Fixtures - February 23, 2008
Birmingham City
2:2
Arsenal
Fulham
0:1
West Ham
Liverpool
3:2
Middlesbrough
Portsmouth
1:0
Sunderland
Wigan Athletic
2:0
Derby County
Newcastle
1:5
Man United
Leverkusen
1:0
Schalke
Eintracht Frankfurt
1:0
Werder Bremen
Wolfsburg
0:0
Hertha
Stuttgart
3:1
Karlsruher
Dortmund
1:0
Hansa
Arminia
0:2
MSV Duisburg
Caen
1:3
Saint-Etienne
Nice
1:2
Auxerre
Valenciennes
1:2
Le Mans
Nancy
2:1
Lens
Rennes
2:0
Lorient
Lyon
2:0
Metz
PSG
1:1
Monaco
Strasbourg
0:2
Sochaux
Excelsior
0:0
Willem II Tilburg
Vitesse
1:1
Roda JC Kerkrade
Heracles
3:3
Feyenoord Rotterdam
AZ Alkmaar
0:0
Twente
Widzew
4:3
Odra Wodzisław Śląski
Cracovia
1:1
KS Polonia Bytom SA
Dyskobolia Grodzisk SSA
1:0
Legia
Zaglebie Sosnowiec
0:0
Ruch Chorzow
Zaglebie
1:0
GKS Belchatow
Blackpool
5:3
Charlton Athletic
Colchester United
1:2
Bristol City
Coventry City
2:0
Leicester City
Crystal Palace
0:2
Wolverhampton
Norwich City
1:0
Barnsley
Plymouth Argyle
3:1
Burnley
Queens Park Rangers
1:1
Sheffield United
Scunthorpe United
1:1
Southampton
Sheffield Wednesday
1:0
Cardiff City
Stoke City
1:0
Ipswich Town
Watford
0:0
Preston North End
West Brom
1:2
Hull City
Vaslui
3:0
Mioveni
Unirea Urziceni
0:0
Otelul
Rapid Bucharest
1:2
FC Universitatea Cluj
CFR Cluj
4:1
FC Universitatea Craiova
RWDM Brussels
1:1
Mons
Standard Liege
0:0
Gent
Excelsior Mouscron
0:1
Yellow-Red KV Mechelen
Cercle Brugge
0:0
SV Roeselare
Dender
2:0
Westerlo
Royal Charleroi SC
0:0
Beerschot
Córdoba
2:2
Cadiz
Las Palmas
1:0
Celta Vigo
Elche
0:0
Real Sociedad
Albacete Balompie
1:2
Sporting Gijón
CD Castellon
0:0
Sevilla Atletico
Cesena
0:3
UC Albinoleffe
Mantova 1911
1:1
Bari 1908
Brescia
2:0
Bologna
US Avellino 1912
1:1
AC Chievo Verona
Treviso
6:2
Messina
Lecce
3:1
Piacenza
Triestina Calcio
0:1
Pisa
US Grosseto
2:2
Ravenna FC 1913
Modena
0:2
Rimini
Frosinone
4:2
Spezia Calcio
Ascoli
1:0
Vicenza
Bournemouth
2:2
Cheltenham Town
Brighton
1:0
Oldham Athletic
Bristol Rovers
1:1
Tranmere Rovers
Carlisle United
1:0
Doncaster Rovers
Gillingham
1:0
Huddersfield Town
Leeds United
1:1
Crewe Alexandra
Leyton Orient
0:1
Nottingham
Millwall
3:0
Port Vale
Swindon Town
0:3
Walsall
Yeovil Town
0:3
Southend United
Accrington Stanley
0:2
Stockport County
Barnet FC
0:2
Milton Keynes Dons
Bury
1:2
Darlington FC
Chesterfield
1:0
Brentford
Dag & Red
2:0
Morecambe FC
Macclesfield Town
0:3
Peterborough
Mansfield Town
1:3
Chester City
Notts County
1:3
Bradford City
Rochdale
0:1
Wycombe Wanderers
Rotherham United
3:2
Lincoln City
Shrewsbury Town
1:2
Hereford United
Wrexham
0:0
Grimsby Town
Khazar Lenkoran
4:1
FK Masallı
PFK Simurq
3:1
ABN Barda
FK Shuvalan
3:0
Turan Tovuz
FK Neftchi Baku
2:0
FK Genclerbirliyi Sumqayıt
ES FC Malley
1:0
Serrières
FC Ugs
2:0
FC La Tour-Le Paquier
Martigny Sports
1:1
FC Meyrin
FC Saviese
0:3
Etoile Carouge FC
São Raimundo AM
5:1
Sul América EC
Princesa d. Solimoes
1:0
SR Libermorro FC
Rio Negro AM
2:3
Nacional AM
Fast Clube AM
3:0
América AM
Club Wafa Widad
0:0
Chabab Rif Al Hoceima
Tihad Casablanca
0:0
RSS Settat
UTS
5:1
Hilal Association de Nador
FK Kom
0:1
FK Decic Tuzi
FK Rudar Pljevlja
0:0
OFK Grbalj
FK Lovcen
4:1
FK Sutjeska
OFK Titograd
0:1
FK Buducnost
OFK Petrovac
1:1
FK Zeta Golubovci
FK Bokelj Kotor
0:2
FK Mogren Budva
U. d. Popayan
2:4
Leones FC
Real Santander
0:0
Valledupar FC
Bogota FC
3:0
Sucre
Tigres FC
1:1
Fortaleza FC
Patriotas Boyacá
2:1
Academia
Antwerp
0:0
FC Tubize
Waasland-Beveren
0:0
Olympic Charleroi
Lierse
3:1
KV Oostende
KMSK Deinze
0:0
AS Eupen
Ur Namur
0:2
RFC Tournai
Royal Excelsior Virton
2:2
Kortrijk
Verbroedering Geel
2:2
KVK Tienen
Martigues
0:0
Calais
Villemomble Sports
1:0
AC Arles Avignon
Louhans-Cuiseaux
1:1
Cannes
Vannes
3:0
Beauvais
Nimes
1:1
Créteil
Sete 34 FC
1:2
Pau
Clyde
1:2
Dunfermline
Hamilton
3:1
Livingston
Greenock Morton
1:2
St. Johnstone
Partick Thistle
0:0
Queen of The South
Stirling Albion
1:6
Dundee
Exeter City
2:1
Farsley Celtic FC
Halifax Town AFC
0:0
Stafford Rangers
Cambridge Utd.
2:0
Forest Green Rovers
Stevenage
0:0
Grays Athletic
Weymouth FC
0:1
Histon FC
Woking FC
2:3
Northwich Victoria
Kidderminster Harriers FC
1:2
Salisbury City
Basingstoke Town
1:1
Bromley FC
Bishop's Stortford
2:2
Weston Super Mare FC
Bognor Regis Town
1:2
Maidenhead United FC
Braintree Town FC
1:0
Havant & Waterlooville FC
Dorchester Town
0:0
Sutton United FC
Eastbourne Borough
0:1
Cambridge City
Eastleigh FC
3:1
Welling United
Hampton & Richmond
0:2
Fisher Athletic
St Albans City
1:2
Bath City FC
Thurrock FC
2:0
Hayes & Yeading United F.C.
Alfreton Town FC
0:1
AFC Telford United
Barrow AFC
1:1
Blyth Spartans AFC
Gainsborough Trinity
0:1
Harrogate Town FC
Hinckley United
2:3
Southport FC
Hucknall Town
0:3
Stalybridge Celtic
Hyde United FC
3:1
Worcester City
Kettering Town
0:1
Burscough
Workington AFC
0:1
Boston United FC
AFC Hayes
2:3
Bridgwater Town
Andover
3:1
Abingdon United
Didcot Town
5:0
Godalming Town FC
Gosport Borough
2:0
Marlow
Hillingdon Borough
2:0
Bracknell Town
Newport Isle of Wight
1:0
Winchester City FC
Oxford City
1:1
Paulton Rovers
Slough Town FC
2:1
Fleet Town
Taunton Town
1:1
Uxbridge FC
Thatcham Town
2:0
Farnborough
Harrogate Railway
0:3
Chorley FC
Arlesey Town FC
2:1
Ilford
Brentwood Town
1:1
Aveley FC
Bury Town FC
1:1
Maldon & Tiptree
Canvey Island
1:0
Great Wakering Rovers
Northwood FC
0:1
AFC Sudbury
Redbridge
5:0
Edgware Town
Tilbury FC
1:2
Witham Town
Waltham Abbey
0:5
Dartford FC
Walthamstow
2:0
Potters Bar Town FC
Ware FC
3:1
Wingate & Finchley
Wivenhoe Town
2:0
Enfield Town
Bridlington Town
0:4
Skelmersdale United
Lancaster City
1:5
Radcliffe
Woodley Sports
1:2
Wakefield
Curzon Ashton FC
2:1
Garforth Town
Bradford Park Avenue AFC
3:0
Mossley AFC
Bamber Bridge
0:0
FC United of Manchester
Newcastle Blue Star
2:2
Ossett Albion
Rossendale United
2:2
Clitheroe
Ashford Town (Kent)
3:0
Croydon Athletic
Cray Wanderers
1:0
Metropolitan Police
Dover Athletic FC
2:1
Chipstead FC
Dulwich Hamlet
2:3
Whitstable Town
Horsham YMCA
0:2
Tooting & Mitcham United
Kingstonian FC
2:3
Burgess Hill Town
Leatherhead FC
2:1
Chatham Town
Sittingbourne FC
1:0
Walton & Hersham
Walton Casuals
0:0
Corinthian Casuals
Whyteleafe FC
3:1
Eastbourne Town
Worthing FC
3:1
Molesey
Alsager Town
2:1
Stocksbridge Park Steels
Belper Town
2:1
Warrington Town
Cammell Laird
3:1
Shepshed Dynamo
Carlton Town
2:1
Goole
Colwyn Bay
1:4
Grantham Town
Kidsgrove Athletic FC
2:2
Nantwich Town
Sheffield FC
1:1
Retford United
Spalding United
0:2
Brigg Town
Aylesbury Utd
1:0
Rushall Olympic
Berkhamsted FC
1:4
Bishop's Cleeve
Chasetown FC
2:0
Woodford United
Cinderford Town
0:2
Barton Rovers FC
Dunstable Town FC
0:1
Romulus FC
Evesham United
2:0
Bedworth United
Leamington FC
3:0
Malvern Town
Leighton Town
0:0
Willenhall Town
Stourport Swifts
1:1
Chesham Utd
Matlock Town
1:0
Eastwood Town
Staines Town
1:1
AFC Hornchurch
Heybridge Swifts
2:1
AFC Wimbledon
Boreham Wood FC
2:0
Billericay Town
Carshalton Athletic
1:1
East Thurrock United
Harrow Borough
2:1
Folkestone Invicta
Hastings United
2:1
Harlow Town
Chelmsford City
0:0
Horsham FC
Tonbridge Angels
2:1
Maidstone United FC
Hendon FC
1:1
Margate FC
Ramsgate
2:2
Wealdstone FC
Ashton United FC
1:1
Ossett Town
Buxton FC
3:1
Ilkeston Town FC (1945)
Gateshead FC
2:0
Fleetwood Town
Hednesford Town
3:1
Worksop Town
Leek Town
0:1
Frickley Athletic
Marine FC
0:2
Guiseley FC
North Ferriby Utd
1:3
Kendal Town
Stamford
0:2
Prescot Cables
Witton Albion
3:0
Whitby Town
Banbury United
1:1
Merthyr Tydfil
Brackley Town FC
2:1
Cirencester Town
Bromsgrove Rovers
1:0
Clevedon Town
Cheshunt FC
1:3
Bashley FC
Hemel Hempstead
2:0
Bedford Town Football Club
Kings Lynn
1:1
Halesowen Town FC
Rugby Town FC
0:2
Hitchin Town
Swindon Supermarine
0:0
Mangotsfield Utd
Team Bath
2:1
Corby Town
Tiverton Town
1:0
Chippenham Town
Yate Town
1:1
Gloucester City
Ruthin Town
0:3
Buckley Town
Mynydd Isa
2:1
Prestatyn Town
Guilsfield
1:3
Denbigh Town
Glantraeth FC
0:1
Bala Town FC
Flint Town United
1:1
Queens Park
Penrhyncoch
3:1
Gresford Athletic
Lex XI Glyndwr FC
0:1
Llandudno FC
Afan Lido
2:1
Caldicot Town
Bridgend Town
3:3
Croesyceiliog AFC
Bryntirion Athletic
2:1
Dinas Powys FC
Caerleon
1:3
Taffs Well
Aberdare Town
1:0
Goytre United
Maesteg Park AFC
2:2
Cambrian & Clydach
Newport YMCA AFC
2:0
Cwmbran Town
Ton Pentre
2:1
Pontypridd Town
HNK Sibenik
1:0
Osijek
HNK Cibalia-Vinkovci
2:0
NK Medimurje Cakovec
NK Zadar
1:0
NK Slaven
Dinamo Zagreb
1:2
VSNK Varazdin
Hajduk Split
1:1
Rijeka
Inverurie Loco Works
2:0
Buckie Thistle FC
Brora Rangers
2:2
Deveronvale FC
Cove Rangers
3:3
Forres Mechanics FC
Fraserburgh
2:4
Huntly
Nairn County
2:2
Lossiemouth
Rothes FC
2:2
Wick Academy FC
Chirag Kerala
1:4
Dempo
East Bengal
1:1
Sporting Goa
JCT FC
4:0
Salgaocar
Mahindra United
0:0
Mohun Bagan
Churchill Brothers
3:0
Air India
Al Shualah
1:3
Al Talaba
Al Ramadi
1:1
Al Shorta
Addala
0:2
Al Sinaah FC
Al Jaish
0:1
Al Bareed
Naft
0:0
Al Quwa Al Jawiya
Al Zawra'a
0:0
Al Kahraba
Erbil
2:1
Kirkuk
Partizani Tirana
1:0
Dinamo Tirana
Beselidhja Lezhe
2:2
Besa Kavaje
KF Vllaznia
2:0
Skënderbeu Korçë
KS Kastrioti Kruje
0:1
Flamurtari Vlore
Bilisht Sporti
1:0
KS Pogradeci
KS Naftetari
0:1
Bylis Ballsh
FK Tomori
1:0
Turbina Cerrik
Luftetari Gjirokaster
3:0
FK Skrapari
KF Erzeni
0:1
Apolonia Fier
Hapoel Bnei Lod
1:1
Hapoel Raanana FC
Hapoel Ramat Gan
2:1
Hapoel Acre
Hapoel Petah Tikva
2:2
Maccabi Achi Nazareth FC
Brunei DPMM
1:2
Selangor
Sarawak
1:2
Kedah
JDT
1:0
Perlis
Negeri Sembilan
2:3
Pahang
Perak
5:1
PDRM
UPB-MyTeam FC
1:3
Terengganu
Gyori ETO
5:0
Nyiregyhaza Spartacus
Ujpest
3:0
Siofok
Paksi
0:3
Zalaegerszeg
FC Tatabanya
0:2
Vasas
Matav Sopron FC
0:3
Kaposvari Rakoczi FC
Honved
1:1
Rakospalotai EAC
Atletico de Rafaela
1:2
Almirante Brown
Union Santa Fe
3:0
Defensa y Justicia
Belgrano
2:2
Instituto
Platense
0:1
Ben Hur
Almagro
3:2
Independiente Rivadavia
Wollongong Wolves
0:0
Penrith Nepean United FC
Bankstown City Lions
0:3
Manly United
Blacktown City
1:3
Sydney United
Marconi Stallions
1:1
Macarthur Rams
Sutherland Sharks
4:1
APIA Leichhardt Tigers
Jos University Teaching Hospital FC
1:0
Akwa United
Kano Pillars
3:0
Ocean Boys FC Brass
Sunshine Stars
1:0
Gombe United
Kwara United
0:0
Bendel Insurance
Niger Tornadoes
3:0
Sharks FC
SV Germania 90 Schöneiche
2:1
BFC Preussen Berlin
Ludwigsfelder
1:6
Greifswalder FC
VfB Pößneck
0:0
Eilenburg
Auerbach
3:0
Carl Zeiss Jena II
FC Germania Dattenfeld 1910
0:0
Bergisch Gladbach
Köln II
6:0
SV 19 Straelen
Engers
0:4
FC Homburg
FC-Astoria Walldorf
3:1
TSV Schwieberdingen 1906
SV Linx
1:0
SG Sonnenhof Grossaspach
VfR Mannheim
0:2
TSV 1846 Crailsheim
Ulm
2:0
Freiberg
Gmünd
1:0
Waldhof
VfL Kirchheim unter Teck
2:2
FC 08 Villingen
Stuttgarter Kickers II
0:2
Hoffenheim II
SC Freiburg II
0:2
Heidenheim
SV Wilhelmshaven
4:1
Eintracht Braunschweig II
VfL Osnabrück II
2:3
Altona
Golden Arrows
1:0
Moroka Swallows
Thanda Royal Zulu FC
1:2
Platinum Stars FC
Black Leopards
1:2
Free State Stars FC
Kaizer Chiefs
0:1
Supersport United
Brantwood
4:2
Chimney Corner
Psni FC
2:3
Dergview FC
Moyola Park FC
1:6
Ballymoney United
Annagh United FC
1:1
Ballinamallard United FC
Suez Cement
1:0
Alominiom Nag Hammadi
Ghazl El Mahallah
0:1
Al Ahly
Al Masry
1:1
El Geish
Al Mokawloon
2:2
Al Ittihad Alexandria
Zamalek
1:0
Baladiyyat
Bnei Yehuda
1:1
Ironi Kiryat Shmona
Bnei Sakhnin
1:0
Maccabi Petah Tikva
Maccabi Herzliya
1:3
Maccabi Tel Aviv
Ashdod
2:4
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Tel Aviv
2:0
Maccabi Haifa
Aberystwyth Town FC
6:1
Connahʼs Quay
Caersws
2:4
Porthmadog FC
Haverfordwest County
1:1
Caernarfon Town FC
Cefn Druids
3:1
Carmarthen Town AFC
Bangor City
0:0
Port Talbot Town
Welshpool Town
1:0
Rhyl FC
The New Saints FC
7:1
Llangefni Town
Airbus UK Broughton
2:1
Neath
Lisburn Distillery FC
1:0
Armagh City FC
Dungannon Swifts
2:1
Ballymena United
Institute
1:2
Cliftonville
Coleraine
3:3
Crusaders
Newry City FC
0:3
Glentoran
Glenavon
0:3
Limavady United FC
Donegal Celtic FC
1:1
Linfield
Larne
1:2
Portadown
Atlanta
3:3
Defensores de Cambaceres
Tristan Suarez
0:0
Los Andes
Deportivo Espanol
1:3
Central Córdoba
Acassuso
3:1
Defensores de Belgrano
Comunicaciones
1:0
Deportivo Armenio
Sarmiento
1:2
Brown de Adrogue
Talleres Remedios
0:0
Sportivo Italiano
Excursionistas
2:2
El Porvenir
Villa Dalmine
1:0
Canuelas
Justo Jose de Urquiza
2:2
San Martín Burzaco
Argentino Merlo
0:1
Fenix
Lugano
2:0
Deportivo Muñiz
Deportivo Paraguayo
1:1
Ituzaingo
Central Ballester
1:3
Deportivo Riestra
Argentino Quilmes
3:0
Puerto Nuevo
Juventud Unida
0:1
Liniers
Claypole
1:1
CA Atlas
Union Berlin
1:0
Kickers Emden
RWE
0:0
Borussia Dortmund II
Wuppertaler SV
0:4
Rot Weiss Ahlen
Werder Bremen II
2:0
Fortuna Düsseldorf
FC Energie Cottbus II
0:0
RW Oberhausen
Hamburger SV II
3:0
Lubeck
Rot-Weiss Erfurt
5:0
Wolfsburg II
Dynamo Dresden
1:0
Magdeburg
Alloa Athletic
2:0
Raith Rovers
Ayr United
0:3
Brechin City FC
Cowdenbeath FC
0:4
Peterhead
Ross County
3:2
Queen's Park
Forfar Athletic
1:0
East Stirlingshire FC
Montrose
0:2
Stranraer
Dumbarton
2:1
Arbroath
East Fife
2:0
Elgin City
Stenhousemuir
2:2
Albion Rovers FC
Torhout 1992 Km
0:2
Willebroek-Meerhof
Koninklijk Diegem-Sport
1:0
La Louvière
Wezel
2:1
KFC Dessel Sport
KFC Turnhout
2:0
Sprimont-Comblain
K Bocholter VV
0:0
Excelsior Veldwezelt
K Sportclub Tongeren
1:0
Sérésien
KRC Mechelen
1:1
Boussu Dour Borinage
SK Ronse
1:1
KSV Oudenaarde
Deportivo Maldonado
1:0
CD Villa Espanola
Rocha FC
1:1
La Luz
CA Rentistas
3:2
Plaza Colonia
Asociación Atlética Durazno FC
2:0
Sud America
Racing
1:0
CA Atenas de San Carlos
Basáñez
0:0
El Tanque Sisley
Huracán Buceo
0:1
Cerro Largo
Boston River
0:1
CS Cerrito
AA Guarany
4:1
São Domingos
América FC (Sergipe)
1:0
Boca Junior SE
Olímpico Pirambú FC
0:1
São Cristóvão FC
Sergipe SE
0:2
Confianca SE
Real Sociedad B
3:2
Cultural Leonesa
Lucena CF
3:1
CF Algeciras
Atletico Madrid B
2:0
Alcorcon AD
Barakaldo CF
1:2
Athletic Bilbao B
CD Vitoria
1:3
SD Amorebieta
UD SANTA MARTA
2:4
UD Salamanca II
CD Montuïri
1:1
UD Poblense
Calasancio
2:1
AD Fundación Logroñés
UM Escobedo
2:0
Siete Villas
Tolosa CF
0:1
CD Baskonia
Vera
7:0
CD Peña Ciudad de Melilla
CD Elgoibar
0:2
Scd Durango
Cadiz B
1:1
Los Palacios
SD Buelna
0:1
Cultural Guarnizo
AD Trasmiera
1:3
SD Reocín
Barreda
0:1
Atlético Deva
Huarte
0:1
CD Aluvión
Txantrea
0:0
CD Tudelano
CD Iruña
2:3
Union Mutilvera
Lourdes
3:0
CA Artajonés
CD Oberena
0:2
Valle de Egues
Agoncillo
2:0
Yagüe
CD Alquerías
2:1
Olímpico Totana
Beasain
0:0
CD Lagun Onak
Arenas Club de Getxo
1:1
Zalla
Atletico Bembibre
0:0
SD Ponferradina II
CD Ourense II
0:0
Rapido de Bouzas
Montaneros CF
1:0
Cerceda
Arcos CF
1:2
Real Balompedica Linense
CD Íscar
0:0
Burgos CF II
Almazán
2:1
La Granja
CA Pueblonuevo
0:1
CP Sanvicenteño
Santoña CF
2:3
CD Laredo
Velarde CF
0:0
Racing Santander B
Ardoi
1:2
AD San Juan Pamplona
SD San Pedro
0:1
Club Portugalete
Calasparra FC
0:0
Santomera CF
UD Fuengirola Los Boliches
2:1
CD Roquetas
UD Tijarafe
1:1
UD Las Palmas B
SD Eibar II
1:3
SD Zamudio
Xerez CD II
2:3
AD Cartaya
Sporting Mahones
2:0
Pd Santa Eulalia
CD Marino
0:0
Las Zocas
UD Juventud Barrio del Cristo
2:1
CD Alone de Guardamar
CD Teguise
0:0
Orientación Marítima
TOT SC
2:1
Bangkok United
Samut Prakan City
0:0
Super Power Samut Prakan FC
Nakhon Pathom United
1:0
Buriram United
Police Tero
0:1
TTM
Customs United
1:2
Krung Thai Bank FC
Bbcu FC
3:1
Army United FC
Bangkok Bank FC
2:1
Port
Samut Songkhram
1:2
Chonburi
Petit-Waret
2:2
RFC Meux
Eendracht Buggenhout
4:1
Sporting West Harelbeke
Union Royale La Louviere Centre
3:1
Aische
Royale Entente Bertrigeoise
2:2
Soignies Sports
Couvin-Mariembourg
2:1
Jamoigne
KFC Sint Lenaarts
2:0
Leopoldsburg
Thes Sport
0:2
Patro Maasmechelen
RCSJ de Grivegnée
1:3
Heusden-Zolder
Overpelt
1:1
Spouwen-Mopertingen
SK Kermt-Hasselt
2:1
KFC Lille
KSV Temse
5:1
KSC Grimbergen
KRC Gent
5:2
Lyra
Tempo Overijse
0:3
KFC Schoten SK
VG Oostende
5:1
Appelterre-Eichem
Diksmuide
3:1
Ternat