Fixtures - January 23, 2011
Valencia
4:3
Málaga
Sporting Gijón
1:0
Atletico Madrid
Real Zaragoza
1:0
Deportivo La Coruna
Getafe
1:3
Espanyol
Almería
3:2
Osasuna
Real Madrid
1:0
Mallorca
Villarreal
2:1
Real Sociedad
Udinese
3:1
Inter
AC Chievo Verona
0:0
Genoa
Sampdoria
0:0
Juventus
Bologna
3:1
Lazio
Fiorentina
1:1
Lecce
Bari 1908
0:2
Napoli
Milan
2:0
Cesena
Kavala
3:0
Iraklis Thessaloniki FC
Panserraikos
0:1
Atromitos/H.
Ergotelis
0:0
Aris Thessaloniki FC
Asteras Tripolis
0:1
Olympiakos
Panionios
1:1
Panathinaikos
Cruz Azul
3:3
Pumas UNAM
Queretaro FC
0:3
Morelia
Monterrey
1:0
Atlante FC
Santos Laguna
1:1
Pachuca
Guadalajara
1:1
San Luis
Toluca
2:0
Chiapas
Puebla FC
2:0
Estudiantes Tecos
Boca Juniors
2:0
River Plate
St. Gallen
2:1
LASK
Rapid Wien
1:0
Spartak Moscow
Arka
2:3
Sion
Örebro
0:2
RB Leipzig
Orduspor
1:0
Kayseri Erciyesspor
Gungoren Bld Spor
1:1
Denizlispor
Akhisar Belediyespor
1:2
Samsunspor
Boluspor
3:0
Giresunspor
Rizespor
1:0
Diyarbakırspor
Eyupspor
2:0
Konya Anadolu Selcukspor
Tarsus Idman Yurdu
2:2
Kocaelispor
Turk Telekomspor
1:1
Tokatspor
Çanakkale Dardanelspor
1:3
Elazığspor
Adana Demirspor
2:2
Balıkesirspor
Golbasispor AS
1:2
Pendikspor
Akhisar Belediyespor
0:1
Fethiyespor
Ofspor
2:1
1461 Trabzon
Sanliurfaspor
1:3
Sakaryaspor
Malatyaspor
2:1
Iskenderun Demir Celikspor
Turgutluspor
1:1
C. Sekerspor
Gaziosmanpasa
0:0
Kastamonuspor
Pazarspor
2:2
MKE Kirikkalespor
Kepez Belediyespor
2:3
Sancaktepe Belediye
Karsspor
1:0
Siirtspor
Beylerbeyi AS
1:1
Kirikhanspor
Yalovaspor
0:0
Keciorengucu
Denizli Belediyespor
0:0
Golcukspor
Torbalispor
1:1
Zeytinburnuspor
Amed Sportif Faaliyetler
1:1
Araklıspor
Anadolu Bagcilar Spor
1:0
İskenderun Spor Kulübü 1967
Sivas Belediye Spor
2:0
Darica Genclerbirligi
Trabzon Akcaabat
2:1
Yozgatspor
Erzurumspor
0:3
Kahramanmarasspor AS
Batman Petrolspor
2:2
Keçiören Sportif
Kirklarelispor
5:1
Isparta Spor Kulübü
Yesil Bursa AS
1:1
Orhangazi Belediyespor
Afyonkarahisarspor
2:1
Beykozspor 1908
Altinordu FK
1:1
Gumushanespor
Hoppers
4:0
Goldsmitty Celtic FC
Empire
4:0
Bassa SC All Saints
Parham
0:0
Villa Lions
All Saints United
1:2
Old Road
Rivadavia Lincoln
0:0
Huracán Tres Arroyos
Guillermo Brown
1:1
Douglas Haig
Juventud Antoniana
0:1
Gimnasia y Esgrima Concepcion
Devonshire Colts
0:2
Somerset Eagles
Southampton Rangers
0:3
North Village Rams
St. George's Colts
4:0
Saint David's Warriors FC
Dandy Town Hornets
2:2
Boulevard Community Club
Sale
0:1
Raja Al Hoceima
US Témara
1:1
Chabab Houara
Union Mohammédia
0:0
Hilal Association de Nador
Mouloudia Oujda
1:2
Chabab Mohammedia
Union Aït Melloul
0:0
Stade Marocain
EC Bahia BA
2:0
Feirense BA
Vitoria Da Conquista BA
3:0
EC Ipitanga da Bahia
Colo Colo BA
1:1
Fluminense de Feira BA
Bahia de Feira BA
2:0
Camaçari
Alagoinhas AC BA
6:2
Serrano BA
Juazeiro BA
1:3
Vitoria BA
Resende RJ
1:1
Americano RJ
Nova Iguacu RJ
3:2
Vasco Da Gama RJ
Duque de Caxias RJ
4:1
Macae Esporte RJ
Madureira RJ
0:1
Bangu RJ
Ceara CE
1:0
Quixada CE
Guarani de Juazeiro CE
2:1
Icasa CE
Horizonte CE
3:2
Crato
Esporte Limoeiro
2:2
Fortaleza CE
Guarany CE
4:0
Itapipoca CE
Novo Hamburgo RS
2:2
EC Pelotas RS
Canoas
0:1
Gremio FB Porto Alegrense
Ypiranga Futebol Clube RS
2:1
Porto Alegre FC
Vila Nova GO
0:0
Goias GO
Anapolina GO
0:0
Santa Helena EC
Crac GO
0:0
Aparecidense GO
Morrinhos FC
0:1
Atletico Goianiense
Trindade GO
4:0
Goianesia GO
Parana Clube PR
1:1
Coritiba PR
Cianorte PR
1:0
J. Malucelli Futebol PR
Cascavel Cr PR
2:2
Rio Branco PR
Operario PR
0:1
Arapongas
AC Paranavaí
3:1
Roma Esporte de Apucarana
Sao Paulo SP
0:1
Ponte Preta SP
Mogi Mirim SP
0:1
Mirassol FC
Atletico Linense SP
1:3
Associacao Portuguesa de Desportos
Corinthians
1:1
Noroeste
Gremio Barueri SP
2:4
Santos
Paulista
1:1
Sao Bernardo FC
KFC Turnhout
3:1
KSK Heist
SV Roeselare
1:1
Dender
RFC Tournai
2:3
Lommel United
Waasland-Beveren
1:1
Antwerp
FC Tubize
3:2
RWDM Brussels
Oud-Heverlee
4:1
KV Oostende
Visé
0:0
RFC Wetteren
K Rupel Boom FC
1:1
Boussu Dour Borinage
Mons
2:2
KVK Tienen
UE Extremenya
1:2
Casa Estrella de Benfica
Atletic Club Escaldes
1:6
Inter Club de Escaldes
UE Engordany
1:6
Encamp FC
FC Rangers
3:1
Club Esportiu Principat
VV Sint Bavo
2:1
Argon Mijdrecht
HVV Hollandia Hoorn
0:0
FC Hilversum
De Treffers
0:3
EVV Echt
VV Gemert
0:1
Achilles '29
Amsterdamsche FC
3:1
Quick '20
VV Baronie Breda
1:2
Haaglandia
FC Lienden
1:1
FC Oss
SV Epe
1:1
Ugchelse Voetbal Vereniging Albatross
PH Almelo
1:1
SC Enschede
LONGA '30
5:1
Voetbalvereniging Germania
AWC
3:0
Achilles '12
Voorwaarts T
2:0
Jonge Kracht
WSV
1:0
SDOUC
VV Nieuw Buinen
4:1
Appingedam
Dalen
1:3
SVBO
SC Joure
1:2
DIO Groningen
Achilles 1894 Assen
4:3
SV HODO
Bergum
2:4
LAC Frisia 1883
SC Erica
1:1
Gronitas
Neptunus-Schiebroek
1:0
VUC
GDA
3:1
SCO '63
WRW
4:5
Boshuizen
Quick
1:2
Excelsior '20 Schiedam
RKAVV
3:3
Blauw Wit Amsterdam FC
TOGB
2:2
vv Wilhelmus
SJC Noordwijk
2:1
HVV Den Haag
Recht Op Doel Af '46 Zondag
3:0
SV NVC
Stormvogels
4:3
DWV
De Kennemers
1:0
Haarlemsche FC Eendracht Doet Overwinnen
Pancratius
0:1
Vpv Purmersteijn
VVIJ
1:0
Koninklijke HFC
VV De Meern
3:1
DEM
Almere City II
1:1
Sportvereniging Steeds-voor-Waarts '27
Best Vooruit
0:2
Vlissingen
Brabantia
1:0
WSC
RKSV Nuenen
2:0
LONGA
RKVV Nulandia
3:3
Nemelaer
JEKA
2:2
EFC
vv RKJVV
6:3
Tielse Sportvereniging Theole
RCS
1:4
Geldrop
De Bataven
2:0
Tubantia
FC Vinkenslag
1:1
Laura-Hopel Combinatie
Sparta '25
1:3
Heidebloem
SV Heerlen
1:3
Schaesberg
HVCH
5:2
TOP Oss Amateurs
Groene Ster
5:2
RKSV Bekkerveld
Once Deportivo
1:1
UES
Atlético Marte
2:0
Atlético Balboa
AD Isidro Metapan
2:4
CD FAS
Vista Hermosa
0:0
Alianza FC (Slv)
Canon
2:1
Université FC de Ngaoundéré
Unisport de Bafang
3:0
Tiko United
Sable de Batié
1:1
Panthère
Young Sport Academy
1:0
Caïman Club Douala
Scorpion FC de Bé
1:3
Coton Sport
Les Astres
3:0
AS Lausanne de Yaoundé
Renaissance FC de Ngoumou
1:0
Sportive de Douala
Eleven Men in Flight FC
1:1
Mhlambanyatsi Rovers FC
Highlanders
1:1
Manzini Wanderers
Green Mamba FC
1:3
Malanti Chiefs
Panetolikos
4:0
Agrotikos Asteras FC
Levadiakos
3:1
Trikala
Pierikos FC
2:1
GS Ilioupoli
PAS Giannina
3:1
Ethnikos Piraeus
Doxa Dramas
5:1
Ionikos
Veria
0:0
Panthrakikos
Rhodos FC
1:1
Panegialios FC
PAE Olympiakos Chersonisos
0:2
Apollon Smirnis
Aias Salamina
0:0
Paniliakos
Platanias
3:0
AO Agia Paraskevi
Iraklis Psachnon FC
2:0
Chania
Enosi Panaspropyrgiakou Doxas
1:0
Pao Rouf
FC Korinthos
3:0
Keravnos Kerateas
Vizas Megaron
1:1
Panachaiki 2005
FC Fokikos
2:0
Anagennisi Serron
Eordaikos 2007
1:1
Anagennisi Epanomis FC
Makedonikos FC
0:1
Kozani FC
Aetos FC
1:1
Tyrnavos 2005 FC
Nafpaktiakos
1:1
Anagennisi Giannitsa FC
Kalloni
1:0
Niki Volos
Ethnikos Filippiadas FC
1:0
Doxa Kranoulas
Megas Alexandros Iraklias FC
1:0
APS Zakynthos
Comunicaciones
1:2
Mictlán
Xelajú
3:0
Municipal
Halcones
2:1
Suchitepéquez
Malacateco
1:0
Universidad San Carlos
Hong Kong Rangers
3:1
Double Flower
Pontic Football Team
6:1
Shatin
Sham Shui Po
1:2
Happy Valley
Kwai Tsing District FA
1:2
Wing Yee
Yuen Long FC
0:1
Fukien AC
AFC '34
2:0
Leonidas
VV de Zouaven
0:2
Ado '20
IFC
0:0
RKVV Westlandia
HBS
1:2
Nieuwenhoorn
JOS Watergraafsmeer
2:2
DHC Delft
Sportclub Feyenoord
2:2
USV Elinkwijk
Juliana '31
0:1
VV Papendrecht
vv Rigtersbleek
0:4
SWZ Boso Sneek
MSC
0:1
Rheden
RKHVV
1:2
ROHDA Raalte
Babberich
2:4
WVV Alcides
Alphense Boys
2:2
Chabab
Dongen
5:0
EHC
Blauw Geel 38
6:1
DESK
SV Deurne
1:3
OJC Rosmalen
De Valk
2:4
VV Una
Schijndel
1:1
Venray
SV Meerssen
1:2
UDI '19
Be Quick 1887
4:1
SC NEC
Hoogeveen
1:5
HSC 21
Isola Liri
1:1
AS Aversa Normanna
US Avellino 1912
2:1
Brindisi
US Vibonese Calcio
1:1
Fondi
US Catanzaro 1929
0:2
Latina
Pomezia
0:1
Milazzo
Melfi
1:2
Trapani Calcio
SS Matera Calcio SRL
0:2
Vigor Lamezia
San Marino Calcio
1:1
Bellaria Igea
Carpi FC
1:1
Celano
Prato
2:2
Crociati Noceto
Giacomense
2:1
Gavorrano
Carrarese Calcio 1908
2:0
Aquila
Giulianova Calcio
2:1
Poggibonsi
Fano
0:0
Asd Sangiovannese 1927
Chieti
2:0
Villacidrese
Sacilese
0:1
Canavese
AC Renate
1:1
Calcio Lecco
Montichiari
1:1
Pro Vercelli
Casale
0:0
Rodengo Saiano
SSD Unione Sanremo
1:2
Savona FBC
AC Feralpi Salo
1:1
SS Tritium
Virtus Entella
1:1
Valenzana
Arnett Gardens FC
1:1
Reno FC
Humble Lions
0:1
Boys Town
Portmore United
0:2
Village United FC
St. George's SC
0:0
Harbour View FC
Tivoli Gardens
1:0
Sporting Central Academy
Waterhouse
4:0
Benfica FC
La Paz
2:0
Real Mamoré
Real Potosí
0:3
Oriente Petrolero
San José
2:1
Universitario
The Strongest
0:0
Bolívar
Blooming
1:0
Nacional Potosí
Santos de Guápiles
0:0
Cartaginés
San Carlos
2:1
Barrio México
Alajuelense
3:2
Puntarenas
Pérez Zeledón
2:2
Herediano
Limón
2:1
Brujas
La U Universitarios
2:2
Deportivo Saprissa
Ramonense PO
1:2
Consultants Moravia
Municipal Liberia
0:2
AD Desamparados
Coto Brus
2:3
Generación Saprissa
Puma Generaleña
0:0
Rosario AD
Turrialba
3:0
AD Barrealeña
Deportivo Cartagena-Guanacaste S.A.D
1:0
San Carlos Zona Norte
Grecia
2:0
Carmelita
Belén
1:1
AD Sagrada Familia
Cariari Pococí
1:2
AD La Suerte
Albinegros de Orizaba
2:0
Club Pumas Morelos
CF Alacranes de Durango
2:3
Irapuato
Venados
0:0
Atlante UTN (Potros Neza)
Dorados de Sinaloa
2:0
Reboceros La Piedad
León
1:0
Indios
Crown FC
0:2
Abubakar Bukola Saraki
Lobi Stars
1:0
Ocean Boys FC Brass
Warri Wolves
3:1
Plateau United
Kaduna United FC
1:0
Enyimba
SC Langenhagen
1:2
BSV Rehden
SV Teutonia Uelzen
1:1
TSV Ottersberg
Eintracht Nordhorn
3:0
VSK Osterholz-Scharmbeck
Luneburger SK Hansa
1:2
Kickers Emden
Cloppenburg
1:1
TuS Heeslingen
Arminia Hannover
0:1
Goslarer SC 08
SV Drochtersen/Assel
1:1
Eintracht Northeim
Rio Preto
2:1
América FC (São Paulo)
Sertãozinho
0:0
Rio Claro FC
Monte Azul
0:1
União São João
São José EC
2:1
EC Sao Bento
Mineros de Guayana
2:1
Deportivo Petare
Atlético El Vigía
5:1
Zulia FC
Trujillanos FC
1:1
Yaracuyanos FC
Carabobo FC
3:1
Estudiantes de Merida FC
Atletico Venezuela
0:2
Monagas SC
Deportivo Anzoategui
1:0
Deportivo Tachira
Deportivo Lara
1:0
Aragua FC
Iztapa
1:0
Aurora
Mixco
4:1
Juventud Escuintleca
Deportivo María Linda
2:1
Puerto San José
Nueva Concepción
0:0
Coatepeque
Teculután
1:2
Zacapa
Cobán Imperial
0:2
Petapa
San Pedro
3:0
La Gomera FC
Achuapa
3:1
Jalapa
Carchá
1:0
Guastatoya
Wijnegem
0:4
Nieuwmoer
KSC City Pirates
5:2
Wuustwezel
Vlimmeren Sport
1:1
's Gravenwezel
Rapid Leest
2:1
Zandvliet Sport
Koninklijke Merksplas SK
0:1
Mariekerke
Verbroedering Arendonk
3:0
KVV Vosselaar
Warnant
0:0
Royal Oreye Union
Waremme
1:0
Malmundaria
RSC Beaufays
0:1
R CS Verlaine
Vyle-Tharoul
4:0
Trooz
Amay
3:0
Cointe-Liège
FC Eupen
0:0
Espoir Minerois
St Gilles
2:0
Royal Herve FC
Arquet
6:2
CS Onhaye
Petit-Waret
2:6
Profondeville
Bioul
2:4
Bièvre
Rochefort
4:2
Sporting Espoir Jemeppe
RFC Yvoir
5:1
Leuze
Spy
1:2
Aische
Bilzerse Waltwilder
2:0
Bregel Sport
Torpedo Hasselt
Zichen-Zussen-Bolder
Hades
1:0
Weerstand Koersel
Moelingen
1:2
K Esperanza Pelt
Schoonbeek-Beverst
0:2
Wellen
Wolvertem
1:4
Stade Bierbeek
SC Etoile Bruxelles-Capitale
3:0
Vilvoorde
RCS Brainois
2:0
Diest
Jette
4:0
Racing Jet Wavre
Halle
1:4
Crossing Schaerbeek
Lubbeek
0:2
Ganshoren
Sterrebeek
2:0
Kampenhout
Jong Lede
0:0
FC Lebbeke
KFC Merelbeke
3:0
Kruibeke
Eendracht Buggenhout
1:0
Evergem-Center
Bambrugge RC
2:1
Svelta Melsele
Wellin
1:1
Mormont
Bastogne
0:1
Martelange
Wingene
2:0
Club Roeselare
Royal Knokke FC
2:0
Bredene
Excelsior Zedelgem
1:0
Oostnieuwkerke
Damme
0:0
Langemark
Sporting West Harelbeke
2:1
Blankenberge
Sassport Boezinge
0:0
Rumbeke
Toekomst Menen
1:3
OMS Ingelmunster
Zwevegem Sport
1:0
Varsenare
Saint-Vaast
1:2
Solre-sur-Sambre
RRC Estaimpuis
2:0
Entité Manageoise
Paturages
2:0
RJ Entente Binchoise
Houdeng
5:0
Gosselies Sports
Sporting Châtelet
2:1
Stade Brainois
Belœil
1:1
Genly-Quévy
Soignies Sports
3:1
Entente Acren Lessines
Templeuve
1:0
Ransart
Meix-Devant-Virton
9:2
Florenville
KSC Wielsbeke
0:1
KSV Temse
Royal Cappellen FC
0:1
ASV Geel
K.Racing Waregem
2:4
KSV Bornem
K Olsa Brakel
3:1
Torhout 1992 Km
KVV Coxyde
3:2
KFC Izegem
KV Woluwe-Zaventem
1:1
Royale Entente Bertrigeoise
K Bocholter VV
2:2
FC Liege
Royal Ch. Fleurus
2:1
Ternat
KSC Grimbergen
0:1
White Star Bruxelles
KSV Oudenaarde
0:0
SK Ronse
Eendracht Aalst
1:3
Sportkring Sint-Niklaas
Ur Namur
0:5
BX Brussels
Union Saint-Gilloise
1:1
Koninklijk Diegem-Sport
Como 1907
0:0
Alessandria
Sorrento Calcio
0:1
Bassano Virtus
AC Lumezzane
1:1
US Pergocrema
US Cremonese
1:0
Ravenna FC 1913
Monza
0:0
Reggina
Paganese Calcio 1926
0:0
Salernitana
FC Pavia 1911
1:0
Spal 2013
Gubbio
2:1
Spezia Calcio
Sudtirol
0:0
Hellas Verona
AS Lucchese Libertas 1905
1:1
Andria BAT
Benevento
2:0
Atlético Roma
SS Taranto 1927
1:0
Cosenza Calcio
Foligno Calcio
2:1
Foggia Calcio
Cavese 1919
1:1
Ssd Citta Di Gela
Siracusa
1:1
Juve Stabia
Barletta Calcio
1:2
Asd Nocerina 1910
ASD Sanluri Calcio
0:1
Arzachena Costa Smeralda Calcio
AC Porto Torres
4:0
Socio Culturale Castiadas
Viterbese Calcio
2:2
ASD Cynthia 1920
Bacoli Sibilla
2:0
GS Fidene Calcio
Guidonia Montecelio
0:1
Polisportiva Monterotondo Lupa
ASD Anzio Calcio 1924
1:1
Budoni Calcio
ASD Astrea
0:4
ASD Selargius Calcio
FC Aprilia
6:0
Polisportiva Viribus Unitis
SS Tavolara Calcio
1:1
US Zagarolo
Lavagnese
3:1
Acqui US
Santhià
1:0
ACD Aquanera
USD Novese
0:1
AC Asti
Gallaratese ASD
0:0
Borgosesia
ACD Rivoli
2:1
Chieri
ASD Albese Calcio
1:2
Chiavari Calcio Caperana
AC Cuneo 1905
3:1
ASD Sarzanese Calcio 1906
ASD Polisportiva Borgorosso Arenzano
0:1
AC Settimo
Derthona
1:1
Vigevano
Vallée d'Aoste St. Chr.
2:0
Seregno
ASD Sporting Terni
3:1
Castel Rigone
Sansepolcro Calcio
1:1
Deruta
Scandicci
0:1
ASD Fortis Juventus 1909
US Arezzo
0:0
Montevarchi Calcio Aquila 1902
AC Monteriggioni
1:2
Perugia
Flaminia
1:1
Pianese
Orvietana Calcio
4:0
ASD Pontevecchio
AS Sestese Calcio
1:1
SS Todi Calcio
SSD Calcio Città di Castello
1:0
Voluntas Calcio Spoleto
Solbiatese Arno Calcio
2:3
US Calcio Colognese
Mantova 1911
3:1
AC Castellana Castel Goffredo
AlzanoCene
1:1
GC Castelnuovo Sandrà
Folgore Caratese
1:0
US Darfo Boario
Trento
1:0
Caronnese
AC Ponte San Pietro-Isola
2:2
Legnago Salus
Virtus Verona
1:1
Castiglione
AC Cantù GS San Paolo
1:2
ASD Villafranca
Olginatese
4:4
Voghera
Nuvla San Felice
0:4
AS Valle Grecanica
Cittanova Interpiana Calcio
2:1
GSD Mazara 1946
HinterReggio
1:1
Casertana FC
SC Marsala 1912
1:0
SSD Sapri Calcio
Nissa FC ASD
0:0
ASD Modica Calcio
USD Noto Calcio
0:1
ASD Forza e Coraggio
Real Nocera
1:1
FC Rossanese 1909 ASD
ASD Sambiase
2:1
ASC Ebolitana 1925
FC Turris 1944 ASD
2:2
Messina
UC Montecchio Maggiore
0:0
Chioggia Sottomarina
ASD Sanvitese
2:2
ACD Città di Concordia
Pordenone Calcio
0:0
US Opitergina
Este
1:1
Luparense
Venezia
2:0
Sandonà
NK Kras ASD
1:1
ASD Torviscosa
Montebelluna
1:0
Treviso
Belluno
1:2
AS Union Quinto
Atletico Boville Ernica
1:0
Battipagliese
Ostuni Sport
0:0
GS Capriatese
Angri
3:0
USD Irsinese Calcio
Asd Calcio Pomigliano
1:0
AS Fortis Trani
ADC Ars et Labor Grottaglie
0:2
FC Francavilla 1931
Polisportiva Club Sportivo Pisticci
3:0
ASD Francavilla Calcio
AC Nardo
3:1
Ischia
Arzanese
2:1
Sant Antonio Abate
Polisportiva Gaeta
3:1
Virtus Casarano
Jesina Calcio
1:1
SSD FC Bikkembergs Fossombrone
AS Real Cesenatico
4:0
Civitanovese Calcio
ASD Luco Canistro
2:1
Forlì
Santarcangelo
1:1
ASD Miglianico Calcio
Real Rimini FC
0:3
Rimini
US Venafro
0:4
Sambenedettese
Carpenedolo
0:2
Borgo a Buggiano
US Fiorenzuola 1922
1:0
USDC Rudianese
SSD Castel San Pietro Terme Calcio
0:1
US Forcoli 1921 Valdera
FC Ponsacco 1920
1:1
Mezzolara
US Russi
0:3
Pergolettese
Nuova Verolese Calcio
0:4
Pontedera
Bagnolese
3:1
GS Rosignano 6 Rose
Camaiore Calcio
1:1
Polisportiva Virtus Castelfranco
Tuttocuoio
1:0
ASD Virtus Pavullese
UD Almeria B
1:2
CD Roquetas
Real Betis B. B
1:0
Jumilla
Benidorm CD
0:2
CE Lhospitalet
CD Denia
0:1
Ontinyent CF
FC Santboia
1:2
UE Sant Andreu
Lleida
1:1
CD Atletico Baleares
CF Badalona
4:1
UDA Gramenet
Sporting Mahones
1:0
CE Sabadell
CD Teruel
1:1
RCD Mallorca B
UD Alzira
4:2
Orihuela CF
Universidad de Las Palmas
2:1
FC Coruxo
Celta de Vigo B
0:2
Real Madrid Castilla
RSD Alcala
3:0
CF Getafe B
CD Alcala
1:0
Real Jaen
CF Union Estepona
1:1
UD Puertollano
CP Ejido
2:0
Caravaca CF
Ecija Balompie
1:2
Melilla UD
Caudal Deportivo
0:0
CD Guijuelo
AD Cerro Reyes Badajoz
0:3
UD Vecindario
UD Extremadura
0:0
Rayo Vallecano B
CP Cacereno
1:0
CD Lugo
CD Alcoyano
1:2
CD Castellon
Alicante CF
3:0
CF Gandia
Pontevedra CF
0:0
CD Badajoz
Ub Conquense
1:2
CD Guadalajara
Atletico Madrid B
1:0
Leganés
Real Murcia
1:1
Cadiz
Yeclano Deportivo
2:1
Sevilla Atletico
Zamora CF
3:0
Cultural Leonesa
Real Union de Irun
3:0
CD La Muela
UD Logrones
1:0
Athletic Bilbao B
RS Gimnastica de Torrelavega
0:0
Pena Sport FC
Barakaldo CF
0:1
Real Oviedo
CF Palencia
2:0
Sporting Gijon B
CD Mirandes
0:2
Eibar
Conil
5:1
Jerez Industrial CF
Agoncillo
1:1
Pradejón
Illescas
1:0
Villarrubia CF
Sevilla III
3:2
Los Barrios
Club Portugalete
2:0
CD Aurrerá de Vitoria
Sadcf Internacional de Madrid Dsl
2:1
CD Móstoles
Atlético Pinto
1:1
Trival Valderas A.
Las Rozas
1:3
CD Artistico Navalcarnero
San Fernando Henares
0:0
Pozuelo Alarcón
Puerta Bonita
1:0
CD Coslada
Vallecas CF
2:2
AD Parla
AD Colmenar Viejo
2:1
Club Atlético de Madrid III
ACD San Marcial
2:3
Club Haro Deportivo
Villajoyosa CF
3:0
UD Juventud Barrio del Cristo
AD Adra
0:3
Marbella FC
Velez CF
1:1
Martos CD
Real Oviedo B
5:0
Gijón Industrial
CD Lealtad
0:1
Condal Club
CD Masnou
1:0
Palamos
CF Gava
3:1
UE Llagostera
AE Prat
2:1
FC Vilafranca
Terrassa FC
0:0
AEC Manlleu
CE Premià
1:1
UD Cornella
Pobla de Mafumet CF
3:2
Castelldefels
Europa
0:3
Montañesa
Plasencia
0:0
Mérida UD
CF Villanovense
1:1
Arroyo Cp
CP Olivenza
1:1
CD Don Benito
CD AZUQUECA
5:0
CD Chozas de Canales
Atlético Albericia
2:3
Tropezon
Ribarroja CF
1:0
CF Borriol
UD Puzol
1:1
Atletico Saguntino
UD Marinaleda
2:1
Coria CF
Los Palacios
3:0
CD Pozoblanco
Independiente de Ceutí FC
3:0
Santomera CF
RSD Santa Isabel
2:1
AD Sabinanigo
CD Ebro
4:1
UD Pomar
Sarinena
1:1
Valdefierro
Real Madrid C
0:0
AD Villaviciosa de Odón
San Sebastian Reyes
0:0
Fuenlabrada
Alcobendas Sport
1:2
CF Rayo Majadahonda
CD Constancia
2:0
CD Montuïri
CD Cenicero
1:0
Aldeano
CD Varea
0:0
SD Oyonesa
Berceo
0:2
Naxara CD
CD Alhaurino
0:2
CD Ciudad de Vícar
UD Melilla B
1:2
CD Loja
Las Zocas
3:0
Tenisca
CD Mensajero
3:1
UD Tijarafe
UM Escobedo
2:0
SD Reocín
Lorca Deportiva CF
0:2
UCAM Murcia
CD Tauste
1:1
Binéfar
Moralo
2:0
CP Sanvicenteño
Sporting Villanueva
1:2
UD Badajoz
CD Aguilar
0:0
CF Venta de Baños
Atletico Tordesillas
1:3
Atletico Astorga FC
CD Idoya
2:0
CA Cirbonero
Club Edeco PMD Fortuna
2:0
Calasparra FC
Barbastro
4:1
Sociedad Deportivo Tarazona
CA Monzon
2:0
CD Giner Torrero
Atlético Calatayud
0:2
Real Zaragoza Deportivo Aragon
CD Mallén
2:2
Utebo
Villanueva CF
3:0
SD Ejea
Alfaro CD
2:0
SD Logrones
River Ebro
2:1
CD Calahorra
Praviano
3:1
Navia Club de Fútbol
Nalón
4:1
Llanes
CD Cudillero
0:2
Real Aviles
Andés CF
2:2
Ribadesella CF
Moratalla CF
0:2
Pinatar CF
CF Base Abarán
0:0
CD Cieza
Anguiano
3:1
Calasancio
El Palo
2:2
Maracena
CD Tuilla
2:0
Marino Luanco
Luarca CF
3:3
Universidad Oviedo
CF Balaguer
1:1
FC Asco
Díter Zafra
1:0
CD Santa Marta
Santa Amalia
0:1
CD Coria
Torrijos
1:1
Tomelloso
Manzanares
1:1
La Roda CF
Hellín Deportivo
2:1
UD Socuellamos CF
Sporting La Gineta CF
1:1
Quintanar del Rey
CD Unión Criptanense
0:1
Almansa
Marchamalo
1:1
CD Carranque
CD Piedrabuena
0:1
CP Villarrobledo
CF La Nucia
1:3
Atletico Levante UD
CD Olimpic de Xativa
2:0
Villarreal C
Atlético Pulpileño
1:1
Cartagena FC
Plus Ultra
1:2
FC Puente Tocinos
Mar Menor Club de Futbol
4:2
CD Beniel
SD Órdenes
1:1
Alondras CF
Negreira
1:0
Bergantinos CF
As Pontes
0:0
UD Somozas
CD Cultural Areas
1:1
Santa Comba CF
Arnedo
2:1
UD Logroñés II
Lorca CF
1:3
FC Cartagena La Unión
Atl Mancha Real
1:1
CD Ronda
Huétor Tájar
0:0
Motril
Antequera CF
4:1
Baza
CF Vilanova
2:1
CF Reus Deportiu
Jerez
0:1
CD Valdelacalzada
Imperio de Mérida CP
2:0
AD Ciudad de Plasencia CF
Almazán
3:1
Cultural Cebrereña
Real Avila CF
1:1
CD Íscar
Arandina CF
0:0
Atletico Bembibre
CD Toledo Sad
2:1
Albacete II
Rayo Cantabria
3:0
Siete Villas
CD Pontejos
0:1
Club Deportivo Arenas de Frajanas
Novelda
4:0
CD Torrevieja
Crevillente Deportivo
2:0
Burjassot CF
Puerto Real CF
1:0
Peñarroya Pueblonuevo CF
CF Algeciras
2:0
Atlético Onubense
CD San Fernando
3:1
Atletico Sanluqueno
CD Bala Azul
1:0
Real Murcia B
Cerceda
1:0
Racing de Ferrol
Villalonga FC
4:1
Estradense
CD Ourense
3:1
Portonovo SD
Rapido de Bouzas
1:1
Mesón do Bento CF
SD Gernika Club
0:0
Santutxu
Zalla
1:2
Sestao River Club
Pd Santa Eulalia
0:0
San Rafael
AF Calahorra
0:2
Vianés
UD Carboneras
1:3
Alhaurín
Club Deportivo Eldense
0:0
Mislata CF
SD Eibar II
2:1
Santurtzi
SK Terjoden-Welle
3:2
Sottegem
PAC Buzet
2:0
Géants Athois
FC Charleroi
2:0
Sint-Eloois-Winkel
SG-Tertre-Hautrage
5:0
Jeunesse Tamines
Sparta Petegem
1:5
Royal Mouscron
RFC Union La Calamine
1:3
Habay-la-Vieille
Faymonville
2:2
R Leopold Uccle FC
Couvin-Mariembourg
3:3
ET.Elsautoise
Berchem Sport
2:0
Willebroek-Meerhof
SK Berlare
1:2
Verbroedering Meldert
Opwijk
0:2
Averbode Okselaar
RRC Hamoir
1:1
US Givry
FC Duffel
2:7
Olympia SC Wijgmaal
VC Groot Dilbeek
1:1
K Londerzeel SK
K FC SP St-Gillis Waas
3:2
Katelijne-Waver
Hannut
0:1
Royal Wallonia Walhain CG
Sérésien
0:0
Wanze / Bas-Oha
Heusden-Zolder
1:2
Excelsior Veldwezelt
Oosterwijk
0:2
Herk
Lutlommel
1:2
KFC Zwarte Leeuw
BS Poperinge
2:0
Diksmuide
Eernegem
1:1
Vk Ieper