Fixtures - June 23, 2013
New Zealand U20
0:3
Uzbekistan U20
Chile U20
2:1
Egypt U20
Uruguay U20
0:1
Croatia U20
England U20
2:2
Iraq U20
DC United
1:0
San Jose Earthquakes
Columbus Crew
1:2
Chicago Fire
FC Dallas
2:2
Sporting Kansas City
Houston Dynamo
0:0
Toronto
Real Salt Lake
2:0
Seattle Sounders
Philadelphia Union
3:0
NY Red Bulls
Tromsø
2:0
Lillestrom SK
Sandnes Ulf
1:3
Sogndal IL
Aalesunds FK
2:1
Viking FK
Honefoss BK
1:1
Odds BK
Haugesund FK
2:1
SK Brann
Tigre
2:3
Quilmes
Colon
1:1
Independiente
Newell's Old Boys
0:1
Argentinos Juniors
River Plate
3:1
San Martin San Juan
Velez Sarsfield
2:1
Atletico de Rafaela
Arsenal de Sarandi
4:0
All Boys
San Lorenzo
2:2
Lanus
Vaslui
Karpaty
Velbert
0:1
Bochum
Unterhaching
0:0
Ingolstadt
K. Groen Rood Katelijne
0:8
Yellow-Red KV Mechelen
K. White Star Oudenburg
0:5
KV Oostende
Spartak Moscow
1:0
Ufa
Sevastopol
4:0
Vaslui
1860 Munich
1:1
Dynamo Kyiv
FC Vestsjaelland
1:3
Union Berlin
Damme
0:3
Cercle Brugge
Shakhter Karagandy
3:2
FK Atyrau
FC Ordabasy
1:0
Tobol Kostanay
FK Vostok Ust-Kamenogorsk
1:0
FC Taraz
FC Irtysh Pavlodar
0:1
FC Zhetysu
FC Aktobe
2:1
Astana
Akzhayik
0:0
FC Kairat Almaty
Dinamo Minsk
2:1
FC Dnepr Mogilev
FC Gomel
0:1
FC Shakhter Soligorsk
Torpedo Belaz Zhodino
0:3
Naftan Novopolotsk
FC Brest
1:1
FC Neman Grodno
Harstad
3:0
Pors Grenland
Drøbak / Frogn IL
2:4
Molde II
Mo IL
1:1
Senja FK
Forde
3:0
Østsiden
Alta IF
1:0
Fram Larvik
Luch Minsk
1:2
Atlant Kobrin
FC Molodechno Dussh4
1:5
FC Orsha
Mosty
4:0
FC Osipovichi
FC Zhlobin
3:0
FC Baranovichi
FC Partizan Minsk
0:2
Energetik Bgu
Lokomotiv Gomel
7:0
Vitebsk II
Thor Akureyri
1:1
Stjarnan Gardabae
IBV Vestmannaeyjar
1:0
Fram Reykjavik
KR Reykjavik
2:1
Vikingur Olafsvik
Cooma Tigers
3:7
Woden Weston
Monaro Panthers
0:2
Tuggeranong United
Canberra
3:4
Belconnen United
Canberra Olympic
2:1
FFA Centre of Excellence
US Koroki
1:1
OC Agaza de Lomé
Maranatha Fiokpo
2:2
Togo-Port
Etoile Filante Lomé
2:1
ASKO
Foadan FC
2:0
Gbikinti
Anges Notsè
0:0
Kotoko FC
AS Douanes de Lomé
0:1
Semassi
Unisport
0:0
Gomido
BK Fremad Amager
4:1
Herlev
Nordvest FC
4:3
FC Helsingoer
Hvidovre IF
2:1
FC Roskilde
Skanderborg
1:2
Kjellerup IF
Otterup
0:0
BK Søllerød-Vedbæk
FC Sydvest 05
4:0
Ringkobing IF
Fässbergs IF
0:3
Råslätts SK
KSF Prespa Birlik
2:0
Oskarshamns AIK
Piteaa IF
1:0
Stromsbergs IF
Carlstad United
8:1
Jonsereds IF
Skelleftea FF
2:1
Härnösands FF
FC Gute
1:1
Arameiska-Syrianska
Tecnico Universitario
1:3
CD Olmedo
Deportivo Azogues
1:2
Aucas
Imbabura Sporting Club
2:1
Mushuc Runa
UT Cotopaxi
1:1
Ferroviarios
CD Espoli
0:0
Deportivo Municipal
New Star
1:2
Douala Athletic Club
Njalla Quan Sport Academy
0:0
Renaissance FC de Ngoumou
Sable de Batié
0:1
Young Sport Academy
Les Astres
4:0
Sportive de Douala
Unisport de Bafang
0:0
Panthère
Fovu Club
0:1
Canon
Tonnerre
0:4
Coton Sport
BK Forward
0:0
IK Sirius FK
Torslanda
1:1
IF Sylvia
Eskilstuna City
2:0
IK Frej
Selånger FK
0:1
Nykoping BIS
Sandvikens IF
2:3
Valsta Syrianska
Trelleborg FF
5:0
FC Trollhattan
Husqvarna FF
1:0
Qviding FIF
Follo
3:4
Ullensaker/Kisa
Mjondalen
2:1
Vard Haugesund
Stabaek Fotball
2:1
Strommen IF
Kristiansund BK
1:0
Ranheim IL
Bryne FK
1:0
Ham-Kam
Elverum
0:1
Fredrikstad FK
Avenida RS
0:1
Sao Paulo RS
Inter Santa Maria
2:2
União RS
SER Panambi
1:2
Clube Esportivo Aimore RS
Grêmio Atlético Farroupilha
0:1
Riograndense SM
SER Santo Ângelo
2:0
Brasil Farroupilha
Guarany FC (Camaquã)
Sport Club Gaucho Passo Fundo RS
Associação Esportiva Social e Recreativa Riopardense
4:1
Brasil de Pelotas RS
Ypiranga Futebol Clube RS
0:1
Gremio Esportivo Gloria RS
King Faisal
2:1
Liberty Professionals
Amidaus Professionals FC
0:1
Asante Kotoko
Ashanti Gold FC
2:0
Real Tamale United
Heart of Lions
2:1
Berekum Chelsea
Aduana Stars
0:1
Legon Cities
Berekum Arsenal FC
2:4
Ebusua Dwarfs
Medeama
0:0
New Edubiase FC
Hearts of Oak
3:0
Tema Youth
Kashima Antlers
0:2
Yokohama F. Marinos
Kawasaki Frontale
2:1
Vegalta Sendai
Sanfrecce Hiroshima
1:2
Kashiwa Reysol
Cerezo Osaka
0:2
Urawa Reds
Fukushima United
2:1
Fujieda MYFC
SC Sagamihara
0:1
Kamatamare Sanuki
Honda Lock
0:0
Yokohama Sports and Culture Club
Blaublitz Akita
2:2
FC Ryukyu
Tochigi Uva
0:3
Honda
Machida Zelvia
0:4
Parceiro Nagano
Kyran Shymkent
1:5
FC Kaisar Kyzylorda
FK Bulat-Amt Temirtau
3:1
BIIK
Spartak Semey
2:2
Gefest
Bayterek
3:0
Lashyn
Ak-Bulak
1:1
Ile-Saulet
Zhetysu Sunkar
2:0
CSKA Almaty
FC Okzhetpes
2:0
Kyzyl-Zhar
Maktaaral
0:2
FK Kaspiy Aktau
Ekibastuz
2:2
FK Astana-1964
LD Maputo
0:0
União Desportiva Do Songo
Ferroviário Maputo
1:1
Costa do Sol
Maxaquene
4:0
Ferroviário Nampula
North Carolina FC
3:2
Minnesota United FC
Atlanta Silverbacks
1:2
FC Tampa Bay Rowdies
San Antonio Scorpions FC
2:1
FC Edmonton
Tacuary
1:1
Resistencia
Paranaense FC
3:1
Sport Colombia
General Caballero
3:1
Martin Ledesma
Deportivo Santani
2:2
Sp. San Lorenzo
Caacupe FBC
1:1
CS 2 de Mayo
Club River Plate Asuncion
2:2
12 de Octubre de Itaugua
Junior Team Futebol
0:0
Francisco Beltrão FC
PSTC Procopense
2:1
Prudentopolis PR
Maringa FC
3:2
FOZ DO IGUACU PR
Cincão EC
0:2
Colorado Atlético Clube
Al Ittihad Alexandria
2:2
Al Mokawloon
El Geish
2:2
El-Entag El-Harby
Ismaily
1:2
Zamalek
Ittihad El-Shorta
3:0
Petrojet FC
Dynamos
3:0
How Mine FC
Hwange
4:1
Harare City
Shabanie Mine FC
1:2
Chicken Inn
Triangle United
1:0
Black Mambas FC
Jose Galvez FBC
3:2
Club Sportivo Cienciano
Universidad Cesar Vallejo
1:1
Sport Huancayo
Cusco
4:2
Ayacucho FC
Universitario de Deportes
1:0
Alianza Lima
Atlético Torino
2:0
Alianza Universidad de Huanuco
Alfonso Ugarte Puno
3:1
Atletico Minero
Walter Ormeño
1:1
Deportivo Coopsol
Sport Ancash
1:1
Sportivo Huracán
Los Caimanes
2:1
Sport Boys
IK Brage
1:2
GIF Sundsvall
Ljungskille SK
1:0
Orgryte Goteborg
Assyriska FF
3:0
Varbergs BoIS
Hammarby IF
1:1
Angelholms FF
Olympia FC Warriors II
5:1
Kingborough Lions United SC II
Prospect Knights FC
2:3
Ulverstone FC
Launceston United SC
0:2
Northern Rangers FC II
Pudahuel Barrancas
1:1
Enfoque
Malleco Unido
CD Santa Cruz
General Velásquez
1:1
Fernández Vial
CD Santa Cruz
2:0
Colchagua
Mar Menor Club de Futbol
0:0
CD Laudio
RC Deportivo Fabril
4:2
El Palo
Celta de Vigo B
0:0
Arenas Club de Getxo
UD Alzira
1:1
Tropezon
Cultural Leonesa
1:1
Universidad Oviedo
Buriram United
6:2
Bangkok United
Songkhla United
4:0
TOT SC
Sisaket FC
Suphanburi
Muang Thong United
3:1
Police Tero
Chiangrai United
0:0
Samut Prakan City
Etoile du Sahel
Gabès
Métlaoui
Marsa
Korba
1:1
Transport
Olympique Béja
4:2
Béni-Khalled
ES Zarzis
2:0
Hammam-Sousse
Ksar Helal
2:0
Gafsa
Stade Tunisien
1:2
Sfaxien
Esperance
2:0
EA Mateur
St. Louis Lions SC
1:0
Real Colorado Foxes
Real Boston Rams
1:2
Portland Phoenix
North Carolina Fusion
4:2
SC United Bantams
Ocala Stampede
7:0
Fort Lauderdale Schulz Academy
Derby City Rovers
1:4
Flint City Bucks
Baltimore Bohemians
4:1
FA Euro New York
Thunder Bay Chill
5:2
Saint Louis FC II
AC Connecticut Soccer
1:1
Seacoast United Phantoms
Western Mass Pioneers
2:1
Vermont Voltage SC
Virginia Beach Piranhas
1:1
West Virginia Alliance FC
Des Moines Menace
1:0
Kansas City Brass
Oklahoma City PDL
0:0
Austin Aztex
El Paso Patriots
0:8
Midland-Odessa
Southern California Seahorses
0:1
LA Laguna
Fresno FC II
3:1
Tucson
Ventura County Fusion
3:2
Orange County SC II
Toronto Lynx SC
3:2
K-W United
IMG Academy Bradenton
3:1
Mississippi Brilla
New Jersey LUSO Parma FC
1:0
Westchester Flames FC
Bermuda Hogges
Long Island Rough Riders