Fixtures - December 20, 2015
Deportivo La Coruna
2:0
Eibar
Real Madrid
10:2
Rayo Vallecano
Real Sociedad
0:2
Villarreal
Granada
0:2
Celta Vigo
Athletic Bilbao
2:0
Levante
Málaga
1:0
Atletico Madrid
Carpi FC
2:3
Juventus
Atalanta
1:3
Napoli
Fiorentina
2:0
AC Chievo Verona
Hellas Verona
1:1
Sassuolo
Roma
2:0
Genoa
Frosinone
2:4
Milan
Sampdoria
2:0
Palermo
Torino
0:1
Udinese
Inter
1:2
Lazio
Excelsior
1:4
Cambuur
Willem II Tilburg
3:2
Roda JC Kerkrade
Heerenveen
0:4
ADO Den Haag
NEC Nijmegen
3:1
Feyenoord Rotterdam
Ajax
2:1
De Graafschap
Benfica
3:1
Rio Ave
Moreirense
2:0
Nacional
Tondela
1:3
Vitória Setúbal
União Madeira
1:0
Sporting CP
Porto
3:1
Academica Coimbra
Sivasspor
0:0
Kayserispor
Galatasaray
3:2
Akhisar Belediyespor
Gençlerbirliği
0:1
Fenerbahce
Basaksehir FK
2:1
Eskişehirspor
PAOK
1:0
Platanias
PAS Giannina
1:1
Xanthi
Panetolikos
2:0
Iraklis Thessaloniki FC
Panthrakikos
1:0
Panathinaikos
Real Valladolid
4:1
Tenerife
Alcorcon AD
1:0
Albacete Balompie
Huesca
1:1
Leganés
UE Llagostera
0:0
CD Mirandes
Real Oviedo
1:0
Almería
Chaves
2:2
Portimonense
Vitoria Guimaraes B
1:0
Sporting Lisbon B
Atletico CP
1:0
Famalicao
CD das Aves
2:0
Sporting Farense
Sporting Braga B
2:0
CD Santa Clara
UD Oliveirense
1:1
SC Covilha
Gil Vicente
1:0
Feirense
Olhanense
0:2
Leixões
Academico de Viseu
2:1
CD Mafra
Varzim SC
2:0
Clube Oriental de Lisboa
Penafiel
1:2
SC Freamunde
Peninsula Power
1:2
North Pine SC
Persikabo
1:3
PS Mitra Kukar
Buriram United
1:0
Boeung Ket
Persija
2:2
Semen Padang
Kayseri Erciyesspor
2:1
Karsiyaka
Denizlispor
4:1
1461 Trabzon
Malatyaspor
0:0
Samsunspor
Adanaspor
3:0
Kardemir Karabukspor
Sanliurfaspor
1:1
Elazığspor
Sivas Belediye Spor
0:1
Manisaspor
Gumushanespor
0:2
Ankara Demirspor
Pazarspor
0:1
Pendikspor
Hatayspor
0:1
Nazilli Bld Spor
Bucaspor
0:2
Korfez SK
Keciorengucu
2:1
Tokatspor
Kartalspor
1:0
Tarsus Idman Yurdu
Aydinspor
1:3
Amed Sportif Faaliyetler
Inegolspor
2:1
Eyupspor
Bayrampasa
0:0
Orduspor
P. Bugsasspor
2:1
Hacettepe
Kirklarelispor
0:0
Konya Anadolu Selcukspor
Umraniyespor
1:2
Bandirmaspor
AS Sariyer
1:0
Kahramanmarasspor AS
Menemen Belediyespor
2:2
Anadolu Bagcilar Spor
Fethiyespor
1:1
İstanbulspor
Apep Pitsilias
1:0
Ethnikos Latsion
Alki Oroklini
1:1
Ethnikos Ashias FC
Kouris Erimi
3:0
Iraklis Yerolakkou
North Village Rams
0:1
Dandy Town Hornets
Pembroke Hamilton Club
2:0
Robin Hood
Boulevard Community Club
6:0
Southampton Rangers
Hamilton Parish
2:0
Devonshire Cougars
AD Oliveirense
1:0
Trofense
AD Fafe
0:0
Felgueiras 1932
Mondinense FC
3:2
Gdu Torcatense
Varzim SC II
1:4
FC Vizela
Sintrense
2:0
Electrico FC
1 Dezembro
1:1
At Malveira
Real Sporte
2:0
Coruchense
Sportivo de Loures
2:1
Casa Pia Atletico
SCU Torreense
2:0
SG Sacavenense
Lusit.vildemoinhos
3:0
Mortagua
Anadia FC
2:1
Gd Gafanha
Bustelo
3:2
Lusitania FC
FC Cesarense
0:3
AD Sanjoanense
CD de Estarreja
5:0
GD de Oliveira de Frades
FC Pampilhosa
0:1
Operario
Oliveira Hospital
1:4
Praiense
AAC Secção de Futebol
0:1
AD Nogueirense
SR Almancilense
0:0
Castrense
Lusitano Vrsa
1:1
Louletano
Moura
1:0
CD Cova Piedade
CD Pinhalnovense
3:0
Juventude Evora
Reguengos Monsaraz
3:1
FC Barreirense
SC Coimbroes
1:1
Sobrado
SC Vila Real
3:1
CD Cinfaes
FC Tirsense
0:2
FC Pedras Rubras
Gondomar SC
1:0
SC Salgueiros
UD Sousense
1:1
Amarante FC
Aguias Moradal
1:1
Alcanenense AC
Sertanense FC
1:2
Vitoria Sernache
União de Leiria
3:1
Crato
Castelo Branco
2:0
Gd Peniche
Caldas SC
0:0
Naval 1º de Maio
Maritimo Madeira B
3:1
AD Limianos
Vilaverdense FC
1:1
CCD Minas Argozelo
SC Mirandela
1:1
SC Vianense
Neves Futebol Clube
0:3
Pedras Salgadas
Sporting Clube Ideal
1:3
SC Sabugal
SC Angrense
0:1
GD Tourizense
AD Camacha
1:1
GD Braganca
AS Tanda
2:1
AS Denguélé d'Odienné
So de Larmee
0:1
Moossou FC
Indenié Abengourou
3:2
CO Korhogo
Séwé Sport
1:1
SC Gagnoa
ASEC Mimosas
0:0
Jeunesse Club d'Abidjan Treichville
USV Hercules
1:4
Tec
VV Sint Bavo
3:0
OJC Rosmalen
Amsterdamsche FC
1:1
HSC 21
SWZ Boso Sneek
0:3
JVC Cuijk
De Treffers
Wke
FC Lienden
4:1
HBS
VV Una
3:0
Papendorp
EVV Echt
0:0
Koninklijke HFC
Velseroorder Sport Vereniging
1:2
De Foresters
VELO
3:2
FC Olympia
FVC
2:1
VV Emmen
SVBO
2:1
VV Nieuw Buinen
Hoogezand
2:7
SC Erica
CVV Germanicus
0:1
VV Heerenveen
HVCH
5:1
VV Goes
AO Neos Acharnaikos
1:0
APS Zakynthos
Agrotikos Asteras FC
0:0
Aoc-Kissamikos
Lamia
2:0
Panserraikos
Panegialios FC
0:0
Anagennisi Karditsas 1904
Larissa
2:0
Trikala
AO Kyanos Astir Varis
2:1
AE Kifisias
AO Triglia Rafinas
0:0
PAO Atromitos Piraeus
AO Glyfadas
2:3
Iraklio FC
Ionikos
4:0
Ermis Zonianon
PAO Kroussonas
1:0
Ethnikos Piraeus
Ilisiakos FC
0:1
OFI Crete FC
Ialysos
4:2
Fostiras FC
AOT Alimos
2:1
Episkopi FC
Kanaris Nenita FC
1:1
Iraklis Psachnon FC
Vizas Megaron
0:1
Doxa Neas Manoladas
Eolikos Mytilinis
2:0
Panarkadikos
Ermionidas
5:2
Levante FC
Sparti
2:1
AO Loutraki
Panargiakos
0:1
AO Chalkis
Ethnikos Serron
1:2
Kozani FC
Aris Thessaloniki FC
5:0
Evros Soufli FC
Ethnikos Alexandroupoli FC
1:1
Apollon Pontou
Kavala
4:0
Doxa Dramas
Eordaikos 2007
2:0
Nestos Chrisoupolis
Iraklis Ampelokipon
2:1
Thyella Filotas
Kampaniakos Chalastras FC
2:0
Langadas FC
Ethnikos Neo Agioneri
0:0
Byzantio FC Kokkinókhoma
Karaiskakis
2:1
Rigas Feraios FC
Achilleas Neokaisareias FC
0:0
Thesprotos
Ethnikos Filippiadas FC
1:0
AO Dotieas Agias
Pydna Kitros FC
2:0
Acheron Kanalaki
Opountios
0:0
Pierikos FC
Oikonomos Tsaritsanis
0:2
Niki Volos
Tyrnavos 2005 FC
1:0
Aiginiakos FC
Pyrasos Nea Anchialos FC
3:0
FC Fokikos
Boys Town
2:1
Uwi FC
Humble Lions
0:1
Portmore United
Reno FC
0:0
Rivoli United
Tivoli Gardens
2:3
Arnett Gardens FC
Oriente Petrolero
1:0
Petrolero Yacuiba
The Strongest
1:1
Real Potosí
Nacional Potosí
0:3
Bolívar
San José
0:2
Wilstermann
Universitario
4:2
Blooming
Sport Boys
3:0
Ciclón
Métlaoui
1:0
Africain
Ben Guerdane
2:0
Hammam-Lif
Stade Gabesien
1:0
Stade Tunisien
Gafsa
0:0
Bizertin
Etoile du Sahel
3:1
Sfaxien
ES Zarzis
0:2
EO Sidi Bouzid
Marsa
2:0
Kasserine
Esperance
2:1
Kairouan
Melita
0:1
Hamrun Spartans
Pieta Hotspurs
1:0
Zebbug Rangers
Saint Georges Cospicua
1:0
Gudja United
Lija Athletic
0:1
Vittoriosa Stars
Team Wellington
3:2
Wellington Phoenix Academy
Southern United
1:3
Canterbury United
Waibop United
0:2
Auckland City FC
Pretoria University
0:2
Supersport United
Mamelodi Sundowns
2:0
Orlando Pirates
Platinum Stars FC
1:1
Maritzburg United
Ghazl El Mahallah
0:1
Al Ittihad Alexandria
Misr Lel Makasa
0:1
El Dakhleya
Petrojet FC
1:0
Ismaily
El Geish
3:2
Zamalek
Salus
0:3
Colón
Platense
7:2
Artigas
Potencia
1:3
Uruguay Montevideo
Alto Perú
3:4
Albion FC
Basáñez
8:0
La Luz
CS Cerrito
3:0
Mar de Fondo
Verbroedering Zwijndrecht
0:4
Ternesse
VC Herentals
0:0
's Gravenwezel
Excelsior Kaart
1:0
KSK Retie Branddonk
Witgoor Sport
1:2
Oppuurs
Houtvenne
3:0
Mariekerke
K. Groen Rood Katelijne
0:0
Berg en Dal
Antonia
1:5
Schriek
KVV Duffel
0:3
De Kempen
Arquet
0:1
Nismes
Aische
2:3
Assesse
Ligny
3:4
Fosses
Rochefort
3:3
Bièvre
Condruzien
2:0
CS Onhaye
Lutlommel
4:1
Beringen
KFC Moedige Duivels Halen
1:3
Heur Tongeren
Weerstand Koersel
1:2
Huvo Jeuk
FC Helson Helchteren
1:1
Eendracht Termien
Zepperen
4:3
Herk
Sporting Nevok Gruitrode
2:3
K. Hand in Hand Hoepertingen
Kruibeke
5:3
Maldegem
KFC Merelbeke
7:0
K. Willen Is Kunnen Eine
Voorde
1:0
Klauwaerts Kemzeke
Elene-Grotenberge
2:3
Drongen
Jong Lede
4:2
Lochristi
Avanti
0:1
FC Lebbeke
KVV Zelzate
1:1
De Jeugd Lovendegem
Champlon
1:1
Mormont
Gouvy
1:4
Libramont
K. Blauwvoet Otegem
2:5
Oostkamp
Wingene
6:2
K.Racing Waregem
Westkapelle
3:1
KSK Vlamertinge
KSC Wielsbeke
1:0
Sassport Boezinge
Oostnieuwkerke
2:1
De Ruiter Roeselare
PAC Buzet
1:1
Péruwelz
Grand-Leez
1:0
Profondeville
CS Wépionnais
2:1
Beauraing
Pesche
2:0
Meux II
Kortemark
4:2
Zwevegem Sport
K Londerzeel SK
1:0
FC Vigor Wuitens Hamme
Sparta Petegem
1:1
Sint-Eloois-Winkel
RFC Union La Calamine
1:3
K Rupel Boom FC
KSC Grimbergen
3:0
RRC Hamoir
Entente Acren Lessines
0:3
KRC Gent
K Olsa Brakel
0:1
Union Royale La Louviere Centre
Eendracht Aalst
3:1
Torhout 1992 Km
KV Woluwe-Zaventem
1:3
Royal Wallonia Walhain CG
Maceratese
0:0
US Arezzo
Padova
1:1
Bassano Virtus
Akragas
1:3
Melfi
US Catanzaro 1929
3:0
Ischia
Prato
2:4
Carrarese Calcio 1908
Lupa Roma FC
1:1
Pisa
AC Lumezzane
2:0
UC Albinoleffe
Spal 2013
2:0
Teramo
Lecce
2:1
Benevento
Pontedera
2:0
Santarcangelo
US Cremonese
0:1
AS Cittadella
Reggina
1:1
Alessandria
Cosenza Calcio
1:0
Ssd Fidelis Andria 2018
Arzachena Costa Smeralda Calcio
1:0
Viterbo Calcio
ASD Astrea
0:2
FC Nuorese Calcio
ASD Cynthia 1920
1:3
Ssd Albalonga Calcio
US Grosseto
2:2
Sef Torres Calcio
Asd Lanusei Calcio
0:1
Socio Culturale Castiadas
Muravera
0:0
Ostia Mare
Olbia
2:1
Budoni Calcio
FC Rieti
1:0
ASD San Cesareo Calcio
Asd Trastevere 1909
2:0
Flaminia
US Agropoli 1921
0:2
AS Aversa Normanna
ASD Città di Gragnano
1:1
APD Leonfortese
SSD Città di Scordia
2:2
Asd Roccella
SSCD Granata 1924
3:1
Cavese 1919
USD Noto Calcio
0:0
Gelbison Vallo D L
US Palmese 1912
0:0
Asd Polisportiva Sarnese
Urbs Sportiva Reggina 1914
0:0
ASD Due Torri
US Vibonese Calcio
1:1
Vigor Lamezia
ASD Olimpia Colligiana Calcio
1:2
Ghivizzano Borgo Mozzano
Gavorrano
1:0
US Massese
Jolly e Montemurlo ASD
2:1
Poggibonsi
Pianese
1:0
Gualdo Casacastalda
FC Ponsacco 1920
1:0
Scandicci
AD Valdinievole Montecatini
3:0
Sansepolcro Calcio
Ssd Viareggio 2014
1:1
Gubbio
Voluntas Calcio Spoleto
1:2
Foligno Calcio
Fano
2:1
Vis Pesaro
SPD Amiternina
3:4
Fermana FC
Giulianova Calcio
3:0
ASD Monticelli
Folgore Veregra ASD
2:0
Castelfidardo Calcio
FC Isernia Calcio
1:1
Campobasso
Jesina Calcio
2:0
Chieti
Olympia Agnonese
1:3
SS Matelica Calcio Asd
Recanatese
2:2
Avezzano Calcio A.S.D
Sambenedettese
3:1
San Nicolò
Alto Vicentino
2:0
ASD Villafranca
Union Clodiense
2:1
Bellaria Igea
Correggese
1:0
ASD Fortis Juventus 1909
Forlì
5:1
Delta Porto Tolle
Legnago Salus
1:1
Polisportiva Virtus Castelfranco
Lentigione
1:1
Imolese Calcio
Mezzolara
2:1
ASD Arzignano Valchiampo
Parma
2:2
Sammaurese
APD Ribelle Calcio
1:1
Ravenna FC 1913
ASD Romagna Centro
0:1
San Marino Calcio
Caronnese
2:0
Chieri
USD Castellazzo
1:1
ASD Pro Settimo & Eureka
Derthona
0:0
SSD Argentina
Lavagnese
1:0
RapalloBogliasco
SCD Ligorna 1922
0:3
AC Gozzano
USD Novese
0:1
Bra
ASD OltrepoVoghera
0:0
Sestri Levante
FC Pinerolo
3:2
Acqui US
AC Abano Terme
0:2
Este
Montebelluna
1:0
USD Dro Alto Garda
FC Calvi Noale
1:1
ASD Comunale Fontanafredda
Campodarsego
2:2
Mestre
ASD Liventina
1:2
Belluno
Unione Fincantieri Monfalcone 1922
1:2
ASD Giorgione Calcio 2000
Venezia
6:1
Triestina Calcio
Virtus Verona
6:0
Sacilese
Gallipoli Calcio
1:4
ASD Torrecuso Calcio
Isola Liri
1:2
Virtus Francavilla
Potenza Calcio
2:1
Asd Calcio Pomigliano
ASD Progreditur Marcianise
1:2
ASD Serpentara Bellegra
USD Alto Tavoliere San Severo
3:1
Bisceglie
SS Taranto 1927
1:2
FC Francavilla 1931
Asd Turris Calcio
1:0
AZ Picerno
Bustese Milano City FC SSD
1:3
AC Ponte San Pietro-Isola
Pol. Ciliverghe Mazzano
1:1
Caravaggio
US Ciserano
0:3
US Inveruno 1945
USD Grumellese
2:2
Folgore Caratese
Monza
0:2
Seregno
Pergolettese
1:1
Calcio Lecco
Piacenza
4:0
Virtus Bergamo Alzano Seriate 1909
Sondrio Calcio
1:3
US Fiorenzuola 1922
Varesina
2:1
ASD MapelloBonate Calcio
AC Nardo
1:1
Fondi
CD Mensajero
1:1
CD Ebro
CF Rayo Majadahonda
1:0
La Roda CF
Real Betis B. B
3:1
UD Almeria B
Jumilla CF
2:1
Real Balompedica Linense
Cartagena
1:1
Melilla UD
CD Llosetense
1:0
CD Atletico Baleares
Valencia CF Mestalla
2:1
CE Sabadell
Espanyol Barcelona B
1:0
CD Alcoyano
CE Lhospitalet
1:1
Atletico Levante UD
Celta de Vigo B
2:2
FC Coruxo
Olot
0:0
Hércules
Racing Santander
3:1
Racing de Ferrol
UD Logrones
1:1
CD Tudelano
Pontevedra CF
2:1
Cultural Leonesa
CD Olimpic de Xativa
1:1
CF Reus Deportiu
UD Cornella
0:2
Lleida Esportiu
Club Deportivo Social y Cultural Tomás Greig
3:2
Deportes Vallenar
Independiente
4:2
Chimbarongo FC
Lautaro de Buin
3:1
CD Atletico Solidario Juventud Salvador
Deportivo Estación Central
1:2
Club Deportivo y Social Gasparín FC
Real San Joaquín
4:2
Deportes Rengo
Velez CF
3:1
River Melilla CF
Deusto
1:1
Real Sociedad III
Illescas
2:2
CD Toledo II
CMD San Juan
0:1
UB Lebrijana
CD Alcala
2:1
Cabecense
Sevilla III
2:0
Gerena
AD Parla
1:1
Rayo Vallecano B
CDE Lugo Fuenlabrada
3:1
AD Union Adarve
Atlético Pinto
0:1
Trival Valderas A.
CD Colonia Moscardó
0:1
AD Alcorcon B
CD Montuïri
3:4
SD Formentera
Penya Ciutadella Esportiva
1:1
UD Rotlet Molinar
UD San Pedro
3:0
Guadix CF
Atletico Malagueno
3:0
CD Ronda
Atarfe Industrial
1:1
Rincón
AD Almudevar
2:3
Real Zaragoza Deportivo Aragon
AD Caravaca Vera Cruz
1:5
Estrella Grana El Palmar CF
La Unión CF
2:1
Pinatar CF
CD Varea
4:0
ACD San Marcial
Cordoba CF B
2:0
Los Barrios
Lucena CF
1:1
Coria CF
CD Utrera
4:1
Castilleja
Llanes
0:0
Urraca CF
Praviano
1:3
Club Atlético de Lugones SD
Pozuelo Alarcón
2:0
Collado Villalba
Aravaca CF
1:3
CD Mostoles
Sadcf Internacional de Madrid Dsl
0:1
Atletico Madrid B
Paterna
1:2
CD Castellon
Rubí
0:2
CD Masnou
Ceares
2:2
Marino Luanco
CD Tenerife B
1:1
CD Unión Sur Yaiza
Vera
2:4
UD Las Palmas B
UD Villa Santa Brigida
1:0
UD Telde
La Cuadra
0:2
Santa Úrsula
Real Sporting San José
3:0
UD Cruz Santa
Lanzarote
1:1
Las Zocas
Cayón
1:2
Gama
Selaya
0:0
Atlético Albericia
Andorra CF
3:1
Binéfar
Belchite 97
0:4
SD Ejea
CD Becerril
0:0
Ciudad Rodrigo CF
CF Villa de Alagón
2:1
AD Sabinanigo
Anguiano
1:1
SD Oyonesa
Real Aviles
1:0
CD Roces
Colunga
3:1
Condal Club
Sóller
1:2
Platges de Calvia
Sociedad Deportiva Cultural Galicia de Mugardos
1:1
CD BARCO
SD Órdenes
2:1
Bergantinos CF
Verín CF
1:1
RC Deportivo Fabril
Utebo
1:0
Sarinena
CA Monzon
2:2
Cuarte
Pradejón
0:2
SD Logrones
RC Catarroja
1:3
Elche B
EF Alhama
2:0
EDMF Churra
Rayo Cantabria
2:2
Siete Villas
UD Aretxabaleta
0:2
Santutxu
Silva SD
3:2
UD Barbadás-Bentraces
CD Boiro
1:0
Racing Club Villalbes
Atlético Escalerillas
2:1
Illueca CF
UD Fraga
1:1
Borja
Sociedad Deportivo Tarazona
3:0
Cariñena
Muleno CF
0:0
Ciudad de Murcia
Arnedo
2:2
Alfaro CD
La Calzada
0:0
Villegas
Calasancio
0:4
Naxara CD
CD Artistico Navalcarnero
1:3
RSD Alcala
San Fernando Henares
1:1
Alcobendas Sport
Caudal Deportivo
3:0
Astur CF
Tropezon
4:0
Naval
Revilla
1:1
UM Escobedo
CD Colindres
0:2
Racing Santander B
CD Cristo Atletico
0:0
Zamora CF
Rapido de Bouzas
0:1
Choco
Arosa SC
3:0
CF Noia
Ribadeo FC
1:1
Alondras CF
Club Haro Deportivo
5:0
River Ebro
Tedeón
2:1
Alberite
Valle de Egues
1:2
Burladés
CF Peralada
1:2
Júpiter
CE Sabadell FC II
0:0
CF Gava
Villarrubia CF
2:0
Sporting La Gineta CF
Vimenor
1:3
Castro
Los Villares CF
1:0
CD Comarca del Mármol
El Palo
3:1
CD El Ejido 2012
Gimnastica Segoviana
4:2
Mirandés II
Arcos CF
1:1
CD Guadalcacín
Cerdanyola del Vallès
3:0
FC Asco
K FC SP St-Gillis Waas
1:4
Eendracht Zele
R Leopold Uccle FC
2:2
Betekom
Wetteren-Kwatrecht
0:1
Sporting West Harelbeke
BS Regueb
2:1
ES Elejmi
Kalaâ Sport
5:3
ES Bouficha
Korba
2:3
En-Nadi Ahli Bouhjar
M'saken
4:3
AS Mohamdia
Jendouba Sport
1:0
Vague Sportive Menzel Abderrahmane
FS Ksar Gafsa
2:0
Menzel Bourguiba
BS Banani
0:2
Chebba
Olympique Béja
2:0
Djerba
Oued Ellil
2:0
US Metouia
Hammamet
5:1
Béni-Khalled
ASK Barnousa
1:2
US Seliana
US Ksour Sef
0:0
LPS Tozeur