Fixtures - November 12, 2000
Real Oviedo
1:0
Real Sociedad
Real Valladolid
2:1
Alaves
Valencia
2:2
Rayo Vallecano
Málaga
0:0
Espanyol
Athletic Bilbao
2:1
Celta Vigo
Racing Santander
0:0
Osasuna
Real Madrid
5:1
Las Palmas
Mallorca
2:1
Numancia
Barcelona
1:2
Villarreal
Roma
2:1
Urbs Sportiva Reggina 1914
Parma
2:0
Udinese
Inter
0:1
Lecce
Bologna
1:1
Fiorentina
Perugia
1:1
Napoli
Vicenza
2:2
Hellas Verona
Bari 1908
1:3
Milan
Twente
4:0
NAC Breda
Roda JC Kerkrade
3:1
Heerenveen
Vitesse
2:2
Groningen
Sparta Rotterdam
0:2
NEC Nijmegen
Ajax
4:1
De Graafschap
AZ Alkmaar
2:1
Utrecht
PSV
1:0
Feyenoord Rotterdam
Braga
2:0
CD das Aves
União de Leiria
2:0
Alverca Futebol
Beira-Mar
1:0
Gil Vicente
Paços de Ferreira
0:1
Campomaiorense
Benfica
2:1
Sporting Farense
Panathinaikos
0:0
Olympiakos
AEK
2:1
Panachaiki 2005
Ionikos
4:1
Kalamata FC
Aris Thessaloniki FC
0:2
Iraklis Thessaloniki FC
Paniliakos
1:1
PAOK
Ethnikos Asteras FC
2:1
PAS Giannina
Standard Liege
1:1
Anderlecht
Eendracht Aalst
4:1
Sint-Truiden
La Louvière
2:2
Antwerp
Club Brugge
6:0
Beveren
Excelsior Mouscron
2:0
Genk
Internacional RS
3:0
Flamengo
Vasco Da Gama RJ
1:2
Botafogo RJ
EC Bahia BA
1:2
Palmeiras
Gama DF
1:2
Guarani FC SP
Sao Paulo SP
0:0
Corinthians
Cruzeiro MG
2:2
Ponte Preta SP
Synot
1:1
FK Jablonec
FK Chmel Blsany
2:1
Slavia Praha
Viktoria Plzeň
0:0
FK Viktoria Zizkov
FK Drnovice
2:0
SK Dynamo Ceske Budejovice
Bohemians Prague 1905
2:0
Zbrojovka Brno
Tenerife
3:0
Córdoba
Eibar
0:1
CD Badajoz
Real Murcia
1:1
Racing de Ferrol
UD Salamanca
1:0
Betis
Sevilla
4:0
SD Compostela
Lleida
5:2
Real Jaen
Leganés
1:1
Recreativo Huelva
Albacete Balompie
1:1
Levante
Sporting Gijón
3:1
Getafe
Chievo
4:2
Torino
Siena
5:1
Ravenna FC 1913
Ternana Calcio
3:2
AC Pistoiese
Treviso
0:2
Sampdoria
Genoa
3:1
Monza
Crotone
1:0
Ancona
Pescara
0:0
Piacenza
AS Cittadella
2:2
Empoli
Alemannia Aachen
3:1
RW Oberhausen
Rot Weiss Ahlen
2:0
Saarbrucken
Stuttgarter Kickers
1:1
Mönchengladbach
SSV Reutlingen
2:2
Greuther Furth
Vitória Setúbal
4:2
FC Marco
Penafiel
3:1
Uniao Lamas
FC Maia
0:2
Varzim SC
Naval 1º de Maio
5:1
SC Freamunde
Chaves
4:0
Imortal Albufeira
CD Santa Clara
2:0
AD Ovarense
SC Espinho
1:1
Academica Coimbra
Nacional
2:0
FC Felgueiras 1932
Rio Ave
3:1
Leca FC
FC Alaniya Vladikavkaz
1:2
Spartak Moscow
Torpedo Moskva
2:1
FC Anzhi Makhachkala
Zenit
3:1
FK Rotor Volgograd
FC Elista
0:1
Krylya Sovetov
Saturn Ramenskoye
1:0
Dinamo Moskva
FC Chernomorets Novorossiysk
2:0
Lokomotiv NN
Rostov
1:1
FC Fakel Voronezh
CSKA Moskva
4:3
Lokomotiv Moskva
Kayseri Erciyesspor
3:2
Hatayspor
Hacettepe
0:3
Diyarbakırspor
Van Spor Kulübü
1:1
MKE Kirikkalespor
Elazığspor
1:1
Malatyaspor
Cizre Spor Kulübü
5:1
Ağrispor
Sanliurfaspor
2:0
Batman Petrolspor
Mobellaspor
0:0
Gaziosmanpasa
Osmanlıspor
0:0
Kayserispor
Gazisehir Gaziantep FK
0:0
Kartalspor
Amasyaspor
0:0
Akçaabat Sebatspor
Duzcespor
0:1
Turk Telekomspor
Sivasspor
1:1
Darica Genclerbirligi
C. Sekerspor
4:2
Gumushanespor
Boluspor
2:0
Artvin Hopaspor
Eskişehirspor
2:0
Yeni Salihli Spor Kulübü
Anadolu Bagcilar Spor
0:0
Gungoren Bld Spor
Kirklarelispor
3:1
Çorlu Spor Kulübü 1947
AS Sariyer
3:3
Mersin İdmanyurdu
Sakaryaspor
2:1
Bakırköyspor
Basaksehir FK
2:1
Atiker Konyaspor 1922
Izmirspor
1:2
Karsiyaka
Nazilli Bld Spor
3:1
Aydınspor
Göztepe
0:0
Altay Izmir
Bucaspor
0:1
Isparta Spor Kulübü
KVK Tienen
0:2
Cercle Brugge
KFC Turnhout
6:6
FC Liege
RWD Molenbeek
1:1
Lommel
Denderleeuw
2:1
KSV Ingelmunster
Pobeda Junior
1:1
Cementarnica 55 Skopje
Sloga Jugomagnat
1:0
Makedonija GjP
Vardar Skopje
3:1
FK Sileks Kratovo
FK Pelister Bitola
0:0
FK Rabotnicki Skopje
Shkendija 79 Tetovo
3:0
FK Borec
GFK Osogovo Kocani
0:0
FK Belasica Strumica
Sasa
6:0
GFK Tikvesh 1930
Lykoi
0:2
Veria
Kilkisiakos
2:4
Kozani FC
Ialysos
0:1
Aharnaikos
Lamia
0:0
Atromitos/H.
AE Ambelokipoi
0:1
Patraikos
Shamrock Rovers
2:1
Kilkenny City AFC
Cork City
1:0
Finn Harps FC
University College Dublin
1:1
Saint Patrick's Athletic FC
CD Cobreloa Calama
2:1
Colo Colo
Univ. Concepción
0:0
Santiago Wanderers
Universidad Chile
0:0
Universidad Católica
Unión Española
2:0
Coquimbo Unido
Everton de Vina Del Mar
2:2
Santiago Morning
Puerto Montt
2:0
Audax Italiano
Palestino
5:1
Provincial Osorno
O`Higgins
3:2
Huachipato