Fixtures - April 19, 2019
Vitória Setúbal
1:1
Portimonense
Tondela
1:0
Boavista
Nacional
0:1
Sporting CP
Vitoria Guimaraes
0:2
CD das Aves
Olimpik Donetsk U19
0:0
Zorya Luhansk U19
Dynamo Kyiv U19
1:0
Vorskla U19
Lviv U19
3:1
Chornomorets U-19
Arsenal Kyiv U19
3:3
Oleksandria U19
Desna U19
2:6
Metalurh Zaporizhya U19
Karpaty Lviv U19
2:4
Mariupol U19
Zorya Luhansk U19
0:1
Shakhtar U-19
Bristol City
1:1
Reading
Sheffield United
2:0
Nottingham
Millwall
1:1
Brentford
Birmingham City
2:2
Derby County
Bolton Wanderers
0:2
Aston Villa
Leeds United
1:2
Wigan Athletic
Middlesbrough
1:0
Stoke City
Preston North End
4:0
Ipswich Town
Queens Park Rangers
1:2
Blackburn
Swansea City
4:3
Rotherham United
West Brom
3:2
Hull City
Norwich City
2:2
Sheffield Wednesday
Gazélec Ajaccio
0:2
Metz
Auxerre
1:0
Sochaux
Brest
3:1
Orleans
Châteauroux
2:1
Niort
Clermont
0:0
Ajaccio
Le Havre
2:1
Paris
Lorient
0:3
Troyes
Red Star
1:1
Nancy
Valenciennes
5:6
Béziers
Sparta Rotterdam
3:1
Helmond Sport
Volendam
2:3
NEC Nijmegen
RKC Waalwijk
4:4
Dordrecht
FC Eindhoven
2:2
Cambuur
Go Ahead Eagles
2:1
PSV II
Den Bosch
2:2
FC Utrecht
Roda JC Kerkrade
1:1
FC Oss
Almere City FC
2:0
SC Telstar
AZ Alkmaar
2:3
MVV Maastricht
SC Covilha
2:1
FC Porto B
GD Estoril Praia
3:1
UD Oliveirense
CD Cova Piedade
1:1
Leixões
Sporting Farense
1:1
Penafiel
Varzim SC
1:0
Sporting Braga B
Coventry City
2:0
Bradford City
Oxford United
2:1
Charlton Athletic
AFC Wimbledon
1:1
Bristol Rovers
Barnsley
2:1
Shrewsbury Town
Burton Albion
1:2
Portsmouth
Fleetwood Town
1:1
Peterborough
Gillingham
3:1
Plymouth Argyle
Rochdale
1:0
Wycombe Wanderers
Scunthorpe United
0:0
Blackpool
Walsall
1:1
Southend United
Sunderland
2:0
Doncaster Rovers
Exeter City
1:3
Crawley Town
Cambridge Utd.
0:0
Swindon Town
Carlisle United
1:0
Lincoln City
Cheltenham Town
0:0
Oldham Athletic
Colchester United
1:0
Grimsby Town
Crewe Alexandra
2:0
Yeovil Town
Mansfield Town
4:0
Morecambe FC
Newport County
3:1
Bury
Northampton Town
3:1
Macclesfield Town
Notts County
1:2
Milton Keynes Dons
Port Vale
1:4
Stevenage
Tranmere Rovers
0:1
Forest Green Rovers
Blau-Weiss Linz
0:2
Kapfenberger SV
Liefering
5:1
FC Juniors OO
Lafnitz
2:3
Austria Lustenau
Horn
2:0
Amstetten
FAC
2:2
FC Wacker Innsbruck II
Young Violets FK Austria Wien
3:3
Ried
Lok. Kosice
0:0
KFC Komarno
Dukla Banská Bystrica
4:1
FK Slavoj Trebisov
FK Poprad
3:2
FC STK 1914 Samorin
MFK Skalica
2:0
FK Inter Bratislava
N. Byskovice
1:1
Meteor Prague
SK Kladno
2:1
Sportovni Sdruzeni Ostra
SK Aritma Prague
2:0
FK Tachov
TJ Prestice
0:1
Sokol Čížová
FC Slovan Havlickuv Brod
1:4
SK Tatran Zdirec Nad Doubravou
TJ Sokol Libis
4:1
TJ Tatran Rakovnik
FK Admira Prague
2:1
FK Spartak Sobeslav
SK Klatovy 1898
1:1
MFK Dobris
Tj Sokol Lanzhot
4:1
FSC Stara Rise
FC Strani
1:3
Zdar Nad Sazavou
FK Apos Blansko
6:1
Tj Slovan Bzenec
FK Ostrov
0:0
Sokol Hostoun
Brandys Nad Labem
1:2
FK Zbuzany 1953
FC Horky Nad Jizerou
3:1
Cesky Brod
SV Allerheiligen
2:0
Union Gurten
Deutschlandsberger SC
0:2
SC Kalsdorf
TUS Bad Gleichenberg
5:2
FC Lendorf
Sturm Graz II
0:1
FC Gleisdorf 09
SV Seekirchen
0:0
SVG Reichenau
SV Grodig
2:0
Bischofshofen
TSV St. Johann
2:1
FC Kufstein
SC Rheindorf Altach II
5:3
SV Woergl
Mattersburg II
1:0
SKN St. Polten II
Bruck/Leitha
2:3
SC Team Wiener Linien
Grazer AK
5:0
FC Wels
Wiener
2:1
ASK Ebreichsdorf
FC Mauerwerk
2:1
SC Parndorf
Traiskirchen FCM
4:2
SV Schwechat
Concarneau
0:3
Chambly
L'Entente SSG
1:1
Dunkerque
Marignane Gignac FC
2:1
Avranches
Lyon-Duchère
3:2
Pau
Jeanne d'Arc de Drancy
1:0
Tours
US Boulogne
2:1
US Quevillaise-Rouen Metropole
FC Bourg-En-Bresse Peronnas 01
0:2
Rodez Aveyron
Stade Lavallois Mayenne FC
2:1
FC Villefranche-Beaujolais
Loko Vltavin
1:1
FK Kraluv Dvur
SC Radotín
1:0
Tj Slovan Velvary
FK Litomericko
2:0
1. FC Karlovy Vary
FC Viktoria Otrokovice
0:2
FC Hlucin
Tj Valasske Mezirici
0:3
Rymarov
Tj Sokol Zivanice
0:4
FK Dobrovice
MFk Vyskov
0:2
Unex Unicov
SK Spartak Hulin
3:1
SFK Vrchovina
Uhersky Brod
0:1
Fotbal Frydek Mistek
FC Odra Petrkovice
2:2
FC Msa Dolni Benesov
SK Lisen
1:2
FC Velke Mezirici
FK Hodonin
0:1
SK Hanacka Slavia Kromeriz
Stechovice
1:0
SK Sokol Brozany
Tj Jiskra Usti Nad Orlici
3:0
Tj Jiskra Domazlice
Almeboda Linneryd
1:1
IFK Hässleholm
Ullared
1:1
BK Olympic
Räppe
1:2
Berga
Österlen
1:1
Ifo Bromolla IF
Hassleholms IF
0:1
Husqvarna FF
Grebbestads IF
3:1
Uddevalla
Stenungsunds IF
3:0
Åmål
Vänersborgs IF
0:1
Sävedalen
IK Gauthiod
5:1
IFK Tidaholm
Taby FK
5:3
Enkoping SK
Karlbergs BK
5:1
Skiljebo SK
Kungsängen
2:2
Hudiksvalls Forenade FF
Onsala
8:2
Eslov
Kvarnsvedens IK
2:4
IFK Stocksund
Lidköping
3:1
Nordvärmland
AFC Fylde
1:0
Barnet FC
Boreham Wood FC
2:3
Salford City
Bromley FC
0:2
Solihull Moors FC
Dag & Red
2:0
Eastleigh FC
Dover Athletic FC
1:0
Aldershot Town FC
Gateshead FC
1:0
Chesterfield
Hartlepool United
2:1
Halifax Town
Havant & Waterlooville FC
3:3
Ebbsfleet United FC
Leyton Orient
2:0
Harrogate Town FC
Maidenhead United FC
1:1
Barrow AFC
Maidstone United FC
0:2
Braintree Town FC
Wrexham
1:0
Sutton United FC
Ashton United FC
0:3
Chester FC
Blyth Spartans AFC
2:0
Guiseley FC
Brackley Town FC
2:0
Boston United FC
Curzon Ashton FC
0:3
Southport FC
Darlington 1883
1:0
Bradford Park Avenue AFC
Kidderminster Harriers FC
1:2
Leamington FC
York City FC
2:3
Spennymoor Town
Chippenham Town
2:1
Torquay United
Hungerford Town FC
0:0
Bath City FC
St Albans City
2:1
East Thurrock United
Welling United
2:0
Chelmsford City
Woking FC
1:2
Concord Rangers
Maldon & Tiptree
3:1
Great Wakering Rovers
Melksham Town
1:4
Winchester City FC
Aveley FC
6:0
AFC Sudbury
Bedfont Sports
3:2
Ware FC
Ashford United
3:1
VCD Athletic FC
Gainsborough Trinity
0:0
Hednesford Town
Carshalton Athletic
2:0
Burgess Hill Town
Worthing FC
1:1
Tonbridge Angels
Stourbridge FC
3:3
Alvechurch
Carlstad United
3:1
Sollentuna FF
Utsiktens BK
3:2
Lunds BK
Assyriska Turab.
1:1
FC Trollhattan
FC Linkoping City
4:1
BK Forward
Sandvikens IF
5:1
Rynninge IK
Trans II
5:0
Põhja-Tallinna JK Volta II
Tartu Welco II
6:0
K-Järve JK Järve II
Piraaja
2:1
Tallinna FC Flora III
MKS Kaczkan Huragan Morag
1:2
KS Legionovia Legionowo
Gwardia Koszalin
3:2
KKS 1925 Kalisz
Łomża
1:3
MLKS Victoria Sulejówek
Sokol Ostroda
2:1
Lechia T. Mazowiecki
Broń Radom
1:2
Ruch Wysokie Mazowieckie
Athlone Town AFC
0:4
Galway United FC
Bray Wanderers AFC
3:1
Drogheda United FC
Shelbourne FC
2:0
Limerick FC
Wexford
0:2
Cabinteely FC
Leoben
2:1
Liezen
Kematen
3:0
Union Innsbruck
Gnas
1:0
Mettersdorf
Pöllau
1:1
Hitthaller St. Michael
TuS Heiligenkreuz
1:1
Frauental
Bruck an der Mur
2:4
SC Furstenfeld
Zirl
1:1
Natters
ASK Kottingbrunn
4:0
UFC St. Peter in der Au
SCU Ardagger
1:0
Ortmann
Langenrohr
0:2
Stripfing
Scheiblingkirchen
2:2
Krems
Telfs
4:4
Kirchbichl
SV Eltendorf
2:3
Leithaprodersdorf
Bad Sauerbrunn
1:0
SC ESV Parndorf 1919 II
Deutschkreutz
0:1
Kohfidisch
SV Oberwart
2:2
SC Pinkafeld
Zams
1:9
Swarovski Tirol II
Paşcani
2:2
Şomuz Fălticeni
CSM Deva
1:0
Gloria Lunca Teuz Cermei
Dumbravita
3:3
CSM Lugoj
Șoimii Lipova
4:1
Hunedoara
National Sebis
3:0
FC Unirea Alba Iulia
Ghiroda şi Giarmata Vii
6:1
Metalurgistul Cugir
FCSB II
0:2
Progresul Spartac
Voluntari II
2:2
Astra II
FC U Craiova
3:0
Unirea Bascov
Atletic Bradu
0:2
CS U Craiova II
Flacăra Moreni
2:0
Sporting Roşiori
CS Viitorul Domneşti
0:0
Hermannstadt II
Csikszereda
5:0
MSE Târgu Mureş
Arieşul Turda
1:1
ACS Gloria Bistriţa
CS Sanatate Cluj
0:1
Minaur Baia Mare
Avântul Reghin
1:0
Unirea Dej
Unirea Tășnad
6:1
CS Iernut
Gaz Metan Mediaş II
0:2
Comuna Recea
Bohemians Dublin FC
3:0
University College Dublin
Derry City FC
0:1
Shamrock Rovers
Dundalk
3:0
Finn Harps FC
Saint Patrick's Athletic FC
2:1
Sligo Rovers FC
Waterford United FC
2:0
Cork City
Al Ittihad Alexandria
0:0
Misr Lel Makasa
El-Entag El-Harby
1:2
Al Mokawloon
El Gouna
2:0
El Geish
El Dakhleya
0:2
Smouha
Ferrocarril Midland
2:1
Deportivo Laferrere
Leandro Nicéforo Alem
1:0
Dock Sud
Berazategui
0:0
Sportivo Barracas Bolivar
FC Mamer 32
1:1
Atert Bissen
Jeunesse Junglinster
1:0
US Esch
FC Jeunesse Canach
1:1
Union Mertert
Erpeldange
0:5
Swift Hesperange
Blue Boys Muhlenbach
1:1
FC Rodange 91
Un Kaerjeng 97
1:1
Koeppchen
Sandweiler
0:2
FC Wiltz 71
FC Murom
3:0
FC Dnepr Smolensk
FC Luki-Energiya Velikiye Luki
1:0
FC Pskov-747
FC Tekstilshchik Ivanovo
2:0
FC Torpedo Vladimir
Orenburg U21
0:1
Rostov U21
Ufa U21
1:6
Arsenal Tula U21
Lokomotiv Moskva U21
2:0
CSKA U21
Krasnodar U21
1:1
Zenit St. Petersburg U21
Spartak U21
2:1
Yenisey Krasnoyarsk U21
Dinamo Moskva U21
3:1
Krylya Sovetov U21
Vajnory
0:6
Slovan Most
Rohožník
1:0
Bernolákovo
Lokomotíva DNV
1:0
Slovan Ivanka
Rovinka
1:0
Lozorno
Považská Bystrica
3:0
TJ OFC Gabčíkovo
MSK Rimavska Sobota
1:1
ŽP Šport Podbrezová II
FC Malacky
0:2
Rača
UD Cornella
1:0
Ontinyent CF
Sporting Gijon B
0:1
Real Union de Irun
CD Teruel
0:2
CF Villarreal B
CF Badalona
0:0
Ub Conquense
Tishreen
3:1
Al Majd
Al Shorta
1:1
Al Wathba
Jabala
1:1
Al Taliya
Al Sahel
0:1
Al Herafyeen SC Halab
Al Karama
3:0
Hottin
Al Ittihad Aleppo
1:1
Al Wahda Damascus
AS Dragon
1:0
AS Jeunes Tahitiens
Tiare Tahiti
1:2
Central
Taiarapu FC
3:4
Arue
Manu Ura
0:3
AS Tefana
Pirae
0:1
AS Venus
Carabanchel
0:1
CF Getafe B
Silla CF
1:1
Crevillente Deportivo
CF Torre Levante
1:1
Paiporta CF
Villarreal C
1:0
UD Alzira
Sants
1:2
AE Prat
Albacete II
1:1
CD AZUQUECA
Lanzarote
0:1
Güímar
CD El Cotillo
0:0
Las Palmas III
Elche B
2:4
Vilamarxant