuustwezel
4:1
K. Groen Rood Katelijne
Liedekerke
3:1
Vlug en Vrij Houtem
Berlaar-Heikant
0:2
Schriek
BX Brussels
0:5
Betekom
Robur
2:1
KVV Zelzate
Le Roeulx
1:4
Entité Manageoise
KSK Retie Branddonk
0:1
Nijlen
Langemark
0:3
K Eendracht Wervik
Avanti
0:2
KSC Dikkelvenne
Herk
2:2
Zepperen
Templeuve
0:1
Gosselies Sports
Stockel
2:0
Crossing Schaerbeek
Soignies Sports
3:1
FC Charleroi
Oostduinkerke
1:0
Wevelgem City
Oostnieuwkerke
3:0
De Ruiter Roeselare
Ransart
3:3
Péruwelz
Royal Wallonia Walhain CG
3:0
Royal Cappellen FC
KFC Izegem
1:3
FC Gullegem
KVK Tienen
1:0
SK Kermt-Hasselt
RSC Vervietois
3:3
RUW Ciney
Berchem Sport
2:1
Hoogstraten VV
Koninklijk Diegem-Sport
1:3
Union Saint-Gilloise
K Rupel Boom FC
2:0
Géants Athois
FC Vigor Wuitens Hamme
1:1
K Londerzeel SK
UE Sant Julià II
FC Ordino B
FC Santa Coloma II
Club Esportiu Principat
FC Lusitanos II
3:0
FC Encamp II
FS La Massana
1:2
Atletic Club Escaldes
FC Rangers
5:0
UE Extremenya
Rocha FC
1:1
Huracan Del Paso
Cerro Largo
0:0
Canadian
Boston River
2:2
CS Cerrito
CA Progreso
1:1
Plaza Colonia
Miramar Misiones
0:0
Central Espanol FC
Emelec
1:0
CD Olmedo
L.D.U. Loja
1:0
L.D.U. Quito
Mushuc Runa
0:0
SD Quito
El Nacional
2:1
Deportivo Cuenca
Universidad Catolica
0:1
Barcelona SC
Independiente
4:0
Manta FC
UC Albinoleffe
0:1
AC Lumezzane
Savona FBC
2:1
Forlì
Paganese Calcio 1926
1:0
US Catanzaro 1929
Lupa Roma FC
2:2
AC Savoia 1908
AS Lucchese Libertas 1905
0:0
Tuttocuoio
Cosenza Calcio
2:0
AS Aversa Normanna
Venezia
2:0
Sef Torres Calcio
SS Matera Calcio SRL
0:0
Ischia
Monza
1:1
US Arezzo
Pontedera
2:4
Teramo
Juve Stabia
2:0
Melfi
Como 1907
0:2
US Alessandria Calcio 1912
Spal 2013
0:2
Carrarese Calcio 1908
Vis Pesaro
0:1
Fano
ASD San Cesareo Calcio
1:1
Olbia
Viterbo Calcio
3:2
Isola Liri
SS Matelica Calcio Asd
1:0
Olympia Agnonese
APD Leonfortese
0:0
RENDE CALCIO 1968
Flaminia
1:0
ASD Olimpia Colligiana Calcio
Jesina Calcio
1:1
SPD Amiternina
Chieti
4:1
Giulianova Calcio
ASD Romagna Centro
0:1
Scandicci
ASD Fortis Juventus 1909
2:2
Este
AC Asti
1:0
Vado
Piacenza
2:0
US Fiorenzuola 1922
Rimini
2:1
Delta Porto Tolle
Sacilese
1:0
Union Clodiense
ASD OltrepoVoghera
2:2
AC Cuneo 1905
Ssd Fidelis Andria 2018
3:1
Cavese 1919
Sporting Trestina
1:1
ASD Villabiagio
Legnago Salus
1:1
USD Dro Alto Garda
ASD Selargius Calcio
5:2
FC Aprilia
Castiglione
1:0
AC Ponte San Pietro-Isola
APD Ribelle Calcio
0:0
Imolese Calcio
Thermal Abano Ceccato M. Teolo
1:1
AC Formigine ASD
Potenza Calcio
1:0
Manfredonia Calcio
Akragas
4:2
HinterReggio
Maceratese
3:1
Sambenedettese
ASD Due Torri
1:1
ASD Tiger Brolo
NK Kras ASD
1:3
Padova
ASD Mori Santo Stefano
1:2
Triestina Calcio
Arzanese
3:2
FC Francavilla 1931
Pol. Ciliverghe Mazzano
0:0
AC Castellana Castel Goffredo
US Ciserano
4:1
Montichiari
Folgore Caratese
0:0
US Inveruno 1945
ASD MapelloBonate Calcio
1:2
Sondrio Calcio
Olginatese
1:1
Virtus Verona
Pergolettese
1:0
Caravaggio
ASD Villafranca
1:1
Calcio Lecco
Asd Roccella
2:0
USD Noto Calcio
Poggibonsi
1:0
Foligno Calcio
Asd Polisportiva Sarnese
0:1
Gelbison Vallo D L
Jolly e Montemurlo ASD
2:2
Correggese
FC Union Pro
2:1
AC Mezzocorona
Siena
3:2
Sansepolcro Calcio
Pianese
2:2
US Massese
Battipagliese
1:2
SSCD Granata 1924
Montebelluna
2:2
ASD Arzignano Valchiampo
Caronnese
2:0
Acqui US
Alto Vicentino
0:1
ASD Giorgione Calcio 2000
Campobasso
1:0
Celano
SSD Argentina
1:1
ASD Pro Settimo & Eureka
Castelfidardo Calcio
0:1
Recanatese
Lupa Castelli Romani
3:1
Fondi
San Nicolò
6:0
Termoli Calcio
Tamai
1:2
ASD Comunale Fontanafredda
Terracina Calcio
1:1
Ostia Mare
RapalloBogliasco
0:0
AS Sancolombano Calcio
US Agropoli 1921
1:1
Gioiese
Arzachena Costa Smeralda Calcio
3:0
FC Nuorese Calcio
Fermana FC
1:2
Civitanovese Calcio
Luparense
1:1
AC Fidenza 1922
Bra
4:0
Derthona
Gallipoli Calcio
1:1
Bisceglie
Asd Turris Calcio
2:1
ASD Torrecuso Calcio
SS Taranto 1927
1:0
USD Alto Tavoliere San Severo
Sorrento Calcio
3:0
NFD Orlandina ASD
Polisportiva Virtus Castelfranco
1:0
AC Abano Terme
Gualdo Casacastalda
3:0
ASD SanGiovanniValdarno
Budoni Calcio
3:0
ASD Anzio Calcio 1924
Sestri Levante
2:1
FCD Sporting Bellinzago
Mezzolara
1:2
Bellaria Igea
SS Comprensorio Montalto Uffugo
1:2
ASD Progreditur Marcianise
Sora
2:1
US Palestrina 1919
San Donato Tavarnelle
3:5
FC Rieti
Asd Calcio Pomigliano
0:4
Brindisi
FC Ponsacco 1920
3:2
Gavorrano
ASD Borgomanero
0:0
Lavagnese
ASD Astrea
0:1
ASD Cynthia 1920
Vallée d’Aoste
0:1
Borgosesia
SS Monopoli 1966
3:1
SS Scafatese Calcio 1922
UD Las Palmas B
0:1
Real Union de Irun
Arroyo Cp
1:1
CF Villanovense
Gimnàstic Tarragona
2:0
CD Olimpic de Xativa
Sporting Gijon B
1:0
Tropezon
Ub Conquense
1:1
CD Tudelano
Huesca
6:1
Trival Valderas A.
CF Villarreal B
4:0
Elche B
CD Atletico Baleares
0:0
Real Zaragoza Deportivo Aragon
Lorca CF
1:1
Sevilla Atletico
Valencia CF Mestalla
2:1
UD Cornella
Melilla UD
1:1
CP Cacereno
CF Badalona
0:0
RCD Mallorca B
Real Aviles
3:1
Zamora CF
CE Lhospitalet
2:0
Club Deportivo Eldense
UD Socuellamos CF
2:2
CD Guadalajara
Rayo Vallecano B
1:1
Sestao River Club
Real Betis B. B
2:0
FC Cartagena
FC Coruxo
0:0
UD Somozas
Lleida Esportiu
0:2
Olot
UD Logrones
1:0
Marino Luanco
Barakaldo CF
2:1
Atletico Madrid B
UCAM Murcia
2:2
CD San Roque
La Roda CF
1:1
Real Balompedica Linense
Real Jaen
3:1
Lucena CF
CD Alcoyano
1:0
CF Reus Deportiu
UE Sant Andreu
0:2
Huracan Valencia
Cultural Leonesa
1:0
Real Murcia
Burgos CF
0:1
Atletico Astorga FC
Hércules
0:0
Espanyol Barcelona B
Tempête
3:0
Baltimore
Don Bosco
0:0
Cavaly
América des Cayes
3:0
Racing des Gônaïves
AS Petit-Goâve
0:1
Mirebalais
Al Fotuwa
0:1
Al Karama
Al Muhafaza SC
0:0
Al Nawaeir SC
Al Misfat
0:0
Al Jehad SC
Al Wahda Damascus
3:1
Hottin
CD Cudillero
0:2
Praviano
Villarrubia CF
2:0
Hellín Deportivo
Club Atlético de Madrid III
2:1
AD Alcobendas Levitt CF
RSD Alcala
0:0
Pozuelo Alarcón
CD Español de El Alquián
1:2
Los Villares CF
CD Constancia
0:1
CD Montuïri
AD Colmenar Viejo
1:0
Real Madrid C
CF Gava
1:1
FC Asco
Deportivo Alaves B
3:2
Santurtzi
Atletico Malagueno
4:1
CD El Ejido 2012
Club Portugalete
3:1
Oiartzun KE
Torrejón
2:5
CD Mostoles
Cadiz B
3:0
CD Alcala
Maracena
2:2
CD Loja
Muleno CF
4:3
Club Edeco PMD Fortuna
Siete Villas
3:1
Barreda
Lenense
4:1
Andés CF
CF Rayo Majadahonda
1:1
AD Union Adarve
Sevilla III
2:0
Arcos CF
Fuente Cantos
6:0
Deportivo Pacense
Jumilla CF
1:2
Independiente de Ceutí FC
Plasencia
0:2
Merida UD
CD Ebro
3:2
Barbastro
Martinenc
2:2
Rubí
SD Formentera
2:0
CD Llosetense
CD Varea
4:0
Yagüe
Vilassar Mar
1:2
Pobla de Mafumet CF
San Sebastian Reyes
5:2
AD Parla
Albacete II
4:2
Manchego
Universidad Oviedo
0:2
Llanes
Real Murcia B
0:0
La Unión CF
CD Toledo II
2:1
Sporting La Gineta CF
Condal Club
1:1
Gijón Industrial
Cerdanyola del Vallès
3:1
Montañesa
Villanueva Pardillo
0:0
San Fernando Henares
Alcobendas Sport
2:0
Puerta Bonita
Bupolsa
0:0
Arandina CF
Peña Balsamaiso CF
0:2
SD Logrones
CD Masnou
1:3
CE Sabadell FC II
Gerena
2:0
Coria CF
Conil
1:0
CMD San Juan
Castelldefels
3:0
FC Vilafranca
Jerez
2:0
CD Castuera
RSD Santa Isabel
2:3
Illueca CF
Guadix CF
1:1
CD Atlético Melilla
Ceares
1:1
Real Avilés CF II
CD Marino
3:0
UD Telde
CD Mensajero
0:0
Atlético Granadilla
CD El Cotillo
2:1
Estrella CF
Atlético Victoria
2:0
CD Unión Sur Yaiza
Vera
2:1
Tenisca
Lanzarote
3:1
Laguna
River Ebro
0:1
Tedeón
AD Almudevar
2:1
SD Ejea
Mirandés II
1:0
La Granja
CD Colindres
1:2
Gama
CF Villa de Alagón
1:3
CD Teruel
CD Corellano
0:2
Txantrea
Borja
0:0
Cuarte
AD Sabinanigo
0:3
Sarinena
CD Izarra
2:2
Beti Onak
Bertamiráns FC
3:2
Club Xuventú Sanxenxo
CD Guadalcacín
1:0
CD San Fernando
Urraca CF
2:2
Real Oviedo B
Cartagena FC
2:0
Mar Menor Club de Futbol
Villanueva CF
0:0
Andorra CF
Cultural Cebrereña
0:2
CD Becerril
SD Órdenes
2:2
CD Cultural Areas
Sóller
2:2
CD Binisalem
Atlético Ibañés
0:2
Manzanares
La Baneza CF
3:0
Atletico Tordesillas
CF Ciudad de Alfaro
0:2
Vianés
Deportiva Minera
1:1
EF Alhama
Club Atlético de Lugones SD
1:0
Astur CF
UD Barbadás-Bentraces
0:2
Ribadumia
Utebo
4:2
CDJ Tamarite
L'Entregu
1:1
Mosconia
Sociedad Deportivo Tarazona
6:0
CD Caspe
CD Hernán Cortés
0:0
CA Pueblonuevo
CA San José Promesas
1:3
Moralo
La Calzada
1:4
Anguiano
Pinatar CF
1:3
Huércal Overa
Pd Santa Eulalia
3:0
CD Son Cladera
Mora
0:1
Almansa
Binéfar
2:2
CA Monzon
Alcúdia
1:1
CD Manacor
Villarreal C
2:0
Orihuela CF
CP Sanvicenteño
1:2
CD Azuaga
CD Lagun Onak
4:1
Zalla
Plus Ultra
2:1
CD Cieza
Ecija Balompie
3:0
La Palma
Santutxu
1:1
Bermeo Futbol Taldea
Atlético Pinto
0:1
Sadcf Internacional de Madrid Dsl
CD Tuilla
3:0
CD Roces
Figueres
0:2
Palamos
AD Caravaca Vera Cruz
2:1
CDA Aguilas FC
CP Villarrobledo
0:1
Almagro
Atletico Bembibre
0:1
Almazán
CD Palencia Balompie
2:2
CD Virgen Del Camino
Salamanca CF Uds
4:1
CD Villaralbo
Madridejos
2:0
UD Puertollano
CD Artistico Navalcarnero
1:0
AD Alcorcon B
Quintanar del Rey
3:1
CF Gimnástico Alcázar
CD Boiro
1:1
Silva SD
Daimiel RCF
3:2
Marchamalo
Laracha CF
0:1
Racing Club Villalbes
CD Pedroneras
1:1
CF Talavera de La Reina
Alondras CF
0:2
Cerceda
CD Utiel
0:2
CD Castellon
AEC Manlleu
0:2
Europa
CD Badajoz
3:0
Valdivia
Rapido de Bouzas
2:2
Bergantinos CF
CF Algeciras
5:0
Peña Deportiva Rociera
Textil Escudo
1:1
Vimenor
Terrassa FC
1:1
AE Prat
UD Alzira
4:1
SC Requena
Huétor Tájar
1:0
CD Villacarrillo CF
Naxara CD
1:1
Calasancio
Atletico Saguntino
3:1
Acero
UB Lebrijana
1:4
CD Mairena
Olivenza
1:2
Santa Amalia
Caudal Deportivo
2:0
Covadonga
CD Linares
5:0
Alhaurín
CF Torre Levante
1:0
Atletico Levante UD
Gimnastica Segoviana
1:0
Burgos Promesas
Martos CD
7:0
Los Molinos CF
Antequera CF
1:2
CD Ronda
CF La Nucia
0:1
CF Cullera
Arenas Club de Getxo
3:0
Beasain
CD San Roque de Cádiz
1:0
Los Barrios
Atletico Sanluqueno
1:0
Cabecense
Santoña CF
0:2
Rayo Cantabria
SD Zamudio
1:1
Basconia
Díter Zafra
0:0
UD Extremadura
Novelda
0:0
Paterna
Arosa SC
1:2
RC Deportivo Fabril
CD Aurrerá de Vitoria
1:0
SD Erandio Club
Yeclano Deportivo
1:3
Estrella Grana El Palmar CF
CD Don Benito
1:1
CD Coria
Castro
0:1
CD Laredo
Choco
2:2
Ribadeo FC
Atl Mancha Real
0:2
Velez CF
Balmaseda
0:1
Scd Durango
Bree
1:5
K Esperanza Pelt
Jeunesse Tamines
3:1
CS Onhaye
Bilzerse Waltwilder
1:1
Kfco Beerschot Wilrijk
VC Herentals
0:0
Wellen
RRC Hamoir
3:2
FC Jeun Lorr Arlonaise
Wetteren-Kwatrecht
2:2
K.Racing Waregem
FC Duffel
4:1
Hades
Boussu Dour Borinage
2:0
R Leopold Uccle FC
R Racing Club de Waterloo
1:1
Solre-sur-Sambre
Mormont
0:1
Royale Entente Bertrigeoise
Jong Lede
1:1
SK Berlare
Sparta Petegem
2:1
SK Ronse
KVV Vosselaar
0:3
Leopoldsburg
Assesse
1:1
Sterrebeek
Sporting Châtelet
0:1
Wolvertem
Eernegem
1:1
Vk Ieper
OMS Ingelmunster
1:0
Royal Knokke FC
Waremme
0:0
St Gilles
Sportkring Sint-Niklaas
1:1
Sporting West Harelbeke
Ganshoren
1:2
Entente Acren Lessines
Sassport Boezinge
3:3
K FC SP St-Gillis Waas
Toekomst Menen
3:0
RFC Wetteren