Fixtures - June 17, 2017
Huracan
1:0
Union Santa Fe
Talleres
0:1
Gimnasia y Esgrima
Banfield
3:1
Rosario Central
Arsenal de Sarandi
1:2
Godoy Cruz
Estudiantes de La Plata
2:0
Belgrano
Atletico de Rafaela
1:1
Quilmes
Aldosivi
0:4
Boca Juniors
Guizhou Zhicheng
0:2
Guangzhou
Shenzhen FC
1:0
Tianjin Tianhai
Henan Songshan Longmen
3:1
Yanbian Fude
Shanghai Shenhua
2:2
Chongqing Lifan
Kashima Antlers
3:0
Consadole Sapporo
Kawasaki Frontale
1:0
Sanfrecce Hiroshima
Ventforet Kofu
0:0
Kashiwa Reysol
Albirex Niigata
1:2
Omiya Ardija
Cerezo Osaka
1:1
Shimizu S-Pulse
Vissel Kobe
0:1
Gamba Osaka
Sagan Tosu
1:1
Vegalta Sendai
Ludogorets
15:0
FK Evrokolezh Plovdiv
Sturm Graz
15:1
FC Holzhacker
Spartak-2 Moscow
0:0
Khimki
Coleraine
3:1
Bangor City
Jaro
0:1
IFK Norrkoping
St. Polten
1:0
SC Wiener Neustadt
Keshla FK
2:1
FC Viitorul Constanta
USC Kirchschlag
SV Mattersburg
Admira
4:0
Kapfenberger SV
NK Domzale
2:0
Balzan
RB Salzburg
Union Vocklamarkt
FK Smiltene
0:4
Progress / AFA Olaine
Jēkabpils
FK Tukums 2000/TSS
FK Auda
1:1
BFC Daugavpils
JDFS Alberts
0:3
Valmiera FK/BJSS
SC Grobina
5:3
Rēzekne / BJSS
Vidar FK
1:0
Nest-Sotra
Follo
0:5
Raufoss IL
Baerum SK
3:3
Ham-Kam
Alta IF
1:0
Kjelsaas
Nybergsund IL-Trysil
3:4
Grorud IL
Asker
1:0
Brumunddal Fotball
Vard Haugesund
2:3
Fram Larvik
FC Uzwil
2:3
FC Sirnach
FC Rothrist
2:2
Liestal
FC Frauenfeld
0:2
FC Freienbach
Wil II
3:3
FC St. Margrethen
FC Ruti
3:3
FC Winkeln
Chur 97
1:2
FC Linth 04
FC Kosova Zurich
6:3
FC Uster
FC Dietikon
1:1
Blue Stars Zürich
FC Lenzburg
1:0
FC Wohlen II
FC Dulliken
4:0
Pajde Mohlin
FC Iliria
3:0
Subingen
Team Aargau
2:0
FC Olten
Schöftland
2:3
SV Hongg
FC La Tour-Le Paquier
0:4
FC Thierrens
FC Dardania Lausanne
3:0
FC Ticino
FC Colombier
1:3
FC Genolier-Begnins
Portalban / Gletterens
2:0
FC Bulle
Farvagny / Ogoz
1:0
FC Vallorbe-Ballaigues
Stade Payerne
2:2
FC Echichens
Le Locle Sports
2:1
FC Richemond
Kickers Luzern
3:0
FC Ibach
AC Taverne
2:3
Goldau
Perlen-Buchrain
3:2
SC Zofingen
FC Hergiswil
0:1
FC Eschenbach
FC Hochdorf
0:2
Vedeggio Calcio
FC Brunnen
9:1
Ascona
FC Sierre
0:4
FC Meyrin
Bramois
1:4
US Terre Sainte
Collex-Bossy
0:1
FC Ugs
FC Aigle
2:8
Servette II
FC Signal
6:0
FC Conthey
FC Monthey
2:6
CS Chenois
CS Interstar
3:1
FC Perly-Certoux
FC Prishtina Bern
5:1
Bümpliz
FC Bern
2:1
SV Muttenz
FC Konolfingen
5:0
AS Timau Basel
Tavannes / Tramelan
4:3
FC Langenthal
Kutna Hora
1:1
FK Kratonohy
TJ Sokol Libis
2:2
SK POLABAN NYMBURK
SK Kladno
3:4
FC Chomutov
Sokol Hostoun
3:0
SK Steti
Nový Bor
4:3
Banik Sous
SK Sokol Brozany
3:1
Tj Slovan Velvary
FC Viktoria Marianske Lazne
1:1
Motorlet
Tj Jiskra Usti Nad Orlici
3:1
Pardubice II
TJ Spartak Chrastava
2:0
FC Predni Kopanina
Sportovni Sdruzeni Ostra
3:0
Letohrad
SK Uvaly
1:1
Meteor Prague
Cesky Brod
0:0
N. Byskovice
Malše Roudné
1:3
FK Ostrov
SK Klatovy 1898
0:1
SK Aritma Prague
Sarmiento Resistencia
1:1
Mitre
Defensores Belgrano VR
2:1
Union Sunchales
Villa Mitre
1:0
Gimnasia y Esgrima Mendoza
Criciuma SC
3:2
Guarani FC SP
Ceara CE
1:1
Luverdense MT
Parana Clube PR
1:0
Figueirense FC
Goias GO
1:2
ABC RN
Santa Cruz PE
0:0
Internacional RS
Boa Esporte Clube
2:1
Nautico PE
Paysandu PA
0:0
Juventude RS
CRB AL
0:3
Londrina PR
CSA AL
1:1
Confianca SE
Tombense MG
0:0
Bragantino
Mogi Mirim SP
2:0
Tupi MG
Moto Clube MA
1:1
ASA AL
Volta Redonda RJ
0:0
Ypiranga Futebol Clube RS
Xv de Piracicaba
1:0
Brusque SC
Portuguesa RJ
2:1
Gremio Osasco Audax SP
Ceilândia
3:0
Sinop MT
Caldense MG
2:0
Red Bull Brasil
Espirito Santo ES
1:1
Boavista RJ
Ituano FC SP
0:0
PSTC Procopense
Metropolitano SC
1:0
Sao Jose RS
Artsul
2:0
Gonçalense
Tigres Do Brasil RJ
0:1
Clube Atlético da Barra da Tijuca
Friburguense RJ
1:1
São Gonçalo EC RJ
Queimados Futebol Clube
1:2
Barcelona EC
America RJ
2:0
Olaria
Sampaio Corrêa RJ
1:0
Carapebus EC
Goytacaz
2:2
Duque de Caxias RJ
Stechovice
1:1
SK Prevysov
Loko Vltavin
2:1
Olympia Hradec Kralove
Afk Chrudim
3:0
FK Litomericko
SK Benatky Nad Jizerou
2:1
Táborsko II
So de Larmee
0:0
San-Pédro
Séwé Sport
3:2
AS Denguélé d'Odienné
Indenié Abengourou
0:1
Africa Sports
AFAD
2:0
Moossou FC
ASEC Mimosas
1:0
Williamsville
BK Frem
1:1
VSK Århus
HIK Hellerup
2:2
FC Svendborg
Odder IGF
0:1
Middelfart
Naesby BK
2:1
Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FC Sydvest 05
3:1
Jammerbugt FC
Vejgaard BK
2:1
Holbæk B&I
Lyseng
2:1
Vatanspor
Vanløse
0:1
Taastrup
Lystrup IF
5:0
Skjold Sæby
Holstebro
0:3
Aarhus Fremad II
Varde IF Elite
0:0
B 1913
Tarup-Paarup IF
2:3
Oure Fodbold Akademi
FC Sønderborg
2:0
SSV Højfyn
Kolding B
3:2
Ringkobing IF
Esbjerg fB II
7:1
Fredericia FF
Skanderborg
1:4
VSK Aarhus II
Randers SK Freja
4:2
Aalborg BK II
GVI
3:1
Herlufsholm GF
AB Tårnby
2:3
LSF
Avedøre
0:2
Skovshoved
B 1908
5:0
Rishøj BK
Fremad Valby
0:3
Karlslunde
Herlev
2:1
Jægersborg BK
Kastrup BK
1:4
Hillerød
KFUM Roskilde
4:1
Kalundborg GB
Virum-Sorgenfri BK
0:3
Stenløse BK
Gällivare Malmbergets FF
1:1
Täfteå
Lindome GIF
2:2
Assyriska Turab.
Vinberg
2:0
IS Halmia
Torslanda
2:0
Tvaakers IF
BK Forward
2:1
Eskilstuna City
Karlbergs BK
2:1
Skiljebo SK
IFK Hässleholm
1:2
Berga
Lunds BK
4:3
Räppe
IFK Malmo
1:2
Asarum
Lindsdals IF
1:3
Hassleholms IF
Valbo FF
1:1
Anundsjö IF
Höganäs BK
0:2
Varbergs GIF
Dalstorps
0:1
Sävedalen
Vimmerby
1:3
Torns IF
FBK Karlstad
2:0
Skoftebyns IF
FC Trollhattan
0:0
Karlstad BK
Syrianska IF Kerburan
1:3
Karlslunds IF
Värmdö
4:0
Boo
Värmbols
3:1
Örebro Syrianska
IF Sylvia
0:2
Rynninge IK
Kumla
0:0
Huddinge IF
Härnösands FF
1:0
IFK Östersund
Gamla Upsala SK
2:1
Lidingö
Manta FC
2:1
CD America de Quito
Mushuc Runa
0:1
Cds Santa Rita
CD Colon FC
5:0
Aucas
Imbabura Sporting Club
0:0
L.D.U. Loja
Brøndby Women
2:2
Fortuna Hjørring Women
Skovbakken IK Women
3:1
Vejle BK Women
Ballerup-Skovlunde Fodbold Women
0:10
KoldingQ Women
FC Kuressaare
2:2
JK Welco Elekter
Maardu Linnameeskond
1:0
Tallinna FC Flora
Rakvere JK Tarvas
2:1
FCI Tallinn U21
FCI Levadia Tallinn
0:1
Tartu FC Santos
Sollentuna FF
0:0
Vasteraas SK
Carlstad United
1:0
Nykoping BIS
IK Brage
4:2
Assyriska FF
Husqvarna FF
2:1
Utsiktens BK
IK Oddevold
2:1
FK Karlskrona
Oskarshamns AIK
4:0
Ljungskille SK
TB / FCS / Royn III
4:1
AB II
NSÍ III
1:1
B68 II
EB / Streymur II
5:1
07 Vestur II
Skála II
3:0
Víkingur III
KÍ III
3:3
B71 Sandoy
Progresso
0:2
Petro Luanda
Kabuscorp SCP
1:1
Académica do Lobito
Interclube
0:0
Sagrada Esperança
CD Progresso do Sambukila da Lunda Sul
0:0
Bravos Maquis
Recreativo do Libolo
1:1
Santa Rita
Viljandi JK Tulevik II
1:6
Parnu Jalgpalliklubi
Vaprus II
0:4
FC Nomme United
Tallinna JK Legion
6:2
Noorus-96
Võru FC Helios
4:0
Maardu United
K-Järve JK Järve II
0:3
Narva United
MKS Wierna Małogoszcz
Wisła Kraków II
Resovia
1:3
Motor
JKS 1909 Jarosław
4:1
Podhale Nowy Targ
MKS Trzebinia Siersza
2:1
Avia Świdnik
Stal Rzeszow
3:0
KSZO SSA Ostrowiec Sw.
Podlasie Biała Podlaska
1:3
Karpaty Krosno
Rks Garbarnia Krakow
2:0
ZKS Unia Tarnów
Spartakus Daleszyce
5:2
Orlęta Radzyń Podlaski
LKS Cosmos Nowotaniec
2:3
KS Soła Oświęcim
Ślęza Wrocław
0:2
Polkowice
BKS Stal Bielsko-Biała
1:1
Lechia Zielona Góra
HKS Ruch Zdzieszowice
4:0
Górnik Wałbrzych
Śląsk Wrocław II
0:2
Rekord Bielsko-Biała
Piast Żmigród
0:2
SKRA Częstochowa
Lechia Dzierzoniow
0:1
Pawłowice Śląskie
MKS Olimpia Kowary
1:4
Górnik Zabrze II
LKS Unia Turza Śląska
4:4
Stal Brzeg
Miedź Legnica II
0:4
GKS Jastrzebie Zdroj
Avispa Fukuoka
3:1
Nagoya Grampus
Mito Hollyhock
3:1
JEF United
Yokohama
0:1
Montedio Yamagata
Tokyo Verdy
3:3
Ehime FC
Shonan Bellmare
1:0
Kyoto Sanga
Zweigen Kanazawa
3:2
Renofa Yamaguchi
Fagiano Okayama
1:1
FC Gifu
Tokushima Vortis
3:0
Roasso Kumamoto
V-Varen Nagasaki
0:0
Machida Zelvia
Oita Trinita
2:1
Kamatamare Sanuki
Yangpyeong
1:3
Gyeongju Citizen
Hwaseong
0:0
Cheongju
Chuncheon
1:2
Paju Citizen
Jeonju
0:0
Icheon Citizen
Cheongju City
1:1
Yangju Citizen
Gimpo
1:1
Pocheon
VIFK
9:0
Jjk-Villiketut
KajHa
3:1
JS Hercules
Tornion Pallo 47
2:1
KuFu-98
Sudet
0:2
Pkku
FC Lahti Akatemia
2:3
PEPO Lappeenranta
Kultsu
2:1
FC Legirus Inter
FC KTP
2:0
JAPS
FC Jazz
3:2
SalPa
Kapa
3:0
Musa Pori
BK-46
5:2
TPV Tampere
FC Viikingit
1:0
Peimari United
Jakobstads Bollklubb
3:1
Narpes Kraft
FC Wolfurt
2:0
Lauterach
Bizau
1:1
SW Bregenz
Höchst
3:0
Austria Lustenau II
Rot-Weiß Rankweil
1:2
FC Kennelbach
FC Langenegg
4:0
Andelsbuch
Alberschwende
3:2
Admira Dornbirn
Nenzing
4:1
Röthis
Brauerei Egg
4:3
Dornbirner SV
Associação Desportiva de Macuácua
0:3
Textáfrica
1° de Maio de Quelimane
2:0
União Desportiva Do Songo
Ferroviário Nampula
0:0
ENH Vilankulo
Ferroviário Maputo
1:2
Maxaquene
Chingale de Tete
2:0
Universidade Pedagógica de Lichinga
Instituto
1:0
Independiente Rivadavia
Chacarita Juniors
1:0
Boca Unidos
San Martin Tucuman
2:2
Central Cordoba
Douglas Haig
0:0
All Boys
Nueva Chicago
0:1
Flandria
Resistencia
2:2
Fulgencio Yegros
CA 3 de Febrero
2:1
Guaireña
Club Fernando de La Mora
7:2
Olimpia de Ita
Martin Ledesma
0:2
Ovetense FBC
Talleres Remedios
0:1
Defensores de Belgrano
Comunicaciones
1:1
Estudiantes BA
Acassuso
4:1
Tristan Suarez
Colegiales
0:4
Deportivo Riestra
Excursionistas
2:3
San Telmo
Miramar Misiones
0:2
Cerro Largo
Central Espanol FC
2:1
Tacuarembo FC
Canadian
0:4
Villa Teresa
CD Villa Espanola
2:3
CA Rentistas
Torque
3:1
Huracan Del Paso
CS Cerrito
2:2
CA Progreso
Universidad Cesar Vallejo
2:0
Willy Serrato
Los Caimanes
2:1
CD Sport Loreto
Sport Victoria
2:0
Carlos Mannucci
Lednické Rovne
1:2
Nemšová
Beluša
2:3
Galanta
Topoľčany
1:0
Veľký Meder
FK Slavoj Trebisov
2:0
Slovan Giraltovce
AS Mont-Dore
2:1
Baco
Tiga Sport
2:2
Horizon Patho
FC Bélep Mont-Dore
0:6
A S Magenta
AS Lossi
1:4
Wetr
Hienghene Sport
1:2
Association groupes des jeunes du Pacifique
RC Poindimié
2:2
Ne Drehu
IF Brommapojkarna
3:2
GAIS
Varbergs BoIS
4:0
Degerfors IF
IFK Varnamo
1:1
Falkenbergs FF
Aatvidaberg FF
1:1
Osters IF
Syrianska FC
4:2
IK Frej
Municipal Salamanca
3:1
Chimbarongo FC
Provincial Ovalle
1:0
Club Deportivo y Social Gasparín FC
Deportivo Estación Central
0:0
Fernández Vial
Ratchaburi
1:0
Ubon Umt Utd
Suphanburi
2:0
Port
Chonburi
1:0
Samut Prakan City
Buriram United
2:0
Navy Football Club
BG Pathum United
8:0
Super Power Samut Prakan FC
Kasetsart
3:1
Samut Songkhram
Nongbua Pitchaya
2:1
Songkhla United
Rayong
2:2
Army United FC
Trat
0:2
Chainat Hornbill