Fixtures - April 17, 2013
Jeonbuk Hyundai Motors
2:0
Daegu
Busan IPark
2:1
Suwon Samsung Bluewings
Daejeon Hana Citizen
0:3
Ulsan Hyundai
Seongnam
2:1
Seoul
União Madeira
0:0
SC Covilha
Naval 1º de Maio
2:1
Maritimo Madeira B
Feirense
0:3
Sporting Lisbon B
Benfica Lisbon B
1:1
Atletico CP
Sporting Braga B
3:1
Arouca
FC Porto B
0:2
SC Freamunde
CD Santa Clara
0:1
Trofense
FC Belshina Bobruisk
0:0
FC Minsk
FC Slavia Mozyr
0:0
FC Dnepr Mogilev
Torpedo Belaz Zhodino
0:3
FC Shakhter Soligorsk
Dinamo Minsk
1:1
Naftan Novopolotsk
FC Brest
1:1
FC Gomel
FC Neman Grodno
2:1
BATE Borisov
Emmenbrücke
1:1
FC Sursee
CS Romontois
1:4
FC Bavois
Concordia Basel
0:2
Courtételle
FC Chippis
0:5
FC Azzuri 90 LS
Sul América EC
2:2
Holanda EC
Fast Clube AM
1:0
Princesa d. Solimoes
São Raimundo AM
1:1
Penarol
Nacional AM
2:1
Iranduba
Rio Negro AM
1:0
Esporte Clube Tarumã
Vitoria BA
5:1
Mixto MT
Associacao Portuguesa de Desportos
1:1
Naviraiense MS
EC Santo Andre
2:0
Veranopolis RS
FC Tubize
0:2
Sportkring Sint-Niklaas
Lommel United
2:0
White Star Bruxelles
Boussu Dour Borinage
1:0
SV Roeselare
Visé
2:3
Sint-Truiden
1.SK Prostejov
4:1
Baník Ostrava II
Unex Unicov
1:0
SK Sigma Olomouc B
Zlín II
0:1
FK Fotbal Trinec
FK Kraluv Dvur
4:0
SK Hlavice
Roudnice
4:1
Ceska Lipa
1. FC Karlovy Vary
1:3
SK Zapy
FC Chomutov
2:1
Tj Jiskra Domazlice
Afk Chrudim
5:1
SK Kladno
Kunice
2:1
FC Kolin
SK Horni Mecholupy
0:2
Loko Vltavin
Sparta Praha II
2:2
SK Prevysov
FC Pisek
0:2
SK Strakonice
Slovácko II
2:0
SK Sulko Zabreh
FC Rm Hamm Benfica
3:2
FC Etzella Ettelbruck
Union 05 Kayl-Tetange
1:0
Differdange FC 03
Un Kaerjeng 97
2:0
Racing FC Union Luxembourg
CS Grevenmacher
0:2
Jeunesse Esch
FC Progres Niederkorn
1:0
Union Titus Petange
FC Jeunesse Canach
1:1
F91 Dudelange
CS Fola Esch
1:0
FC Wiltz 71
Bishop's Cleeve
1:3
Wimborne Town
Clevedon Town
0:0
Poole Town
Sholing FC
5:0
North Leigh FC
Romford
1:0
Needham Market FC
Kettering Town
1:2
Barwell
Buxton FC
0:2
Hednesford Town
Metropolitan Police
3:2
Bognor Regis Town
Whitby Town
4:0
Stafford Rangers
Tofta Itrottarfelag B68
2:0
Víkingur II
HB II
3:0
EB / Streymur II
FC Suduroy
3:4
TB II
Skala IF
2:2
B36 II
KÍ II
6:0
B71 Sandoy
Zaglebie Sosnowiec
2:1
MKS Oława
Motor
0:2
KS Wisla Pulawy
KP Calisia Kalisz
1:2
HKS Ruch Zdzieszowice
MKS Kluczbork
2:0
Górnik Wałbrzych
PKS Olimpia Elblag
3:0
Wigry Suwalki
ZKS Włókniarz Zelów
1:1
Pogoń Grod. Mazowiecki
LKS Orzeł Wierzbica
2:2
Kutno
Ursus Warszawa
1:0
Lechia T. Mazowiecki
KS Warta Sieradz
0:3
GLKS Zawisza Rzgów
LKS Mazur Karczew
2:2
WKS Wieluń
Start Otwock
0:2
LKS Omega Kleszczów
Bocheński KS Bochnia
0:0
AKS Beskid Andrychów
TS Sokol Aleksandrow Lodzki
2:2
GKP Targówek Warszawa
Chemik Police
0:1
MKS Dąb Dębno
Gać Oława
1:2
GKS Prochowiczanka Prochowice
Broń Radom
0:2
KS Legionovia Legionowo
Gamba Osaka
1:0
Matsumoto Yamaga FC
Tokushima Vortis
0:1
Tochigi
Fagiano Okayama
1:1
Kyoto Sanga
ThespaKusatsu
0:1
Avispa Fukuoka
Tokyo Verdy
2:0
Montedio Yamagata
FC Gifu
2:3
Kataller Toyama
Gainare Tottori
0:2
Consadole Sapporo
Roasso Kumamoto
0:1
Ehime FC
Vissel Kobe
2:1
Giravanz Kitakyushu
Mito Hollyhock
2:0
JEF United
Yokohama
1:2
V-Varen Nagasaki
Boys Town
0:1
Waterhouse
Savannah FC
1:0
Sporting Central Academy
Highgate United FC
2:1
Montego Bay United FC
Kyzyl-Zhar
2:3
FK Kaspiy Aktau
FC Okzhetpes
1:0
FC Kaisar Kyzylorda
Ak-Bulak
0:0
FK Bulat-Amt Temirtau
Zhetysu Sunkar
2:0
Bayterek
Ekibastuz
0:0
Maktaaral
Spartak Semey
2:1
Kyran Shymkent
Gefest
2:1
BIIK
FK Astana-1964
1:0
Lashyn
Létavértes SC '97
1:1
Ibrány Városi SE
Komlói Bányász SK
0:3
Szekszardi UFC
Körmendi FC-Boldizsár Trans
3:1
Balatonfüredi
Nagykőrösi Kinizsi Törtel FC
2:4
Üllő SE
Kirkenes IF
1:8
Tromsø
Sprint-Jeløy
0:2
Moss FK
Stavanger IF
0:5
Vard Haugesund
Notodden FK
0:2
Asker
Vaulen Idrettslag
0:4
Viking FK
Pors Grenland
2:1
Arendal FK
Hauerseter SK
0:6
Ham-Kam
Drøbak / Frogn IL
2:3
Follo
Tornado Måløy Fotballklubb
0:4
Sogndal IL
Larsnes / Gursken FK
0:5
Aalesunds FK
Orn-Horten
0:5
Stabaek Fotball
Nesodden
0:3
Kongsvinger IL
Oppsal IF
1:7
Ullensaker/Kisa
Nest-Sotra
4:1
Sotra
Baerum SK
3:1
Oslo City FC
Tromsdalen
1:0
IF Skarp Tromsø
KIL / Hemne
0:1
Ranheim IL
KFUM Oslo
1:0
Fram Larvik
Avaldsnes IL
1:7
Sandnes Ulf
Elnesvågen og Omegn IL
0:5
Molde
Brattvag
1:4
Hodd
Holmen IF
0:3
Honefoss BK
Forde
1:2
Floro
Lyn FK
3:1
Eidsvold
Vadmyra IL
2:3
Aasane Fotball
Hovding
0:14
SK Brann
Kopervik IL
0:5
Bryne FK
FK Tonsberg
1:1
Østsiden
Ottestad
0:4
Strommen IF
Husøy og Foynland Idrettsforening
0:5
Odds BK
Solberg SK
0:10
Mjondalen
Grorud IL
2:2
Gjøvik FF
Øystese IL
3:2
Arna-Bjørnar
Kvik Halden FK
2:0
Askim FK
Buvik IL
0:11
Rosenborg
Sportsforeningen Grei
0:5
Kjelsaas
Brumunddal Fotball
0:2
Elverum
Krakeroy
1:6
Fredrikstad FK
Ullern
2:1
Lorenskog IF
Skedsmo
0:4
Lillestrom SK
Flekkeroy
5:0
Lyngdal Idrettslag
Ålgård
5:5
Egersund IK
Nybergsund IL-Trysil
3:1
Tynset IF
Bossekop UL
1:4
Alta IF
Hallingdal Fotballklubb
0:11
Stromsgodset IF
Sparta Sarpsborg
0:3
Sarpsborg
Brodd
2:5
Haugesund FK
Vidar FK
4:3
Staal Jorpeland
Birkebeineren
1:0
Valdres
Mjolner FK
1:5
Harstad
Floya
1:0
Senja FK
Ba
5:0
Solomon Warriors
Auckland City FC
1:3
AS Dragon
Amicale FC
2:0
Hekari United
Waitakere United
3:1
AS Mont-Dore
Dynamo Dresden II
1:0
Heidenauer SV
BFC Dynamo
1:2
FC Pommern Greifswald
FC 08 Villingen
0:2
VfR Mannheim
Hollenbach
1:2
Karlsruher SC II
SV Spielberg
0:3
SpVgg Neckarelz
SV Memmelsdorf 1923
3:0
Sand
SV Alemannia Haibach
3:0
Wurzburger FV
Neumarkt
1:1
TSV Kleinrinderfeld
Einheit Rudolstadt
2:0
FSV Wacker 03 Gotha
TSV Schwabmunchen
1:1
SpVgg Landshut
FC Affing
1:0
SC Fürstenfeldbruck
BC Aichach
1:1
SV Wacker Burghausen Abteilung Fußball II
Hankofen-Hailing
0:0
SB DJK Rosenheim
Kottern
0:1
TSV Aindling
VfL Pinneberg
1:3
FC Elmshorn 1920
BSC Süd 05
1:0
SV Altlüdersdorf
SC Condor Hamburg 1956
2:0
Niendorfer
SC Hauenstein
0:2
Arminia Ludwigshafen
SV Rossbach
2:1
Pirmasens
Lupo-Martini
4:2
RSV Göttingen 05
FC Viktoria 09 Urberach
0:2
Fernwald
Budissa Bautzen
5:2
FC Erzgebirge Aue II
Preetzer TSV
1:1
Heider
Hönnepel-Niedermörmter
1:0
Jahn Hiesfeld
SAV
3:0
TSV Osterholz-Tenever
SW Essen
3:1
TuS 64 Bösinghoven
SV Uedesheim
1:3
Rhede
TuS Schwachhausen
1:1
SV Türkspor Bremen
Luckenwalde
2:0
RSV Waltersdorf 1909
SG 06 Betzdorf
0:1
SpVgg EGC Wirges
Germania Egestorf/Langreder
0:1
SC Langenhagen
VfB Homberg
1:1
SC Rot-Weiß Oberhausen 1904 II
SV Lurup Hamburg
2:2
TuS Germania Schnelsen
Altglienicke
2:2
Lichtenberg
TuS Erndtebruck 1895
0:2
Gütersloh
TuS Dornberg
0:0
Sprockhövel
SV Westfalia Rhynern
1:4
Erkenschwick
Bückeburg
0:4
Eintracht Braunschweig II
DSC Arminia Bielefeld II
3:0
Schermbeck
Bidvest Wits FC
1:2
Platinum Stars FC
AmaZulu
1:0
Bloemfontein Celtic FC
Chippa United
2:1
Moroka Swallows
Free State Stars FC
1:1
Orlando Pirates
Mamelodi Sundowns
1:1
Pretoria University
Maritzburg United
2:2
Golden Arrows
Deportivo San Francisco
2:0
Cobán Imperial
Achuapa
5:2
Sayaxché
Deportivo Quirigua
2:2
Mixco
Carchá
1:0
Guastatoya
San Pedro
5:0
Puerto San José
Aurora
2:1
La Gomera FC
Deportivo Ayutla
4:0
Nueva Concepción
Alliance Aischdall
1:2
FC Victoria Rosport
Obercorn
4:2
Sandweiler
Erpeldange
1:3
US Rumelange
Swift Hesperange
1:3
FC Una Strassen
US Mondorf-Les-Bains
0:0
FC Mamer 32
Young Boys
1:3
US Hostert
Norden
2:1
FC Mondercange
KSK Retie Branddonk
1:2
Kfco Beerschot Wilrijk
Wuustwezel
2:1
De Kempen
Verbroedering Arendonk
3:3
KFC Zwarte Leeuw
's Gravenwezel
2:1
Excelsior Kaart
Wanze / Bas-Oha
3:2
Vyle-Tharoul
Solières Sport
0:1
ET.Elsautoise
Club Roeselare
1:1
Sassport Boezinge
VG Oostende
1:1
De Ruiter Roeselare
Cointe-Liège
3:3
Warnant
Libramont
0:2
Montleban
Spa
2:0
RSC Beaufays
Malmundaria
3:3
Raeren
Amay
1:3
Stade Disonais
Waremme
3:1
Trooz
FK Teleoptik
2:1
FK Borac Cacak
FK Kolubara Lazarevac
0:2
FK Vozdovac
FK Banat Zrenjanin
0:0
FK Indija
FK Proleter Novi Sad
2:1
FK Mladost Lucani
Radnički Nova Pazova
1:2
Mladenovac
Sloga Kraljevo
2:2
FK Bezanija
FK Napredak Krusevac
3:0
Jedinstvo Putevi
FK Metalac GM
2:0
Novi Sad
NK Triglav Kranj
2:0
ND Gorica
NK Aluminij Kidricevo
2:0
NK Olimpija
NK Domzale
2:0
NK Rudar Velenje
FC Koper
3:1
NK Mura
NK Celje
2:1
Maribor
Hertha BSC II
3:1
Optik Rathenow
TSG Neustrelitz
3:0
FC Energie Cottbus II
1. FC Union Berlin II
3:1
Torgelower SV Greif
Meuselwitz
5:2
Auerbach
Eschborn
0:1
Hessen Kassel
Oldenburg
0:1
Hamburger SV II
Bayern II
1:2
Memmingen
Rain/Lech
1:3
Bayern Hof
Weiche Flensburg
0:0
Cloppenburg
Waldhof
1:0
Hoffenheim II
Buchbach
3:4
FV Illertissen
TuS Koblenz
0:1
Elversberg
Al Riyadh
2:1
Al Orubah
Al Najma
1:0
Sdoos Club
Al Ta'ee
2:1
Al Hazm
Ansar Medina
1:0
Al Baten
Abha
1:1
Al Qadisiyah
Jeddah
3:3
AL Nahdha
Hottain
2:3
Al Khaleej
Al Jeel
3:4
Al Watani
Géants Athois
5:0
Royal Ch. Fleurus
Royale Entente Bertrigeoise
0:3
Patro Maasmechelen
BX Brussels
0:5
RFC Union La Calamine
Dender
3:2
K Bocholter VV
RFC Huy
1:0
KSC Grimbergen
KVK Tienen
2:0
Union Saint-Gilloise
RFC Tournai
1:1
Koninklijk Diegem-Sport
Union Royale La Louviere Centre
0:0
RSC Vervietois
FC Spartak Trnava II
9:0
Nitra II
Dunajská Lužná
1:0
Nové Zámky
FK Slovan Levice
5:0
Topoľčany
Fomat Martin
1:0
FK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana
Smederevo 1924
2:0
Bane Raška
Železničar Lajkovac
0:2
Macva Sabac
FK Pobeda Beloševac
1:4
FK Partizan Bumbarevo Brdo
FK Sloboda Čačak
0:0
FK Mladi Radnik
FK Radnički Stobex Klupci
1:2
Sloga Petrovac
FK Rudar Kostolac
1:0
FK Krušik Valjevo
FK Polet Ljubić
0:0
GFK Jasenica 1911
FK Vujić Voda Valjevo
1:0
Šumadija Aranđelovac
FK Sloga Despotovac
1:1
FK Tabane Trgovački
FK Borac Bivolje
1:3
FK Radnik Surdulica
FK Hajduk Veljko Negotin
3:2
Car Konstantin
FK Žitorađa
1:0
Dubočica
Sinđelić Niš
2:1
Radnički Svilajnac
Moravac Mrštane
0:0
FK Kopaonik Brus
Trstenik PPT
0:1
Radnicki Pirot
FK Dinamo Vranje
6:0
FK Morava Ćuprija
Dunav Stari Banovci
0:0
Cement Beočin
FK Dolina Padina
5:2
FK Tsc Backa Topola
Radnički Sr. Mitrovica
2:0
FK Sloga Temerin
FK Senta
2:1
FK Palić
FK Dinamo 1945 Pancevo
2:0
FK Radnički Šid
Radnički Sombor
2:0
Srem Sremska Mitrovica
FK Mladost Bački Jarak
1:1
Čelarevo
FK Tekstilac Odžaci
2:0
Jedinstvo Stara Pazova
Sisaket FC
Police United
Bangkok United
0:2
Chonburi
Suphanburi
1:1
Police Tero
Chainat Hornbill
1:0
Samut Songkhram
BG Pathum United
3:0
Super Power Samut Prakan FC
Samut Prakan City
1:2
Ratchaburi
Songkhla United
1:0
Chiangrai United
TOT SC
0:4
Army United FC
Muang Thong United
1:2
Buriram United
Nakhon Pathom United
0:0
Phuket
Pluak Daeng Rayong United FC
1:2
Krabi
Trat
3:1
Nakhon Ratchasima
Saraburi FC
0:1
PTT Rayong FC
Bbcu FC
1:1
Rayong
Ayutthaya
1:2
Bangkok
Navy Football Club
4:1
Khonkaen FC
Air Force United FC
0:0
TTM
Thawiwatthana Sriracha FC
2:0
Port
K Londerzeel SK
0:0
Sterrebeek
US Givry
1:0
Mormont
Faymonville
2:1
RRC Hamoir
Leopoldsburg
2:1
KFC Sint Lenaarts
Averbode Okselaar
0:2
Oosterwijk
Bree
1:0
KVV Vosselaar
FC Duffel
1:0
Witgoor Sport
Lutlommel
2:1
Katelijne-Waver
FC Jeun Lorr Arlonaise
1:1
FC Liege
K Esperanza Pelt
0:1
Spouwen-Mopertingen
SK Kermt-Hasselt
3:1
Overpelt
Rudar Labin
1:0
Crikvenica
NK Udarnik Kurilovec
0:0
NK Vrapce
NK Samobor
0:1
Segesta Sisak
Gaj
2:2
Dubrava Zagreb
Trešnjevka
0:1
NK Vrbovec
Bistra
2:1
Trnje
Maksimir Zagreb
2:0
Tekstilac Ravnice
NK Lekenik
1:1
Dugo Selo
Podravina Ludbreg
2:0
Čakovec