Fixtures - August 06, 2006
Volyn Lutsk
2:0
Naftovyk-Ukrnafta
Hoverla Uzhhorod
1:2
Obolon
Energetik Burschtin
0:2
FC Kobra Kharkiv
CSKA Kiev
1:0
Spartak Ivano Frankivsk
FC Borysfen Boryspil
2:3
Krymteplitsya Molodizhne
SFC Desna Chernihiv
2:2
Dynamo Khmelnytskyi
FK Mykolaiv
2:0
Lviv
Dnipro Cherkasy
0:0
Dinamo-2 Kiev
Oleksandria
0:1
Igroservis Simferopol
Gaziantepspor
1:1
Denizlispor
Manisaspor
1:0
Besiktas JK
Bursaspor
0:0
MKE Ankaragucu
Sivasspor
1:2
Gençlerbirliği
Antalyaspor
0:0
Rizespor
Atiker Konyaspor 1922
1:1
Sakaryaspor
Botafogo RJ
1:1
Sao Paulo SP
Santos
2:1
Internacional RS
Parana Clube PR
2:1
Vasco Da Gama RJ
Ponte Preta SP
3:0
Fluminense RJ
Cruzeiro MG
3:3
Santa Cruz PE
Fortaleza CE
0:0
Palmeiras
Zbrojovka Brno
1:0
Zlín
SK Kladno
0:1
FK Jablonec
Baník Most
1:1
1 FK Pribram
SK Sigma Olomouc
0:0
SK Dynamo Ceske Budejovice
Slavia Praha
3:2
FK Teplice
SK Brann
0:1
IK Start
Odds BK
0:1
Stabaek Fotball
Lyn FK
2:0
Molde
Tromsø
2:2
Sandefjord Fotball
Viking FK
1:2
Lillestrom SK
Gimnasia Jujuy
0:1
San Lorenzo
Belgrano
1:0
Rosario Central
Boca Juniors
3:0
Banfield
Lanus
0:2
River Plate
Newell's Old Boys
3:0
Velez Sarsfield
Argentinos Juniors
1:0
Godoy Cruz
Quilmes
0:1
Estudiantes de La Plata
FC Wit Georgia Tbilisi
3:2
Sioni Bolnisi
Borjomi
1:1
FC Lokomotivi Tbilisi
Merani Tbilisi
0:3
FC Zestafoni
FC Rustavi
7:0
Kakheti
FC Chikhura Sachkhere
0:0
FC Torpedo 2008 Kutaisi
FC Dinamo Tbilisi
6:1
FC Dila Gori
Lokomotiv Moskva
0:0
Amkar
Moskva
0:0
Tom Tomsk
Zenit
1:0
FC Shinnik Yaroslavl
Spartak Nalchik
1:1
Krylya Sovetov
KASK FK Geležinis Vilkas
0:0
Atletas Kaunas FC
Kauno Jėgeriai
2:1
Vilkmergë
FK Interas Visagino
3:1
Rodiklis Kaunas
FK Vėtra II
0:0
FK Banga Gargzdai
FK Jonava
2:3
FK Atletas Kaunas
Vmfd Zalgiris B
4:0
Babrungas
FK Šiauliai II
0:2
FC Pakruojis
Dfk Dainava Alytus
2:0
FC Vilnius 2
BK Frem
3:2
Thisted
Kolding FC
4:3
Ølstykke FC
Herfolge BK
2:1
Brabrand IF
SonderjyskE
2:1
FC Fredericia
AB Gladsaxe
2:2
Lyngby
AGF Aarhus
2:3
Naestved BK
ADESG
3:1
Rio Negro AM
Fast Clube AM
3:1
Amapá Macapá
Sao Raimundo RR
0:2
Ananindeua
Operario MT
0:0
Araguaína
SC Ulbra Ji Parana
0:0
Mixto MT
Maranhao MA
4:0
Flamengo PI
River PI
1:0
Imperatriz MA
Baraunas RN
2:1
Botafogo PB
Icasa CE
0:0
Porto PE
Treze PB
0:0
Potiguar RN
Ypiranga PE
3:1
Ferroviario CE
EC Bahia BA
2:0
Confianca SE
Colo Colo BA
1:0
CSA AL
Coruripe AL
0:0
EC Ipitanga da Bahia
Vitoria BA
2:0
Olímpico Pirambú FC
Anapolina GO
5:0
Luziania DF
Coxim AC
0:0
AE Jataiense
Atletico Goianiense
1:1
Chapadão
Ceilândia
1:0
Boa Esporte Clube
America Mineiro MG
1:2
Gremio Barueri SP
Vitoria ES
2:1
America RJ
Americano RJ
2:1
Juventus
Ipatinga MG
0:1
Estrela Do Norte ES
União Barbarense
2:0
Cabofriense RJ
Madureira RJ
1:0
Rio Branco EC
Campo Mourão
1:1
América FC (São Paulo)
Noroeste
1:0
J. Malucelli Futebol PR
Caxias RS
3:0
Rio Branco PR
Joinville SC
1:1
Canoas
Criciuma SC
4:0
Brasil de Pelotas RS
Novo Hamburgo RS
2:1
Marcilio Dias SC
America de Cali
0:2
Deportes Pereira
Boyaca Chico FC
1:0
Atletico Huila
Cucuta Deportivo
1:1
Real Cartagena
Junior
2:2
Atletico Bucaramanga
Independiente Medellin
1:0
Millonarios
Once Caldas
0:2
Deportivo Cali
Deportes Quindio
2:1
Deportivo Pasto
Santa Fe
4:0
Atletico Nacional Medellin
Deportes Tolima
1:0
Envigado
FC Kobenhavn
2:2
Nordvest FC
FC Roskilde
2:1
BK Glostrup Albertslund
Hvidovre IF
4:0
Stenløse BK
Slagelse B&I
4:3
Brøndby IF II
Skive IK
2:1
FC Fyn
Holstebro
0:3
Vendsyssel FF
Differdange FC 03
4:3
FC Progres Niederkorn
Jeunesse Esch
1:1
Racing FC Union Luxembourg
Swift Hesperange
2:0
Un Kaerjeng 97
Union Titus Petange
4:0
FC Mamer 32
FC Victoria Rosport
3:0
F91 Dudelange
FC Wiltz 71
3:2
FC Etzella Ettelbruck
Kiruna FF
1:1
Valsta Syrianska
Vasteraas SK
2:2
Vasalunds IF
Angelholms FF
4:3
Skärhamn
IF Sylvia
0:1
FC Trollhattan
Norrby IF
2:1
Kristianstad FC
Husqvarna FF
2:0
Myresjö / Vetlanda FK
Bodo/Glimt
1:0
Lov-Ham
Bryne FK
0:0
Hodd
Haugesund FK
0:1
Aalesunds FK
Kongsvinger IL
0:1
Sarpsborg
Manglerud Star
3:3
Follo
Stromsgodset IF
5:1
Honefoss BK
Napredok
1:1
FK Renova
FK Pelister Bitola
0:1
Makedonija GjP
Shkendija 79 Tetovo
2:0
Bashkimi
FK Sileks Kratovo
2:1
FK Rabotnicki Skopje
Vardar Skopje
2:1
Pobeda Junior
KF Vellazerimi 77
0:0
FK Bregalnica Stip
Petro Luanda
1:0
ASA
Sagrada Esperança
0:1
Primeiro de Agosto
Académica Petróleo Kwanda Soyo
0:0
Bravos Maquis
1º de Maio
0:0
Interclube
Desportivo Huíla
2:0
Sporting de Cabinda
Kashiwa Reysol
2:1
Montedio Yamagata
Tokyo Verdy
1:4
Ehime FC
Yokohama
3:2
Mito Hollyhock
Vissel Kobe
1:0
Vegalta Sendai
Tokushima Vortis
0:0
Consadole Sapporo
Sagan Tosu
0:1
ThespaKusatsu
FC Kontu
0:0
Kings SC
IF Gnistan
1:3
Warkaus JK
JJK Jyvaskyla
3:0
LPS
Helsingin Ponnistus
2:4
Aanekosken Huima
KaaPo Kaarina
2:0
FC Espoo
Someron Voima
3:0
PIF
Tampereen Kisatoverit
0:1
SalPa
PS Kemi Kings
1:1
Jakobstads Bollklubb
GBK Kokkola
3:1
TP 55 Seinajoki
Terjarv Ungdoms SK
0:2
FC Korsholm
FC Kiisto
5:2
FC Lynx Napapiiri
OLS Oulu
0:0
Narpes Kraft
FK Aktobe Zhas
4:1
Kaisar II
Zhastar Uralsk
0:1
AI Univ.
FC Zhetysu
6:1
Munaily Atyrau
Cesna
4:2
Akzhayik
Zhambyl Taraz
0:0
Zheleznodorozhnik
Ordabasy II
4:2
Koksu
FK Bulat-Amt Temirtau
1:1
FC Kazakhmys
Vostok II
1:1
Energetik-2
Spartak Semey
0:1
Rakhat Astana
Irtysh II
4:0
Tobol II
Batyr Ekibastuz
0:2
Asbest
Santos de Guápiles
1:3
Deportivo Saprissa
San Carlos
2:1
Puntarenas
Municipal Liberia
3:6
Alajuelense
Herediano
0:0
Brujas
Carmelita
2:1
Cartaginés
FC San Marcos
2:0
Walter Ferretti
Real Madriz
0:0
Scorpion
CD Bluefields
1:1
Masatepe
Deportivo Jalapa
4:1
Diablos Rojos del América
Diriangén
1:2
Real Estelí
Cruz Azul Hidalgo
1:0
Tampico Madero
León
4:2
Dorados de Sinaloa
Puebla FC
3:3
Lobos BUAP
Xolos de Tijuana
1:0
Tecos UA de Guadalajara II
TSG Neustrelitz
3:0
BFC Preussen Berlin
FC Schonberg 95
4:2
BFC Dynamo
Torgelower SV Greif
2:0
MSV 1919 Neuruppin
Ismaning
1:2
SpVgg Weiden
Nürnberg II
1:1
1. FC Bad Kötzting
TSV Aindling
0:1
Eintracht Bamberg
SC Fürstenfeldbruck
0:0
Bayern Hof
Carl Zeiss Jena II
1:0
VfB Pößneck
Rot-Weiß Erfurt II
0:1
Chemnitzer FC
Halberstadt
1:2
Sachsen Leipzig
SV Dessau 05
1:2
Hallescher
Meuselwitz
2:1
Auerbach
1. FC Saarbrücken II
0:3
FC Homburg
Turu Dusseldorf
0:1
SV 19 Straelen
Alemannia Aachen II
0:3
RW Oberhausen
Bergisch Gladbach
2:0
Kleve
1. FC Union Solingen
0:7
Wuppertaler SV II
SW Essen
3:0
MSV Duisburg II
Bonner SC
0:1
VfB Speldorf
GFC Düren
2:3
Köln II
VfB Homberg
0:3
Velbert
FC Baranovichi
2:0
FC Smorgon
FC Slavia Mozyr
5:1
FC Rechitsa-2014
Nesvizh
0:2
FC Khimik Svetlogorsk
FC Minsk
4:1
FC Bereza
FC Lida
1:0
Kommunalnik Slonim
FC Polotsk
3:0
Energetik Bgu
FC Granit Mikashevichi
2:1
FC Volna Pinsk
NK Posusje
0:0
FK Zeljeznicar
Hsk Zrinjski Mostar
1:0
FK Radnik Bijeljina
NK Žepče
2:0
FK Leotar Trebinje
FK Sloboda Tuzla
2:1
NK Siroki Brijeg
Chapungu United
1:0
Shabanie Mine FC
Dynamos
2:0
Hwange
Zimbabwe Saints
1:3
Railstars
Masvingo FC
2:0
CAPS United
Levadia Tallinn
3:0
Tulevik
Valga FC Warrior
0:3
Narva JK Trans
FC Flora Tallinn
1:1
FC TVMK Tallinn
Maag
1:1
Jalgpallikool Tammeka
Parnu Linnameeskond
0:0
Lasnamae FC Ajax
UAI Urquiza
1:1
Yupanqui
Deportivo Paraguayo
1:1
Victoriano Arenas
Leandro Nicéforo Alem
2:0
Ferrocarril Midland
Caracas FC
1:0
Monagas SC
Portuguesa FC
2:0
Zamora FC
Mineros de Guayana
2:0
Deportivo Tachira
Trujillanos FC
0:1
Aragua FC
Carabobo FC
0:3
UA Maracaibo
Colo Colo
1:3
Palestino
Deportes La Serena
3:6
CD Cobreloa Calama
Santiago Morning
1:1
Univ. Concepción
Santiago Wanderers
1:1
Universidad Católica
Antofagasta
1:1
Rangers de Talca
Dinamo Voronezh
0:1
Lokomotiv Liski
Yelets
2:0
FK Gubkin
Saturn Yegoryevsk
0:1
Spartak Tambov
Nika Moskva
0:2
FC Metallurg Lipetsk
Lokomotiv K
1:2
FC Spartak-MZhK Ryazan
Serpukhov
1:1
Don Novomoskovsk
FK Ryazan
1:2
Zenit Penza
Lukhovitsy
1:1
FC Mordovia Saransk
Alfonso Ugarte Puno
2:0
D. Curibamba
Atletico Minero
1:2
UTC
Villa del Mar
1:0
Real Academia
Ayacucho FC
1:1
CC Deportivo Municipal
Athletic Club
1:0
W Connection
Morvant Caledonia United
1:0
Tobago United FC
Defence Force
1:2
La Horquetta Rangers